poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Masz pomysł na biznes? Walcz o pieniądze w konkursie Lbn#BiznesStart

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 marca 2015, 20:30
Autor: toma

200 tysięcy złotych na rozkręcenie własnego biznesu można wygrać w konkursie Lbn#BiznesStart organizowanym przez Lubelski Park Naukowo-Technologiczny i Urząd Miasta.

Zgłoszenia można przesyłać do 5 kwietnia. - Liczymy na projekty nowe i innowacyjne. Nie stawiamy żadnych kryteriów, chcemy dać uczestnikom pole do popisu - mówi Urszula Hasiec z Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Do tej pory wpłynęło kilkanaście zgłoszeń. - Spodziewamy się, że będzie ich więcej, bo dostajemy sporo telefonów z pytaniami o konkurs - dodaje Hasiec.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.biznes.lpnt.pl. - Są też tam wszystkie niezbędne informacje i regulamin konkursu. Warto pamiętać o tym, że w przypadku projektów zgłaszanych przez zespół, do formularza powinny być dołączone podpisy wszystkich jego członków - mówi Hasiec.

Spośród zgłoszonych pomysłów jury wybierze maksymalnie 20, które zakwalifikują się do następnego etapu. Ich autorzy wezmą udział w szkoleniach, podczas których będą przygotowywać się do napisania profesjonalnego biznesplanu. Na jego opracowanie będą mieli czas do 10 czerwca.

Zwycięzcę tegorocznej edycji konkursu poznamy osiem dni później. Nagrodą główną jest dokapitalizowanie nowopowstałej spółki kwotą 200 tys. zł.

Firmy z branży IT będą mogły liczyć na dodatkową nagrodę. To za sprawą sponsora, który zadeklarował wejście kapitałowe lub odkupienie pomysłu od autorów najciekawszego jego zdaniem projektu z tej dziedziny.

- Nie mogę powiedzieć, o jaką kwotę chodzi, ale to przyzwoite pieniądze, za które można zrobić coś ciekawego - podsumowuje Urszula Hasiec.

Do ubiegłorocznej edycji konkursu, w której główną nagrodą było wsparcie w kwocie 20 tys. zł wpłynęło blisko 100 zgłoszeń. Pierwsze miejsca zajął Michał Bartosik z firmy "Digital Eye” za aplikację wspomagającą diagnostykę okulistyczną. Aktualnie jest on w trakcie uruchamiania swojej działalności.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!