Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2007 r.
17:48
Edytuj ten wpis

Maszt tak, ale nie u nas

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 20 A A

Lokatorzy bloków przy ul. Kaskadowej nie chcą mieszkać obok masztu z nadajnikami telefonii komórkowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Będą w tej sprawie słać pisma do Urzędu Miasta. Jeśli to nic nie da - zorganizują protest przed Ratuszem.

Maszt ma stanąć na dachu budynku przy Kaskadowej 7. - To będzie potężna stacja bazowa z nadajnikami silniejszymi od tych, które miały być zamontowane na osiedlu Poręba - twierdzi Kazimierz Kajak z komitetu protestacyjnego. - Dlaczego w gęsto zaludnionej części miasta ludzie mają mieszkać w odległości 10 metrów od masztu?
Sieć telefonii komórkowej Era, która chce postawić stację bazową złożyła już w Urzędzie Miasta wniosek o wydanie zgody na tę inwestycję. Urzędowe procedury już ruszyły. W środę na internetowej stronie magistratu pojawiło się obwieszczenie "o zebraniu materiału dowodowego” w tej sprawie. Zainteresowani mają tydzień na zgłaszanie ewentualnych uwag.
- Po tym terminie umorzymy postępowanie. Nie musimy wydawać decyzji środowiskowej, bo po zmianie przepisów ten obiekt do jej wydania się nie kwalifikuje - mówi Marian Stani, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w lubelskim Urzędzie Miasta.
• Sprawdzaliście w ogóle, czy masz nie będzie szkodził okolicznym mieszkańcom.
- Sprawdzaliśmy. Nie będzie szkodził - zapewnia Stani.
- Będziemy wysyłać w tej sprawie pisma do urzędu - zapowiada Kajak. - Jeśli to nic nie da, zbierzemy się i zorganizujemy demonstrację wokół Ratusza.
Urzędnicy rozkładają ręce. - Zgodnie z przepisami inwestorowi wystarczy pozwolenie na budowę - mówi Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta Lublina. - Ale sprawa znajduje się teraz w Samorządowym Kolegium Odwoławczym, do którego zaskarżona została poprzednia decyzja dotycząca tej stacji. I to tam zapadną decyzje.
To nie pierwszy taki protest. We wrześniu całą Polskę obiegły zdjęcia z ul. Szafirowej. Mieszkańcy os. Poręba blokowali drogę dojazdową do budowy masztu stacji bazowej sieci Era. Ludzie protestowali, choć z dokumentów wynikało, że maszt nie będzie miał wpływu na zdrowie lokatorów pobliskich bloków. Policja siłą usuwała ich jezdni mieszkańców Poręby. Lokatorzy nie byli formalnie uznani za stronę w tym sporze, bo między ich blokami a posesją, na której miał stanąć maszt biegła wąska droga.
Po protestach mieszkańców prezydent miasta wstrzymał prawomocne już pozwolenie na budowę masztu. Wznowione postępowanie zakończyło się odmową wydania nowego pozwolenia. Budowlańcy zdążyli jedynie wyrównać teren i wylać fundamenty pod stalową konstrukcję, na której miały zawisnąć anteny nadawcze.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
skubi / 26 kwietnia 2008 o 23:44
Idioto, zamieszkaj na Kaskadowej 7.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2007 o 16:32
zamiast kłapać paszczami...przyjedźcie i sami zobaczcie...nie jestem żadnym ciemnogrodem...mój mąż jest po fizyce i chyba wie cos niecoś o promieniowaniu. Nadajnik owszem, ale czemu nie na pobliskim poligonie? Gdzie nie mieszkają ludzie?
Jak jestecie tacy mądrzy...to zadajcie sobie pytanie: czy chciałbym mieszkać w pobliżu takiego nadajnika o tak dużej mocy?

Wydaję mi się, że każdy odpowie przecząco...
Avatar
Fachman. / 2 grudnia 2007 o 23:33
Pisze na roznych forach juz chyba rok. Wiadomo, ze promieniowanie radiowe-mikrofalowe JEST SZKODLIWE: powoduje podwyzszenie temperatury ciala czlowieka, powoduje łysienie, brak posiadania dzieci. I nie czarujcie nas, nie wymyslajcie nam od ciemnoty.
1). Maszty trzeba stawiac na terenach niezamieszkalych--lasy, pola, fale doleca -nie bojcie sie.
2). to chec ZYSKU sprawia, ze liczba masztow rosnie. W Lublinie wszedzie jest tzw. zasięg wiec NOWE firmy, ktore chca budowac to tylko z checi zysku.
3). Czy w Polsce, kraju podobno demokratycznym funkcjonuje samorzad, w tym samorzad dzielnicowy? Co oni robia dla zdrowia ich mieszkancow?
4). Juz pisalem na forum GW, ze caly Lublin ma tzw. zasieg, tylko, ze nowe firmy tez chca nas skubac z forsy. Nie potrzeba pokrywac zasiegiem Lublina przez nowe firmy: Juz wystarczy. Dojdzie do paradoksu: traktujac Polske wschodnia jako teren do skolonizowania--pokryja Lublin i okolice siecia nadajnikow-szkodliwych ewidentnie.
5). Ja porownuje emisje radiowa-tę niechcianą do sytuacji gdy ktos mi codziennie sypie SMIECIE przez otwarte okno na parterze. Czy ci pyskacze widza, ze to jest TO SAMO?
PS. Jakim prawem moim dzieciom pazerny kapitalista i glupi urzednik-decydent funduje promieniowanie , ktore wprawia w cialach moich dzieci i w moim moje jony i moje elektrony w naszych organizmach w drgania, powodujace PODWYZSZENIE TEMPERATURY naszych cial.
PYTAM: JAKIM PRAWEM. Denerwuje sie, bo chcialbym napisac-kim jestem, ze sie znam, ze nie godze sie na to wszystko--"w morde jeza", "w pysk". (To z kabaretu lub z serialu).
PS2. czy my nie mamy wplywu na urzedasow, ludzi przypadkowo wzietych do roznych urzedow na zasadzie: "ten towarzysz sprawdzil sie w rolnictwie to dajemy go do kultury", ten ma slabą glowe, slabo pife, jest DUP. , ale to wyprobowany towarzysz-dajemy do......
Pisze na roznych forach juz chyba rok. Wiadomo, ze promieniowanie radiowe-mikrofalowe JEST SZKODLIWE: powoduje podwyzszenie temperatury ciala czlowieka, powoduje łysienie, brak posiadania dzieci. I nie czarujcie nas, nie wymyslajcie nam od ciemnoty.
1). Maszty trzeba stawiac na terenach niezamieszkalych--lasy, pola, fale doleca -nie bojcie sie.
2). to chec ZYSKU sprawia, ze liczba masztow rosnie. W Lublinie wszedzie jest tzw. zasięg wiec NOWE firmy, ktore chca budowac to tylko z checi zysku.
3). Czy w Polsce, kraju podobno... rozwiń
Avatar
agatowa / 2 grudnia 2007 o 22:56
PAn Telekomutant chyba zna się na rzeczy. Oczywiście chyba nie w tym rzecz żeby w ogóle zrezygnować z uzywania telefonii komórkowej, może tylko ktoś mógłby podpowiedzieć urzędnikom GDZIE umiejscowić taki maszt zeby zminimalizować jego szkodliwość. Operatorzy zapewne mają takie informacje tylko, że kierują się jedynie chęcią zysku
Avatar
tatar / 2 grudnia 2007 o 19:09
protestuja ale sami nie wiedza o co. typowo polski klimat - pomachac szabelka itd.
Avatar
telekomutant / 2 grudnia 2007 o 17:02
Nadajniki spełniają normy ...
Owszem, bo "normy" są naginane na potrzeby "biznesu". Kiedyś nie można było powiększyć mocy nadajnika II programu Telewizji Polskiej, umieszczonego na wieży przy Raabego - 1 kW i norma nie pozwalała na więcej, przez co ludzie w miiasteczkach ok. 30 km od Lublina marudzili, że mają za słaby odbiór. Obecnie operatorzy zadbali o to, by takiego problemu już nie było. Nie dość, że nowa "norma" podnosi trochę dopuszczalną moc nadawania, to moc jest odnoszona do jednej anteny. Kiedyś nadajnik posiadał tylko jedną antenę o charakterystyce dookólnej, ale to ogranicza emitowaną moc (EIRP), więc stosuje się kilka anten, o charakterystyce kierunkowej, obsługującej wycinek koła, a więc sektora - tzw. anteny sektorowe; zazwyczaj (a może zawsze) GSM ma trzy sektory, UMTS - cztery.
Normy są trochę dziwne - fale, im mają wyższą częstotliwość, tym bardziej oddziaływują z otoczeniem - wytracają się na nich, najczęściej poprzez podgrzewanie tego co się znajduje na ich drodze, choć bardzo dużo zależy od ośrodka przez który przechodzą. Owe normy częściowo to uwzględniają - tzn. inne są dla niskich częstotliwości, inne dla wyższych. Natomiast normy przestają uwzględniać to zjawisko od 300 MHz w górę - czyli w stronę mikrofal. A powinny. Dlaczego ? Spróbujcie podgrzać potrawę używając 300 MHz - niewiele z tego wyjdzie. Za to powyżej 2200 MHz to się już uda. Kuchenki mikrofalowe pracują najczęściej przy 2450 MHz, ale nie wszystkie. I by najmniej nie chodzi tutaj o częstotliwość wprowadzającą cząsteczki wody w rezonans. Podgrzewanie występuje, gdy na skutek dostarczonej energii elektrony w atomach przeniosą się na wyższe orbity, a następnie wracając ponownie na te niższe oddają energię w postaci wyemitowania kwantu promieniowania podczerwonego. Dotyczy to w zasadzie wszystkich atomów, a nie tylko cząsteczek wody. Przypominam, że GSM to 900 MHz, 1800 MHz, UMTS to 2100 MHz Wi-Fi 2500 MHz. Kuchenki mikrofalowe mają 700 - 2000 W - czyli trochę mniej niż jedna antena sektorowa.
Pewnie większość ludu jest ciemna, ale nie wszyscy.
Nadajniki spełniają normy ...
Owszem, bo "normy" są naginane na potrzeby "biznesu". Kiedyś nie można było powiększyć mocy nadajnika II programu Telewizji Polskiej, umieszczonego na wieży przy Raabego - 1 kW i norma nie pozwalała na więcej, przez co ludzie w miiasteczkach ok. 30 km od Lublina marudzili, że mają za słaby odbiór. Obecnie operatorzy zadbali o to, by takiego problemu już nie było. Nie dość, że nowa "norma" podnosi trochę dopuszczalną moc nadawania, to moc jest odnoszona do jednej anteny. Kiedyś... rozwiń
Avatar
gg / 2 grudnia 2007 o 15:55
ale ryje
Avatar
Katka / 2 grudnia 2007 o 15:04
aa ciemny lud protestuje jak zawsze, chociaz nie ma o promieniowaniu zielonego pojecia.
Avatar
face / 2 grudnia 2007 o 10:20
takie nadajnki spelniaja normy i to dosc wysrubowane nawet jak na polskie warunki
Avatar
protest / 2 grudnia 2007 o 07:21
Dzięki wielkie dla komutant!!!!! Nareszcie bardzo merytoryczna odpowiedz na mój post rozpoczynający tą dyskusję na forum. Nie chciałem używać nazwisk w tej dyskusji, ale przyłączę sie do poprzedniego głosu i także chcę powiedzieć że Pan Niezatapialny Stani o bardzo wysokim IQ jak sam to stwierdził osobiście na w/w rozprawie administracyjnej (porównywalnym prawie do IQ niejakiej DODY) obraził uczestników tejże. Nie tak powinien wyglądać wizerunek Nowej Władzy w m. Lublin. Panie Prezydencie i Panie Pośle Palikot chyba wystarczy psucia wizerunku Władzy m.Lublin przez jednego "wszystkowiedzącego" urzędnika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzięki wielkie dla komutant!!!!! Nareszcie bardzo merytoryczna odpowiedz na mój post rozpoczynający tą dyskusję na forum. Nie chciałem używać nazwisk w tej dyskusji, ale przyłączę sie do poprzedniego głosu i także chcę powiedzieć że Pan Niezatapialny Stani o bardzo wysokim IQ jak sam to stwierdził osobiście na w/w rozprawie administracyjnej (porównywalnym prawie do IQ niejakiej DODY) obraził uczestników tejże. Nie tak powinien wyglądać wizerunek Nowej Władzy w m. Lublin. Panie Prezydencie i Panie Pośle Palikot chyba wysta... rozwiń
Avatar
skubi / 26 kwietnia 2008 o 23:44
Idioto, zamieszkaj na Kaskadowej 7.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2007 o 16:32
zamiast kłapać paszczami...przyjedźcie i sami zobaczcie...nie jestem żadnym ciemnogrodem...mój mąż jest po fizyce i chyba wie cos niecoś o promieniowaniu. Nadajnik owszem, ale czemu nie na pobliskim poligonie? Gdzie nie mieszkają ludzie?
Jak jestecie tacy mądrzy...to zadajcie sobie pytanie: czy chciałbym mieszkać w pobliżu takiego nadajnika o tak dużej mocy?

Wydaję mi się, że każdy odpowie przecząco...
Avatar
Fachman. / 2 grudnia 2007 o 23:33
Pisze na roznych forach juz chyba rok. Wiadomo, ze promieniowanie radiowe-mikrofalowe JEST SZKODLIWE: powoduje podwyzszenie temperatury ciala czlowieka, powoduje łysienie, brak posiadania dzieci. I nie czarujcie nas, nie wymyslajcie nam od ciemnoty.
1). Maszty trzeba stawiac na terenach niezamieszkalych--lasy, pola, fale doleca -nie bojcie sie.
2). to chec ZYSKU sprawia, ze liczba masztow rosnie. W Lublinie wszedzie jest tzw. zasięg wiec NOWE firmy, ktore chca budowac to tylko z checi zysku.
3). Czy w Polsce, kraju podobno demokratycznym funkcjonuje samorzad, w tym samorzad dzielnicowy? Co oni robia dla zdrowia ich mieszkancow?
4). Juz pisalem na forum GW, ze caly Lublin ma tzw. zasieg, tylko, ze nowe firmy tez chca nas skubac z forsy. Nie potrzeba pokrywac zasiegiem Lublina przez nowe firmy: Juz wystarczy. Dojdzie do paradoksu: traktujac Polske wschodnia jako teren do skolonizowania--pokryja Lublin i okolice siecia nadajnikow-szkodliwych ewidentnie.
5). Ja porownuje emisje radiowa-tę niechcianą do sytuacji gdy ktos mi codziennie sypie SMIECIE przez otwarte okno na parterze. Czy ci pyskacze widza, ze to jest TO SAMO?
PS. Jakim prawem moim dzieciom pazerny kapitalista i glupi urzednik-decydent funduje promieniowanie , ktore wprawia w cialach moich dzieci i w moim moje jony i moje elektrony w naszych organizmach w drgania, powodujace PODWYZSZENIE TEMPERATURY naszych cial.
PYTAM: JAKIM PRAWEM. Denerwuje sie, bo chcialbym napisac-kim jestem, ze sie znam, ze nie godze sie na to wszystko--"w morde jeza", "w pysk". (To z kabaretu lub z serialu).
PS2. czy my nie mamy wplywu na urzedasow, ludzi przypadkowo wzietych do roznych urzedow na zasadzie: "ten towarzysz sprawdzil sie w rolnictwie to dajemy go do kultury", ten ma slabą glowe, slabo pife, jest DUP. , ale to wyprobowany towarzysz-dajemy do......
Pisze na roznych forach juz chyba rok. Wiadomo, ze promieniowanie radiowe-mikrofalowe JEST SZKODLIWE: powoduje podwyzszenie temperatury ciala czlowieka, powoduje łysienie, brak posiadania dzieci. I nie czarujcie nas, nie wymyslajcie nam od ciemnoty.
1). Maszty trzeba stawiac na terenach niezamieszkalych--lasy, pola, fale doleca -nie bojcie sie.
2). to chec ZYSKU sprawia, ze liczba masztow rosnie. W Lublinie wszedzie jest tzw. zasięg wiec NOWE firmy, ktore chca budowac to tylko z checi zysku.
3). Czy w Polsce, kraju podobno... rozwiń
Avatar
agatowa / 2 grudnia 2007 o 22:56
PAn Telekomutant chyba zna się na rzeczy. Oczywiście chyba nie w tym rzecz żeby w ogóle zrezygnować z uzywania telefonii komórkowej, może tylko ktoś mógłby podpowiedzieć urzędnikom GDZIE umiejscowić taki maszt zeby zminimalizować jego szkodliwość. Operatorzy zapewne mają takie informacje tylko, że kierują się jedynie chęcią zysku
Avatar
tatar / 2 grudnia 2007 o 19:09
protestuja ale sami nie wiedza o co. typowo polski klimat - pomachac szabelka itd.
Avatar
telekomutant / 2 grudnia 2007 o 17:02
Nadajniki spełniają normy ...
Owszem, bo "normy" są naginane na potrzeby "biznesu". Kiedyś nie można było powiększyć mocy nadajnika II programu Telewizji Polskiej, umieszczonego na wieży przy Raabego - 1 kW i norma nie pozwalała na więcej, przez co ludzie w miiasteczkach ok. 30 km od Lublina marudzili, że mają za słaby odbiór. Obecnie operatorzy zadbali o to, by takiego problemu już nie było. Nie dość, że nowa "norma" podnosi trochę dopuszczalną moc nadawania, to moc jest odnoszona do jednej anteny. Kiedyś nadajnik posiadał tylko jedną antenę o charakterystyce dookólnej, ale to ogranicza emitowaną moc (EIRP), więc stosuje się kilka anten, o charakterystyce kierunkowej, obsługującej wycinek koła, a więc sektora - tzw. anteny sektorowe; zazwyczaj (a może zawsze) GSM ma trzy sektory, UMTS - cztery.
Normy są trochę dziwne - fale, im mają wyższą częstotliwość, tym bardziej oddziaływują z otoczeniem - wytracają się na nich, najczęściej poprzez podgrzewanie tego co się znajduje na ich drodze, choć bardzo dużo zależy od ośrodka przez który przechodzą. Owe normy częściowo to uwzględniają - tzn. inne są dla niskich częstotliwości, inne dla wyższych. Natomiast normy przestają uwzględniać to zjawisko od 300 MHz w górę - czyli w stronę mikrofal. A powinny. Dlaczego ? Spróbujcie podgrzać potrawę używając 300 MHz - niewiele z tego wyjdzie. Za to powyżej 2200 MHz to się już uda. Kuchenki mikrofalowe pracują najczęściej przy 2450 MHz, ale nie wszystkie. I by najmniej nie chodzi tutaj o częstotliwość wprowadzającą cząsteczki wody w rezonans. Podgrzewanie występuje, gdy na skutek dostarczonej energii elektrony w atomach przeniosą się na wyższe orbity, a następnie wracając ponownie na te niższe oddają energię w postaci wyemitowania kwantu promieniowania podczerwonego. Dotyczy to w zasadzie wszystkich atomów, a nie tylko cząsteczek wody. Przypominam, że GSM to 900 MHz, 1800 MHz, UMTS to 2100 MHz Wi-Fi 2500 MHz. Kuchenki mikrofalowe mają 700 - 2000 W - czyli trochę mniej niż jedna antena sektorowa.
Pewnie większość ludu jest ciemna, ale nie wszyscy.
Nadajniki spełniają normy ...
Owszem, bo "normy" są naginane na potrzeby "biznesu". Kiedyś nie można było powiększyć mocy nadajnika II programu Telewizji Polskiej, umieszczonego na wieży przy Raabego - 1 kW i norma nie pozwalała na więcej, przez co ludzie w miiasteczkach ok. 30 km od Lublina marudzili, że mają za słaby odbiór. Obecnie operatorzy zadbali o to, by takiego problemu już nie było. Nie dość, że nowa "norma" podnosi trochę dopuszczalną moc nadawania, to moc jest odnoszona do jednej anteny. Kiedyś... rozwiń
Avatar
gg / 2 grudnia 2007 o 15:55
ale ryje
Avatar
Katka / 2 grudnia 2007 o 15:04
aa ciemny lud protestuje jak zawsze, chociaz nie ma o promieniowaniu zielonego pojecia.
Avatar
face / 2 grudnia 2007 o 10:20
takie nadajnki spelniaja normy i to dosc wysrubowane nawet jak na polskie warunki
Avatar
protest / 2 grudnia 2007 o 07:21
Dzięki wielkie dla komutant!!!!! Nareszcie bardzo merytoryczna odpowiedz na mój post rozpoczynający tą dyskusję na forum. Nie chciałem używać nazwisk w tej dyskusji, ale przyłączę sie do poprzedniego głosu i także chcę powiedzieć że Pan Niezatapialny Stani o bardzo wysokim IQ jak sam to stwierdził osobiście na w/w rozprawie administracyjnej (porównywalnym prawie do IQ niejakiej DODY) obraził uczestników tejże. Nie tak powinien wyglądać wizerunek Nowej Władzy w m. Lublin. Panie Prezydencie i Panie Pośle Palikot chyba wystarczy psucia wizerunku Władzy m.Lublin przez jednego "wszystkowiedzącego" urzędnika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzięki wielkie dla komutant!!!!! Nareszcie bardzo merytoryczna odpowiedz na mój post rozpoczynający tą dyskusję na forum. Nie chciałem używać nazwisk w tej dyskusji, ale przyłączę sie do poprzedniego głosu i także chcę powiedzieć że Pan Niezatapialny Stani o bardzo wysokim IQ jak sam to stwierdził osobiście na w/w rozprawie administracyjnej (porównywalnym prawie do IQ niejakiej DODY) obraził uczestników tejże. Nie tak powinien wyglądać wizerunek Nowej Władzy w m. Lublin. Panie Prezydencie i Panie Pośle Palikot chyba wysta... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 0

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 10

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 3

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 1 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 1 8

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 3

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 7

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!