Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 kwietnia 2009 r.
19:48
Edytuj ten wpis

Matka dziecka Wałęsy w Lublinie?

0 22 A A

Po śmierci nieślubnego dziecka Lecha Wałęsy matka chłopczyka wyprowadziła się
do Lublina. Tak twierdzą mieszkańcy Popowa, rodzinnej miejscowości byłego prezydenta, do których dotarli dziennikarze "Expressu Bydgoskiego”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gazeta podążyła tropem kontrowersyjnej książki pracownika krakowskiego IPN Pawła Zyzaka. W publikacji "Lech Wałęsa. Idea i historia” napisał m.in., że legendarny przywódca "Solidarności” w młodości miał nieślubne dziecko i był agentem SB.

Dziennikarze z Bydgoszczy rozmawiali ze świadkami wydarzeń, do których doszło w latach 60. Jedna z mieszkanek Popowa przyznała dziennikarzom, że doskonale pamięta czasy, kiedy w okolicy mieszkali Wałęsowie.

- Ten Lech, co wówczas robił w POM-ie, chodził do Wandy dzień w dzień, aż się cała ulica śmiała, że taki uparty (…). Gdy zaszła w ciążę, prysnął. Wandzie urodził się syn, Grzegorz - opowiada w "EB” pani Zenona.

Gdy Grzegorz miał 4 lata, utopił się. - Ludzie na Wałęsę strasznie pomstowali. Krzywo patrzyli. Czemuś zostawił, gnoju?! Na tabliczce przymocowanej do krzyżyka było napisane: "Grzegorz Wałęsa, żył lat 4” - mówi gazecie Leszek Śmichowski, dalszy krewny Wandy. I dodaje: Potem, gdy już Wanda wyjechała do Lublina z mężem, krzyż i tabliczka zginęły.

Co stało się z rzekomą matką dziecka Wałęsy? Czy nadal mieszka w Lublinie? Nie wiadomo.

Były prezydent odniósł się do sprawy nieślubnego dziecka na swoim internetowym blogu.

- O dziewczynie, dzieciach i kochaniu jako dżentelmen nie wiem, co napisać. Znałem dziewczynę bardzo mi się podobała, ale ona miała chłopaka przed poznaniem mnie, za którego wyszła za mąż, ma swoje starsze od moich dzieci, a i chyba wnuki. Założyła rodzinę znacznie wcześniej niż ja to zrobiłem. Widać nie była mi pisana - napisał Wałęsa. (mb)


Gazeta Pomorska: Leszka Wałęsy gry w zbijanego



Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Szpilowyhajama z Lublina / 7 kwietnia 2009 o 09:56
Kto , wiy gdzie Wałęsa był wojsku? Ja byłem 1961- w Grudziądzu na szkole UL w III kompani kapitana Ciszonka był jeden ochotnik, o nazwisku Wałęsa , jest to był Lechu, będą jaja na Wielkanoc malowane na czerwono.
Avatar
LekBo / 6 kwietnia 2009 o 22:41
Co by sie jeszcze na tego czlowieka nie pojawilo to wszystko bedzie tylko przygrywka do 4 czerwca 1992.
Mnie osobiscie tamto wystarczylo zeby zdjac sobie bielmo z oczu, kiedy Ty sobie zdejmiesz swoje to juz Twoja sprawa i Twoj problem.
Pamietam takich co w ogien chcieli za nim wtedy skakac a dzisiaj na wykazach TW mozna ich zobaczc.
Avatar
~leon~ / 6 kwietnia 2009 o 20:43
Wielki maly czowiek. Wielki, bo jest postacią nietuzinkową. Dla mnie taki maly Dyzma. Ale nie jest świętą krową i to co jest w archiwach, żeby sie skichal, to tego nie zniszczy- tak jak zrobil to z częścią dokumentów będąc prezydentem. Czy w moim kraju jest szansa, żeby szewc byl szewcem a historyk historykiem? Co napiszą o Lechu źle, to już pseudoautorytety dostają rozwolnienia mózgu.
Fakty są jakie są i nie da się tu zaklinać rzeczywistości. Facet jest prostakiem i bufonem w dodatku. Ja to, ja tamto. A gdzie miliony ludzi ,którzy go wynieśli na piedestal. Slucham Radia Maryja i mam do tego prawo a on nazwal mnie psycholem od Rydzyka. Życzę mu zdrowia. Za"malpę z brzytwą" dostal wyrok z powództwa Wyszkowskiego. I bardzo dobrze. Jemu wolno a o nim morda w kubel. To ci dopiero wolność.
Wielki maly czowiek. Wielki, bo jest postacią nietuzinkową. Dla mnie taki maly Dyzma. Ale nie jest świętą krową i to co jest w archiwach, żeby sie skichal, to tego nie zniszczy- tak jak zrobil to z częścią dokumentów będąc prezydentem. Czy w moim kraju jest szansa, żeby szewc byl szewcem a historyk historykiem? Co napiszą o Lechu źle, to już pseudoautorytety dostają rozwolnienia mózgu.
Fakty są jakie są i nie da się tu zaklinać rzeczywistości. Facet jest prostakiem i bufonem w dodatku. Ja to, ja tamto. A gdzie miliony ludzi ,którzy go... rozwiń
Avatar
polak / 6 kwietnia 2009 o 20:26
Prosze przeczytac wspomnienia Falandysza.Obok Wachowskiego najbardziej lojalny czlowiek wobec Walesy.
Niektorzy ludzie uwazaja ,ze nikt z poddanych nie ma prawa kwestionowac ich prawdomownosci.
Po prostu kontymynuacja PRL i KC .Uwazajac,ze ich g.... nie smierdzi placza kreca i wobec pytan z dolu sa bezmyslni dajac tym dowod na swa mirnota i malostkowosc.
Przycylam sie do pogladu ,ze Walese i jego dwor stworzyla SB. Przypadek pomrocznosci jasnej u jego syna zagrozonego wyrokiem tez otym swiadczy.
A propo co porabi a jego syn?
Zapewne jest dobrym urzednikiem,politykiem ,funkcionariuszem panstwowym>?
Panowie polityka to tylko gra ,a gracze sa ci sami.
Prosze przeczytac wspomnienia Falandysza.Obok Wachowskiego najbardziej lojalny czlowiek wobec Walesy.
Niektorzy ludzie uwazaja ,ze nikt z poddanych nie ma prawa kwestionowac ich prawdomownosci.
Po prostu kontymynuacja PRL i KC .Uwazajac,ze ich g.... nie smierdzi placza kreca i wobec pytan z dolu sa bezmyslni dajac tym dowod na swa mirnota i malostkowosc.
Przycylam sie do pogladu ,ze Walese i jego dwor stworzyla SB. Przypadek pomrocznosci jasnej u jego syna zagrozonego wyrokiem tez otym swiadczy.
A propo co porabi a ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2009 o 14:50
Waldek . napisał:
A kim to niby jestes sam, ze tak urongasz na Kaczynskich i na PiS?
To sa ludzie z krwi i kosci Polacy, a jakies tam staro wierzacy, jak Tusk z swoja banda.
Nam Zydow nie potrzeba w kraju i w Polsce.
wam to Gosiewski zly bo szlachcic i magnat z dziada pradziada co Szwedow z ojczyzny wygonili.
kurski zly, bo wiele jezykow zna i podsluchal waszego wodza, jak z Merkle po szwapsku mowil i kraj sprzedawal.
Ziobro zly, bo nie pozwolil ojca obelgami obarczac.
to tylko Walensa dla was altorytetem jest a nie Kaczynscy co kraj uratowali.


Ty to poważnie piszesz czy jaja sobie robisz? Sądząc po gramatyce - to może być poważne zdanie. I proszę się nie wypowiadać "nam". Ja nie udzieliłem upoważnienia na to.


Ty to poważnie piszesz czy jaja sobie robisz? Sądząc po gramatyce - to może być poważne zdanie. I proszę się nie wypowiadać "nam". Ja nie udzieliłem upoważnienia na to. rozwiń
Avatar
robi / 6 kwietnia 2009 o 14:39
Nigdy nie lubiłem faceta - jakiś taki bucowaty. Ale trudno. nie każdy jest Janem Pawłem II - chodzącym ideałem. Nie każdy jest płk. Kuklińskim. Większość to nieciekawi, zawistni i małostkowi nieudacznicy cieszący się z cudzego nieszczęścia i niepowodzenia. Zamiast pomóc - nas.ają na wycieraczkę i bardzo się z tego cieszą. A ja mówię wam - ZRÓBCIE TYLE DLA SPOŁECZEŃSTWA I POLSKI CO WAŁĘSA. ZRÓBCIE CHOCIAŻ 1/10 TEGO! ŻE TW, ŻE MIAŁ NIEŚLUBNE DZIECKO, ŻE JESZCZE INNYCH DZIESIĄTKI SPRAW? LUDZIE PRZECIEŻ WIĘKSZOŚĆ Z WAS TO KATOLICY - WYZNAWCY RELIGII KTÓRA POLEGA NA MIŁOŚCI I PRZEBACZENIU! CO Z WAMI NIE TAK?
Nigdy nie lubiłem faceta - jakiś taki bucowaty. Ale trudno. nie każdy jest Janem Pawłem II - chodzącym ideałem. Nie każdy jest płk. Kuklińskim. Większość to nieciekawi, zawistni i małostkowi nieudacznicy cieszący się z cudzego nieszczęścia i niepowodzenia. Zamiast pomóc - nas.ają na wycieraczkę i bardzo się z tego cieszą. A ja mówię wam - ZRÓBCIE TYLE DLA SPOŁECZEŃSTWA I POLSKI CO WAŁĘSA. ZRÓBCIE CHOCIAŻ 1/10 TEGO! ŻE TW, ŻE MIAŁ NIEŚLUBNE DZIECKO, ŻE JESZCZE INNYCH DZIESIĄTKI SPRAW? LUDZIE PRZECIEŻ WIĘKSZOŚĆ Z WAS TO KATOLICY - WYZNAWC... rozwiń
Avatar
Waldek . / 6 kwietnia 2009 o 14:26
Slawek W. napisał:
Zalosne te przypuszczenia, poszukiwania i przyslowiowe grzebanie w trupie.
Przyjdzie jeszcze czas na pisanie biorgafii przywodcy Solidarnosci.
Czy nie wystarczylo Wam stawianie pomnikow i nazywanie ulic imieniem JPII, jeszcze za jego zycia?
Ale wtedy zaden matolek nie odwazyl sie napisac, ze........ Ojciec Swiety..... chodzi do toalety.....
Ulomnosc inteletkualna narodu, na ktorej PiS oparl swoj polityczny manifest i podzial w spoleczenstwie
bedace wynikiem faworyzowania miernot na miare Z.Ziobro, Gosiewski i inni "geniusze" sprostytuow
zarowno zycie polityczne, naukowe, jak i religijne.
Kazdy nieudacznik poczul wiatr w skrzydla pozwalajacy zaistniec najwiekszej miernocie moralnej, jesli tylko
okaze sie byc wystarczajaco dyspozycyjnym!
Kaczynscy, jak widac, pomimo odcinania sie od przeszlosci potomkow sowieckiego aparatczyka, pobrali doskonala edukacje
w manipulowaniu rzeczywistoscia i fikcja.

A kim to niby jestes sam, ze tak urongasz na Kaczynskich i na PiS?
To sa ludzie z krwi i kosci Polacy, a jakies tam staro wierzacy, jak Tusk z swoja banda.
Nam Zydow nie potrzeba w kraju i w Polsce.
wam to Gosiewski zly bo szlachcic i magnat z dziada pradziada co Szwedow z ojczyzny wygonili.
kurski zly, bo wiele jezykow zna i podsluchal waszego wodza, jak z Merkle po szwapsku mowil i kraj sprzedawal.
Ziobro zly, bo nie pozwolil ojca obelgami obarczac.
to tylko Walensa dla was altorytetem jest a nie Kaczynscy co kraj uratowali.

A kim to niby jestes sam, ze tak urongasz na Kaczynskich i na PiS?
To sa ludzie z krwi i kosci Polacy, a jakies tam staro wierzacy, jak Tusk z swoja banda.
Nam Zydow nie potrzeba w kraju i w Polsce.
wam to Gosiewski zly bo szlachcic i magnat z dziada pradziada co Szwedow z ojczyzny wygonili.
kurski zly, bo wiele jezykow zna i podsluchal waszego wodza, jak z Merkle po szwapsku mowil i kraj sprzedawal.
Ziobro zly, bo nie pozwolil ojca obelgami obarczac.
to tylko Walensa dla was altorytete... rozwiń
Avatar
lub / 6 kwietnia 2009 o 12:11
Prawda jest zawsze jedna -człowiek jest tylko człowiekiem i robienie z siebie boga i ikony żal Wałęsa już taksie zagmatwał że nie może doniczego się przyznać on poprostu uwierzył w swojoboskość i to wnerwia bojest politykiem a politykom sie niewierzy NIE wierzę politykom NIE!
Avatar
remix / 6 kwietnia 2009 o 09:26
Są dwie prawdy o Wałęsie. Jedna o wielkim człowieku, który wiele zaryzykował i bardzo duzo zrobił by zmienić siermiężny ustrój w Polsce i chwała mu za to, bo mielilibyśmy do dzisiaj kartki na cukier, benzynę i ..... Gdyby tylko ta korzystna sfera jego osobowości zdominowała jego dokonania, to miałby w Polsce pomniki i nazwy ulic.

Ale niestety jest i druga prawda o małym człowieku, który jest bufonem i krętaczem i który nie potrafi przyznać się do żadnego błędu, a przecież błądzenie jest rzeczą ludzką (ja obaliłem komunę, Solidarność to ja).
Załóżmy przez chwilę hipotetycznie, że zaznania świadków o ŚP. Grzegorzu Wałęsie, którego wyparł się jego ojciec są prawdziwe. Postawcie się przez moment w roli tej kobiety a zrozumiecie dlaczego ona nie chce być kojarzona z największym autorytetem i noblistą.

Postać historyczna musi liczyć się z tym, że bedą powstawały kolejne książki i biografie - tego nie da się zakazać - na to też jest sposób: drugi obieg - o ironio historii. Ale Lech Wałęsa znowu uwierzył, że może więcej niż może.
Są dwie prawdy o Wałęsie. Jedna o wielkim człowieku, który wiele zaryzykował i bardzo duzo zrobił by zmienić siermiężny ustrój w Polsce i chwała mu za to, bo mielilibyśmy do dzisiaj kartki na cukier, benzynę i ..... Gdyby tylko ta korzystna sfera jego osobowości zdominowała jego dokonania, to miałby w Polsce pomniki i nazwy ulic.

Ale niestety jest i druga prawda o małym człowieku, który jest bufonem i krętaczem i który nie potrafi przyznać się do żadnego błędu, a przecież błądzenie jest rzeczą ludzką (ja obaliłem komunę, Solida... rozwiń
Avatar
kochamkazika / 6 kwietnia 2009 o 08:30
TWu Bolek! nigdy nie lubiłam cwaniaka cały przesiąknięty kłamstwem fałszem i matactwem już dawno by mu wybaczono i zapomniano donosicielstwo gdyby się przyznał i przeprosił i oddał moje 100 milionow!!!
Avatar
Szpilowyhajama z Lublina / 7 kwietnia 2009 o 09:56
Kto , wiy gdzie Wałęsa był wojsku? Ja byłem 1961- w Grudziądzu na szkole UL w III kompani kapitana Ciszonka był jeden ochotnik, o nazwisku Wałęsa , jest to był Lechu, będą jaja na Wielkanoc malowane na czerwono.
Avatar
LekBo / 6 kwietnia 2009 o 22:41
Co by sie jeszcze na tego czlowieka nie pojawilo to wszystko bedzie tylko przygrywka do 4 czerwca 1992.
Mnie osobiscie tamto wystarczylo zeby zdjac sobie bielmo z oczu, kiedy Ty sobie zdejmiesz swoje to juz Twoja sprawa i Twoj problem.
Pamietam takich co w ogien chcieli za nim wtedy skakac a dzisiaj na wykazach TW mozna ich zobaczc.
Avatar
~leon~ / 6 kwietnia 2009 o 20:43
Wielki maly czowiek. Wielki, bo jest postacią nietuzinkową. Dla mnie taki maly Dyzma. Ale nie jest świętą krową i to co jest w archiwach, żeby sie skichal, to tego nie zniszczy- tak jak zrobil to z częścią dokumentów będąc prezydentem. Czy w moim kraju jest szansa, żeby szewc byl szewcem a historyk historykiem? Co napiszą o Lechu źle, to już pseudoautorytety dostają rozwolnienia mózgu.
Fakty są jakie są i nie da się tu zaklinać rzeczywistości. Facet jest prostakiem i bufonem w dodatku. Ja to, ja tamto. A gdzie miliony ludzi ,którzy go wynieśli na piedestal. Slucham Radia Maryja i mam do tego prawo a on nazwal mnie psycholem od Rydzyka. Życzę mu zdrowia. Za"malpę z brzytwą" dostal wyrok z powództwa Wyszkowskiego. I bardzo dobrze. Jemu wolno a o nim morda w kubel. To ci dopiero wolność.
Wielki maly czowiek. Wielki, bo jest postacią nietuzinkową. Dla mnie taki maly Dyzma. Ale nie jest świętą krową i to co jest w archiwach, żeby sie skichal, to tego nie zniszczy- tak jak zrobil to z częścią dokumentów będąc prezydentem. Czy w moim kraju jest szansa, żeby szewc byl szewcem a historyk historykiem? Co napiszą o Lechu źle, to już pseudoautorytety dostają rozwolnienia mózgu.
Fakty są jakie są i nie da się tu zaklinać rzeczywistości. Facet jest prostakiem i bufonem w dodatku. Ja to, ja tamto. A gdzie miliony ludzi ,którzy go... rozwiń
Avatar
polak / 6 kwietnia 2009 o 20:26
Prosze przeczytac wspomnienia Falandysza.Obok Wachowskiego najbardziej lojalny czlowiek wobec Walesy.
Niektorzy ludzie uwazaja ,ze nikt z poddanych nie ma prawa kwestionowac ich prawdomownosci.
Po prostu kontymynuacja PRL i KC .Uwazajac,ze ich g.... nie smierdzi placza kreca i wobec pytan z dolu sa bezmyslni dajac tym dowod na swa mirnota i malostkowosc.
Przycylam sie do pogladu ,ze Walese i jego dwor stworzyla SB. Przypadek pomrocznosci jasnej u jego syna zagrozonego wyrokiem tez otym swiadczy.
A propo co porabi a jego syn?
Zapewne jest dobrym urzednikiem,politykiem ,funkcionariuszem panstwowym>?
Panowie polityka to tylko gra ,a gracze sa ci sami.
Prosze przeczytac wspomnienia Falandysza.Obok Wachowskiego najbardziej lojalny czlowiek wobec Walesy.
Niektorzy ludzie uwazaja ,ze nikt z poddanych nie ma prawa kwestionowac ich prawdomownosci.
Po prostu kontymynuacja PRL i KC .Uwazajac,ze ich g.... nie smierdzi placza kreca i wobec pytan z dolu sa bezmyslni dajac tym dowod na swa mirnota i malostkowosc.
Przycylam sie do pogladu ,ze Walese i jego dwor stworzyla SB. Przypadek pomrocznosci jasnej u jego syna zagrozonego wyrokiem tez otym swiadczy.
A propo co porabi a ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2009 o 14:50
Waldek . napisał:
A kim to niby jestes sam, ze tak urongasz na Kaczynskich i na PiS?
To sa ludzie z krwi i kosci Polacy, a jakies tam staro wierzacy, jak Tusk z swoja banda.
Nam Zydow nie potrzeba w kraju i w Polsce.
wam to Gosiewski zly bo szlachcic i magnat z dziada pradziada co Szwedow z ojczyzny wygonili.
kurski zly, bo wiele jezykow zna i podsluchal waszego wodza, jak z Merkle po szwapsku mowil i kraj sprzedawal.
Ziobro zly, bo nie pozwolil ojca obelgami obarczac.
to tylko Walensa dla was altorytetem jest a nie Kaczynscy co kraj uratowali.


Ty to poważnie piszesz czy jaja sobie robisz? Sądząc po gramatyce - to może być poważne zdanie. I proszę się nie wypowiadać "nam". Ja nie udzieliłem upoważnienia na to.


Ty to poważnie piszesz czy jaja sobie robisz? Sądząc po gramatyce - to może być poważne zdanie. I proszę się nie wypowiadać "nam". Ja nie udzieliłem upoważnienia na to. rozwiń
Avatar
robi / 6 kwietnia 2009 o 14:39
Nigdy nie lubiłem faceta - jakiś taki bucowaty. Ale trudno. nie każdy jest Janem Pawłem II - chodzącym ideałem. Nie każdy jest płk. Kuklińskim. Większość to nieciekawi, zawistni i małostkowi nieudacznicy cieszący się z cudzego nieszczęścia i niepowodzenia. Zamiast pomóc - nas.ają na wycieraczkę i bardzo się z tego cieszą. A ja mówię wam - ZRÓBCIE TYLE DLA SPOŁECZEŃSTWA I POLSKI CO WAŁĘSA. ZRÓBCIE CHOCIAŻ 1/10 TEGO! ŻE TW, ŻE MIAŁ NIEŚLUBNE DZIECKO, ŻE JESZCZE INNYCH DZIESIĄTKI SPRAW? LUDZIE PRZECIEŻ WIĘKSZOŚĆ Z WAS TO KATOLICY - WYZNAWCY RELIGII KTÓRA POLEGA NA MIŁOŚCI I PRZEBACZENIU! CO Z WAMI NIE TAK?
Nigdy nie lubiłem faceta - jakiś taki bucowaty. Ale trudno. nie każdy jest Janem Pawłem II - chodzącym ideałem. Nie każdy jest płk. Kuklińskim. Większość to nieciekawi, zawistni i małostkowi nieudacznicy cieszący się z cudzego nieszczęścia i niepowodzenia. Zamiast pomóc - nas.ają na wycieraczkę i bardzo się z tego cieszą. A ja mówię wam - ZRÓBCIE TYLE DLA SPOŁECZEŃSTWA I POLSKI CO WAŁĘSA. ZRÓBCIE CHOCIAŻ 1/10 TEGO! ŻE TW, ŻE MIAŁ NIEŚLUBNE DZIECKO, ŻE JESZCZE INNYCH DZIESIĄTKI SPRAW? LUDZIE PRZECIEŻ WIĘKSZOŚĆ Z WAS TO KATOLICY - WYZNAWC... rozwiń
Avatar
Waldek . / 6 kwietnia 2009 o 14:26
Slawek W. napisał:
Zalosne te przypuszczenia, poszukiwania i przyslowiowe grzebanie w trupie.
Przyjdzie jeszcze czas na pisanie biorgafii przywodcy Solidarnosci.
Czy nie wystarczylo Wam stawianie pomnikow i nazywanie ulic imieniem JPII, jeszcze za jego zycia?
Ale wtedy zaden matolek nie odwazyl sie napisac, ze........ Ojciec Swiety..... chodzi do toalety.....
Ulomnosc inteletkualna narodu, na ktorej PiS oparl swoj polityczny manifest i podzial w spoleczenstwie
bedace wynikiem faworyzowania miernot na miare Z.Ziobro, Gosiewski i inni "geniusze" sprostytuow
zarowno zycie polityczne, naukowe, jak i religijne.
Kazdy nieudacznik poczul wiatr w skrzydla pozwalajacy zaistniec najwiekszej miernocie moralnej, jesli tylko
okaze sie byc wystarczajaco dyspozycyjnym!
Kaczynscy, jak widac, pomimo odcinania sie od przeszlosci potomkow sowieckiego aparatczyka, pobrali doskonala edukacje
w manipulowaniu rzeczywistoscia i fikcja.

A kim to niby jestes sam, ze tak urongasz na Kaczynskich i na PiS?
To sa ludzie z krwi i kosci Polacy, a jakies tam staro wierzacy, jak Tusk z swoja banda.
Nam Zydow nie potrzeba w kraju i w Polsce.
wam to Gosiewski zly bo szlachcic i magnat z dziada pradziada co Szwedow z ojczyzny wygonili.
kurski zly, bo wiele jezykow zna i podsluchal waszego wodza, jak z Merkle po szwapsku mowil i kraj sprzedawal.
Ziobro zly, bo nie pozwolil ojca obelgami obarczac.
to tylko Walensa dla was altorytetem jest a nie Kaczynscy co kraj uratowali.

A kim to niby jestes sam, ze tak urongasz na Kaczynskich i na PiS?
To sa ludzie z krwi i kosci Polacy, a jakies tam staro wierzacy, jak Tusk z swoja banda.
Nam Zydow nie potrzeba w kraju i w Polsce.
wam to Gosiewski zly bo szlachcic i magnat z dziada pradziada co Szwedow z ojczyzny wygonili.
kurski zly, bo wiele jezykow zna i podsluchal waszego wodza, jak z Merkle po szwapsku mowil i kraj sprzedawal.
Ziobro zly, bo nie pozwolil ojca obelgami obarczac.
to tylko Walensa dla was altorytete... rozwiń
Avatar
lub / 6 kwietnia 2009 o 12:11
Prawda jest zawsze jedna -człowiek jest tylko człowiekiem i robienie z siebie boga i ikony żal Wałęsa już taksie zagmatwał że nie może doniczego się przyznać on poprostu uwierzył w swojoboskość i to wnerwia bojest politykiem a politykom sie niewierzy NIE wierzę politykom NIE!
Avatar
remix / 6 kwietnia 2009 o 09:26
Są dwie prawdy o Wałęsie. Jedna o wielkim człowieku, który wiele zaryzykował i bardzo duzo zrobił by zmienić siermiężny ustrój w Polsce i chwała mu za to, bo mielilibyśmy do dzisiaj kartki na cukier, benzynę i ..... Gdyby tylko ta korzystna sfera jego osobowości zdominowała jego dokonania, to miałby w Polsce pomniki i nazwy ulic.

Ale niestety jest i druga prawda o małym człowieku, który jest bufonem i krętaczem i który nie potrafi przyznać się do żadnego błędu, a przecież błądzenie jest rzeczą ludzką (ja obaliłem komunę, Solidarność to ja).
Załóżmy przez chwilę hipotetycznie, że zaznania świadków o ŚP. Grzegorzu Wałęsie, którego wyparł się jego ojciec są prawdziwe. Postawcie się przez moment w roli tej kobiety a zrozumiecie dlaczego ona nie chce być kojarzona z największym autorytetem i noblistą.

Postać historyczna musi liczyć się z tym, że bedą powstawały kolejne książki i biografie - tego nie da się zakazać - na to też jest sposób: drugi obieg - o ironio historii. Ale Lech Wałęsa znowu uwierzył, że może więcej niż może.
Są dwie prawdy o Wałęsie. Jedna o wielkim człowieku, który wiele zaryzykował i bardzo duzo zrobił by zmienić siermiężny ustrój w Polsce i chwała mu za to, bo mielilibyśmy do dzisiaj kartki na cukier, benzynę i ..... Gdyby tylko ta korzystna sfera jego osobowości zdominowała jego dokonania, to miałby w Polsce pomniki i nazwy ulic.

Ale niestety jest i druga prawda o małym człowieku, który jest bufonem i krętaczem i który nie potrafi przyznać się do żadnego błędu, a przecież błądzenie jest rzeczą ludzką (ja obaliłem komunę, Solida... rozwiń
Avatar
kochamkazika / 6 kwietnia 2009 o 08:30
TWu Bolek! nigdy nie lubiłam cwaniaka cały przesiąknięty kłamstwem fałszem i matactwem już dawno by mu wybaczono i zapomniano donosicielstwo gdyby się przyznał i przeprosił i oddał moje 100 milionow!!!
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin 0 0

Koszykówka młodzieżowa MKS Start SA Lublin zajął siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski młodzików

Polska - Senegal. Ok. 500 osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Ok. 500 osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 0 0

Tuż przed godz. 17:00 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 0

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 0 1

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 11

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 3

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 14 6

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!