Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lipca 2011 r.
19:10
Edytuj ten wpis

Matka na zakupach w Olimpie: "Kazali karmić dzieci w łazience"

0 54 A A
Rodzice z małymi dziećmi nie znajdą w Galerii Olimp pomieszczenia dla niemowlaków (Bartłomiej Żuraws
Rodzice z małymi dziećmi nie znajdą w Galerii Olimp pomieszczenia dla niemowlaków (Bartłomiej Żuraws

W największej galerii handlowej w regionie nie ma pomieszczenia do przewijania i karmienia niemowląt. – Zrobimy je w ciągu miesiąca – zapowiadają szefowie Olimpu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– We wszystkich większych sklepach i galeriach handlowych są pomieszczenia, w których spokojnie można nakarmić i przewinąć dziecko. We wszystkich, oprócz największej w naszym regionie – zaalarmowała nas pani Barbara z Lublina, mama 3-miesięcznego chłopca.

Chodzi o centrum handlowe Olimp przy al. Spółdzielczości Pracy. Po ostatniej rozbudowie to największa tego typu galeria nie tylko w regionie, ale w całej w wschodniej Polsce. Tyle że ani przy budowie wcześniejszych części, ani przy najnowszej, nikt nie pomyślał o matkach, które chcą przyjść na zakupy z dzieckiem

– Niedawno zadzwoniłam do Olimpu zapytać, gdzie mogę nakarmić i przewinąć dziecko, gdybym przyjechała do galerii – mówi pani Barbara. – Usłyszałam, że w łazience dla niepełnosprawnych. W łazience, w której nie ma ani stolika, ani krzesła. Jest tylko ubikacja i umywalka.

– Koleżanki, które jeździły do Olimpu z małymi dziećmi, szukały w sklepach największych przebieralni, żeby tam nakarmić niemowlę – dodaje. – To poniżające.

Tymczasem w Centrum Handlowym Plaza przy ul. Lipowej, w centrum E.Leclerc przy ul. Zana, w Realu przy ul. Chodźki czy w Galerii Zielonej w Puławach są specjalne pomieszczenia przeznaczone dla mam z niemowlętami. Można w nich przewinąć dziecko na specjalnym stoliku albo nakarmić siadając na krześle czy sofie.

– Rzeczywiście do tej pory nie było u nas takiego pomieszczenia. Nie mieliśmy gdzie go zrobić – przyznaje Tomasz Dębiec z Galerii Olimp. – Ale niedługo takie pomieszczenie otworzymy. Myślę, że w ciągu 3–4 tygodni – zapowiada. – To będzie specjalny pokój dla mam z małymi dziećmi, gdzie będą mogły spokojnie usiąść, przewinąć czy nakarmić niemowlę.

– Bardzo często jest tak, że takie pomieszczenia są urządzanie w łazienkach dla niepełnosprawnych, z uwagi na ich duże gabaryty – dodaje Dębiec. – Ale my nie chcieliśmy tego robić w ubikacji. Zależało nam na specjalnym, oddzielnym pokoju. I taki u nas powstanie, w najnowszej części galerii.

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 15:00
Fajne forum, z wieloma ciekawymi wątkami. Na pewno wrócę tu jeszcze nieraz. Deb0308 - Polecam:
Avatar
Andrzej Dębowski / 12 lipca 2011 o 01:02
U mnie w bloku nie ma pomieszczenia do mycia kozy, ale nie narzekam, myję ją w zlewie.
Ludzie powinni potrafić dostosować się do trudnych warunków. Takie są realia życia w Lublinie, a przecież to miasto ma w herbie kozła!
Avatar
wakacje / 11 lipca 2011 o 22:48
Wiem, że jest sezon ogórkowy i pismaki czepią się każdej sprawy, z niczego zrobią coś. Wielka tragedia - brak miejsca do karmienia. I to "kazali nakarmić" jest cudowne. Może jednak zamiast cytować matkę-idiotkę napiszą coś o wyższości spacerów na świeżym powietrzu nad pałętaniem się z maluchem po blaszakach. Powstała jakaś nowa świecka tradycja - spacery po galeriach handlowych.
Avatar
monti / 11 lipca 2011 o 22:36
[quote name='weterynarz' timestamp='1310410030' post='500226']
75 procent tutejszych forumowiczów to zwierzęta chowane (nie mylić z wychowywaniem) w klatce...tylko współczuć.
[/quote]

Ja współczuję Tobie... Jakbyś miał podstawową wiedzę o zachowaniu zwierząt wiedziałbyś, że tak się nie zachowują.... Ale widać nie studiowałeś zbyt pilnie..... A ponadto współczuję dzieciom takich mamuś jak bohaterka artykułu... Jestem w stanie uwierzyć, że chce zrobić zakupy, a nie ma z kim zostawić dziecka, ale nawet maluszki w wieku 3 miesięcy nie wymagają karmienia (i przewijania) non stop; jeśli pójdzie na 2 godziny na zakupy to spokojnie może nakarmić i przewinąc w domu (zamiast wywoływać sztuczne problemy), a jeśli ma ochotę spędzać w galeriach całe dnie, to nirch lepiej odda dziecko do adopcji, będzie mu na pewno lepiej.
[quote name='weterynarz' timestamp='1310410030' post='500226']
75 procent tutejszych forumowiczów to zwierzęta chowane (nie mylić z wychowywaniem) w klatce...tylko współczuć.
[/quote]

Ja współczuję Tobie... Jakbyś miał podstawową wiedzę o zachowaniu zwierząt wiedziałbyś, że tak się nie zachowują.... Ale widać nie studiowałeś zbyt pilnie..... A ponadto współczuję dzieciom takich mamuś jak bohaterka artykułu... Jestem w stanie uwierzyć, że chce zrobić zakupy, a nie ma z kim zostawić dziecka, al... rozwiń
Avatar
weterynarz / 11 lipca 2011 o 20:47
75 procent tutejszych forumowiczów to zwierzęta chowane (nie mylić z wychowywaniem) w klatce...tylko współczuć.
Avatar
xyz / 11 lipca 2011 o 16:40
[quote name='KL' timestamp='1310392816' post='500122']
Nie zasłaniajmy się tutaj kosztami jakie ponoszą wynajmujący bo to duża przesada.A[/quote]
Jaka przesada??? Wynajmij sobie taki lokal, płać i wtedy pogadamy na temat co i kogo sponsorować.
Avatar
Etka / 11 lipca 2011 o 16:29
To niech zrobią taki pokoik i 5 złotych za wejście

Skoro matki mają taką potrzebę to niech się na tą potrzebę zrzucą...
Avatar
Gość / 11 lipca 2011 o 16:25
a moze jeszcze fundnąć im jeszcze pokój do dawania i opiekunkę do tego przyprowadzonego dziecka, no bo jak im sie zachce to przecież trzeba już, bo zanim dojdzie do domu to może sie jej odechcieć
Avatar
Gość / 11 lipca 2011 o 16:22
[quote name='Wieśniak z Lublina' timestamp='1310367283' post='499976']
Szkoda, że twoja matka pomyślała tą dolną częścią, a nie głową. Byłoby jednego buca mniej. Żeby wychować nawet jedno dziecko trzeba wiele poświęcenia, a nie każda chce oddawać dziecko niańce w tym wieku, albo jej nie stać na nańki. Bujaj się dalej a zdechniesz gdzieś sam w domu starców.
[/quote]
jak nie stać to po h** je robiła, a co do domu starców to lepiej nie wypinaj tej dupy chłopom i nie rób więcej dzieci, bo masz tylko problem z ich opieką, biedna matka robi dzieci po to aby starcami sie opiekować, co jeszcze wymyślisz, powiedz od razu , że ci sie pieprzyć chce a nie zwalasz na wszystko i wszystkich a nie na siebie
[quote name='Wieśniak z Lublina' timestamp='1310367283' post='499976']
Szkoda, że twoja matka pomyślała tą dolną częścią, a nie głową. Byłoby jednego buca mniej. Żeby wychować nawet jedno dziecko trzeba wiele poświęcenia, a nie każda chce oddawać dziecko niańce w tym wieku, albo jej nie stać na nańki. Bujaj się dalej a zdechniesz gdzieś sam w domu starców.
[/quote]
jak nie stać to po h** je robiła, a co do domu starców to lepiej nie wypinaj tej dupy chłopom i nie rób więcej dzieci, bo masz tylko prob... rozwiń
Avatar
abc / 11 lipca 2011 o 16:19
[quote name='KL' timestamp='1310392816' post='500122']
Wy też kiedyś byliście małymi dziećmi, raczej mamy Was w ubikacji nie karmiły...( tak tak zaraz się odezwą że po sklepach też nie łaziły, ale czasy trochę się zmieniły )
[/quote]
owszem nie łaziły, bo kiedyś nie było tych wszystkich galerii.
Do tego dodam jeszcze:

Matka zostawiła 3-letnie dziecko w samochodzie i poszła na zakupy. W tym czasie auto zaczęło płonąć. Dzięki szybkiej akcji policji chłopca udało się uratować.

za: tvn24.pl
rozwiń
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 15:00
Fajne forum, z wieloma ciekawymi wątkami. Na pewno wrócę tu jeszcze nieraz. Deb0308 - Polecam:
Avatar
Andrzej Dębowski / 12 lipca 2011 o 01:02
U mnie w bloku nie ma pomieszczenia do mycia kozy, ale nie narzekam, myję ją w zlewie.
Ludzie powinni potrafić dostosować się do trudnych warunków. Takie są realia życia w Lublinie, a przecież to miasto ma w herbie kozła!
Avatar
wakacje / 11 lipca 2011 o 22:48
Wiem, że jest sezon ogórkowy i pismaki czepią się każdej sprawy, z niczego zrobią coś. Wielka tragedia - brak miejsca do karmienia. I to "kazali nakarmić" jest cudowne. Może jednak zamiast cytować matkę-idiotkę napiszą coś o wyższości spacerów na świeżym powietrzu nad pałętaniem się z maluchem po blaszakach. Powstała jakaś nowa świecka tradycja - spacery po galeriach handlowych.
Avatar
monti / 11 lipca 2011 o 22:36
[quote name='weterynarz' timestamp='1310410030' post='500226']
75 procent tutejszych forumowiczów to zwierzęta chowane (nie mylić z wychowywaniem) w klatce...tylko współczuć.
[/quote]

Ja współczuję Tobie... Jakbyś miał podstawową wiedzę o zachowaniu zwierząt wiedziałbyś, że tak się nie zachowują.... Ale widać nie studiowałeś zbyt pilnie..... A ponadto współczuję dzieciom takich mamuś jak bohaterka artykułu... Jestem w stanie uwierzyć, że chce zrobić zakupy, a nie ma z kim zostawić dziecka, ale nawet maluszki w wieku 3 miesięcy nie wymagają karmienia (i przewijania) non stop; jeśli pójdzie na 2 godziny na zakupy to spokojnie może nakarmić i przewinąc w domu (zamiast wywoływać sztuczne problemy), a jeśli ma ochotę spędzać w galeriach całe dnie, to nirch lepiej odda dziecko do adopcji, będzie mu na pewno lepiej.
[quote name='weterynarz' timestamp='1310410030' post='500226']
75 procent tutejszych forumowiczów to zwierzęta chowane (nie mylić z wychowywaniem) w klatce...tylko współczuć.
[/quote]

Ja współczuję Tobie... Jakbyś miał podstawową wiedzę o zachowaniu zwierząt wiedziałbyś, że tak się nie zachowują.... Ale widać nie studiowałeś zbyt pilnie..... A ponadto współczuję dzieciom takich mamuś jak bohaterka artykułu... Jestem w stanie uwierzyć, że chce zrobić zakupy, a nie ma z kim zostawić dziecka, al... rozwiń
Avatar
weterynarz / 11 lipca 2011 o 20:47
75 procent tutejszych forumowiczów to zwierzęta chowane (nie mylić z wychowywaniem) w klatce...tylko współczuć.
Avatar
xyz / 11 lipca 2011 o 16:40
[quote name='KL' timestamp='1310392816' post='500122']
Nie zasłaniajmy się tutaj kosztami jakie ponoszą wynajmujący bo to duża przesada.A[/quote]
Jaka przesada??? Wynajmij sobie taki lokal, płać i wtedy pogadamy na temat co i kogo sponsorować.
Avatar
Etka / 11 lipca 2011 o 16:29
To niech zrobią taki pokoik i 5 złotych za wejście

Skoro matki mają taką potrzebę to niech się na tą potrzebę zrzucą...
Avatar
Gość / 11 lipca 2011 o 16:25
a moze jeszcze fundnąć im jeszcze pokój do dawania i opiekunkę do tego przyprowadzonego dziecka, no bo jak im sie zachce to przecież trzeba już, bo zanim dojdzie do domu to może sie jej odechcieć
Avatar
Gość / 11 lipca 2011 o 16:22
[quote name='Wieśniak z Lublina' timestamp='1310367283' post='499976']
Szkoda, że twoja matka pomyślała tą dolną częścią, a nie głową. Byłoby jednego buca mniej. Żeby wychować nawet jedno dziecko trzeba wiele poświęcenia, a nie każda chce oddawać dziecko niańce w tym wieku, albo jej nie stać na nańki. Bujaj się dalej a zdechniesz gdzieś sam w domu starców.
[/quote]
jak nie stać to po h** je robiła, a co do domu starców to lepiej nie wypinaj tej dupy chłopom i nie rób więcej dzieci, bo masz tylko problem z ich opieką, biedna matka robi dzieci po to aby starcami sie opiekować, co jeszcze wymyślisz, powiedz od razu , że ci sie pieprzyć chce a nie zwalasz na wszystko i wszystkich a nie na siebie
[quote name='Wieśniak z Lublina' timestamp='1310367283' post='499976']
Szkoda, że twoja matka pomyślała tą dolną częścią, a nie głową. Byłoby jednego buca mniej. Żeby wychować nawet jedno dziecko trzeba wiele poświęcenia, a nie każda chce oddawać dziecko niańce w tym wieku, albo jej nie stać na nańki. Bujaj się dalej a zdechniesz gdzieś sam w domu starców.
[/quote]
jak nie stać to po h** je robiła, a co do domu starców to lepiej nie wypinaj tej dupy chłopom i nie rób więcej dzieci, bo masz tylko prob... rozwiń
Avatar
abc / 11 lipca 2011 o 16:19
[quote name='KL' timestamp='1310392816' post='500122']
Wy też kiedyś byliście małymi dziećmi, raczej mamy Was w ubikacji nie karmiły...( tak tak zaraz się odezwą że po sklepach też nie łaziły, ale czasy trochę się zmieniły )
[/quote]
owszem nie łaziły, bo kiedyś nie było tych wszystkich galerii.
Do tego dodam jeszcze:

Matka zostawiła 3-letnie dziecko w samochodzie i poszła na zakupy. W tym czasie auto zaczęło płonąć. Dzięki szybkiej akcji policji chłopca udało się uratować.

za: tvn24.pl
rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 0

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 1 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 1 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 10 1

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

LSM: Wielki Festyn Rodzinny
26 maja 2018, 13:00

LSM: Wielki Festyn Rodzinny 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w sobotę, 26 maja o godz. 13 na placu przy Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Włodawa promuje się w Warszawie

Włodawa promuje się w Warszawie 0 0

Zdjęcia z Włodawy wraz z opisem sztandarowych wydarzeń kulturalnych w tym mieście pojawiły się w samym centrum stolicy.

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł 0 0

Lubartów oficjalnie otworzy nową sportową inwestycję. Chodzi o boisko przy ul. Parkowej.

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu 2 3

Zamojski sąd aresztował trzech mężczyzn, którzy pobili na śmierć 45-latka.

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej 0 3

Dziś w nocy jednojezdniowy odcinek ul. Krochmalnej zostanie zaślepiony tuż przed skrzyżowaniem z Diamentową, a dokładnie na wysokości stacji paliw

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja
galeria

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja 9 17

Sędzia, której prezydent Lublina zarzucił stronniczość nie będzie odsunięta od jego sprawy. Postanowił tak dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny. Jego decyzja umożliwia ogłoszenie wyroku, o ile prezydent nie zaskarży postanowienia o odmowie wykluczenia sędzi, a ma do tego prawo.

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping 0 0

W Dzień Dziecka przy centrum handlowym Skende Shopping obok Ikea otwarte zostaną dwie strefy zabawy i wypoczynku. Znajdą się w nich m.in.: ślizgawki, zjeżdżalnie, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji
galeria

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji 2 17

Rządowi PiS-u brakuje refleksji nt. sytuacji osób niepełnosprawnych – powiedział w Lublinie Grzegorz Schetyna. Były wicepremier, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał w czwartek do miasta ze swoim „Gabinetem Cieni”.

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody!
Wiersze między newsami

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody! 3 2

Co wybierzecie? Perłową śmietankę czy wafle złożone? Wśród pylnych akacji, zatrzymał się poeta i zapatrzył na wędrowną lodziarnię. Był rok 1914

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?