Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 maja 2015 r.
18:22

Matura 2015 język polski: Odpowiedzi, arkusze CKE

0 18 A A

Matura 2015 język polski: Podwójne arkusze egzaminacyjne, inne sale i inne zasady. Tegoroczni absolwenci liceów zdają egzamin maturalny w nowej formule, w przeciwieństwie do swoich kolegów z techników. Jedni i drudzy będą pisać w poniedziałek egzamin z języka polskiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zobacz: Matura 2015 matematyka. Odpowiedzi i arkusze CKE

– Arkusze egzaminacyjne z języka polskiego – inne dla liceów, inne dla techników – kurier dostarczy do szkół wczesnym rankiem w poniedziałek – mówi Renata Janicka z lubelskiego biura Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. – W województwie lubelskim do egzaminu maturalnego przystępuje w liceach 13 119 uczniów, w technikach po raz pierwszy 6 356 uczniów, po raz kolejny – 6 667 osób.

W tym roku po raz pierwszy licealiści będą zdawać maturę w nowej formule. Dla uczniów technikum nic się nie zmieni.

– To będzie 200 procent koncentracji, żeby niczemu nie uchybić, nic nie pomylić – przyznaje Elżbieta Sękowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie, gdzie do matury przystępuje ponad 300 uczniów. W szkole przy ul. Podwale egzamin maturalny zdają zarówno licealiści, jak też absolwenci technikum.

W przypadku licealistów zmian będzie sporo. I tak np. na ustnym egzaminie maturalnym z języka polskiego nie będzie już prezentacji, którą do tej pory uczniowie przygotowywali w domu, tylko zadanie, które uczeń wylosuje.

Właśnie tego egzaminu absolwenci liceów ogólnokształcących obawiają się najbardziej. – To dla nas coś nowego. Z przygotowaniem prezentacji było łatwiej, a teraz nie wiemy, czego się spodziewać – przyznaje Wiktoria Wasieczko, maturzystka z V Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie.

Nie tylko egzamin ustny z języka polskiego spędza maturzystom i nauczycielom sen z powiek. – W ogóle boję się całej matury. Dużo jest nowych elementów – przyznaje Zygmunt Kamiński, dyrektor I LO w Zamościu. – Co roku przeżywam to wszystko z uczniami, jakbym sam pisał maturę. Czy matematyka będzie najgorsza? Tego nie wiem.

Matura 2015 polski. Gdzie odpowiedzi i arkusze?

W ubiegłym roku co trzeci maturzysta nie zdał egzaminu. Większość polegała właśnie na matematyce.

Mimo wątpliwości dyrektorzy szkół są dobrej myśli. – Nauczyciele przedmiotów, które są na egzaminie mieli jeszcze dodatkowe zajęcia z maturzystami po lekcjach – przyznaje Henryk Dudziak, dyrektor Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, gdzie do egzaminu maturalnego przystąpią 74 osoby. – Choć zajęcia były bezpłatne, nie wszyscy uczniowie z nich skorzystali. Mam jednak nadzieję, że nie będzie źle. Młodzi mówią, że są przygotowani. Zaś ci, którzy się nie uczyli mają poprawki, więc na swoje życzenie do matury przystąpią w późniejszym terminie.

Matura pisemna z języka polskiego rozpocznie się o godz. 9. W szkołach będą też egzaminy pisemne po południu, np. w I LO w Zamościu będzie to egzamin z historii sztuki. – Zdaje go dwóch uczniów – podaje dyrektor Kamiński.

We wtorek maturzyści będą pisać egzamin z matematyki. Arkusze znajdziecie na naszej stronie internetowej. Opublikujemy je po egzaminie. Nieco później pojawią się odpowiedzi.

>>>

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 września 2015 o 19:38
Jaki bulwers tam poniżej :) Ładne żyłka na tyłku pękła z nerwów przed maturką :) no fakt "jelenie" będą nabijać wyświetleń :D Nikt nie da arkuszy z język polski w lublin zapomnij człowieku :D Idź lepiej znajdź sobie korepetycje w Preply http://blog.notatek.pl/aplikacje-i-gadzety-do-tlumaczenia-jezykowtekstow i się przygotuj do matury ;)
Avatar
Gość / 5 maja 2015 o 13:29
Arkusz z odpowiedziami jest na stronie http://20matura15.blogspot.com/
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 17:11
Szanowny Maturzysto! Rozwiązaliśmy dla Ciebie, pobierz odpowiedzi -> mhroczni.pl/odp1
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 14:56
http://s340887347.domenastandartowa.pl/cke/_EGZAMIN_MATURALNY_OD_2015/Arkusze_egzaminacyjne/2015/formula_do_2014/MPO-P1_1P-152.pdf Oficjalna strona z cke, stara matura dla techników 2015.
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 14:40
Kurwa, każdy pierdolony portal pisze ARKUSZE kurwa ODPOWIEDZI CHODŹ ZOBACZ MAMY KURWA ODPOWIEDZI I ARKUSZE, wchodzisz i w każdym kurwa tekście włącza się automatycznie jakiś pierdolony filmik, w którym jak kurwa oczywiście bardzo niestandardowo i nieszablonowo pani dziennikareczka zadaje pytania, a na nie odpowiedzi, no no tu mamy 200 stolików, nie... no no w sumie to trochę stres, ale to polski podstawowy to lajt xDD tak się wypowiedziałem xD kurwa bede w telewizyji..!111!!!!11 I kurwa później chujowy tekst taki jak wszędzie, że technikum pisze takie, a liceum takie i kurwa, że Bolesław prus był... I gdzie są kurwa te wasze jebane arkusze i odpowiedzi kurwa!!? Chuje zajebane, gardzę wami kurwy.. Jutro pewnie to samo będzie z matą "och liceum te nowe pisze, a technikum te stare", wypowiedź licealisty"no w sumie to stres trochę, ale zdam xD" no pewnie kurwa, a tytuł oczywiście będzie "MAMY ARKUSZE JA PIERDOLE I ODPOWIEDZI KURWA ChoDŹŹ I ZOBACZ KURWO, nabijesz nam pierdolonych wyświetleń jeleniu"... Chuj wam oko.
Kurwa, każdy pierdolony portal pisze ARKUSZE kurwa ODPOWIEDZI CHODŹ ZOBACZ MAMY KURWA ODPOWIEDZI I ARKUSZE, wchodzisz i w każdym kurwa tekście włącza się automatycznie jakiś pierdolony filmik, w którym jak kurwa oczywiście bardzo niestandardowo i nieszablonowo pani dziennikareczka zadaje pytania, a na nie odpowiedzi, no no tu mamy 200 stolików, nie... no no w sumie to trochę stres, ale to polski podstawowy to lajt xDD tak się wypowiedziałem xD kurwa bede w telewizyji..!111!!!!11 I kurwa później chujowy tekst taki jak wszędzie, że technikum p... rozwiń
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 14:06
i co z tymi odpowiedziami ? :) Technik
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 13:16
truuuuuudna
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 12:40
Arkusze z odpowiedziami ja sciągnełam ze strony http://20matura15.blogspot.com/ i wszystko okej, juz sobie sprawdzam odp :)
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 12:35
Uwaga Uwaga Z serwera CKE wyciekły arkusze i odpowiedzi! Matury 2015 http://cybr.fr/tm Zapraszam do pobrania ======================================== Egzamin będzie bardzo trudny
Avatar
Martyna / 4 maja 2015 o 12:04
Łapcie arkusze do pobrania z języka polskiego 2015
 
clikk.in/arkusze
Avatar
Gość / 8 września 2015 o 19:38
Jaki bulwers tam poniżej :) Ładne żyłka na tyłku pękła z nerwów przed maturką :) no fakt "jelenie" będą nabijać wyświetleń :D Nikt nie da arkuszy z język polski w lublin zapomnij człowieku :D Idź lepiej znajdź sobie korepetycje w Preply http://blog.notatek.pl/aplikacje-i-gadzety-do-tlumaczenia-jezykowtekstow i się przygotuj do matury ;)
Avatar
Gość / 5 maja 2015 o 13:29
Arkusz z odpowiedziami jest na stronie http://20matura15.blogspot.com/
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 17:11
Szanowny Maturzysto! Rozwiązaliśmy dla Ciebie, pobierz odpowiedzi -> mhroczni.pl/odp1
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 14:56
http://s340887347.domenastandartowa.pl/cke/_EGZAMIN_MATURALNY_OD_2015/Arkusze_egzaminacyjne/2015/formula_do_2014/MPO-P1_1P-152.pdf Oficjalna strona z cke, stara matura dla techników 2015.
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 14:40
Kurwa, każdy pierdolony portal pisze ARKUSZE kurwa ODPOWIEDZI CHODŹ ZOBACZ MAMY KURWA ODPOWIEDZI I ARKUSZE, wchodzisz i w każdym kurwa tekście włącza się automatycznie jakiś pierdolony filmik, w którym jak kurwa oczywiście bardzo niestandardowo i nieszablonowo pani dziennikareczka zadaje pytania, a na nie odpowiedzi, no no tu mamy 200 stolików, nie... no no w sumie to trochę stres, ale to polski podstawowy to lajt xDD tak się wypowiedziałem xD kurwa bede w telewizyji..!111!!!!11 I kurwa później chujowy tekst taki jak wszędzie, że technikum pisze takie, a liceum takie i kurwa, że Bolesław prus był... I gdzie są kurwa te wasze jebane arkusze i odpowiedzi kurwa!!? Chuje zajebane, gardzę wami kurwy.. Jutro pewnie to samo będzie z matą "och liceum te nowe pisze, a technikum te stare", wypowiedź licealisty"no w sumie to stres trochę, ale zdam xD" no pewnie kurwa, a tytuł oczywiście będzie "MAMY ARKUSZE JA PIERDOLE I ODPOWIEDZI KURWA ChoDŹŹ I ZOBACZ KURWO, nabijesz nam pierdolonych wyświetleń jeleniu"... Chuj wam oko.
Kurwa, każdy pierdolony portal pisze ARKUSZE kurwa ODPOWIEDZI CHODŹ ZOBACZ MAMY KURWA ODPOWIEDZI I ARKUSZE, wchodzisz i w każdym kurwa tekście włącza się automatycznie jakiś pierdolony filmik, w którym jak kurwa oczywiście bardzo niestandardowo i nieszablonowo pani dziennikareczka zadaje pytania, a na nie odpowiedzi, no no tu mamy 200 stolików, nie... no no w sumie to trochę stres, ale to polski podstawowy to lajt xDD tak się wypowiedziałem xD kurwa bede w telewizyji..!111!!!!11 I kurwa później chujowy tekst taki jak wszędzie, że technikum p... rozwiń
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 14:06
i co z tymi odpowiedziami ? :) Technik
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 13:16
truuuuuudna
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 12:40
Arkusze z odpowiedziami ja sciągnełam ze strony http://20matura15.blogspot.com/ i wszystko okej, juz sobie sprawdzam odp :)
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 12:35
Uwaga Uwaga Z serwera CKE wyciekły arkusze i odpowiedzi! Matury 2015 http://cybr.fr/tm Zapraszam do pobrania ======================================== Egzamin będzie bardzo trudny
Avatar
Martyna / 4 maja 2015 o 12:04
Łapcie arkusze do pobrania z języka polskiego 2015
 
clikk.in/arkusze
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 51

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!