niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Matura 2015 język polski: Odpowiedzi, arkusze CKE

Dodano: 3 maja 2015, 18:22

Matura 2015 język polski: Podwójne arkusze egzaminacyjne, inne sale i inne zasady. Tegoroczni absolwenci liceów zdają egzamin maturalny w nowej formule, w przeciwieństwie do swoich kolegów z techników. Jedni i drudzy będą pisać w poniedziałek egzamin z języka polskiego

Zobacz: Matura 2015 matematyka. Odpowiedzi i arkusze CKE

– Arkusze egzaminacyjne z języka polskiego – inne dla liceów, inne dla techników – kurier dostarczy do szkół wczesnym rankiem w poniedziałek – mówi Renata Janicka z lubelskiego biura Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. – W województwie lubelskim do egzaminu maturalnego przystępuje w liceach 13 119 uczniów, w technikach po raz pierwszy 6 356 uczniów, po raz kolejny – 6 667 osób.

W tym roku po raz pierwszy licealiści będą zdawać maturę w nowej formule. Dla uczniów technikum nic się nie zmieni.

– To będzie 200 procent koncentracji, żeby niczemu nie uchybić, nic nie pomylić – przyznaje Elżbieta Sękowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie, gdzie do matury przystępuje ponad 300 uczniów. W szkole przy ul. Podwale egzamin maturalny zdają zarówno licealiści, jak też absolwenci technikum.

W przypadku licealistów zmian będzie sporo. I tak np. na ustnym egzaminie maturalnym z języka polskiego nie będzie już prezentacji, którą do tej pory uczniowie przygotowywali w domu, tylko zadanie, które uczeń wylosuje.

Właśnie tego egzaminu absolwenci liceów ogólnokształcących obawiają się najbardziej. – To dla nas coś nowego. Z przygotowaniem prezentacji było łatwiej, a teraz nie wiemy, czego się spodziewać – przyznaje Wiktoria Wasieczko, maturzystka z V Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie.

Nie tylko egzamin ustny z języka polskiego spędza maturzystom i nauczycielom sen z powiek. – W ogóle boję się całej matury. Dużo jest nowych elementów – przyznaje Zygmunt Kamiński, dyrektor I LO w Zamościu. – Co roku przeżywam to wszystko z uczniami, jakbym sam pisał maturę. Czy matematyka będzie najgorsza? Tego nie wiem.

Matura 2015 polski. Gdzie odpowiedzi i arkusze?

W ubiegłym roku co trzeci maturzysta nie zdał egzaminu. Większość polegała właśnie na matematyce.

Mimo wątpliwości dyrektorzy szkół są dobrej myśli. – Nauczyciele przedmiotów, które są na egzaminie mieli jeszcze dodatkowe zajęcia z maturzystami po lekcjach – przyznaje Henryk Dudziak, dyrektor Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, gdzie do egzaminu maturalnego przystąpią 74 osoby. – Choć zajęcia były bezpłatne, nie wszyscy uczniowie z nich skorzystali. Mam jednak nadzieję, że nie będzie źle. Młodzi mówią, że są przygotowani. Zaś ci, którzy się nie uczyli mają poprawki, więc na swoje życzenie do matury przystąpią w późniejszym terminie.

Matura pisemna z języka polskiego rozpocznie się o godz. 9. W szkołach będą też egzaminy pisemne po południu, np. w I LO w Zamościu będzie to egzamin z historii sztuki. – Zdaje go dwóch uczniów – podaje dyrektor Kamiński.

We wtorek maturzyści będą pisać egzamin z matematyki. Arkusze znajdziecie na naszej stronie internetowej. Opublikujemy je po egzaminie. Nieco później pojawią się odpowiedzi.

>>>

WIDEO

Gość
Gość
Gość
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 września 2015 o 19:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaki bulwers tam poniżej :) Ładne żyłka na tyłku pękła z nerwów przed maturką :) no fakt "jelenie" będą nabijać wyświetleń :D Nikt nie da arkuszy z język polski w lublin zapomnij człowieku :D Idź lepiej znajdź sobie korepetycje w Preply http://blog.notatek.pl/aplikacje-i-gadzety-do-tlumaczenia-jezykowtekstow i się przygotuj do matury ;)
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2015 o 13:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Arkusz z odpowiedziami jest na stronie http://20matura15.blogspot.com/
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2015 o 17:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szanowny Maturzysto! Rozwiązaliśmy dla Ciebie, pobierz odpowiedzi -> mhroczni.pl/odp1
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2015 o 14:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
http://s340887347.domenastandartowa.pl/cke/_EGZAMIN_MATURALNY_OD_2015/Arkusze_egzaminacyjne/2015/formula_do_2014/MPO-P1_1P-152.pdf Oficjalna strona z cke, stara matura dla techników 2015.
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2015 o 14:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kurwa, każdy pierdolony portal pisze ARKUSZE kurwa ODPOWIEDZI CHODŹ ZOBACZ MAMY KURWA ODPOWIEDZI I ARKUSZE, wchodzisz i w każdym kurwa tekście włącza się automatycznie jakiś pierdolony filmik, w którym jak kurwa oczywiście bardzo niestandardowo i nieszablonowo pani dziennikareczka zadaje pytania, a na nie odpowiedzi, no no tu mamy 200 stolików, nie... no no w sumie to trochę stres, ale to polski podstawowy to lajt xDD tak się wypowiedziałem xD kurwa bede w telewizyji..!111!!!!11 I kurwa później chujowy tekst taki jak wszędzie, że technikum pisze takie, a liceum takie i kurwa, że Bolesław prus był... I gdzie są kurwa te wasze jebane arkusze i odpowiedzi kurwa!!? Chuje zajebane, gardzę wami kurwy.. Jutro pewnie to samo będzie z matą "och liceum te nowe pisze, a technikum te stare", wypowiedź licealisty"no w sumie to stres trochę, ale zdam xD" no pewnie kurwa, a tytuł oczywiście będzie "MAMY ARKUSZE JA PIERDOLE I ODPOWIEDZI KURWA ChoDŹŹ I ZOBACZ KURWO, nabijesz nam pierdolonych wyświetleń jeleniu"... Chuj wam oko.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!