sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Matura 2015 poprawkowa: Powtórka dla tych, którym się nie udało

Dodano: 25 sierpnia 2015, 07:35
Autor: ask

Absolwenci, którzy oblali część pisemną matury będą zaliczać ją dzisiaj o godz. 9
Absolwenci, którzy oblali część pisemną matury będą zaliczać ją dzisiaj o godz. 9

3530 maturzystów z woj. lubelskiego zdaje poprawkowy egzamin maturalny. Dziś zaliczają część pisemną. Do końca tygodnia mają natomiast czas na zdanie egzaminu ustnego.

Prawo do podejścia do ponownego egzaminu otrzymało 1957 absolwentów szkół średnich zdających tzw. nową maturę i 1573 zdających egzamin w oparciu o starą formułę.

– Nowej matury nie zaliczyło 16 proc. ogółu zdających, a starej aż 30 proc. – mówi Renata Janicka, przedstawiciel Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na teren woj. lubelskiego. – Ci, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko z jednego z nich w części ustnej albo w części pisemnej otrzymali na powtórzenie go pięć lat.

Zdecydowana większość robi to jednak w pierwszym, sierpniowym terminie poprawkowym.
Absolwenci, którzy oblali część pisemną będą zaliczać ją dzisiaj o godz. 9. Egzaminy z części ustnej będą odbywały się do 28 sierpnia. Konkretne terminy ustalają dyrektorzy poszczególnych szkół. Na rozwiązanie zadań zdający będą mieć tyle samo czasu, co w maju. Wyniki drugiego podejścia do matury poznają 11 września.

– Zdecydowana większość maturzystów będzie powtarzać egzamin z matematyki. Ilu, tego dokładnie nie wiadomo – przyznaje Janicka.

W ostatnim tygodniu wakacji trwają także egzaminy promocyjne. Podchodzą do nich uczniowie, którzy nie zdali z klasy do klasy tylko jednego z przedmiotów.

– Przede wszystkim mówimy tu o przedmiotach maturalnych: języku polskim, angielskim, czy historii, a więc tych, na który kładziony jest największy nacisk – mówi Dorota Wilczyńska, wicedyrektor VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie. – Gros uczniów zdających poprawkę zaliczać będzie jednak matematykę. 

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 sierpnia 2015 o 09:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja rok temu byłem w podobnej sytuacji. Trochę z przymusu wybrałem studia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie na kierunku transport i logistyka. Myślałem, żeby przenieść się potem na Politechnikę Lubelską, ale teraz bym tego nie zrobił za nic w świecie. Atmosfera jest super, a ja mam możliwość łączenia nauki z pracą. Pracuję w dużym magazynie, zarabiam i uczę się zawodu od strony praktycznej oraz dydaktycznej. Wiem, że za dwa i pół roku, z tytułem inżyniera i doświadczeniem znajdę dobrą pracę od ręki, bo takich osób brakuje na rynku. A problemy z maturą zostały za mną i są tylko złym wspomnieniem o szkole, w której nakładziono mi do głowy mnóstwo niepotrzebnych teoretycznych wiadomości, a miarą mojej wiedzy i umiejetności maił być test i zadania. Bzdura.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!