czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Medal prezydenta dla redaktora Janusza Winiarskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 marca 2012, 09:45
Autor: (mb)

Wieloletni prezes rozgłośni i redaktor naczelny Radia Lublin Janusz Winiarski otrzymał dziś medal prezydenta Lublina, a od Rady Miasta – tomik poezji. Okazja?

– W tym roku obchodzimy 60-lecie lubelskiej rozgłośni radia Lublin. Wspólnie z prezydentem postanowiliśmy w ten sposób uczcić to święto – wyjaśnił Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta

– Janusz Winiarski to pokolenie działaczy Solidarności, ludzi walczących o wolną Polskę. Zasługi pana Winiarskiego dla lubelskiego radia, dla środowiska dziennikarskiego są ogromne. Ale ma on też ogromne znaczenie dla naszego miasta – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – To zasługą Waszego pokolenia jest to, że Polska jest wolna. Zapewnia obywatelom to, co najważniejsze. A jednocześnie Wasz wkład w rozwój Lublina jest ogromny. Za to wszystko chcieliśmy wspólnie podziękować.

– Rada Miasta nie ma swojego medalu. Ale zasięgnąłem języka i wiem, że kocha pan poezję – dodał Kowalczyk. – Od Rady Miasta chcieliśmy podarować tom wierszy wybranych naszej honorowej obywatelki Julii Hartwig.

Janusz Winiarski, skromnie, mówił nie o sobie, tylko o wszystkich ludziach lubelskiego radia. – To, że Radio Lublin jest takie, jakie jest, zawdzięcza przede wszystkim ludziom. Ludziom utalentowanym, którzy rozsławili je na całym świecie – podkreślił. – Odbierając to zaszczytne wyróżnienie, odbieram je w imieniu tych wszystkich, którzy przyczynili się i przyczyniają do sławy Radia Lublin.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!