Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 kwietnia 2014 r.
6:15
Edytuj ten wpis

Medykalia 2014 w Lublinie: Donatan i Cleo, Bracia Figo Fagot, Strachy na Lachy

2317 7 A A

Donatan i Cleo, Oddział Zamknięty, Bracia Figo Fagot, czy Strachy na Lachy będą gwiazdami tegorocznych Medykaliów. Imprezy organizowane przez studentów Uniwersytetu Medycznego odbędą się w dniach 15-18 maja na terenie uczelnianego kampusu przy ul. Chodźki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W tym roku planowane są cztery dni koncertów. - Tegoroczny program jest bogatszy, niż w ubiegłym roku. Zaprosiliśmy więcej gwiazd - mówi Katarzyna Krupa, przewodnicząca Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu Medycznego. Koncerty będą rozpoczynały się o godzinie 18 i potrwają do północy. W czwartek, 15 maja gwiazdami wieczoru będą Mesajah oraz Donatan i Cleo. Dzień później wystąpią m. in. Oddział Zamknięty i Poparzeni Kawą Trzy. W sobotę głównym punktem programy będą występy Donguralesko i Braci Figot Fagot. W niedzielę coś dla siebie znajdą fani alternatywnego rocka. Na scenie jako gwiazdy pojawią się zespoły Happysad i Strachy na Lachy. Oprócz koncertów studenci przygotowali szereg imprez towarzyszących, m. in. poszukiwanie skarbu, czy spartakiadę domów studenckich. Z kolei tydzień po zakończeniu Medykaliów, 25 maja na placu Litewskim będzie Biała Niedziela. Wszyscy chętni będą mogli m. in. sprawdzić grubość tkanki tłuszczowej, ciśnienie, czy wykonać badanie EKG. W akcję profilaktyczną włączą się także studenci stomatologii, farmacji, czy ratownictwa medycznego. - Chcemy w ten sposób podziękować mieszkańcom Lublina za to, że wytrzymują z nami przez tych kilka dni - mówi Magdalena Czochra z uczelnianego samorządu. Kłopot z korowodem Uniwersytet Medyczny wspólnie z Politechniką Lubelską, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Uniwersytetem Przyrodniczym i uczelniami prywatnymi jest także współorganizatorem zaplanowanego na 6 maja korowodu studenckiego. Członkowie samorządów chcą, aby przeszedł on spod ratusza lub placu Litewskiego przez Al. Racławickie, Sowińskiego, Głęboką i Nadbystrzycką na tereny zielone politechniki. Na taką trasę nie chce się jednak zgodzić policja. Dziś w tej sprawie studenci mają spotkać się z przedstawicielami władz miasta i służb mundurowych. Kto, kiedy i gdzie się bawi - Zgodnie z kilkuletnią tradycją koncert Scena Miasta na otwarcie Lubelskich Dni Kultury Studenckiej organizuje miasto. W tym roku odbędzie się on w środę 7 maja przy ul. Rusałka na błoniach za browarami. Zagrają m. in. Afromental, Kaliber 44, Czesław Śpiewa, Dawid Podsiadło, Junior Stress&Sun El Band oraz KAMP!. - Juwenalia-Feliniada-Kulturalia 2014 to nazwa tegorocznej imprezy organizowanej wspólnymi siłami przez samorzady PL, UP i KUL oraz uczelni prywatnych. Odbędą się one w dniach 6-11 maja na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej. Zagrają m. in. Kult, Enej, T.Love, Luxtorpeda, Akcent, czy Grubson. - Kozienalia organizowane przez samorząd UMCS w tym roku odbędą się w dniach 22-25 maja w tym samym miejscu, gdzie zaplanowano koncerty w ramach Sceny Miasta. Program poznamy po świętach.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
babcia Matylda / 15 kwietnia 2014 o 15:29

Zjeżdżać to możesz dziewczyno gołą dupą po rżysku na "tatusiowym" polu ,po żniwach jeżeli jest na górce

Avatar
kasia / 15 kwietnia 2014 o 15:04

koncert na Feliniadzie disco polo będzie jedynym normalnym i fajnym koncertem! Wystarczy spojrzec ile osob się zjeżdża.

Avatar
antycfelokultura / 15 kwietnia 2014 o 14:37

na zabawach wiejskich


Co się okazuje? Jedna z nich niedługo będzie miała miejsce w Lublinie. Jeśli chodzi o kwestie trwonienia publicznych pieniędzy i celowania w gusta kompletnego marginesu i ludzi, którzy nigdy nie powinni trafić na uczelnie wyższe, UP ze swoją magiczną Cfeliniadą zawsze wiedzie prym.
Avatar
fizzy / 15 kwietnia 2014 o 12:06
Jest Akcent :D
Avatar
cych / 15 kwietnia 2014 o 11:55

gdzie jest disco polo????????????

na zabawach wiejskich

Avatar
kasia / 15 kwietnia 2014 o 10:27

gdzie jest disco polo????????????

Avatar
Poll / 15 kwietnia 2014 o 08:16

ha ha ha UMCS jak zwykle inaczej niż ludzie :D

Avatar
babcia Matylda / 15 kwietnia 2014 o 15:29

Zjeżdżać to możesz dziewczyno gołą dupą po rżysku na "tatusiowym" polu ,po żniwach jeżeli jest na górce

Avatar
kasia / 15 kwietnia 2014 o 15:04

koncert na Feliniadzie disco polo będzie jedynym normalnym i fajnym koncertem! Wystarczy spojrzec ile osob się zjeżdża.

Avatar
antycfelokultura / 15 kwietnia 2014 o 14:37

na zabawach wiejskich


Co się okazuje? Jedna z nich niedługo będzie miała miejsce w Lublinie. Jeśli chodzi o kwestie trwonienia publicznych pieniędzy i celowania w gusta kompletnego marginesu i ludzi, którzy nigdy nie powinni trafić na uczelnie wyższe, UP ze swoją magiczną Cfeliniadą zawsze wiedzie prym.
Avatar
fizzy / 15 kwietnia 2014 o 12:06
Jest Akcent :D
Avatar
cych / 15 kwietnia 2014 o 11:55

gdzie jest disco polo????????????

na zabawach wiejskich

Avatar
kasia / 15 kwietnia 2014 o 10:27

gdzie jest disco polo????????????

Avatar
Poll / 15 kwietnia 2014 o 08:16

ha ha ha UMCS jak zwykle inaczej niż ludzie :D

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 2

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 22

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 29

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!