piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Metropolita lubelski wspiera bezrobotnych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lutego 2002, 21:04
Autor: (TW, PAP)

Ponad 250 zgłoszeń od rodzin i indywidualnych osób napłynęło
w odpowiedzi na apel metropolity lubelskiego abp. Józefa Życińskiego o pomoc dla rodzin bezrobotnych w Lublinie – podał rzecznik prasowy arcybiskupa ks. Mieczysław Puzewicz.

Na początku stycznia metropolita utworzył w Lublinie system pomocy rodzinom dotkniętym bezrobociem. Polega on na kierowaniu rodziny lub osoby deklarującej pomoc do rodziny potrzebującej. Ich kontaktowaniem zajmują się duszpasterze parafii.
W ciągu miesiąca do proboszczów lubelskich parafii zgłosiło się w sumie ponad 250 rodzin i osób oferujących swoją pomoc. Polega ona przede wszystkim na wsparciu finansowym, dostarczaniu żywności, odzieży lub pomocy szkolnych dla dzieci, ale także na oferowaniu bezpłatnych porad prawnych.
– Trudno jednoznacznie określić liczbę potrzebujących. Wciąż docierają do nich przedstawiciele wspólnot parafialnych, Caritas oraz księża
m.in. w czasie wizyt duszpasterskich. Akcja wciąż trwa – powiedział PAP ks. Puzewicz.
Ofiarodawcy spoza Lublina zgłaszają swoje oferty pomocy drogą elektroniczną, m.in. na adres internetowy parafii Ducha Świętego w Lublinie – www.duch.lublin.pl.
– Chęć pomocy zgłosiła m.in. polonijna rodzina z Calgary w Kanadzie. Była też oferta zatrudnienia bezrobotnego przy pracach remontowych – dodaje ks. Puzewicz.
Jedna z lubelskich firm informatycznych zadeklarowała zorganizowanie bezpłatnych kursów obsługi komputera dla 20 bezrobotnych.
W kościołach archidiecezji lubelskiej prowadzona jest zbiórka ofiar pieniężnych na fundusz pomocy bezrobotnym.
– W najbliższym czasie w każdej parafii powstanie kilkuosobowy zespół do spraw pomocy bezrobotnym, który będzie pomagał bezrobotnym na terenie danej parafii – zapowiedział ks. Puzewicz.

Stopa bezrobocia w Lublinie wynosi 12,2 proc. Na koniec roku 2001
w Miejskim Urzędzie Pracy zarejestrowanych było ponad 20 tys. bezrobotnych. Prawo do zasiłku miało ok. 3,5 tys. Ponad 2,5 tys. pobierało świadczenie przedemerytalne.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!