piątek, 26 maja 2017 r.

Lublin

Metropolita lubelski wspiera bezrobotnych

Dodano: 3 lutego 2002, 21:04
Autor: (TW, PAP)

Ponad 250 zgłoszeń od rodzin i indywidualnych osób napłynęło
w odpowiedzi na apel metropolity lubelskiego abp. Józefa Życińskiego o pomoc dla rodzin bezrobotnych w Lublinie – podał rzecznik prasowy arcybiskupa ks. Mieczysław Puzewicz.

Na początku stycznia metropolita utworzył w Lublinie system pomocy rodzinom dotkniętym bezrobociem. Polega on na kierowaniu rodziny lub osoby deklarującej pomoc do rodziny potrzebującej. Ich kontaktowaniem zajmują się duszpasterze parafii.
W ciągu miesiąca do proboszczów lubelskich parafii zgłosiło się w sumie ponad 250 rodzin i osób oferujących swoją pomoc. Polega ona przede wszystkim na wsparciu finansowym, dostarczaniu żywności, odzieży lub pomocy szkolnych dla dzieci, ale także na oferowaniu bezpłatnych porad prawnych.
– Trudno jednoznacznie określić liczbę potrzebujących. Wciąż docierają do nich przedstawiciele wspólnot parafialnych, Caritas oraz księża
m.in. w czasie wizyt duszpasterskich. Akcja wciąż trwa – powiedział PAP ks. Puzewicz.
Ofiarodawcy spoza Lublina zgłaszają swoje oferty pomocy drogą elektroniczną, m.in. na adres internetowy parafii Ducha Świętego w Lublinie – www.duch.lublin.pl.
– Chęć pomocy zgłosiła m.in. polonijna rodzina z Calgary w Kanadzie. Była też oferta zatrudnienia bezrobotnego przy pracach remontowych – dodaje ks. Puzewicz.
Jedna z lubelskich firm informatycznych zadeklarowała zorganizowanie bezpłatnych kursów obsługi komputera dla 20 bezrobotnych.
W kościołach archidiecezji lubelskiej prowadzona jest zbiórka ofiar pieniężnych na fundusz pomocy bezrobotnym.
– W najbliższym czasie w każdej parafii powstanie kilkuosobowy zespół do spraw pomocy bezrobotnym, który będzie pomagał bezrobotnym na terenie danej parafii – zapowiedział ks. Puzewicz.

Stopa bezrobocia w Lublinie wynosi 12,2 proc. Na koniec roku 2001
w Miejskim Urzędzie Pracy zarejestrowanych było ponad 20 tys. bezrobotnych. Prawo do zasiłku miało ok. 3,5 tys. Ponad 2,5 tys. pobierało świadczenie przedemerytalne.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24