Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 czerwca 2017 r.
10:58

Mężczyzna opluł muzułmankę. Żuk: potępiam wszelkie formy agresji wobec odmienności

Autor: Zdjęcie autora drs
202 255 A A
Krzysztof Żuk
Krzysztof Żuk

Prezydent Lublina wydał oficjalne oświadczenie w sprawie niedawnego aktu agresji, którego ofiarą miała paść w centrum miasta uczestniczka wycieczki muzułmanów z Berlina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o zdarzenie, które opisał portal Wirtualna Polska. Z relacji tego portalu wynika, że przechodzień splunął w twarz muzułmance, a stojący obok policjanci proszeni o reakcję zareagowali... śmiechem. Policja zabezpieczyła zapis z kamer na Krakowskim Przedmieściu, gdzie miało dojść do tego zdarzenia.

Głos w tej sprawie zabrał dzisiaj prezydent Lublina.

– Zostałem poinformowany, że policja prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie incydentu z uczestnikami wycieczki emigrantów z Berlina, w ramach którego m.in. zabezpieczyła nagrania z miejskiego monitoringu. Czekamy na wyniki – napisał Krzysztof Żuk na portalu Facebook.

– Niezależnie od tego potępiam wszelkie formy agresji wobec odmienności, chciałbym także podkreślić, że Lublin był, jest i będzie miastem otwartym i przyjaznym dla obcokrajowców. Dowodem tego jest ponad 6,5 tys. studentów zza granicy, którzy właśnie nasze miasto wybrali na miejsce swojej nauki – oświadcza Krzysztof Żuk. – Zrobimy też wszystko, aby Lublin pozostał miastem bezpiecznym.

Jak szacuje Ratusz, zagraniczni studenci wydają w Lublinie nawet 300 milionów złotych rocznie.

W incydencie, do którego miało dojść 21 czerwca, nie uczestniczyli obcokrajowcy studiujący w Lublinie, ale wycieczka berlińskich licealistów. Była to głównie młodzież urodzona w Niemczech, ale pochodząca z imigranckich rodzin z Palestyny, Libanu i Turcji.

Lublin znalazł się na szlaku młodych ludzi, bo uczestniczyli oni w wycieczce po miejscach związanych z zagładą Żydów. W relacji ze swojego wyjazdu młodzi ludzie stwierdzili, że w Lublinie spotkało ich najwięcej przykrości. Twierdzą, że jedna z uczestniczek została oblana wodą na ulicy, pewien sprzedawca nie chciał sprzedać obcokrajowcom wody, uczestnicy twierdzą też, że mieli problem z wejściem do synagogi, którą mieli zwiedzać.

Komentarze 255

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 czerwca 2017 o 13:54
+1
takie ataki potępia jakieś 90% lublinian
Avatar
Gość / 27 czerwca 2017 o 13:53
+1
Artykuł o rasistowskim ataku na turystów z Niemiec a płatne pisowskie trolle o przyjmowaniu uchodźców - KOMEDIA :)))))))))))))))))))))))))))) Pisowskie trolle podsycają nastroje. Widać jak na dłoni o co chodzi PiS-owi. Zasiać strach, zamęt i nienawiść, to jest smutne i obrzydliwe
Avatar
Gość / 27 czerwca 2017 o 13:53
+1
Artykuł o rasistowskim ataku na turystów z Niemiec a płatne pisowskie trolle o przyjmowaniu uchodźców - KOMEDIA :)))))))))))))))))))))))))))) Pisowskie trolle podsycają nastroje. Widać jak na dłoni o co chodzi PiS-owi. Zasiać strach, zamęt i nienawiść, to jest smutne i obrzydliwe
Avatar
marek / 27 czerwca 2017 o 11:40
+1
Już po tych wypowiedziach na forum widać, jacy jesteśmy tolerancyjni....
Avatar
Gość / 27 czerwca 2017 o 11:28
+1
NIE JESTEŚMY TOLERANCYJNI DLA ZŁA !!!! Nie - dla ISIS islamistycznego, mordów, przestępstw, zła, braku szacunku dla cywilizacji łacińskiej, NIE - dla braku poszanowania ludzi i Polaków oraz społeczeństwa !
Avatar
jerzy / 27 czerwca 2017 o 11:19
+1
Tacy jesteśmy tolerancyjni.... Przypomnijcie sobie Jedwabne, pogrom kielecki, marzec 68... Słusznie Lis zauwżyl: skąd Niemcy wiedzieli gdzie się ukrywają żydzi. Teraz najlepiej zwalić, że to oplucie to była niemiecka prowakcja i udawać jacy jesteśmy tolerancyjni i wspaniali...
Avatar
Gość / 27 czerwca 2017 o 11:09
+1
Takie akty należy bezwzględnie potępiać. Słuszna reakcja prezydenta.
Avatar
Lorencywow / 16 maja 2018 o 11:44
zaklady bukmacherskie w polsce
Avatar
Gość / 4 lipca 2017 o 12:58
Nikt z wycieczkowiczów nie nagrał komórką tego zdarzenia?!
Avatar
Gość / 4 lipca 2017 o 06:56
Przecież Pani podinsp. stwierdziła,że nie było świadków i nie było żadnego plucia, a teraz pewnie czeka na awans
Avatar
Lorencywow / 16 maja 2018 o 11:44
zaklady bukmacherskie w polsce
Avatar
Gość / 4 lipca 2017 o 12:58
Nikt z wycieczkowiczów nie nagrał komórką tego zdarzenia?!
Avatar
Gość / 4 lipca 2017 o 06:56
Przecież Pani podinsp. stwierdziła,że nie było świadków i nie było żadnego plucia, a teraz pewnie czeka na awans
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 14:08
TRUMP: FAKE MEDIA TRYING TO SILENCE US, BUT PEOPLE KNOW THE TRUTH!
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 14:05
Muzułmanie w Bundestagu opowiedzieli się ZA legalizacją małżeństw dla gejów! Sami u siebie gejów kamienują, ale w szkoplandi celem jest rozwalenie państwa do wrogiego przejęcia ?.
Avatar
Gość / 2 lipca 2017 o 16:11
ilez mozna POmpowac ten FAKE ???
Avatar
Gość / 2 lipca 2017 o 15:00
850 osób na 1000 przeciwko decyzji ZUKA. Czyje rozkazy ZUK wykonuje?
Avatar
Gość / 1 lipca 2017 o 11:30
Zobaczcie, ile ta Soros'owa muzułmanka i poplecznicze zachodnie zydomedia robią szumu i manipulacji!! A nawet gdyby było, tak jak twierdzi "została opluta", to w takim razie dlaczego NIE mówi, NIE pisze i nie robi się NIC z tym, co jej muzułmańscy współbratyńcy (lekarze i inżynierowie) robią europejskim kobietom? A są to znacznie "gorsze" wystąpienia: każdego dnia pobicia, ataki, molestowania, gwałty, kradzieże, morderstwa... Ale ważne, że Żuk już potępia plucie! Dla kogo on pracuje?
Avatar
Gość / 30 czerwca 2017 o 22:37
der zeitung juz sie nawet nie kryje PO czyjej jest stronie - sztandar POlewactwa
Avatar
Gość / 30 czerwca 2017 o 14:57
GWybiórcza z 21, 22 i 23 czerwca. ANI JEDNEGO zdania na temat Polaka, który zginął w Calais. . Za to FAKE z "Opluta muzułmanka" - temat na 1 str. i wisi. Co za antypolskie s....stwo!
Zobacz wszystkie komentarze 255

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 62 8

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 4 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 17

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 14 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 1 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!