wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Załuczu, przez dziesięć lat, bezprawnie używała tytułu magistra – mówią nauczycielki ośrodka. – To zwykłe przeoczenie – broni się pani dyrektor. Takiego samego zdania jest starostwo.
Problem z wątpliwym używaniem tytułem magistra przez dyrektorkę wyniknął w połowie maja br., podczas konkursu na dyrektora osrodka.

Starosta nakazuje usunąć

Anna Zielińska-Siczek kierująca nieprzerwanie SOSW od 1990 roku, stając do konkursu, przedłożyła komisji konkursowej niezbędne dokumenty. Przedstawiciel Rady Pedagogicznej SOSW w komisji, dopatrzył się, że kandydatka, notabene ubiegająca się ponownie o fotel dyrektora bez poparcia grona pedagogicznego, jest absolwentką Akademii Rolniczej. – Pani ma tytuł lekarza weterynarii, jakim prawem używa pani tytułu magistra – pytała nauczycielka.
Starosta lubelski Paweł Pikula nakazał usunąć z pieczątki literki mgr. Zainteresowana wyjaśnia, że to było zwykłe przeoczenie. Od maja zgodnie z zaleceniem, nie ma na pieczątce liter mgr. – 11 października 1992 roku, gdy dostałam powołanie na funkcję dyrektora ośrodka kurator zapisał w papierach magister i tak już się przyjęło – wyjaśnia Anna Zielińska-Siczek. – Zgodnie z ustawą lekarz weterynarii jest na równi traktowany z magistrem. Nie zwracałam na to uwagi, podobnie jak wcześniej kuratorium ani teraz starostwo.

Siedem do trzech

Anna Zielińska-Siczek zdystansowała dwóch kontrkandydatów i ponownie objęła fotel dyrektora ośrodka. – Dla mnie jej osoba jest niewiarygodna. Nie mieści mi się w głowie, że ktoś fałszuje dokumenty i nie ponosi za to żadnych konsekwencji – mówi anonimowo jedna z pracownic ośrodka.
– Dyrektorka została wybrana w drodze konkursu, w tajnym głosowaniu, przez komisję, w skład której weszli trzej przedstawiciele starostwa, trzy osoby z kuratorium, po dwie osoby z Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców. W tak szerokim gronie pani Siczek uzyskała siedem głosów poparcia, zaledwie trzy osoby z komisji oddały głosy na jej kontrkandydatów – wyjaśnia Dariusz Gajo, naczelnik Wydziału Edukacji, Ochrony Zdrowia i Kultury Starostwa Powiatowego w Lublinie.
Zbulwersowane nauczycielki nie wyobrażają sobie dalszej współpracy z dyrektorką deklarują wnioskować do starostwa o jej odwołanie.

Równoznaczny, ale nie to samo

Prof. Andrzej Wernicki, dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej w Lublinie:
– Tytuł lekarza weterynarii jest to ekwiwalent tytułu magistra. My piszemy prace dyplomowe i zdajemy egzaminy odpowiadające pracy magisterskiej. Tytuł lekarza weterynarii jako równoważnik magistra uprawnia do ubiegania się o stopień doktora. Nie uprawnia jednak do używania tytułu magistra.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!