wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Miała bilet na parking miejski, zaparkowała pod katedrą. Zapłaci 50 zł. "Winne oznaczenia"

Dodano: 17 listopada 2016, 14:24
Autor: Dominik Smaga

Miasto przekonuje, że oznakowanie prywatnego parkingu kościoła jest czytelne i odmienne od stosowanego w Strefie Płatnego Parkowania. A to, że plac jest oznaczony tym samym kolorem, co cała reszta strefy, o niczym jeszcze nie świadczy
Miasto przekonuje, że oznakowanie prywatnego parkingu kościoła jest czytelne i odmienne od stosowanego w Strefie Płatnego Parkowania. A to, że plac jest oznaczony tym samym kolorem, co cała reszta strefy, o niczym jeszcze nie świadczy

50 złotych kary kosztował naszą Czytelniczkę postój z ważnym biletem na niewłaściwym parkingu. Bilet miała na parkingi miejskie, a stanęła na prywatnym. Twierdzi, że oznakowanie nie było dość czytelne.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Pani Anna sądziła, że wszystko jest w porządku. Samochód zostawiła na Niecałej, a bilet parkingowy kupiła w miejskim parkomacie. Gdy wróciła do auta, do końca ważności biletu zostało jeszcze trochę czasu, więc korzystając z tego samego biletu zaparkowała przed archikatedrą.

– Uznałam iż nie muszę ponownie opłacać postoju – opowiada pani Anna. Ale to był błąd, bo za wycieraczką znalazła potem druczek opłaty dodatkowej za postój bez biletu.

Druczkiem była bardzo zdziwiona, bo sądziła, że nadal parkuje w płatnej miejskiej strefie. Była tego jeszcze bardziej pewna po zerknięciu na oficjalną mapkę strefy.

– Plac katedralny jest oznaczony jednakowym kolorem co cała strefa parkowania A – podkreśla pani Anna. – Niecała również leży w strefie A, więc wszystko się zgadza. W regulaminie jasno napisane, że mogę swobodnie poruszać się po całej strefie. Uspokojona wróciłam do domu i napisałam reklamację.

Ale reklamacja nie została uznana. Z prostej przyczyny: to nie jest miejski parking, tylko prywatny, więc to nie miasto może tu anulować komuś karę.

– Udałam się więc na plac katedralny w poszukiwaniu oznak, że jest to teren prywatny. Znalazłam tabliczki iż jest to parking płatny, regulamin napisany drobnym druczkiem i nie znalazłam słowa że jest to teren prywatny wyłączony ze strefy miejskiego systemu parkowania – skarży się Czytelniczka. – Nigdzie nie ma oznaczeń co jest celowym wprowadzaniem ludzi w błąd i działaniem na szkodę użytkowników parkingu.

– Jeśli będzie potrzeba zwrócimy się do zarządcy parkingu o jego lepsze oznakowanie – mówi Joanna Bobowska z Urzędu Miasta.

Dodaje, że obecne oznakowanie jest czytelne i odmienne od stosowanego w Strefie Płatnego Parkowania, a to, że plac jest oznaczony tym samym kolorem, co cała reszta strefy, o niczym jeszcze nie świadczy.

– Strefa obowiązuje tylko na drogach publicznych – podkreśla Bobowska. Parking przed archikatedrą nie zalicza się do dróg publicznych, tak jak nie zaliczają się do nich podwórka kamienic, choć też oznaczone są na mapie na kolorowo.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Cwel
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 marca 2017 o 13:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech wraca do Hrubieszowa Tam za parkingi nie płaco
Rozwiń
Gość
Gość (18 listopada 2016 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może Pani Joanna poszukała by sobie nowej pracy? Jeżeli mieszkaniec Lublina lub "Gość" w tym mieście, pokazuje że białe jest czarne a czarne jest białe, to należało by PRZEPROSIĆ i zrobić wszystko żeby białe było białe. Cała afera o 50 zł. Wstyd mi za to miasto.
Rozwiń
Cwel
Cwel (18 listopada 2016 o 00:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ntajdroższe  parkowanie to jest na chodźki. blokada na koło i 200zł za zdjęcie. słyszał ktoś?
Rozwiń
Gość
Gość (17 listopada 2016 o 23:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najdroższe parkowanie jest u czarnych Archikatedra i podwórko przed kościołem na staszica.(wyjanmują firmom zewnętrznym). Ciekawe kiedy wynajmą "miejsca zadaszone w środku"????
Rozwiń
Gość
Gość (17 listopada 2016 o 22:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Parking koło katedry jest wynajmowany. Księża raczej z niej korzyści nie czerpią
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!