Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 marca 2011 r.
18:44
Edytuj ten wpis

"Miałam śmierć w oczach". Czy w Lublinie jest bezpiecznie?

0 18 A A
Zatrzymany 20-letni mieszkaniec Lublina (Policja)
Zatrzymany 20-letni mieszkaniec Lublina (Policja)

20-latek – chcąc wyrwać torebkę – przewrócił swoją ofiarę na ziemię, kopał po całym ciele i groził zabójstwem. Został zatrzymany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Napastnik zaatakował w czwartek ok. godz. 18.30 przy głównym wejściu do lubelskiego Ogrodu Saskiego.

– Skoczył jej na plecy i usiłował wyrwać torebkę – informuje Anna Smarzak z lubelskiej policji. Kobieta zaczęła szarpać się z napastnikiem. – Ten przewrócił ją na ziemię i zaczął kopać po całym ciele, po twarzy i głowie – dodaje Smarzak. – Kiedy 50-latka na chwilę straciła przytomność, zabrał jej torebkę i uciekł.

Poszkodowana zgłosiła się na policję, podając rysopis sprawcy. Komunikat z opisem napastnika trafił do wszystkich jednostek w Lublinie. – Tego samego dnia policjanci patrolujący ul. Nadbystrzycką zauważyli młodego mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi – mówi Smarzak. Zatrzymali go.

Kobieta rozpoznała napastnika. 20-letni mieszkaniec Lublina był już notowany za przestępstwa narkotykowe. Jeszcze w czwartek trafił do aresztu, wczoraj przed oblicze prokuratora. Grozi mu do 12 lat więzienia.

50-latka nie może dojść do siebie. – Jest roztrzęsiona. Napastnik groził jej zabiciem – mówi Janusz Wójtowicz lubelskiej policji. – Zaoferowaliśmy jej pomoc psychologa.
– Dla ofiary skutki takiego zdarzenia mogą być bardzo poważne – wyjaśnia Waldemar Łukomski z Zespołu Psychologów lubelskiej KWP. – Niektórzy radzą sobie z tym szybciej, inni skutki odczuwają do końca życia. Brak poczucia bezpieczeństwa, lęk przed wychodzeniem z domu, powracające wspomnienia z tego wydarzenia, zaburzenia snu, koncentracji, łaknienia – to tylko niektóre możliwe konsekwencje.

To kolejny brutalny napad w naszym regionie w ostatnich tygodniach. – Kolejny z udziałem agresywnego, młodego człowieka – podkreśla Wójtowicz. Dodaje, że w takich sytuacjach lepiej nie bronić za wszelką cenę swoich rzeczy. – Życie i zdrowie są najważniejsze.

Dziś 20-latek stanął przed obliczem prokuratora.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
enyja79 / 5 marca 2011 o 07:08
ps.przepraszam za błędy stylistyczne...merytorycznie-niezmiennie..;-)
Avatar
enyja79 / 5 marca 2011 o 07:06
W Lublinie,Polsce..ale raczej ograniczę się do miasta,coraz częściej widać objawy agresji,niewyzytej energii..abstrahując od przystanków,przez palone kosze i wywalane śmietniki...to są koszty bezpośrednie,jednak budzą lęk a i odrazę do zachowań chamskich, niezrozumiałych, trudno jednak nazwać odruchami ludzkimi itp.itd.Nie chcą uwłaczać sprawcom tych sytuacji,jednak każy wie że jest problem,każdy z nas potrzebuje przede wszystkim bezpiecżeństwa(oferowanego w róźnej formie)...Kto ma je nam zapewnic?ba,najlepiej,gdyby takich sytuacji nie było...Walka z nimi MUSI zacząć się od społecznego poczucia odpowiedzialności,jednak wiem sama,że nie mam w sobie tyle siły i odwagi aby powiedzieć STOP w bezpośrednim starciu z prowoyrem "złych czynów".Władza,a i owszem,niechże się weźmie do roboty i choćby nastawiając skórę znajdzie metodę zwlaczenia u postaw...słowek,czynem,pargrafem...nei jestem od szukania wyjścia..Jestem jednakże za tym, i apeluję do tzw.decyzyjnych, o zorganizwanie bezpłatnych KURSÓW SAMOOBRONY DLA KOBIET.Swego czasu taka akcja miała miejsce i zainteresowanie było bodajże duże.Warto?
W Lublinie,Polsce..ale raczej ograniczę się do miasta,coraz częściej widać objawy agresji,niewyzytej energii..abstrahując od przystanków,przez palone kosze i wywalane śmietniki...to są koszty bezpośrednie,jednak budzą lęk a i odrazę do zachowań chamskich, niezrozumiałych, trudno jednak nazwać odruchami ludzkimi itp.itd.Nie chcą uwłaczać sprawcom tych sytuacji,jednak każy wie że jest problem,każdy z nas potrzebuje przede wszystkim bezpiecżeństwa(oferowanego w róźnej formie)...Kto ma je nam zapewnic?ba,najlepiej,gdyby takich sytuacji nie było.... rozwiń
Avatar
Gość / 5 marca 2011 o 06:29
Ten dewiant i tak się nie "zresocjalizuje" w więzieniu.

W polskich więzieniach nie ma resocjalizacji. Przyznają to i więźniowie i znawcy tematu - autorytety z tytułami profesorskimi.

Jedyne wyjście to jak mawia Marian Paździoch :
"Za jaja ... i na latarnię" oraz "Do wora ... i wór do jeziora"

20-letni śmieć, który katuje kobiety i wyrywa im torebki NIGDY nie zostanie zresocjalizowany.
Avatar
rybka / 5 marca 2011 o 00:25
Szybkie zarabianie w Internecie!
Ściągnij program i oglądaj reklamy

http://pl.20dollars2surf.com/?ref=264465
Avatar
lalla / 5 marca 2011 o 00:18
Mam dosyć dresików, dresiar w tym mieście, którzy wyznają zasadę JP terroryzują ludzi słabszych od siebie.
Avatar
Andrzej / 4 marca 2011 o 23:34
[quote name='policja' timestamp='1299276870' post='446505']
a policja w huja wali juz od dlugiego czasu...jak chcecie to przygarne Wam kilka oszust policjantów. Wiedzą jak łapać na gorącym uczynku ale zeby cos znalezli....to jest heca...
[/quote]
Nie wprowadzaj zamieszania. Policja musi mieć informatorów ale ci informatorzy podpierda*ają konkurencjęPolicja ma z tego 2wa razy większe zyski oczywiście policjanci mają zaszyte kieszenie
Avatar
Skory / 4 marca 2011 o 23:27
[quote name='POpis' timestamp='1299277150' post='446507']
Z takim rządem jak teraz mamy będzie sie to zdarzac co raz czesciej... Podwyzki cen zywnosci.. vatu.. zamykanie szkół i punktow poczty polskiej... ludzie traca prac... zle sie dzieje w panstwie polskiem.. a tego Tuska razem z Komorowski i całym tym PO wy..pi..eprzył bym w piździec.. o tak powiem!!
[/quote]
No to rozgarnięty jesteś homo sapiens jak kupa obornika na polu :-)
Avatar
POpis / 4 marca 2011 o 23:19
Z takim rządem jak teraz mamy będzie sie to zdarzac co raz czesciej... Podwyzki cen zywnosci.. vatu.. zamykanie szkół i punktow poczty polskiej... ludzie traca prac... zle sie dzieje w panstwie polskiem.. a tego Tuska razem z Komorowski i całym tym PO wy..pi..eprzył bym w piździec.. o tak powiem!!
Avatar
policja / 4 marca 2011 o 23:14
a policja w huja wali juz od dlugiego czasu...jak chcecie to przygarne Wam kilka oszust policjantów. Wiedzą jak łapać na gorącym uczynku ale zeby cos znalezli....to jest heca...
Avatar
Andrzej / 4 marca 2011 o 23:07
Gdyby trafił na dziewczynę znającą zasady obrony i ta dziewczyna uszkodziła by tego bydlaka to co by się działo? Bezdomny poprosił na chleb lecz został dotkliwie pobity. Dziewczyna poszła by siedzieć a jak miała by znajomości to dostała by w zawiasach. Ten zbir nadal będzie napadał bo chce iść siedzieć. Dostanie żarcie,spanie w cieple i lekarza za friko i to natychmiast. Ludzie przepracowali uczciwie całe życie i nie mają takich gratisów jak pospolite zbiry.
Avatar
enyja79 / 5 marca 2011 o 07:08
ps.przepraszam za błędy stylistyczne...merytorycznie-niezmiennie..;-)
Avatar
enyja79 / 5 marca 2011 o 07:06
W Lublinie,Polsce..ale raczej ograniczę się do miasta,coraz częściej widać objawy agresji,niewyzytej energii..abstrahując od przystanków,przez palone kosze i wywalane śmietniki...to są koszty bezpośrednie,jednak budzą lęk a i odrazę do zachowań chamskich, niezrozumiałych, trudno jednak nazwać odruchami ludzkimi itp.itd.Nie chcą uwłaczać sprawcom tych sytuacji,jednak każy wie że jest problem,każdy z nas potrzebuje przede wszystkim bezpiecżeństwa(oferowanego w róźnej formie)...Kto ma je nam zapewnic?ba,najlepiej,gdyby takich sytuacji nie było...Walka z nimi MUSI zacząć się od społecznego poczucia odpowiedzialności,jednak wiem sama,że nie mam w sobie tyle siły i odwagi aby powiedzieć STOP w bezpośrednim starciu z prowoyrem "złych czynów".Władza,a i owszem,niechże się weźmie do roboty i choćby nastawiając skórę znajdzie metodę zwlaczenia u postaw...słowek,czynem,pargrafem...nei jestem od szukania wyjścia..Jestem jednakże za tym, i apeluję do tzw.decyzyjnych, o zorganizwanie bezpłatnych KURSÓW SAMOOBRONY DLA KOBIET.Swego czasu taka akcja miała miejsce i zainteresowanie było bodajże duże.Warto?
W Lublinie,Polsce..ale raczej ograniczę się do miasta,coraz częściej widać objawy agresji,niewyzytej energii..abstrahując od przystanków,przez palone kosze i wywalane śmietniki...to są koszty bezpośrednie,jednak budzą lęk a i odrazę do zachowań chamskich, niezrozumiałych, trudno jednak nazwać odruchami ludzkimi itp.itd.Nie chcą uwłaczać sprawcom tych sytuacji,jednak każy wie że jest problem,każdy z nas potrzebuje przede wszystkim bezpiecżeństwa(oferowanego w róźnej formie)...Kto ma je nam zapewnic?ba,najlepiej,gdyby takich sytuacji nie było.... rozwiń
Avatar
Gość / 5 marca 2011 o 06:29
Ten dewiant i tak się nie "zresocjalizuje" w więzieniu.

W polskich więzieniach nie ma resocjalizacji. Przyznają to i więźniowie i znawcy tematu - autorytety z tytułami profesorskimi.

Jedyne wyjście to jak mawia Marian Paździoch :
"Za jaja ... i na latarnię" oraz "Do wora ... i wór do jeziora"

20-letni śmieć, który katuje kobiety i wyrywa im torebki NIGDY nie zostanie zresocjalizowany.
Avatar
rybka / 5 marca 2011 o 00:25
Szybkie zarabianie w Internecie!
Ściągnij program i oglądaj reklamy

http://pl.20dollars2surf.com/?ref=264465
Avatar
lalla / 5 marca 2011 o 00:18
Mam dosyć dresików, dresiar w tym mieście, którzy wyznają zasadę JP terroryzują ludzi słabszych od siebie.
Avatar
Andrzej / 4 marca 2011 o 23:34
[quote name='policja' timestamp='1299276870' post='446505']
a policja w huja wali juz od dlugiego czasu...jak chcecie to przygarne Wam kilka oszust policjantów. Wiedzą jak łapać na gorącym uczynku ale zeby cos znalezli....to jest heca...
[/quote]
Nie wprowadzaj zamieszania. Policja musi mieć informatorów ale ci informatorzy podpierda*ają konkurencjęPolicja ma z tego 2wa razy większe zyski oczywiście policjanci mają zaszyte kieszenie
Avatar
Skory / 4 marca 2011 o 23:27
[quote name='POpis' timestamp='1299277150' post='446507']
Z takim rządem jak teraz mamy będzie sie to zdarzac co raz czesciej... Podwyzki cen zywnosci.. vatu.. zamykanie szkół i punktow poczty polskiej... ludzie traca prac... zle sie dzieje w panstwie polskiem.. a tego Tuska razem z Komorowski i całym tym PO wy..pi..eprzył bym w piździec.. o tak powiem!!
[/quote]
No to rozgarnięty jesteś homo sapiens jak kupa obornika na polu :-)
Avatar
POpis / 4 marca 2011 o 23:19
Z takim rządem jak teraz mamy będzie sie to zdarzac co raz czesciej... Podwyzki cen zywnosci.. vatu.. zamykanie szkół i punktow poczty polskiej... ludzie traca prac... zle sie dzieje w panstwie polskiem.. a tego Tuska razem z Komorowski i całym tym PO wy..pi..eprzył bym w piździec.. o tak powiem!!
Avatar
policja / 4 marca 2011 o 23:14
a policja w huja wali juz od dlugiego czasu...jak chcecie to przygarne Wam kilka oszust policjantów. Wiedzą jak łapać na gorącym uczynku ale zeby cos znalezli....to jest heca...
Avatar
Andrzej / 4 marca 2011 o 23:07
Gdyby trafił na dziewczynę znającą zasady obrony i ta dziewczyna uszkodziła by tego bydlaka to co by się działo? Bezdomny poprosił na chleb lecz został dotkliwie pobity. Dziewczyna poszła by siedzieć a jak miała by znajomości to dostała by w zawiasach. Ten zbir nadal będzie napadał bo chce iść siedzieć. Dostanie żarcie,spanie w cieple i lekarza za friko i to natychmiast. Ludzie przepracowali uczciwie całe życie i nie mają takich gratisów jak pospolite zbiry.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 1

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 1 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 1 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 11 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

LSM: Wielki Festyn Rodzinny
26 maja 2018, 13:00

LSM: Wielki Festyn Rodzinny 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w sobotę, 26 maja o godz. 13 na placu przy Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Włodawa promuje się w Warszawie

Włodawa promuje się w Warszawie 0 0

Zdjęcia z Włodawy wraz z opisem sztandarowych wydarzeń kulturalnych w tym mieście pojawiły się w samym centrum stolicy.

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł 0 0

Lubartów oficjalnie otworzy nową sportową inwestycję. Chodzi o boisko przy ul. Parkowej.

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu 2 3

Zamojski sąd aresztował trzech mężczyzn, którzy pobili na śmierć 45-latka.

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej 0 3

Dziś w nocy jednojezdniowy odcinek ul. Krochmalnej zostanie zaślepiony tuż przed skrzyżowaniem z Diamentową, a dokładnie na wysokości stacji paliw

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja
galeria

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja 9 17

Sędzia, której prezydent Lublina zarzucił stronniczość nie będzie odsunięta od jego sprawy. Postanowił tak dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny. Jego decyzja umożliwia ogłoszenie wyroku, o ile prezydent nie zaskarży postanowienia o odmowie wykluczenia sędzi, a ma do tego prawo.

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping 0 0

W Dzień Dziecka przy centrum handlowym Skende Shopping obok Ikea otwarte zostaną dwie strefy zabawy i wypoczynku. Znajdą się w nich m.in.: ślizgawki, zjeżdżalnie, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji
galeria

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji 2 18

Rządowi PiS-u brakuje refleksji nt. sytuacji osób niepełnosprawnych – powiedział w Lublinie Grzegorz Schetyna. Były wicepremier, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał w czwartek do miasta ze swoim „Gabinetem Cieni”.

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody!
Wiersze między newsami

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody! 3 2

Co wybierzecie? Perłową śmietankę czy wafle złożone? Wśród pylnych akacji, zatrzymał się poeta i zapatrzył na wędrowną lodziarnię. Był rok 1914

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?