czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Miało nie być reklam na Astorii. Dzisiaj zawisła ogromna płachta. Żuk: "To nieporozumienie"

Dodano: 30 listopada 2017, 19:51
Autor: Dominik Smaga

(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Wbrew publicznym zapewnieniom władz Lublina, że budynek Astorii nie będzie obwieszany reklamami, na budynku zawisła w środę ogromna, reklamowa płachta. – To jest nieporozumienie, które się nie powinno powtórzyć – stwierdza prezydent miasta

O wyzwolenie Astorii z reklam upomniał się miejski radny Michał Krawczyk (PO). Prosił o to jeszcze wtedy, gdy należący do miasta budynek dzierżawiła prywatna spółka Multico. Ratusz obiecał, że gdy tylko wygaśnie umowa ze spółką, nie pozwoli nowemu gospodarzowi na traktowanie budynku jako wielkiego słupa ogłoszeniowego.

Umowa wygasła w połowie września, a Astoria trafiła pod skrzydła miejskiej spółki działającej pod nazwą Lubelskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Reklamowe płachty zniknęły z fasady, a radny Krawczyk ogłosił sukces. 

– 14 szpetnych bannerów zniknęło z Astorii na moją prośbę, po przejęciu budynku przez miasto. I już tam nie wrócą. Jedna odważna decyzja i od razu schludniej, czyż nie? – pochwalił się radny na swojej oficjalnej stronie w portalu Facebook. Taki wpis zamieścił w środę.

W czwartek przed Astorię podjechał wysięgnik, a pracownicy agencji reklamowej zawiesili wielką płachtę promującą telefony komórkowe. Czujni przechodnie szybko przypomnieli sobie o zapowiedziach, że takich płacht już tu nie będzie, a w internecie pojawiły się zdjęcia zasłoniętego budynku.

– To jest oczywiste, że nie powinno być tego ogłoszenia. To jest nieporozumienie, które nie powinno się powtórzyć – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – W tej kwestii zajęliśmy jednoznaczne stanowisko: Astoria ma być wolna od reklam.

Dlaczego mimo tych zapewnień na budynku znów zawisła płachta? Prezes LPGK tłumaczy, że to efekt wcześniejszego porozumienia zawartego z agencją reklamową jako jednym z użytkowników budynku. Dodaje, że takie porozumienia były zawierane w okresie przejściowym, gdy budynek już nie był dzierżawiony przez Astorię, a jeszcze nie był dzierżawiony przez miejską spółkę.

W tym czasie, jak tłumaczy prezes, LPGK nie mogło podpisywać umów z najemcami, w tym na przykład z restauracją KFC, więc zawierało z nimi porozumienia mające gwarantować ciągłość działania.

– Porozumienie wygaśnie z końcem roku – zapewnia Grzegorz Siemiński, prezes miejskiej spółki.

– Nie chcemy oceniać intencji spółki zarządzającej nieruchomością – komentuje Joanna Bobowska z biura prasowego w Ratuszu. – Stanowisko miasta co do jakości tej przestrzeni zostało jasno określone, dlatego prezydent polecił podjęcie działań mających na celu jak najszybsze rozwiązanie umowy i usunięcie reklamy.

– Z końcem roku tej reklamy nie będzie – deklaruje prezes LPGK.

Czytaj więcej o: Lublin Krzysztof Żuk reklamy Astoria
Użytkownik niezarejestrowany
ukladzki
Użytkownik niezarejestrowany
(30) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 grudnia 2017 o 15:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
My Polacy (82%) żądamy od panującej władzy aby jak najszybciej rozliczyła złodziei (wszystkich), zdrajców też.
Rozwiń
ukladzki
ukladzki (1 grudnia 2017 o 15:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Piszecie, ze PO to układy i ukladziki. Tak samo jak pis. Ba nawet pis jest gorszy. Pis wsadzilo wiecej aparatczykow w rok, niz PO w 8 lat. Do tego agera amber gold to groszowa sprawa przy aferach SKOKów. Po to ukladzki, pis to prawdziwa mafia.
 Ciągle tylko trzymacie się wydumanych, wymyślonych bajek nie POpartych szczegółami. Tak wszystkie afery z czasów po to grosze. POszkodowani zaś to nienormalni- tak tłomaczył wasz lider, Więc było POzwolenie na okradanie. Jeszcze nie wszystkie "układzki" p.o. zostały wykryte, więc powoli na wykrywanie mafii Pis przyjdzie kolej- oczywiście jeżeli takowe będą. "Pis to prawdziwa mafia"- a p.o. to była/jest fałszywa mafia?. SKOKI też się wyjaśni- wszystkich złodziei PO wyjściu z więzienia puści się w skarpetkach.... dziurawych.
Rozwiń
Gość
Gość (1 grudnia 2017 o 10:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lublin jest zagrożony bankructwem, więc reklamy będą wisiały nadal, aby zdobyć jakiekolwiek fundusze dla wierzycieli.
Rozwiń
Gość
Gość (1 grudnia 2017 o 09:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Astorię to powinni wyburzyć...
Rozwiń
Gość
Gość (1 grudnia 2017 o 09:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
żuk was oszukuje tak samo jak was oszukiwał tusk przez prawie 8 lat.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (30)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!