środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Miasto bierze się za plac Litewski?

Autor: drs

Plac Litewski (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Plac Litewski (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Czy właśnie w czwartek miasto ogłosi przetarg na przebudowę pl. Litewskiego? Na czwartkowy poranek Ratusz zapowiedział konferencję prasową prezydenta Lublina poświęconą „bieżącym sprawom w zakresie przestrzeni miejskiej”.

Konferencja ma się odbyć właśnie na terenie pl. Litewskiego, a niedawno urzędnicy zapowiedzieli, że są niemal gotowi do ogłoszenia przetargu na przebudowę placu.

Według niedawnych deklaracji Ratusza prace miałyby trwać 1,5 roku. – Termin wykonania zamówienia został ustalony na 30 kwietnia 2017 r. – informowała nas ostatnio Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta.

Nowe nawierzchnie placu miałyby być gotowe pod koniec przyszłego roku, zaś najdłużej czekalibyśmy na nową fontannę. Plany przebudowy zakładają też przedłużenie deptaka do ul. 3 Maja.

Najświeższe informacje tuż po konferencji prasowej znajdziecie na portalu dziennikwschodni.pl.

Hanzel01
stoppisowskiejpropagandzie
crx
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Hanzel01
Hanzel01 (30 grudnia 2015 o 14:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja mogę władzom miasta polecić świetną stronę http://www.komserwis.pl/pl/ gdyby zechcieli stąd coś kupić w naszych parkach z pewnością byłoby dużo ładniej i milej.

Rozwiń
stoppisowskiejpropagandzie
stoppisowskiejpropagandzie (8 października 2015 o 10:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Popatrzcie na Rzeszów, Kielce. Tam widać,że miasto rozwija się. A w Lublinie nadal slumsy na Podzamczu, dziesiąta koncepcja przebudowy Placu Litewskiego. Niedawno było wychwalanie, jakie to cuda będą w Parku Ludowym. Ludzie, takie roboty to są bieżące, powinny być wykonywane niezauważalnie. Parki, place...toż to robi się w ciągu 2-3 m-cy i bez szumu. Aha, no i tunel pod Kunicką też potrafimy robić latami. Do Kielc wjeżdża się się jak do metropolii, a my już 25 lat dyskutujemy o tunelu pod Racławickimi, albo, że mieszkańcy nie zgadzają się na poszerzenie Sowińskiego. Pan Żuk jak dla mnie niczym nie różni się od poprzedników.

Propaganda pisowskich opłacanych klakierów jest tak marna, że pewnie niewiele osób się nabiera na te dyrdymały, które każe klakierom pisać warszawska centrala PiS. Fakty są takie, że Lublin jest jednym z najszybciej rozwijających się miast i mieszkańcy do widzą, stąd Żuk zdobył w ostatnich wyborach 60% głosów. Remontuje się drogi, buduje obiekty sportowe i kulturalne, powstają fabryki i biurowce które już generują i będą generować nowe miejsca pracy. Przybywa nowych autobusów i trolejbusów. Kolejne miejsca są rewitalizowane. Jest dobrze, choć wiadomo, że do ideału jeszcze daleko. W każdym bądź razie Żuk narzucił żwawe tempo i po latach marnowanej szansy i zastoju, wreszcie miasto wychodzi z marazmu.

Rozwiń
crx
crx (8 października 2015 o 10:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ratusz zapowiedział konferencję prasową prezydenta Lublina poświęconą „bieżącym sprawom w zakresie przestrzeni miejskiej”. Dzienniku Wschodni - proszę zapytaj czy prezydent wie co dzieje się na ulicy Sowińskiego? I co zamierza?

Czy w programie znajdzie się punkt o likwidacji wszystkich pomników na placu Litewskim ( może poza Unią polsko-litewską ) i zastąpienie go jednym - poświęconemu chwale patriotom mającym honor za najwyższą powinność wobec kraju i narodu ? Bo bohaterowie i zdrajcy byli po różnych stronach i w różnych czasach ...!!!

Rozwiń
Gość
Gość (8 października 2015 o 10:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ratusz zapowiedział konferencję prasową prezydenta Lublina poświęconą „bieżącym sprawom w zakresie przestrzeni miejskiej”. Dzienniku Wschodni - proszę zapytaj czy prezydent wie co dzieje się na ulicy Sowińskiego? I co zamierza?
Rozwiń
Gość
Gość (8 października 2015 o 09:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Który to już raz? Niech Gmina odrestauruje budynek na Pl. Litewskim co zarządza nim UMCS. Ten najbliżej ul. 3-go Maja. Aktualnie wygląda ta nieruchomość jak noclegownia dla bezdomnych. I to w centrum Miasta. Robi się wszystko, żeby finans gminny płynął jak górski potok szybko i rwąco. Finans trafia do z góry upatrzonych miejsc. A robi się GWno tylko słychać od rana do nocy klakierów szczekanie a jak piknie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!