Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2008 r.
18:04
Edytuj ten wpis

Miasto chce budować ekrany, ale nie ma pieniędzy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 5 A A

Ustawienie przy ulicach aż 20 km ekranów dźwiękochłonnych zalecili
Ratuszowi eksperci tworzący Miejski Program Walki z Hałasem. Projekt wpłynął właśnie do Rady Miasta. Ale w przyszłym roku nie będzie ani jednego ekranu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To bardzo drogie przedsięwzięcie - mówi prezydent.

Budowa ekranów znalazła się wśród zaleceń ekspertów tworzących Miejski Program Walki z Hałasem. Dokument ma na styczniowej sesji przyjąć Rada Miasta. Fachowcy zmierzyli natężenie dźwięku na terenie miasta i sporządzili długą listę ulic, przy których jest głośniej, niż pozwalają normy. Potem sprawdzili, gdzie znajdzie się miejsce na ekrany dźwiękochłonne, a ich budowę rozpisali na kolejne lata.

- W sumie do 2020 roku trzeba by zbudować 20 km ekranów akustycznych. Każdy z nich ma średnio 4 metry wysokości - informuje Marian Stani, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta.

W planach na przyszły rok znalazły ekrany wzdłuż * al. Solidarności, * al. Kraśnickiej i * al. Sikorskiego. Ale na budowę trzeba będzie poczekać nawet trzy lata.

- W przyszłorocznym budżecie nie ma na to pieniędzy - przyznaje Adam Wasilewski, prezydent Lublina.

- Czyli wychodzi na to, że będziemy zwodzeni jeszcze przez wiele lat. Potem się okaże, że jakiś przetarg nie wypalił, że pieniędzy zabrakło, że wykonawca zawalił - oburza się pani Ewa z al. Sikorskiego. - Ja z chęcią się zamienię z ludźmi z Ratusza, niech sobie pomieszkają tu przez parę miesięcy i latem w najgorszy upał spróbują otworzyć okno. Gwarantuję, że po trzeciej nieprzespanej nocy znajdzie się i projekt i robotnicy i pieniądze.

To, na co mieszkańcy mogą liczyć w przyszłym roku, to dokumentacja niezbędna do budowy jednego ekranu. - Nie wiadomo jeszcze, którego - ucina pytania Stani. - Nie chciałbym nic obiecywać mieszkańcom, bo może się okazać, że będą inne priorytety.

Program Walki z Hałasem jeszcze przed uchwaleniem będzie opiniowany przez komisje Rady Miasta. Ich obrady są jawne i otwarte dla mieszkańców. Pani Ewa już zapowiada, że będzie patrzeć radnym na ręce. - Musimy dopilnować swojego spokoju - wyjaśnia.

Magistrat szacuje, że na budowę wszystkich ekranów, których ustawienie zalecili eksperci potrzeba ok. 100 milionów zł. - Koszt jednego metra kwadratowego ekranu to 1000 zł - mówi Wasilewski.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mp / 22 grudnia 2008 o 15:02
No i kolejny "genialny" pomysl nieudacznika Staniego ! A moze niech on sam sobie wybuduje takie 4 metrowe ekrany wokol swego domu w Radomiu - tylko bez zadnych przejsc i bramek - i niech sobie juz za tymi ekranami zostanie ! Panie Wasilewski, niech sie pan w koncu okaze Prezydentem dbajacym o miasto a nie o takich spadochroniarzy i kombinatorow jak Stani ! Ile jeszcze wpadek Staniego ma pan zamiar tolerowac ?? Jak dlugo jeszcze bedzie parasolem dla niego ??!!!
Avatar
dir / 22 grudnia 2008 o 12:11
a czy jest sens ładować kasę w ekrany,gdy za jakiś czas ma powastać obwodnica i ten cały ruch przejdzie na obwodnice?
Ludzie troche zastanówcie się.
Avatar
qrczzak / 22 grudnia 2008 o 10:10
a nie lepiej przedstawic projekt sponorom?? oni mogliby zsinansować, część, jeli nie cały projekt w zamian za reklamę na tych ekranach. pomyślunku troche, bo jak nie to się wyprowadzam
Avatar
wjk / 22 grudnia 2008 o 10:09
Czy decydując się na zamieszkanie, choćby przy Sikorskiego, ludzie nie mieli świadomości o uciążliwości ruchliwej ulicy?
Avatar
mosquito / 22 grudnia 2008 o 07:38
To jakaś paranoja, - miasto chce ale nie ma pieniędzy. To po co jest zarząd tego miasta ?
Avatar
mp / 22 grudnia 2008 o 15:02
No i kolejny "genialny" pomysl nieudacznika Staniego ! A moze niech on sam sobie wybuduje takie 4 metrowe ekrany wokol swego domu w Radomiu - tylko bez zadnych przejsc i bramek - i niech sobie juz za tymi ekranami zostanie ! Panie Wasilewski, niech sie pan w koncu okaze Prezydentem dbajacym o miasto a nie o takich spadochroniarzy i kombinatorow jak Stani ! Ile jeszcze wpadek Staniego ma pan zamiar tolerowac ?? Jak dlugo jeszcze bedzie parasolem dla niego ??!!!
Avatar
dir / 22 grudnia 2008 o 12:11
a czy jest sens ładować kasę w ekrany,gdy za jakiś czas ma powastać obwodnica i ten cały ruch przejdzie na obwodnice?
Ludzie troche zastanówcie się.
Avatar
qrczzak / 22 grudnia 2008 o 10:10
a nie lepiej przedstawic projekt sponorom?? oni mogliby zsinansować, część, jeli nie cały projekt w zamian za reklamę na tych ekranach. pomyślunku troche, bo jak nie to się wyprowadzam
Avatar
wjk / 22 grudnia 2008 o 10:09
Czy decydując się na zamieszkanie, choćby przy Sikorskiego, ludzie nie mieli świadomości o uciążliwości ruchliwej ulicy?
Avatar
mosquito / 22 grudnia 2008 o 07:38
To jakaś paranoja, - miasto chce ale nie ma pieniędzy. To po co jest zarząd tego miasta ?
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 16

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 27

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!