czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Miasto chce odnowić halę MOSiR przy Al. Zygmuntowskich

Dodano: 25 września 2015, 08:45
Autor: Dominik Smaga

W przyszłym roku miasto chce odnowić starą halę MOSiR przy Al. Zygmuntowskich. Po co? Żeby nie odstawała wyglądem od postawionych obok nowych obiektów. Prezydent zapowiada też, że obok kompleksu sportowego i stacji paliw stanie wielopoziomowy parking

Nie należy się spodziewać gruntownej przebudowy hali, zwiększania liczby miejsc na widowni, albo dostawienia nowej części. – W tego typu działania nie wchodzimy – przyznaje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Miasto ma się skupić na odświeżeniu starej bryły. – Cel jest oczywisty. Mamy nowoczesną bryłę basenu olimpijskiego i parku wodnego, który sąsiaduje ze starą halą, którą trzeba zmodernizować, zaczynając od elewacji, a na parkingu kończąc. I to jest cel na przyszły rok. Nie potrafię powiedzieć, czy w przyszłym roku prace mogą się zakończyć, na pewno się rozpoczną.

– Lifting obejmie zarówno halę sportową, jak i starą halę basenową – zapowiada Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. – Parking przed tymi obiektami chcemy przebudować i wzmocnić oraz wydzielić na nim stanowiska dla ciężkich tirów ze sprzętem, które mogą podjeżdżać tu na czas różnych transmisji oraz stanowiska dla autokarów – dodaje.

Właśnie tu miałyby stawać ciężkie pojazdy przyjeżdżające do nowego kompleksu Aqua Lublin, bo na zbudowanym wraz z nim parkingiem nie ma wydzielonych miejsc ani dla tirów, ani dla autokarów.

Poza odnowieniem już istniejących miejsc parkingowych miasto planuje też budowę kolejnych. – Musimy się zastanowić nad nowym parkingiem wielopoziomowym w otoczeniu Aqua Lublin – mówi prezydent Żuk. – Istniejące miejsca parkingowe nie są w stanie obsłużyć wszystkich imprez. Pamiętajmy, że na widowni basenu olimpijskiego może się pomieścić 2 tys. osób, a obok jest jeszcze cały aquapark, więc liczmy się z tym, że tych miejsc parkingowych będzie brakowało.

– Parking przy kompleksie Aqua Lublin ma 185 miejsc – przyznaje Szczepańska. – Nowy parking wielopoziomowy miałby powstać przy Al. Zygmuntowskich za stacją paliw.

Pewne jest to, że ze względu na strukturę gruntu budowla dla samochodów nie będzie zagłębiana w ziemi, ale wyrośnie na jej powierzchni.

Stara hala

Hala przy Al. Zygmuntowskich nosząca obecnie imię Zdzisława Niedzieli została zaprojektowana w latach 70. ubiegłego stulecia. Podczas meczów piłki ręcznej i koszykówki widownia mieści 900 kibiców, natomiast widowiska i koncerty może tu oglądać 1500 osób.

ziomal  z Poznania
Andrzej
Gość
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ziomal  z Poznania
ziomal z Poznania (26 września 2015 o 18:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

zamiast remontować Hale  [lifting]  może lepiej wyremontować stadion Startu  La na miarę Resovii  Rzeszów z piękna makieta wraz halą z widownią na  6tysięcy widzów a wychwalany  Żuk za 32 miliony remontuje stadion UWAGA z widownią na 1.4 tys widzów -czyli stadion 4x mniejszy chociaż miasto Lublin jest prawie 2 razy większy i dużo większej liczby studentów 5 uczelni.Panie Żuk stadion w Białymstoku mniejsze miasto  22 ,5tys widzów  a pan buduje na miarę Torunia czy Bielska  Białej. czyli max 15 tys widzów

Rozwiń
Andrzej
Andrzej (26 września 2015 o 00:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Osobiście uważam ze nie powinno się tego odświeżać. Prawda jest taka, ze np. kiedyś jak Gala byla starym blaszakiem to było mnóstwo klientów, odkąd zainwestowano i postawiono nową Galę klientów prawie nie ma a ceny są wysokie. Tak samo z halą, ważniejszy jest sport a nie wygląd. Lepiej inwestować w młodych sportowców, a nie w wygląd budynków. Lepiej poprawić wyposażenie szkół w sprzęt sportowy bo często piłki czy urządzenia na siłowni nie nadają się do niczego. Szkoda ze teraz są takie czasy ze jest przerost formy nad treścią. Nawet w muzyce. Kiedyś były kiepskie teledyski a wspaniała muzyka, a teraz są piękne teledyski a beznadziejna muzyka.
Rozwiń
Gość
Gość (25 września 2015 o 14:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
taaaak zadłużajcie się
Rozwiń
Gość
Gość (25 września 2015 o 14:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobrze.Musimy dbać o wygląd naszego miasta.
Rozwiń
crx
crx (25 września 2015 o 12:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja to bym ją wyburzył , wybetonował i cały teren przeznaczył na płatny parking. Do tego jeszcze parkingi na bulwarze przy Bystrzycy, w Parku Rusałka, cały Park Ludowy i wszędzie, gdzie tylko się da. Najlepiej zamknąć wszystkie ulice w centrum dla ruchu oprócz samochodów osobowych, a piesi niech chodzą dachami, ale za opłatą. Celnik Mateusz

Gdy czytam ten wpis,  to napawa mnie duma ,że jeszcze w tym tzw. mieście są ludzie rozsądni !!! Gratuluję i oby takich osób więcej !!!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!