wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Miasto sprzedaje nieruchomości. Lokatorzy 40 mieszkań musza się przeprowadzić

Dodano: 29 lutego 2016, 10:55
Autor: Dominik Smaga

Ul. Nałęczowska (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Ul. Nałęczowska (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Lokatorów niemal 40 mieszkań czeka przymusowa przeprowadzka, bo miasto chce sprzedać nieruchomości z budynkami, w których mieszkają. Nowego właściciela Ratusz ma szukać m.in. dla atrakcyjnej działki przy Nałęczowskiej, czy też gruntów u stóp Starego Miasta.

O planowanej sprzedaży tych nieruchomości miasto zbyt wiele nie mówi. – To ogólny plan, do którego się przymierzamy – stwierdza Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. – Sprzedaż związana jest z bardzo złym stanem technicznym tych budynków.

Informacja o tym, że miasto zamierza się pozbyć tych nieruchomości znajduje się w sprawozdaniu z gospodarowania miejskimi lokalami, które trafiło do Rady Miasta na najbliższe, marcowe posiedzenie. Z dokumentu dowiadujemy się, że miasto musi zabezpieczyć 38 lokali dla osób mieszkających w budynkach przeznaczonych na sprzedaż. Chodzi łącznie o trzy, dość atrakcyjnie położone nieruchomości.

Pierwszą z działek, które planuje sprzedać Ratusz jest nieruchomość (6 tys. mkw.) u zbiegu ul. Nałęczowskiej i Morwowej, tuż za terenem dawnej zajezdni trolejbusowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Znajdują się tu dwa parterowe budynki mieszkalne. Żeby wystawić nieruchomość na przetarg miasto musi wcześniej zagwarantować lokatorom 20 mieszkań, w tym 7 lokali socjalnych. Przypomnijmy, że sama zajezdnia została już przez miasto sprzedana prywatnemu inwestorowi, który stawia tu już biurowce i bloki mieszkalne.

Druga nieruchomość, która miałaby zmienić właściciela to działka (3,2 tys. mkw.) przy Łęczyńskiej 41 położona tuż obok obiektów handlowych. Stoi na niej murowany budynek z początków ubiegłego stulecia, który nie jest zabytkiem, figuruje za to w (nie dającym mu ochrony) „Katalogu zasobów kulturowych miasta Lublina”. Sprzedaż tej nieruchomości wiązałaby się z koniecznością znalezienia lokatorom 10 innych mieszkań.

Ostatnia i zarazem najmniejsza (2,2 tys. mkw.) z wymienionych działek leży przy Misjonarskiej 24. W jej przypadku trzeba by zapewnić w zamian 8 mieszkań. Działka ta ma nieregularny kształt zbliżony do litery „T”, a znajduje się tuż obok charakterystycznych zabudowań słodowni przy Misjonarskiej 22. Sama słodownia, jak zapewniało dotychczas miasto, miałaby zostać przekształcona w coś na kształt warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Na taką inwestycję na razie nie ma pieniędzy.

Podjęcie uchwał w sprawie sprzedaży działek przy Misjonarskiej i Łęczyńskiej uwzględnione zostało także w planie pracy Rady Miasta na rok 2016. Wynika z niego, że uchwały zezwalające na takie transakcje miałyby zapaść w maju (odnośnie ul. Łęczyńskiej) i w listopadzie (w sprawie Misjonarskiej).

Ul. Misjonarska (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Ul. Misjonarska (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Czytaj więcej o: Lublin nieruchomości
Gość
Gość
Gość
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 marca 2016 o 13:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a może sprzedajcie mieszkania ludziom za 10% ceny? tak jak kościołowi albo za 1800 jak umcs
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2016 o 07:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lokatorzy wysiudani z lokali miejskich winni zasięgnąć informacji u dzidziusia Korniszona tj Józia Bąka jak zgarnąć finans na mieszkano u dewepolera. Chociaż ostatnio główny kredytobiorca SKOKu Wołomin szef DOLCANU padł i nawet ta słynna drużyna DOLKAN wycofała się z I ligi p.n.
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2016 o 07:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A pokraczna sekta "Pancernej brzozy" znów na GWno woła papu.
Rozwiń
Gość
Gość (29 lutego 2016 o 23:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Może Kuria by wybawiła miasto z kłopotu i wzięła z 90% bonifikatą gdyby Prezydent się przyłożył i napisał projekt uchwały jak  w temacie działek na Dożynkowej?

Rozwiń
crx
crx (29 lutego 2016 o 15:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

miasto tonie w długach? co za brednie... finanse Lublina są stabilne, sytuacja ekonomiczna pod pełną kontrolą... najlepszym dowodem kolejne inwestycje...

Słusznie ,nie tonie w długach,  tylko w goownie !!! Po 2020 roku gdy skończą się dotacje,  to święty Boże nie pomoże . Ale poczekajmy, to już niebawem !!! A wtedy zobaczymy co ci dzisiejsi piewcy rozwoju powiedzą ...???

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!