Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 czerwca 2012 r.
18:55
Edytuj ten wpis

Miasto dogadało się z Echem. Pokryją koszty przebudowy skrzyżowania

Autor: Zdjęcie autora drs
0 16 A A
Tak ma wyglądać galeria Echo (Wizualizacja inwestora)
Tak ma wyglądać galeria Echo (Wizualizacja inwestora)

Kielecka spółka Echo Investment w całości pokryje koszty przebudowy skrzyżowania al. Solidarności, al. Sikorskiego, ul. Ducha i Północnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zakłada to porozumienie pomiędzy spółką a władzami miasta, które ma zostać podpisane dziś po południu. Wcześniej mowa była o tym, że Echo pokryje tylko część kosztów.

Przebudowa skrzyżowania to cena, którą Echo zgodziło się zapłacić za zmianę planu zagospodarowania górek czechowskich, która umożliwi inwestorowi zbudowanie wielkiego kompleksu handlowego.

Spółka chce, by w Galerii Echo znalazło się 200 sklepów, 9-salowe kino, klub fitness, kręgielnia, hipermarket oraz market typu "dom i ogród”, a także parkingi na 2600 aut.

Pracę ma tu znaleźć 1200 osób, zaś koszt inwestycji szacowany jest na 100 mln euro. Projekt zmiany planu zagospodarowania górek ma dzisiaj trafić do Rady Miasta. Głosowanie jest zaplanowane na 28 czerwca.

Na nowym skrzyżowaniu obie jezdnie al. Solidarności mają pobiec estakadami, pod którymi znalazłoby się nowe rondo. Bliżej ul. Poligonowej odsunięty zostanie wylot ul. Północnej w ul. Ducha. Porozumienie określa też dokładne terminy przebudowy dróg, jak też kary umowne na wypadek, gdyby inwestor nie dotrzymał słowa. Szczegóły mają być znane dzisiaj.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 czerwca 2012 o 17:36
Chcą przesunąć wylot Północnej? W tym roku będzie 10 lat od otwarcia tej drogi.No ale dobrze.Ja bardzo czekam na to wszystko.
Avatar
komorowski / 20 czerwca 2012 o 16:34
m i e j s c a p r a c y z a 1000 z l o t y ch !!!!!!!!!!! Z A L
Avatar
mieszkaniec / 20 czerwca 2012 o 15:20
[quote name='jj' timestamp='1340190643' post='640462']
Z ciężkiego sprzętu to pewnie tylko gruchy z betonem będą jeździć i raz na jakiś czas dźwig przywiozą, Willowa ciągle obsługuję ruch na 4 - budowach bloków w okolicach Tarasowej więc tragedii nie będzie.
Korek na Willowej - Ducha to max 10 minut spokojnego zjazdu więc krzyk jak tam zablokowane to tak na wyrost, mieszkam tam 6 rok i mam ta przyjemność jeżdzżenia i twierdzę, że po korkach warszawaskich ze nie jest tam aż tak strasznie....
[/quote]

A teren pewnie sam się zniweluje i żadnej ziemi nie trzeba będzie wywozić. A porownanie budowy paru bloków do tego betonowego molocha chyba nie jest adekwatne.Z 10 min zrobi się 30.
[quote name='jj' timestamp='1340190643' post='640462']
Z ciężkiego sprzętu to pewnie tylko gruchy z betonem będą jeździć i raz na jakiś czas dźwig przywiozą, Willowa ciągle obsługuję ruch na 4 - budowach bloków w okolicach Tarasowej więc tragedii nie będzie.
Korek na Willowej - Ducha to max 10 minut spokojnego zjazdu więc krzyk jak tam zablokowane to tak na wyrost, mieszkam tam 6 rok i mam ta przyjemność jeżdzżenia i twierdzę, że po korkach warszawaskich ze nie jest tam aż tak strasznie....
[/quote]<... rozwiń
Avatar
LLL / 20 czerwca 2012 o 14:41
ja pierdziele jak można być takim hejterem... i dobrze ze cos sie dzieje niech budują jak najwiecej ! kazda inwestycja generuje miejsca pracy ! jak nie mogą być to zakłady przemysłowe niech przynajmniej beda to galerie.
Avatar
jj / 20 czerwca 2012 o 13:10
[quote name='mieszkaniec' timestamp='1340183471' post='640440']
Mam zasadnicze pytanie, którą to drogą będzie dojeżdzał i wyjeżdzał cięzki sprzęt obsługujący budowę galerii? ul.Ducha? Jeśli tak to korki będą sięgać chyba ronda na sławinku:) Panie prezydencie, chyba najpierw trzeba skrzyżowanie udrożnić a potem niech sobie budują galerię.
[/quote]

[quote name='mieszkaniec' timestamp='1340183471' post='640440']
Mam zasadnicze pytanie, którą to drogą będzie dojeżdzał i wyjeżdzał cięzki sprzęt obsługujący budowę galerii? ul.Ducha? Jeśli tak to korki będą sięgać chyba ronda na sławinku:) Panie prezydencie, chyba najpierw trzeba skrzyżowanie udrożnić a potem niech sobie budują galerię.
[/quote]

Z ciężkiego sprzętu to pewnie tylko gruchy z betonem będą jeździć i raz na jakiś czas dźwig przywiozą, Willowa ciągle obsługuję ruch na 4 - budowach bloków w okolicach Tarasowej więc tragedii nie będzie.
Korek na Willowej - Ducha to max 10 minut spokojnego zjazdu więc krzyk jak tam zablokowane to tak na wyrost, mieszkam tam 6 rok i mam ta przyjemność jeżdzżenia i twierdzę, że po korkach warszawaskich ze nie jest tam aż tak strasznie....
[quote name='mieszkaniec' timestamp='1340183471' post='640440']
Mam zasadnicze pytanie, którą to drogą będzie dojeżdzał i wyjeżdzał cięzki sprzęt obsługujący budowę galerii? ul.Ducha? Jeśli tak to korki będą sięgać chyba ronda na sławinku:) Panie prezydencie, chyba najpierw trzeba skrzyżowanie udrożnić a potem niech sobie budują galerię.
[/quote]

[quote name='mieszkaniec' timestamp='1340183471' post='640440']
Mam zasadnicze pytanie, którą to drogą będzie dojeżdzał... rozwiń
Avatar
Gość / 20 czerwca 2012 o 12:12
wczesniej MUSI być zrobiona ulica ZELWEROWICZA aby rozładować korki....
Avatar
mieszkaniec / 20 czerwca 2012 o 11:11
Mam zasadnicze pytanie, którą to drogą będzie dojeżdzał i wyjeżdzał cięzki sprzęt obsługujący budowę galerii? ul.Ducha? Jeśli tak to korki będą sięgać chyba ronda na sławinku:) Panie prezydencie, chyba najpierw trzeba skrzyżowanie udrożnić a potem niech sobie budują galerię.
Avatar
realista{: / 20 czerwca 2012 o 11:08
Miasto się sprzedało. Taka jest prawda. Mogę się założyć że echo i tak nie wywiąże się z ustaleń. Tak było choćby nawet w przypadku leclerca na zana który co prawda później zapłacił karę ale w stosunku do obrotów była tak śmieszna, że aż żal.
Avatar
imie / 20 czerwca 2012 o 10:26
nareszcie ktoś mnie posłuchał i będa estakady a nie durne skrzyżowanie ze światłami jak na 3Maja/Prusa
Avatar
jj / 20 czerwca 2012 o 10:21
Najważniejsze pytanie to kiedy zaczną budować i kiedy skończą bo z tego co wiem z okolic urzędu to Echo postawłlo warunek, że najpierw ich budowa a potem skrzyżowanie
Avatar
Gość / 20 czerwca 2012 o 17:36
Chcą przesunąć wylot Północnej? W tym roku będzie 10 lat od otwarcia tej drogi.No ale dobrze.Ja bardzo czekam na to wszystko.
Avatar
komorowski / 20 czerwca 2012 o 16:34
m i e j s c a p r a c y z a 1000 z l o t y ch !!!!!!!!!!! Z A L
Avatar
mieszkaniec / 20 czerwca 2012 o 15:20
[quote name='jj' timestamp='1340190643' post='640462']
Z ciężkiego sprzętu to pewnie tylko gruchy z betonem będą jeździć i raz na jakiś czas dźwig przywiozą, Willowa ciągle obsługuję ruch na 4 - budowach bloków w okolicach Tarasowej więc tragedii nie będzie.
Korek na Willowej - Ducha to max 10 minut spokojnego zjazdu więc krzyk jak tam zablokowane to tak na wyrost, mieszkam tam 6 rok i mam ta przyjemność jeżdzżenia i twierdzę, że po korkach warszawaskich ze nie jest tam aż tak strasznie....
[/quote]

A teren pewnie sam się zniweluje i żadnej ziemi nie trzeba będzie wywozić. A porownanie budowy paru bloków do tego betonowego molocha chyba nie jest adekwatne.Z 10 min zrobi się 30.
[quote name='jj' timestamp='1340190643' post='640462']
Z ciężkiego sprzętu to pewnie tylko gruchy z betonem będą jeździć i raz na jakiś czas dźwig przywiozą, Willowa ciągle obsługuję ruch na 4 - budowach bloków w okolicach Tarasowej więc tragedii nie będzie.
Korek na Willowej - Ducha to max 10 minut spokojnego zjazdu więc krzyk jak tam zablokowane to tak na wyrost, mieszkam tam 6 rok i mam ta przyjemność jeżdzżenia i twierdzę, że po korkach warszawaskich ze nie jest tam aż tak strasznie....
[/quote]<... rozwiń
Avatar
LLL / 20 czerwca 2012 o 14:41
ja pierdziele jak można być takim hejterem... i dobrze ze cos sie dzieje niech budują jak najwiecej ! kazda inwestycja generuje miejsca pracy ! jak nie mogą być to zakłady przemysłowe niech przynajmniej beda to galerie.
Avatar
jj / 20 czerwca 2012 o 13:10
[quote name='mieszkaniec' timestamp='1340183471' post='640440']
Mam zasadnicze pytanie, którą to drogą będzie dojeżdzał i wyjeżdzał cięzki sprzęt obsługujący budowę galerii? ul.Ducha? Jeśli tak to korki będą sięgać chyba ronda na sławinku:) Panie prezydencie, chyba najpierw trzeba skrzyżowanie udrożnić a potem niech sobie budują galerię.
[/quote]

[quote name='mieszkaniec' timestamp='1340183471' post='640440']
Mam zasadnicze pytanie, którą to drogą będzie dojeżdzał i wyjeżdzał cięzki sprzęt obsługujący budowę galerii? ul.Ducha? Jeśli tak to korki będą sięgać chyba ronda na sławinku:) Panie prezydencie, chyba najpierw trzeba skrzyżowanie udrożnić a potem niech sobie budują galerię.
[/quote]

Z ciężkiego sprzętu to pewnie tylko gruchy z betonem będą jeździć i raz na jakiś czas dźwig przywiozą, Willowa ciągle obsługuję ruch na 4 - budowach bloków w okolicach Tarasowej więc tragedii nie będzie.
Korek na Willowej - Ducha to max 10 minut spokojnego zjazdu więc krzyk jak tam zablokowane to tak na wyrost, mieszkam tam 6 rok i mam ta przyjemność jeżdzżenia i twierdzę, że po korkach warszawaskich ze nie jest tam aż tak strasznie....
[quote name='mieszkaniec' timestamp='1340183471' post='640440']
Mam zasadnicze pytanie, którą to drogą będzie dojeżdzał i wyjeżdzał cięzki sprzęt obsługujący budowę galerii? ul.Ducha? Jeśli tak to korki będą sięgać chyba ronda na sławinku:) Panie prezydencie, chyba najpierw trzeba skrzyżowanie udrożnić a potem niech sobie budują galerię.
[/quote]

[quote name='mieszkaniec' timestamp='1340183471' post='640440']
Mam zasadnicze pytanie, którą to drogą będzie dojeżdzał... rozwiń
Avatar
Gość / 20 czerwca 2012 o 12:12
wczesniej MUSI być zrobiona ulica ZELWEROWICZA aby rozładować korki....
Avatar
mieszkaniec / 20 czerwca 2012 o 11:11
Mam zasadnicze pytanie, którą to drogą będzie dojeżdzał i wyjeżdzał cięzki sprzęt obsługujący budowę galerii? ul.Ducha? Jeśli tak to korki będą sięgać chyba ronda na sławinku:) Panie prezydencie, chyba najpierw trzeba skrzyżowanie udrożnić a potem niech sobie budują galerię.
Avatar
realista{: / 20 czerwca 2012 o 11:08
Miasto się sprzedało. Taka jest prawda. Mogę się założyć że echo i tak nie wywiąże się z ustaleń. Tak było choćby nawet w przypadku leclerca na zana który co prawda później zapłacił karę ale w stosunku do obrotów była tak śmieszna, że aż żal.
Avatar
imie / 20 czerwca 2012 o 10:26
nareszcie ktoś mnie posłuchał i będa estakady a nie durne skrzyżowanie ze światłami jak na 3Maja/Prusa
Avatar
jj / 20 czerwca 2012 o 10:21
Najważniejsze pytanie to kiedy zaczną budować i kiedy skończą bo z tego co wiem z okolic urzędu to Echo postawłlo warunek, że najpierw ich budowa a potem skrzyżowanie
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 4

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!