piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Miasto dołoży milion złotych do remontu kładki nad ul. Sowińskiego

Dodano: 11 lutego 2016, 12:34
Autor: Dominik Smaga

Milion złotych przekaże miasto na remont kładki nad ul. Sowińskiego, której ponowne otwarcie może odkorkować ulicę. Tak w czwartek zdecydowali radni na prośbę prezydenta.

Pieniądze otrzyma Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej będący właścicielem kładki, której naprawa kosztować może dwa miliony złotych. Drugi milion wyłoży sama uczelnia.

Konstrukcja jest w fatalnym stanie i wymaga bardzo poważnej przebudowy. – Mamy ekspertyzę techniczną, rzeczywiście nie nadaje się do użytku i nie może być otwarta – przyznaje Irena Szumlak, skarbnik miasta.

Ratusz zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią znalazł przepisy pozwalające przekazać uczelni miejskie pieniądze. Prawnicy wskazują, że w ten sposób samorząd przyczyni się do usunięcia problemów, których rozwiązanie jest zadaniem miasta, a nie uniwersytetu. Fundusze będą przekazane w postaci dotacji na podniesienie bezpieczeństwa w ruchu pieszych i samochodów.

– Z punktu widzenia bezpieczeństwa pieszych w tej części miasta kładka jest jednym z pilniejszych zadań – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Kładka została zamknięta ponad rok temu ze względu na fatalny stan konstrukcji, co sprawiło, że znacznie wzrósł ruch pieszych na przejściu przez jezdnię. To z kolei stało się przyczyną powstawania długich korków.

Radni zgłaszali dziś wątpliwości, czy warto pomagać uczelni, skoro UMCS sprzedaje za kilkanaście milionów atrakcyjną nieruchomość przy ul. Głębokiej. W odpowiedzi usłyszeli, że sprzedaż nie jest jeszcze pewna, a koszty remontów, które potrzebne są UMCS wynoszą w skali uczelni 300 mln zł. Wśród remontów tych najpilniejsze są prace w budynku znajdującym się przy mającym przejść modernizację placu Litewskim, jak również w budynku Wydziału Pedagogiki i Psychologii przy ul. Narutowicza.

Czytaj więcej o: Lublin Sowińskiego
leon
Gość
Gość
(42) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

leon
leon (16 lutego 2016 o 14:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Podziękowanie dla prezydenta za dogadanie się z UMCS i znalezienie w budżecie tego miliona.

dziękuję pracownik urzędu miejskiego

Rozwiń
Gość
Gość (16 lutego 2016 o 14:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
obudził się pai i władca nijaki przyjezdny żuczek. Nareszcie i musi jeździć do gazoportu i wie gdzie kładka na sowińskiego
Rozwiń
Gość
Gość (15 lutego 2016 o 13:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po co remontować to badziewie przy Placu Litewskim (tzw. Wydział Politologii). Budynek był poddawany gruntownemu remontowi pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku? Wywalona tam grube miliony złotych. A po kilkunastu latach znowu remont? Tak samo nie ma co wywalać pieniędzy w tego "trupa budowlanego" jakim jest budynek Wydziału Psychologii. Rektor dalej zamierza zadłużać najbardziej zadłużoną uczelnię w Polsce, a nie stać go na remont kładki? Tak ułatwia życie mieszkańcom Lublina? Tfu!
Rozwiń
Gość
Gość (13 lutego 2016 o 08:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
POPROSZĘ O WINDY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NATYCHMIAST!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2016 o 22:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dom jednorodzinny to koszt 400 tys,a tu jakaś betonowa kładka a miliony.Luuuuuudzieeee opamiętajcie się z tym szastaniem społecznymi pieniędzmi!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (42)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!