niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Miasto dopłaci do wody?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lutego 2009, 20:49
Autor: (drs)

We czwartek okaże się, czy Rada Miasta Lublin przyklaśnie pomysłowi dotowania kranówki, który wysunęła grupa miejskich radnych lewicy wraz z byłym radnym PO i wspólnie złożyli projekt uchwały w tej sprawie.

Dokument zakłada, że Ratusz będzie dopłacać mieszkańcom 4 gr do ceny metra sześciennego wody i 36 gr do ceny odprowadzenia ścieków miejską kanalizacją. Czyli łącznie 40 gr.

- Jak to ma wyglądać? MPWiK wystawia fakturę na cenę z taryfy pomniejszoną o 40 groszy i tyle zapłacą mieszkańcy. A na te 40 groszy MPWiK wystawi fakturę miastu - wyjaśnia radny Michał Widomski. Na takie dopłaty miasto musiałoby wydać 6,5 mln zł rocznie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Kuba z Lublina
jgm
roxymusic
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kuba z Lublina
Kuba z Lublina (18 lutego 2009 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Henryku,
myślących perspektywicznie obywateli, takich jak Ty, jest jak widać na lekarstwo. Przeważa motłoch który się wpisał w komentarzach pod Tobą, głupio cieszący się z tych 10zł. Co prawda, ten sam motłoch będzie narzekał na dziury w drogach i chodnikach, ale neurony w jego zbiorowym móżdżku nie będą w stanie się połączyć, by odnaleźć ciąg przyczynowo skutkowy.
Widzisz bowiem, motłoch nie myśli, ma jakąś blokadę jeśli chodzi o pytanie go: skąd się biorą pieniądze w kasie miejskiej?
Nie jest w stanie sobie zobrazować faktów, którymi jest to, że SAM tam tą kasę zanosi. Nie rozumie też, że aby dostać 40gr, to musi dać pewnie z ~60gr, bo koszty administracyjno-biurokratyczne swoje też kosztują! Przecież żaden Radny nie pracuje za darmo, co może wszakże dziwić patrząc na poziom decyzji.

Cóż zrobić w tej sytuacji? Może apelować do prasy i mediów, by próbowały edukować motłoch? Przypominały skąd się bierze kasa w miejskim skarbcu? Ale z drugiej strony, czy można Nam tego wymagać? Szczególnie od kadry zarządzającej, która po pracy w mediach prywatnych znajduje zatrudnienie w lokalnych mediach państwowych? Echh...

Ignorance is bliss..
Rozwiń
jgm
jgm (18 lutego 2009 o 08:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Popieram pomysł dopłacania każdemu mieszkańcowi przez miasto. Zawszę zostanie parę groszy w kieszeni, a że za te 6,5 mln można by parę dróg poprawić to mi to wisi bo i tak moja Toyotka Land Cruiser pójdzie i nawet po kartoflisku. Ale samochód myć trzeba i woda idzie aż miło (w lecie masa wody idzie na trawniki ). Płacę olbrzymie podatki miastu za moją willę to niech chociaż do wody mi dopłacają.
Rozwiń
roxymusic
roxymusic (17 lutego 2009 o 22:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
do " henryk20071@poczta.onet.pl":

Mam dla ciebie lepszą propozycje. Płac więcej, tak sam z siebie, może za sąsiada lub sąsiadkę. Ty dopłac mi te 40 groszy. Bardzo sie ucieszę.
Może twoje obużenie wynika z przynaleznosci do PO lub zatrudnienia w Ratuszu u "Piaskowego Dziadka".
Rozwiń
henryk20071@poczta.onet.pl
henryk20071@poczta.onet.pl (17 lutego 2009 o 21:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jako mieszkaniec tego grodu nie wyrażam zgody na takie tandetne rozwiązanie - dotowania po kilka groszy ceny wody i ścieków.Mieszkańcy zaoszczędzą ogromną kwotę 10 zł(1,5 paczki papierosów) a miasto straci kilka milionów przez niefrasobliwość naszych radnych jeżeli się na taką propozycję zgodzą. Powinni pamiętać o przyszłych wyborach - a zapewne będą już wkrótce - rozwiązań powodujących straty w budżecie sobie nie życzymy. Przypominam o potrzebnych pieniądzach na budowę np.Krańcowej , przyszłego połączenia z obwodnicami oraz rozbudową kanalizacji i wodociągów oraz planowaną modernizację stacji pomp MPWIK.Dla słabo zorientowanych przypominam że MPWiK to firma będąca własnością gminy Lublin .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!