wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Miasto przeceni działkę z zajezdnią

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 grudnia 2013, 14:57

 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

W ponownym przetargu na sprzedaż działek w rejonie al. Kraśnickiej i ul. Nałęczowskiej miasto ustali niższe ceny wywoławcze – oficjalnie przyznał Ratusz. – Planujemy korektę w granicach 10-15 proc. – zapowiada Arkadiusz Nahuluk, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta.

Przypomnijmy, że w pierwszym, nieudanym przetargu suma cen wywoławczych działek wynosiła 41 milionów zł. Dla największej posesji (1,7 ha) miasto ustaliło stawkę początkową na poziomie 22 mln zł, dla pozostałych trzech parceli (po ok. 0,5 ha) od 5,7 do 6,8 miliona zł.

Takie ceny nie skusiły inwestorów i choć Ratusz był pytany o te nieruchomości, to ostatecznie nikt nie stanął do przetargu. Już w dniu, w którym miała się odbyć licytacja urząd zapowiedział, że stawki wywoławcze spadną. Przepisy pozwalają miastu na znacznie większą obniżkę, bo wynoszącą aż 50 proc.

Samorząd zapowiada, że w ciągu dwóch-trzech dni powinno ukazać się nowe ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości. Sam przetarg, zgodnie z prawem, może się odbyć za dwa miesiące.

Na wspomnianych działkach powstać mają nowe biurowce, skrawek przeznaczony jest pod budownictwo mieszkaniowe, a w niektórych budynkach dopuszczone jest lokowanie mieszkań powyżej trzeciej kondygnacji. Największy, reprezentacyjny biurowiec ma stanąć na rogu al. Kraśnickiej i ul. Nałęczowskiej.

Takie reguły zabudowy narzuci inwestorom nowy plan zagospodarowania terenu. Poprzednia wersja tego dokumentu pozwalała na budowę hipermarketu, ale władze miasta zmieniły zapisy planu i taki obiekt nie będzie mógł już tu stanąć. Jakiekolwiek inwestycje w tym miejscu mają być możliwe w 2015 r., gdy gotowa będzie nowa zajezdnia trolejbusowa na Majdanie Tatarskim, która zastąpi tę na Helenowie.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
nessi
Radzio
Antyżuk
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

nessi
nessi (17 grudnia 2013 o 22:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wycofać sie z licytacji, aukcje ponowic za pół roku, w razie braku zainteresowania czekać na lepszy czas na rynku nieruchomości. Czy wszystko co jest publiczne od razu trzeba sprzedawać? Jak urzędasy nie potrafia administrować i zarzadzać finansami miasta wystarczy podać sie do dymisji, nikt ich do etatu nie zmusza.

Rozwiń
Radzio
Radzio (17 grudnia 2013 o 20:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dobrze, z miasto sprzedaje nieruchomosci, z których nie korzysta, i co do których nie ma planów. To oczywiste, że jak tego typu teren stoi niewykorzystany nie tylko nie przynosi korzyści, ale i generuje ekstra koszty. Trzeba dbać o budynki, remontowac je, zawsze coś się zepsuje, pilnować terenu. Sprzedając ten teren miasto nie tylko pozbywa się kosztów obciążających budżet, zyskuje śodki na inwestycje, to jeszcze zapewnia zagospodarowanie terenu i zmianę waznej częsci Lublina - widocznej po wjechaniu do Lublina od strony Warszawy.

Rozwiń
Antyżuk
Antyżuk (17 grudnia 2013 o 16:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Prawdziwy gospodarz by myślał jak wykorzystać taką działkę aby zarabiała w przyszłości na siebie. Niestety obecnie liczy się szybka łatwa kasa dla ratusza. A będzie jeszcze gorzej, bo długi rosną, a działek do sprzedaży coraz mniej...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!