wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Miasto sprzedaje działki. Na jednej jest klub Tektura, na drugiej bank

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 lipca 2013, 19:48
Autor: Dominik Smaga

Od 11,3 mln zł zacznie się licytacja kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 39b, zajmowanej przez Od
Od 11,3 mln zł zacznie się licytacja kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 39b, zajmowanej przez Od

Znamy już ceny wywoławcze działek przy Wieniawskiej i Krakowskim Przedmieściu. Jeszcze w tym roku miasto chce na ich sprzedaży zarobić co najmniej 20 milionów złotych.

Od 8,5 mln złotych zacznie się licytacja działki położonej w pobliżu skupiska urzędów. Mowa o terenie ograniczonym z jednej strony ul. Wieniawską, z drugiej Spokojną, a po bokach ul. de Tramecourta i ul. Karskiego.

Teraz znajduje się tu parking i kilka budynków, a w jednym z nich mieści się niezależny klub Tektura, który nie ma nawet formalnego prawa do korzystania z obiektu. Miasto nie będzie szukać Tekturze nowej siedziby, ale zapowiada, że tworzący ją ludzie będą mogli wybrać spośród lokali użytkowych, dla których Zarząd Nieruchomości Komunalnych nie może znaleźć najemców. W takim przypadku lokal byłby wynajęty przez ZNK tzw. po kosztach.

Działka ma łącznie niewiele ponad pół hektara powierzchni. – Chcemy sprzedać ją jeszcze w tym roku – informuje Małgorzata Zdunek, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta. Licytacji można spodziewać się jesienią.

Choć dla tej części miasta nie został jeszcze uchwalony plan zagospodarowania, to nowy właściciel nie kupi kota w worku. W zeszłym tygodniu miasto wydało decyzję o warunkach zabudowy tej nieruchomości. Dokument określa, co może tu powstać. A mowa jest przede wszystkim o biurach. W budynku biurowo-usługowym może znaleźć się też część handlowa z ograniczeniem powierzchni sprzedaży do 2 tys. mkw.

Wiadomo już także, że nie powstanie tu biurowiec wysoki tak, jak dwa pobliskie budynki zajmowane przez urzędy. Wysokość również została określona w decyzji o warunkach zabudowy. – Od strony ul. Wieniawskiej wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej może być równa lub niższa od gzymsu budynku przy Wieniawskiej 8 – mówi Zdunek. Natomiast od strony ul. Spokojnej gmach nie może być wyższy od siedziby Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Z kolei od 11,3 mln zł zacznie się licytacja kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 39b, zajmowanej przez Oddział 2 Banku PKO BP. Budynek schowany jest w podwórzu, na które wchodzi się przez bramę innej kamienicy. Ratusz proponował bankowi przejęcie nieruchomości, ale ten nie był zainteresowany propozycją. – Kamienicę sprzedajemy "razem z bankiem”. Umowa między miastem a PKO BP jest zawarta na czas nieokreślony – wyjaśnia Zdunek. – Nowy właściciel budynku zdecyduje, czy rozwiązać umowę z bankiem, czy też ją kontynuować.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
myślący
Narodowo-Radykalny
irena
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

myślący
myślący (25 lipca 2013 o 12:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Biuro, to nie to samo co urząd. Pracuję w biurze, w prywatnej firmie. Firma i własna praca mnie utrzymuje i nikt inny. Biuro a biurokracja, to dwie całkiem inne rzeczy.

A co do Tektury - szkoda, bo to miejsce gdzie coś się działo. Coś innego niż pochody imienia Lecha Kaczyńskiego, coś gdzie żyją i rozwijają się takie kwestie jak KREATYWNOŚĆ i WYOBRAŹNIA. Ale widocznie lepiej siedzieć z wzrokiem tępo wbitym w telewizor i wyrażać opinie na podstawie komentarza do komentarza do artykułu na temat reportażu, zamiast ruszyć tyłek z fotela i zobaczyć, co naprawdę się w takim miejscu dzieje.

Rozwiń
Narodowo-Radykalny
Narodowo-Radykalny (25 lipca 2013 o 10:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

miasto wyprzedaje swój majątek i budowane są praktycznie biura,tylko kto będzie na tych biurokratów pracował,gdzie będą jakieś kulturalne placówki nie tylko dla wybranych?

Tektura nie jest placówką kulturalną. Raczej antykulturalną.

Rozwiń
irena
irena (25 lipca 2013 o 10:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

miasto wyprzedaje swój majątek i budowane są praktycznie biura,tylko kto będzie na tych biurokratów pracował,gdzie będą jakieś kulturalne placówki nie tylko dla wybranych?

Rozwiń
e
e (25 lipca 2013 o 01:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Z tektury najlepiej produkuje się papier toaletowy...

Rozwiń
Marcel
Marcel (25 lipca 2013 o 00:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bardzo dobrze. niech sprzedadzą tych śmieci  i brudasów razem z tą ich tekturą.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!