Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 marca 2011 r.
18:33
Edytuj ten wpis

Miasto wyda 48 mln złotych na Europejską Stolicę Kultury

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 20 A A
20 marca - Finał akcji "Za-loguj się" na Pl. Litewskim (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
20 marca - Finał akcji \"Za-loguj się\" na Pl. Litewskim (Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Radni zatwierdzili plan wydatków, które poniesie Lublin, jeśli uzyska tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 r. Plan taki przygotował prezydent. Co do jego zasadności nikt z radnych nie miał żadnych zastrzeżeń.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W sumie w latach 2011-16 miasto wyda na ten cel 48 mln złotych, z czego jeszcze w tym roku 2,6 mln złotych.

W przyszłym roku ma być to kwota 3,5 mln zł, na 2013 r. miasto będzie musiało zarezerwować 4 mln zł, w 2014 r. będzie to kwota 4,4 mln zł. Największe wydatki czekają nas w 2015 i 2016 r., odpowiednio 15 i 19 mln złotych.

Kwoty te nie pokryją całości wydatków, których suma szacowana jest na 115 mln złotych. Samorząd Lublina będzie musiał pokryć jedynie niecałe 43 proc. kosztów, reszta ma pochodzić z budżetu państwa, Unii Europejskiej i sponsorów.

To, czy Lublin uzyska tytuł ESK okaże się 21 czerwca. Ostateczny wniosek do tego konkursu miasto musi złożyć do 16 maja. Prace nad wnioskiem trwają.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
owall / 2 listopada 2011 o 18:48
bardzo fajny artykul jest na http://kulturaviva.pl/pl/strona-glowna/krzysztof-kieslowski-we-wspomnieniach-krzysztofa-piesiewicza,525.html
gdzie Krzysztof Kieślowski opowiada swoja przygode z filmami i spotkania np z Krzysztofem Piesiewiczem
Avatar
adamds / 12 czerwca 2011 o 15:31
zbliza sie Polska Prezdyecnja w Unii europejskiej.
Zachecam wszystkich do wejscia na strone www.culture.pl
oficjalna gdzie
jest mnostwo artykułów odnosnie naszego kraju
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2011 o 17:54
Fajnie będzie jak goście przylecą śmigłowcami i wylądują przy szpitalu na Kraśnickich a do Ratusza przyjadą konno bo samochodem a nawet bryczką się nie będzie można dostać ze względu na stan drogi. Będą zachwyceni jedynym zakątkiem w Europie gdzie tak dba się o XIX kulturę publicznej przestrzeni i nie tylko.
Avatar
folkatka / 1 kwietnia 2011 o 16:23
Do gościa:
pytasz po co nam to całe ESK.
Zacznijmy od tego, jaka jest rola kultury we wspólczesnym swiecie...Niestety, nie mam teraz czasu na rozpisywanie się...choc na ten temat moznaby napisac duzo.
Nie wiem czy wiesz, ale w krajach UE to właśnie sektor kultury jest tym, który genetuje obecnie najwieksze zyski. i który - w dobie globalnego kryzysu nie zanotował żadnych zwolnień. Na ten temat jest sporo materiałów w internecie - niestety, zasadniczo po angielsku. Po9lecam zapoznac się z pojęciem tzw. Efektu Bilbao. O pozytywnym wymiarze uzyskania tytułu ESK mówi tzw. Raport Palmera (do sciągniecia z sieci). Po za tym istnieja wiarygodne badania, wskazujące na znaczacą korelacje miedzy poziomem zycia kulturalnego w danym miescie/obszarze a ogólnym poziomem zadowolenia jego mieszkanców.
Teraz, kiedy mamy w Lublinie rozwalony przemysł (poza nielicznymi wyjątkami), sport ledwo zipie, to własnie dwie dziedziny - turystyka i kultura są dla nas szansą.
Pozdrawiam
Do gościa:
pytasz po co nam to całe ESK.
Zacznijmy od tego, jaka jest rola kultury we wspólczesnym swiecie...Niestety, nie mam teraz czasu na rozpisywanie się...choc na ten temat moznaby napisac duzo.
Nie wiem czy wiesz, ale w krajach UE to właśnie sektor kultury jest tym, który genetuje obecnie najwieksze zyski. i który - w dobie globalnego kryzysu nie zanotował żadnych zwolnień. Na ten temat jest sporo materiałów w internecie - niestety, zasadniczo po angielsku. Po9lecam zapoznac się z pojęciem tzw. Efektu Bilbao. O poz... rozwiń
Avatar
waldi / 1 kwietnia 2011 o 11:16
A ta kultura to do nas przyjedzie czy przyleci, pytam bo nie wiem gdzie na nią czekać aby ją powitać.
Avatar
gość / 1 kwietnia 2011 o 10:10
[quote name='Heniek' timestamp='1301602572' post='457376']
tylko potraficie narzekać przez takich ludzi jak wy przez taka mentalność to miasto jest zaściankowe. Lepiej wybudować nowa ulice ?ku..nie baszcie śmieszni miasto Liverpool przed zostaniem ESK było na poziomie polskiego Wałbrzycha albo Detroit miasto wymierało a co ten tytuł dal jest niewspółmierne do wydanej kasy.Ulica może plac zabaw?takie zaściankowe myślenie maja ludzie w LBN zrobić coś w naszym małym ku***dołku i lepiej się nie wychylać bo będzie wstyd, ludzie opamiętajcie się to jest szansa dla naszego miasta.Narzekacie na to miasto?co wy tutaj jeszcze robicie? wyjeżdżajcie do wwa jak was tutaj nic nie trzyma !!Ja to miasto kocham tutaj się wychowałem, mieszkałem w wwa przez 2 lata miałem dobra prace i zarobki ale to nie wszystko!Lublin będzie ESK głęboko w to wierze i na pewno wiele ludzi to miasto urzeknie.
[/quote]

Popełniasz spore nadużycie porównując sytuację Liverpoolu i Lublina:
Liverpool - tradycyjne wielkie centrum przemysłowe i kulturalne Anglii. Wielki port, który przyniósł miastu bogactwo. Porównanie go do takiej dziury jak Wałbrzych czy monokultury przemysłowej jak Detroit jest absurdalne. Liverpool nigdy nie utracił najważniejszych cech, które stały u podstaw powodzenia miasta.
Lublin - prowincjonalny pod każdym względem. Wielkość Lublina to odległe dzieje, brak ciągłości historycznej.

Wysnuwanie analogii, że jak w Liverpoolu było tak fajnie to u nas też będzie jest po prostu nieuzasadnione.

A teraz podaj kolego jakieś sensowne argumenty po co nam to ESK.
[quote name='Heniek' timestamp='1301602572' post='457376']
tylko potraficie narzekać przez takich ludzi jak wy przez taka mentalność to miasto jest zaściankowe. Lepiej wybudować nowa ulice ?ku..nie baszcie śmieszni miasto Liverpool przed zostaniem ESK było na poziomie polskiego Wałbrzycha albo Detroit miasto wymierało a co ten tytuł dal jest niewspółmierne do wydanej kasy.Ulica może plac zabaw?takie zaściankowe myślenie maja ludzie w LBN zrobić coś w naszym małym ku***dołku i lepiej się nie wychylać bo będzie ws... rozwiń
Avatar
michal / 1 kwietnia 2011 o 09:31
NIestety, mimo że Lublin ma potencjał, to w TYM momencie to "z czym do ludzi" Lublin jest biedny, brudny, zaniedbany, tragiczne dziurawe drogi, obdrapane kamienice, budynki oblepione wstretnymi reklamami, wstyd to pokazac.
W Lublinie nie będzie dużego przemysłu, nie będzie dużego biznesu, władze to zaniedbały i już po herbacie, ale czemu nie może być to czyste i schludne miasto ?????

Lublin jest biedny, nie jest stolica sexu i biznesu, ale czemu kvvvvrwa jest BRUDNY i NIECHLUNY ?????????!!!!!!!!
NIestety, mimo że Lublin ma potencjał, to w TYM momencie to "z czym do ludzi" Lublin jest biedny, brudny, zaniedbany, tragiczne dziurawe drogi, obdrapane kamienice, budynki oblepione wstretnymi reklamami, wstyd to pokazac.
W Lublinie nie będzie dużego przemysłu, nie będzie dużego biznesu, władze to zaniedbały i już po herbacie, ale czemu nie może być to czyste i schludne miasto ?????

Lublin jest biedny, nie jest stolica sexu i biznesu, ale czemu kvvvvrwa jest BRUDNY i NIECHLUNY ?????????!!!!... rozwiń
Avatar
jurek / 1 kwietnia 2011 o 05:59
[size="4"][font="Arial"]Musimy "wygrac" żeby pokazc całej Europie biedne,brudne,zaniedbane miasteczko. [/font][/size]
Avatar
kolka / 1 kwietnia 2011 o 00:39
Kiedy bankrut idzie do wykwintnej knajpy to już tylko nieszcęście może wyniknąć kiedy przyjdzie zapłacić rachunek
Avatar
Heniek / 31 marca 2011 o 22:16
tylko potraficie narzekać przez takich ludzi jak wy przez taka mentalność to miasto jest zaściankowe. Lepiej wybudować nowa ulice ?ku..nie baszcie śmieszni miasto Liverpool przed zostaniem ESK było na poziomie polskiego Wałbrzycha albo Detroit miasto wymierało a co ten tytuł dal jest niewspółmierne do wydanej kasy.Ulica może plac zabaw?takie zaściankowe myślenie maja ludzie w LBN zrobić coś w naszym małym ku***dołku i lepiej się nie wychylać bo będzie wstyd, ludzie opamiętajcie się to jest szansa dla naszego miasta.Narzekacie na to miasto?co wy tutaj jeszcze robicie? wyjeżdżajcie do wwa jak was tutaj nic nie trzyma !!Ja to miasto kocham tutaj się wychowałem, mieszkałem w wwa przez 2 lata miałem dobra prace i zarobki ale to nie wszystko!Lublin będzie ESK głęboko w to wierze i na pewno wiele ludzi to miasto urzeknie.
tylko potraficie narzekać przez takich ludzi jak wy przez taka mentalność to miasto jest zaściankowe. Lepiej wybudować nowa ulice ?ku..nie baszcie śmieszni miasto Liverpool przed zostaniem ESK było na poziomie polskiego Wałbrzycha albo Detroit miasto wymierało a co ten tytuł dal jest niewspółmierne do wydanej kasy.Ulica może plac zabaw?takie zaściankowe myślenie maja ludzie w LBN zrobić coś w naszym małym ku***dołku i lepiej się nie wychylać bo będzie wstyd, ludzie opamiętajcie się to jest szansa dla naszego miasta.Narzekacie na to miasto?co... rozwiń
Avatar
owall / 2 listopada 2011 o 18:48
bardzo fajny artykul jest na http://kulturaviva.pl/pl/strona-glowna/krzysztof-kieslowski-we-wspomnieniach-krzysztofa-piesiewicza,525.html
gdzie Krzysztof Kieślowski opowiada swoja przygode z filmami i spotkania np z Krzysztofem Piesiewiczem
Avatar
adamds / 12 czerwca 2011 o 15:31
zbliza sie Polska Prezdyecnja w Unii europejskiej.
Zachecam wszystkich do wejscia na strone www.culture.pl
oficjalna gdzie
jest mnostwo artykułów odnosnie naszego kraju
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2011 o 17:54
Fajnie będzie jak goście przylecą śmigłowcami i wylądują przy szpitalu na Kraśnickich a do Ratusza przyjadą konno bo samochodem a nawet bryczką się nie będzie można dostać ze względu na stan drogi. Będą zachwyceni jedynym zakątkiem w Europie gdzie tak dba się o XIX kulturę publicznej przestrzeni i nie tylko.
Avatar
folkatka / 1 kwietnia 2011 o 16:23
Do gościa:
pytasz po co nam to całe ESK.
Zacznijmy od tego, jaka jest rola kultury we wspólczesnym swiecie...Niestety, nie mam teraz czasu na rozpisywanie się...choc na ten temat moznaby napisac duzo.
Nie wiem czy wiesz, ale w krajach UE to właśnie sektor kultury jest tym, który genetuje obecnie najwieksze zyski. i który - w dobie globalnego kryzysu nie zanotował żadnych zwolnień. Na ten temat jest sporo materiałów w internecie - niestety, zasadniczo po angielsku. Po9lecam zapoznac się z pojęciem tzw. Efektu Bilbao. O pozytywnym wymiarze uzyskania tytułu ESK mówi tzw. Raport Palmera (do sciągniecia z sieci). Po za tym istnieja wiarygodne badania, wskazujące na znaczacą korelacje miedzy poziomem zycia kulturalnego w danym miescie/obszarze a ogólnym poziomem zadowolenia jego mieszkanców.
Teraz, kiedy mamy w Lublinie rozwalony przemysł (poza nielicznymi wyjątkami), sport ledwo zipie, to własnie dwie dziedziny - turystyka i kultura są dla nas szansą.
Pozdrawiam
Do gościa:
pytasz po co nam to całe ESK.
Zacznijmy od tego, jaka jest rola kultury we wspólczesnym swiecie...Niestety, nie mam teraz czasu na rozpisywanie się...choc na ten temat moznaby napisac duzo.
Nie wiem czy wiesz, ale w krajach UE to właśnie sektor kultury jest tym, który genetuje obecnie najwieksze zyski. i który - w dobie globalnego kryzysu nie zanotował żadnych zwolnień. Na ten temat jest sporo materiałów w internecie - niestety, zasadniczo po angielsku. Po9lecam zapoznac się z pojęciem tzw. Efektu Bilbao. O poz... rozwiń
Avatar
waldi / 1 kwietnia 2011 o 11:16
A ta kultura to do nas przyjedzie czy przyleci, pytam bo nie wiem gdzie na nią czekać aby ją powitać.
Avatar
gość / 1 kwietnia 2011 o 10:10
[quote name='Heniek' timestamp='1301602572' post='457376']
tylko potraficie narzekać przez takich ludzi jak wy przez taka mentalność to miasto jest zaściankowe. Lepiej wybudować nowa ulice ?ku..nie baszcie śmieszni miasto Liverpool przed zostaniem ESK było na poziomie polskiego Wałbrzycha albo Detroit miasto wymierało a co ten tytuł dal jest niewspółmierne do wydanej kasy.Ulica może plac zabaw?takie zaściankowe myślenie maja ludzie w LBN zrobić coś w naszym małym ku***dołku i lepiej się nie wychylać bo będzie wstyd, ludzie opamiętajcie się to jest szansa dla naszego miasta.Narzekacie na to miasto?co wy tutaj jeszcze robicie? wyjeżdżajcie do wwa jak was tutaj nic nie trzyma !!Ja to miasto kocham tutaj się wychowałem, mieszkałem w wwa przez 2 lata miałem dobra prace i zarobki ale to nie wszystko!Lublin będzie ESK głęboko w to wierze i na pewno wiele ludzi to miasto urzeknie.
[/quote]

Popełniasz spore nadużycie porównując sytuację Liverpoolu i Lublina:
Liverpool - tradycyjne wielkie centrum przemysłowe i kulturalne Anglii. Wielki port, który przyniósł miastu bogactwo. Porównanie go do takiej dziury jak Wałbrzych czy monokultury przemysłowej jak Detroit jest absurdalne. Liverpool nigdy nie utracił najważniejszych cech, które stały u podstaw powodzenia miasta.
Lublin - prowincjonalny pod każdym względem. Wielkość Lublina to odległe dzieje, brak ciągłości historycznej.

Wysnuwanie analogii, że jak w Liverpoolu było tak fajnie to u nas też będzie jest po prostu nieuzasadnione.

A teraz podaj kolego jakieś sensowne argumenty po co nam to ESK.
[quote name='Heniek' timestamp='1301602572' post='457376']
tylko potraficie narzekać przez takich ludzi jak wy przez taka mentalność to miasto jest zaściankowe. Lepiej wybudować nowa ulice ?ku..nie baszcie śmieszni miasto Liverpool przed zostaniem ESK było na poziomie polskiego Wałbrzycha albo Detroit miasto wymierało a co ten tytuł dal jest niewspółmierne do wydanej kasy.Ulica może plac zabaw?takie zaściankowe myślenie maja ludzie w LBN zrobić coś w naszym małym ku***dołku i lepiej się nie wychylać bo będzie ws... rozwiń
Avatar
michal / 1 kwietnia 2011 o 09:31
NIestety, mimo że Lublin ma potencjał, to w TYM momencie to "z czym do ludzi" Lublin jest biedny, brudny, zaniedbany, tragiczne dziurawe drogi, obdrapane kamienice, budynki oblepione wstretnymi reklamami, wstyd to pokazac.
W Lublinie nie będzie dużego przemysłu, nie będzie dużego biznesu, władze to zaniedbały i już po herbacie, ale czemu nie może być to czyste i schludne miasto ?????

Lublin jest biedny, nie jest stolica sexu i biznesu, ale czemu kvvvvrwa jest BRUDNY i NIECHLUNY ?????????!!!!!!!!
NIestety, mimo że Lublin ma potencjał, to w TYM momencie to "z czym do ludzi" Lublin jest biedny, brudny, zaniedbany, tragiczne dziurawe drogi, obdrapane kamienice, budynki oblepione wstretnymi reklamami, wstyd to pokazac.
W Lublinie nie będzie dużego przemysłu, nie będzie dużego biznesu, władze to zaniedbały i już po herbacie, ale czemu nie może być to czyste i schludne miasto ?????

Lublin jest biedny, nie jest stolica sexu i biznesu, ale czemu kvvvvrwa jest BRUDNY i NIECHLUNY ?????????!!!!... rozwiń
Avatar
jurek / 1 kwietnia 2011 o 05:59
[size="4"][font="Arial"]Musimy "wygrac" żeby pokazc całej Europie biedne,brudne,zaniedbane miasteczko. [/font][/size]
Avatar
kolka / 1 kwietnia 2011 o 00:39
Kiedy bankrut idzie do wykwintnej knajpy to już tylko nieszcęście może wyniknąć kiedy przyjdzie zapłacić rachunek
Avatar
Heniek / 31 marca 2011 o 22:16
tylko potraficie narzekać przez takich ludzi jak wy przez taka mentalność to miasto jest zaściankowe. Lepiej wybudować nowa ulice ?ku..nie baszcie śmieszni miasto Liverpool przed zostaniem ESK było na poziomie polskiego Wałbrzycha albo Detroit miasto wymierało a co ten tytuł dal jest niewspółmierne do wydanej kasy.Ulica może plac zabaw?takie zaściankowe myślenie maja ludzie w LBN zrobić coś w naszym małym ku***dołku i lepiej się nie wychylać bo będzie wstyd, ludzie opamiętajcie się to jest szansa dla naszego miasta.Narzekacie na to miasto?co wy tutaj jeszcze robicie? wyjeżdżajcie do wwa jak was tutaj nic nie trzyma !!Ja to miasto kocham tutaj się wychowałem, mieszkałem w wwa przez 2 lata miałem dobra prace i zarobki ale to nie wszystko!Lublin będzie ESK głęboko w to wierze i na pewno wiele ludzi to miasto urzeknie.
tylko potraficie narzekać przez takich ludzi jak wy przez taka mentalność to miasto jest zaściankowe. Lepiej wybudować nowa ulice ?ku..nie baszcie śmieszni miasto Liverpool przed zostaniem ESK było na poziomie polskiego Wałbrzycha albo Detroit miasto wymierało a co ten tytuł dal jest niewspółmierne do wydanej kasy.Ulica może plac zabaw?takie zaściankowe myślenie maja ludzie w LBN zrobić coś w naszym małym ku***dołku i lepiej się nie wychylać bo będzie wstyd, ludzie opamiętajcie się to jest szansa dla naszego miasta.Narzekacie na to miasto?co... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 54 7

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 3 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 16

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 14 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 3 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 1 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!