piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Miasto wyśle porzucone auta na złom

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 kwietnia 2009, 19:11
Autor: Dominik Smaga

Wrastające w asfalt zdewastowane wraki samochodów wreszcie zaczną znikać z ulic Lublina. Ratusz szuka firmy, która odholuje je na parking. Właściciel takiego auta będzie miał pół roku na jego odebranie. Później trafi ono na złom.

Do tej pory miasto nie miało podpisanej umowy na usuwanie takich samochodów. Z ulic zabierane były tylko te wozy, które dało się "podciągnąć” pod paragraf pozwalający usuwać pojazdy stwarzające zagrożenie w ruchu. Innymi nie miał kto się zająć. Teraz ma się to zmienić. Urząd Miasta ogłosił właśnie przetarg na odholowywanie na specjalnie wyznaczony parking pojazdów, które nie mają tablic lub wyglądają na nieużywane. Ma się tym zająć specjalistyczna firma.

- Na zlecenie Straży Miejskiej lub policji firma będzie usuwać z drogi takie pojazdy i przechowywać je na swoim parkingu. Po pół roku od chwili poinformowania właściciela auta, przejdzie ono na własność gminy i zostanie przekazane do stacji demontażu, a kosztami jego utylizacji obciążony zostanie właściciel - wyjaśnia Katarzyna Gajewska z Urzędu Miasta.

Wykonawca takiej usługi będzie zobowiązany do szybkiego reagowania, a firma będzie karana za opieszałość. Kary mają być dotkliwe: 30 proc. zapłaty za każdy dzień zwłoki.

Magistrat znalazł też sposób na te samochody, do których nikt się nie przyzna. - Jeżeli pojazd będzie pozbawiony cech identyfikacyjnych będziemy poprzez ogłoszenia podawać do publicznej wiadomości, że taki pojazd został zabrany z danego miejsca - dodaje Gajewska.

Pracownicy obsługujący holownik będą zobowiązani do wypełnienia szczegółowej ankiety z dokładnym opisem samochodu. Właściciel będzie mógł odebrać swój pojazd w dni robocze między godz. 8 a 18. Jeśli nie zgłosi się po auto, wówczas po 6 miesiącach zostanie ono zutylizowane, a w takim przypadku koszt tej operacji poniesie miasto.

Umowa na usuwanie starych wraków ma obowiązywać tylko do końca roku. Przez ten czas magistrat ma sprawdzać jak ten mechanizm funkcjonuje. Jeśli okaże się, że trzeba jeszcze coś usprawnić, wtedy miasto określi nowe zasady współpracy z firmą holującą wraki, a nowa umowa według zmienionych zasad miałaby być już zawarta na dłuższy okres.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Manio
Gość
Mera
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Manio
Manio (24 kwietnia 2009 o 12:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie rozumiem, raz w artykule jest napisane, że kosztami utylizacji zostanie obciążony właściciel, a po chwili że miasto... Czy DW może precyzyjnie pisać? Chyba, że ja jakoś koślawo czytam ;P
Rozwiń
Gość
Gość (24 kwietnia 2009 o 11:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zapraszam na strażacką dwa wraki aż żal patrzeć jak niszczeją
Rozwiń
Mera
Mera (24 kwietnia 2009 o 11:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Parking przy bloku na Puławskiej 26 - od prawie pół roku w poprzek parkingu stoi sobie rozbite Uno. Zaczyna służyć jako dawca części bo właściciel je wyprzedaje. Ale ma też i rejestrację, czyli jest chętny do pokrycia wszelakich kosztów związanych z odholowaniem, parkowaniem i utylizacją.
Rozwiń
UPRawniony do głosowania
UPRawniony do głosowania (24 kwietnia 2009 o 01:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak LODALICJA P.O-Z.S.L. wprowadzi POdatek ekologiczny w wysokości 3000PLN od starych samochodów to dopiero nastąpi wysyp POrzuconych POjazdów ze starszych roczników.
Rozwiń
ja
ja (23 kwietnia 2009 o 22:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pół roku?!?! I za to wszystko oczywiście miasto będzie płacić Ja bym takiego złomu nie trzymał dłużej niż miesiąc...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!