poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Michał Ostojski walczy o życie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 kwietnia 2013, 18:55

Michał Ostojski niedługo skończy 18 lat (Archiwum rodzinne)
Michał Ostojski niedługo skończy 18 lat (Archiwum rodzinne)

Latem ubiegłego roku jego serce nagle przestało bić. Uratowano mu życie, ale potrzebuje rehabilitacji i przeszczepu.

W czerwcu Michał Ostojski skończy 18 lat. – Urodził się z ciężką wadą serca. Nie ma lewej komory – mówi pani Joanna, matka chłopaka. – Przeszedł siedem operacji. Podczas ostatniej wszczepiono mu nowy stymulator serca. Pół roku później, w wakacje 2012 r. serce Michała stanęło. Nie był reanimowany do przyjazdu karetki. Doszło do niedotlenienia mózgu. Przez dwa miesiące walczył o życie.

Od tej pory Michał nie wstaje z łóżka. – W lipcu znajdował się w stanie wegetatywnym. Cały czas pracujemy nad tym, żeby mu pomóc. Michał nie może mówić, ale reaguje na inne osoby. Słyszy i widzi. Na razie może poruszać tylko gałkami ocznymi – mówi pani Joanna.

Tymczasem już wkrótce potrzebna będzie kolejna operacja. – W rozruszniku, który mu wszczepiono, pozostała już tylko połowa baterii. Musi przejść przeszczep serca – podkreśla pani Joanna.

Przygotowanie Michała do przeszczepu jest wyjątkowo trudne. – Nie będzie miał operacji, dopóki nie uda się nawiązać z nim logicznego kontaktu – mówi pani Joanna. – Nie musi mieć władzy w rękach, ale musi potwierdzać, że rozumie, co się do niego mówi. Dlatego chcemy jak najszybciej kupić urządzenie, dzięki któremu będzie mógł porozumiewać się z innymi za pomocą ruchów gałek ocznych. Taki sprzęt dobiera się indywidualnie do osoby. Na pewno będzie to duży wydatek.

Michał korzysta z domowej opieki Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Cały czas potrzebuje też terapii logopedycznej, pedagogicznej i psychologicznej. Rodzina prosi o wsparcie. – Nasze dziecko można uratować – nie traci nadziei pani Joanna.

Tak możesz pomóc

Żeby przekazać darowiznę Michałowi wpłaty należy kierować na konto: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01–685 Warszawa, Bank BPH S.A. 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660. Tytułem: 20345 – Ostojski Michał – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Możesz tez przekazać 1 proc. swojego podatku. W formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904, a w rubryce "Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj: 20345 Ostojski Michał.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!