Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2008 r.
21:04
Edytuj ten wpis

Michał Widomski wyleciał z klubu radnych Platformy

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 8 A A

Klub radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta wykluczył ze swojego grona Michała Widomskiego. Decyzja zapadła po wieczornym głosowaniu w sprawie uchwalenia budżetu Lublina na 2009 r.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wcześniej Widomski ostro skrytykował projekt budżetu przygotowany przez prezydenta wywodzącego się z PO. Kilka dni temu ogłosił na swoim internetowym blogu, że zawiesza swe członkostwo w klubie PO. Swą decyzję tłumaczył m.in. tym, że radni chcieli go nakłonić do tego, by wycofał swój podpis spod projektu uchwały dotyczącego gruntów przy ul. Bluszczowej.

Widomski chciał, by rada uchyliła swoją styczniową uchwałę w sprawie zgody na zamianę nieruchomości w pobliżu ul. Bluszczowej między miastem a przedsiębiorcą Edwardem Leńczukiem, prowadzącym deweloperską firmę Orion.

W zamian za drobne skrawki ziemi miasto chciało oddać Orionowi jedną działkę, która - jak styczniu przekonywał radnych prezydent - zgodnie z planem zagospodarowania mogła być przeznaczona pod parking. Później okazało się, że plan zagospodarowania dopuszcza jednak budowę bloków na tej nieruchomości.

Później, w trakcie dyskusji nad budżetem Widomski ostro krytykował też prezydencki projekt budżetu.

- Dalsze jego pozostawanie w klubie jest niemożliwe - twierdzi Paweł Bryłowski, szef klubu.

- Spodziewałem się takiej decyzji, ale jestem tutaj po to, żeby działać, niezależnie od tego, czy się to kolegom z PO podoba. Platformie życzę jak najlepiej - mówi Widomski. Radny znany był z krytyki działań prezydenta, zwłaszcza w sprawach komunikacji miejskiej.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zdm. / 19 grudnia 2008 o 14:40
kraśniczanin napisał:
To mądry człowiek. Jak pracował w Kraśniku to dzięki niemu MPK odbiło się od dna, bo dobrze zarządzał firmą. jak już wyprowadził MPK na prostą, to został wyrzucony przez burmistrza, bo był o wiele bardziej lubiany niż burmistrz !! A co do jego życia zawodowego mają jego prywatne sprawy?

Takich ludzi jak Widomski trzeba wspierać, bo potrafią i co ważne mają odwagę patrzeć na łapki władzy i co ważne mają odwagę mówić o tym co widzą!!


Daj spokój ten cały Widomski jest beznadziejny, niczego ciekawego nie zaprezentował, ciągnie się za nim nieciekawa sprawa z Kraśnikiem. Lublin zasługuje na porządnych ludzi na na mydłkowatych karierowiczów.


Daj spokój ten cały Widomski jest beznadziejny, niczego ciekawego nie zaprezentował, ciągnie się za nim nieciekawa sprawa z Kraśnikiem. Lublin zasługuje na porządnych ludzi na na mydłkowatych karierowiczów. rozwiń
Avatar
kraśniczanin / 19 grudnia 2008 o 10:28
Gość napisał:
Wybitny znawca zagadnień komunikacyjnych , z zastępczynią wyłożył MPK Kraśnik. Został z hukiem odwołany wspólnie z koleżnką?.

To mądry człowiek. Jak pracował w Kraśniku to dzięki niemu MPK odbiło się od dna, bo dobrze zarządzał firmą. jak już wyprowadził MPK na prostą, to został wyrzucony przez burmistrza, bo był o wiele bardziej lubiany niż burmistrz !! A co do jego życia zawodowego mają jego prywatne sprawy?

Takich ludzi jak Widomski trzeba wspierać, bo potrafią i co ważne mają odwagę patrzeć na łapki władzy i co ważne mają odwagę mówić o tym co widzą!!

To mądry człowiek. Jak pracował w Kraśniku to dzięki niemu MPK odbiło się od dna, bo dobrze zarządzał firmą. jak już wyprowadził MPK na prostą, to został wyrzucony przez burmistrza, bo był o wiele bardziej lubiany niż burmistrz !! A co do jego życia zawodowego mają jego prywatne sprawy?

Takich ludzi jak Widomski trzeba wspierać, bo potrafią i co ważne mają odwagę patrzeć na łapki władzy i co ważne mają odwagę mówić o tym co widzą!! rozwiń
Avatar
staś / 19 grudnia 2008 o 08:42
Gość napisał:
Wybitny znawca zagadnień komunikacyjnych , z zastępczynią wyłożył MPK Kraśnik. Został z hukiem odwołany wspólnie z koleżnką?.

Pracownicy z Kraśnika mówią, że wręcz przeciwnie! A mógłby jeszcze więcej dobrego zrobić, gdyby nie uległość wobec Czubańskiego - jeszcze burmistrza Kraśnika.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2008 o 05:33
Wybitny znawca zagadnień komunikacyjnych , z zastępczynią wyłożył MPK Kraśnik. Został z hukiem odwołany wspólnie z koleżnką?.
Avatar
tw / 19 grudnia 2008 o 00:01
komitet uczciwych lublinia napisał:
LUBLINIANIE !! ZBIERZMY SIĘ RAZEM Z WIDOMSKIM I URATUJMY TO MIASTO OD BIŁGORAJSKICH KMIOTÓW !!


Uratować to można, tyle że nie z Widomskim.
Avatar
komitet uczciwych lublinia / 18 grudnia 2008 o 23:12
LUBLINIANIE !! ZBIERZMY SIĘ RAZEM Z WIDOMSKIM I URATUJMY TO MIASTO OD BIŁGORAJSKICH KMIOTÓW !!
Avatar
Łukasz / 18 grudnia 2008 o 21:49
Bo w PO nie ma innego zdania. Jak w PZPR monolit ma być i basta! Stalin też nie lubił sprzeciwu. Żenada
Avatar
-były wyborca PO / 18 grudnia 2008 o 21:44
Dla mnie nigdy pan nie pasował do Po bo jest pan z byt uczciwy i mądry jak na tą opcję. Trzymam za pana kciuki-POWODZEANIA
Avatar
zdm. / 19 grudnia 2008 o 14:40
kraśniczanin napisał:
To mądry człowiek. Jak pracował w Kraśniku to dzięki niemu MPK odbiło się od dna, bo dobrze zarządzał firmą. jak już wyprowadził MPK na prostą, to został wyrzucony przez burmistrza, bo był o wiele bardziej lubiany niż burmistrz !! A co do jego życia zawodowego mają jego prywatne sprawy?

Takich ludzi jak Widomski trzeba wspierać, bo potrafią i co ważne mają odwagę patrzeć na łapki władzy i co ważne mają odwagę mówić o tym co widzą!!


Daj spokój ten cały Widomski jest beznadziejny, niczego ciekawego nie zaprezentował, ciągnie się za nim nieciekawa sprawa z Kraśnikiem. Lublin zasługuje na porządnych ludzi na na mydłkowatych karierowiczów.


Daj spokój ten cały Widomski jest beznadziejny, niczego ciekawego nie zaprezentował, ciągnie się za nim nieciekawa sprawa z Kraśnikiem. Lublin zasługuje na porządnych ludzi na na mydłkowatych karierowiczów. rozwiń
Avatar
kraśniczanin / 19 grudnia 2008 o 10:28
Gość napisał:
Wybitny znawca zagadnień komunikacyjnych , z zastępczynią wyłożył MPK Kraśnik. Został z hukiem odwołany wspólnie z koleżnką?.

To mądry człowiek. Jak pracował w Kraśniku to dzięki niemu MPK odbiło się od dna, bo dobrze zarządzał firmą. jak już wyprowadził MPK na prostą, to został wyrzucony przez burmistrza, bo był o wiele bardziej lubiany niż burmistrz !! A co do jego życia zawodowego mają jego prywatne sprawy?

Takich ludzi jak Widomski trzeba wspierać, bo potrafią i co ważne mają odwagę patrzeć na łapki władzy i co ważne mają odwagę mówić o tym co widzą!!

To mądry człowiek. Jak pracował w Kraśniku to dzięki niemu MPK odbiło się od dna, bo dobrze zarządzał firmą. jak już wyprowadził MPK na prostą, to został wyrzucony przez burmistrza, bo był o wiele bardziej lubiany niż burmistrz !! A co do jego życia zawodowego mają jego prywatne sprawy?

Takich ludzi jak Widomski trzeba wspierać, bo potrafią i co ważne mają odwagę patrzeć na łapki władzy i co ważne mają odwagę mówić o tym co widzą!! rozwiń
Avatar
staś / 19 grudnia 2008 o 08:42
Gość napisał:
Wybitny znawca zagadnień komunikacyjnych , z zastępczynią wyłożył MPK Kraśnik. Został z hukiem odwołany wspólnie z koleżnką?.

Pracownicy z Kraśnika mówią, że wręcz przeciwnie! A mógłby jeszcze więcej dobrego zrobić, gdyby nie uległość wobec Czubańskiego - jeszcze burmistrza Kraśnika.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2008 o 05:33
Wybitny znawca zagadnień komunikacyjnych , z zastępczynią wyłożył MPK Kraśnik. Został z hukiem odwołany wspólnie z koleżnką?.
Avatar
tw / 19 grudnia 2008 o 00:01
komitet uczciwych lublinia napisał:
LUBLINIANIE !! ZBIERZMY SIĘ RAZEM Z WIDOMSKIM I URATUJMY TO MIASTO OD BIŁGORAJSKICH KMIOTÓW !!


Uratować to można, tyle że nie z Widomskim.
Avatar
komitet uczciwych lublinia / 18 grudnia 2008 o 23:12
LUBLINIANIE !! ZBIERZMY SIĘ RAZEM Z WIDOMSKIM I URATUJMY TO MIASTO OD BIŁGORAJSKICH KMIOTÓW !!
Avatar
Łukasz / 18 grudnia 2008 o 21:49
Bo w PO nie ma innego zdania. Jak w PZPR monolit ma być i basta! Stalin też nie lubił sprzeciwu. Żenada
Avatar
-były wyborca PO / 18 grudnia 2008 o 21:44
Dla mnie nigdy pan nie pasował do Po bo jest pan z byt uczciwy i mądry jak na tą opcję. Trzymam za pana kciuki-POWODZEANIA
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 0 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 6 3

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 0 5

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć 0 1

Oczyszczalnia ścieków w Lubartowie w ostatnim czasie jest wyjątkowo uciążliwa dla mieszkańców. Ale już za kilka dni odpoczną: zaczyna się rozruch nowej, wyremontowanej części.

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 0

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim 13 3

Aż sześciokrotnie wzrosła w ubiegłym roku liczba zakażeń śmiertelnie niebezpieczną bakterią New Delhi. Coraz częściej dochodzi też do zakażeń bakterią wywołującą zapalenie jelita grubego i sepsy. Tymczasem lekarzy specjalistów brak.

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK
25 maja 2018, 20:00

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 20 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert duetu Syny, promujący ich drugą płytę.

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady
galeria

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady 5 1

W sobotę po godzinie 20 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w miejscowości Wagram. Jadący z Lublina do Świnoujścia pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę ciągniętą przez samochód osobowy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!