Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 czerwca 2011 r.
11:52
Edytuj ten wpis

Microsoft dziękuje lubelskim policjantom za walkę z piractwem

0 18 A A
Microsoft o pirackim oprogramowaniu (Jacek Świerczyński)
Microsoft o pirackim oprogramowaniu (Jacek Świerczyński)

Czternaście dysków twardych oraz cztery komputery z nielegalnym oprogramowaniem zabezpieczyli policjanci w trakcie nalotu na firmy działające w Lublinie i Lubartowie. Wartość pirackich programów oszacowano na prawie 150 tysięcy złotych. Sprawą zainteresował się polski oddział firmy Microsoft.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Coraz częstsze, skuteczne akcje policji, takie jak ostatnia przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie, są dowodem na to, że piractwo komputerowe nie jest już w Polsce procederem bezkarnym – mówi Krzysztof Janiszewski, specjalista do spraw ochrony własności intelektualnej firmy Microsoft.

W Lubartowie, w firmie, która działała jako sklep internetowy, policjanci zabezpieczyli 4 dyski oraz komputer przenośny.

W Lublinie w jednej z firm handlowych policja znalazła trzy komputery z nielegalnymi kopiami programów komputerowych (biurowych, graficznych i innych).

- Po wstępnej analizie biegli oszacowali wartość rynkową w przypadku legalnego obrotu programami na około 150 tys. złotych – informuje Renata Laszczka-Rusek z KWP w Lublinie.

- Akcja policji to potwierdzenie, że korzystanie przez firmy z nielegalnego oprogramowania to wciąż bardzo częsta praktyka w Polsce – stwierdza Bartłomiej Witucki, rzecznik Business Software Alliance w Polsce. BSA, to branżowa organizacja non-profit reprezentująca producentów oprogramowania i sprzętu komputerowego.

Witucki dodaje, że dzięki coraz liczniejszym kampaniom społecznym zwiększa się ilość zgłoszeń tego typu przestępstw.

Microsoft wyjaśnia, że korzystanie z pirackich programów to łamanie prawa.

- Korzystanie z pirackiego oprogramowania jest również nieuczciwe w stosunku do innych przedsiębiorstw, które działają fair, przestrzegając praw autorskich, lecz w związku z tym oferując droższe produkty – przestrzega Krzysztof Janiszewski z Microsoft.

Od połowy maja do połowy czerwca 2011 r. anty-piracki spot BSA jest emitowany w głównych telewizyjnych stacjach informacyjnych: TVN24, Polsat News oraz TVP INFO. Na potrzeby kampanii BSA uruchomiło także infolinię pod numerem 801 480 000, za pośrednictwem której można zgłaszać przypadki piractwa w firmach.

Czy korzystacie z nielegalnego oprogramowania? Zapraszamy do dyskusji i wzięcia udziału w anonimowej sondzie na naszej stronie


Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kierowca Bombowca / 22 września 2011 o 15:06
[quote name='Luceq' timestamp='1316689738' post='538028']
a jaki to system za taką kasę to chętnie kupię
[/quote]

Win 7 HP 64bit... jak Dolar dołował, to w pewnym momencie, tuż po premierze, kosztował nieco ponad 250 zeta (musiałbym faktury poszukać, kupiłem w Vico w dzień premiery). Teraz ponad 300 (zdaje się, że niecałe 400 za HP i niecałe 600 za Pro).

Upgrade z XP/Visty kosztuje jeszcze taniej.

Mowa rzecz jasna o wersji OEM.
Avatar
Luceq / 22 września 2011 o 13:08
[quote name='Mirek z Lublina' timestamp='1307538078' post='487180']
nie stać go na legalny system za 300 zł.
[/quote]

a jaki to system za taką kasę to chętnie kupię
Avatar
Qn / 22 września 2011 o 13:02
[quote name='CodeZero' timestamp='1307553345' post='487274']
Idź ty z tym Linuxem...
Żeby odpalić lub zrestartować kartę sieciową, trzeba wpisać xx komend. Albo, żeby przeinstalować sterowniki, trzeba wpisać xxx komend. Poza tym na Linuxa jest może z 5% programów.

Windows jest najlepszy. to jego strata. Niech się męczy.
[/quote]

Widać masz sporą wiedzę na temat Linuxa, z językiem polskim też nie najlepiej....
Avatar
jon / 8 czerwca 2011 o 21:56
bandytów łapać - a nie wysługiwać się amerykańskim kapitalistom !
Avatar
CodeZero / 8 czerwca 2011 o 19:15
[quote name='drzwi' timestamp='1307534226' post='487145']
nie chodzi o to czy kogos stac czy nie, windows jest po prostu niewart tych pieniędzy. Linuks jest bardzo dobrym rozwiązaniem (np. odpada walka z wirusami, trojanami i robactewm) no i jest za FREE.

Niestety w niektórych wypadkach nie ma wyjścia (np. brak wersji programu dla linuxa) i trzeba uprzykrzać sobie życie windosem.
[/quote]

Idź ty z tym Linuxem...
Żeby odpalić lub zrestartować kartę sieciową, trzeba wpisać xx komend. Albo, żeby przeinstalować sterowniki, trzeba wpisać xxx komend. Poza tym na Linuxa jest może z 5% programów.

Windows jest najlepszy. Jak ktoś narzeka, że lepszy Linux to jego strata. Niech się męczy.
[quote name='drzwi' timestamp='1307534226' post='487145']
nie chodzi o to czy kogos stac czy nie, windows jest po prostu niewart tych pieniędzy. Linuks jest bardzo dobrym rozwiązaniem (np. odpada walka z wirusami, trojanami i robactewm) no i jest za FREE.

Niestety w niektórych wypadkach nie ma wyjścia (np. brak wersji programu dla linuxa) i trzeba uprzykrzać sobie życie windosem.
[/quote]

Idź ty z tym Linuxem...
Żeby odpalić lub zrestartować kartę sieciową, trzeba wpisać xx ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 czerwca 2011 o 18:28
Przypomnijcie sobie ile kosztowało oprogramowanie kilkanaście lat temu .... Windowsy, Wordy, corele, Photo Shopy itp. .... tysiące PLN, (powyżej 1 tys PLN na pewno).

Tylko dzięki piractwu ceny spadły (chociaż i tak jest drogo).
Poza tym dzięki piractwu oprogramowania miliony polskich uczniów i studentów wyedukowało się.
Avatar
joseph / 8 czerwca 2011 o 17:29
[quote name='antek' timestamp='1307537319' post='487175']
Mówisz tak, jakby policja nie płaciła podatków...
[/quote]
a płaci - chyba nie wiesz o czym mówisz - w skrócie wiec:
podatki to płacą ci, co coś wytwarzają. Część dochodu zabiera budżet. Ten budżet finansuje budżetówkę (stąd nazwa), więc taki urzędas dostaje np. 2000 na łapę, a 1000 płaci podatku (przykładowo). Tyle, że ten 1000 jest brany z budżetu i zwracany do budżetu. Jak masz w jednej kieszeni 5 stów, a w drugiej też 5 stów i przełożyłeś stówę z jednej do drugiej, to się wzbogaciłeś?
rozumiesz - nie - tak myslałem
[quote name='antek' timestamp='1307537319' post='487175']
Mówisz tak, jakby policja nie płaciła podatków...
[/quote]
a płaci - chyba nie wiesz o czym mówisz - w skrócie wiec:
podatki to płacą ci, co coś wytwarzają. Część dochodu zabiera budżet. Ten budżet finansuje budżetówkę (stąd nazwa), więc taki urzędas dostaje np. 2000 na łapę, a 1000 płaci podatku (przykładowo). Tyle, że ten 1000 jest brany z budżetu i zwracany do budżetu. Jak masz w jednej kieszeni 5 stów, a w drugiej też 5 stów i przeł... rozwiń
Avatar
Ędward / 8 czerwca 2011 o 16:34
Przynajmniej na początku wyższa konieczność. Jak to mówią pierwszy milon trzeba ukraść. A tak na poważnie. Kradzież to kradzież. Tylko co jest ważniejsze/ to że ktoś do projektu domu używa AUTOCADA za cieżkiet tysiące(poczatkujacy przedsiebioraca) czy jak ci twarz przemalują w bramie albo dom okradna. Komo ma polica szukac klikaczy czy bandziorów.

Nigdy nic nie ukradłaś? Chyba głodna nidgy nie byłaś ?

linuksarzy zachęcam do założenia własnej firmy i spróbawania jej poprowadzenia bez jednego Windowsa. Potem pogadamy heheheheh a dzieci i tak zawsze krzyczą nawet jak nie rozumieją że nie mają racji linux linux linux hheheh.

Ps do dzieci są jeszcze UNIX-y BSD i inne np: Reactos czy solaris. Wiec nie krzyczie bo to smieszy a nie zachęca.
Przynajmniej na początku wyższa konieczność. Jak to mówią pierwszy milon trzeba ukraść. A tak na poważnie. Kradzież to kradzież. Tylko co jest ważniejsze/ to że ktoś do projektu domu używa AUTOCADA za cieżkiet tysiące(poczatkujacy przedsiebioraca) czy jak ci twarz przemalują w bramie albo dom okradna. Komo ma polica szukac klikaczy czy bandziorów.

Nigdy nic nie ukradłaś? Chyba głodna nidgy nie byłaś ?

linuksarzy zachęcam do założenia własnej firmy i spróbawania jej poprowadzenia bez jednego Windowsa. Potem pogadamy... rozwiń
Avatar
kasia / 8 czerwca 2011 o 15:07
[quote name='Ędward' timestamp='1307537998' post='487178']
Mylisz się. To jest tak że stosunek ceny(oprogramowania) do zarobków jest niewspółmniernie duży a to jest głowna przyczyna piractwa. Teraz po twojemu - to jest tak jakbyś miała 20.000 zł i w POlsce mozesz co najwyżej kupic starego mercedesa a w china , stanach czy w azji możewsz miec 16 nowych orginalnych modeli. Cena Windows w Polsce 400 zł (1500zł na reke) w Azji 5 dolarów od firmy Microsoft (bo skala piractwa to 95 %) czyli można- można obniżyć cene. W stanach 100 dolarów tylko że tam mozna 4000$ bedąc głupim trackerem.

Poza tym ceny starszych systemow nie spadają więc czym zachęcać ludzi do kupowania oryginałów? Przy tym jakośc niektóry produków wręcz zachęca do piractwa za MS Viste nawet jak by mi doplacali to bym sie nie skusił.

Jak nie masz pieniedzy to ukrtadniejsz jedzenia. Jak zarabiasz to stać ciebie na chleb. Nikt nie wyda 15.000 zł na AutoCada jak zakłada firmę projetkowa. Wiekszośc ciągnie na piratach i dobrze ich sprawa nie ma sie co dziwic przy takiej sytuacji finasowej w POlsce.

CO do POLICJI to prezenty od firmy MS traktował bym jako łapówki - zakamuflowane ale jednak. co by było jak bym dał pozwolenie biznesmenowi na budowe z godnie z prawem a on mi za to $$$.

Mówmy szczeze to tylko reklama dla MS. Przecież nie tylko ich produkty są kopiowane. Co wiecej sam Ballamer powiedział że pieractwo jest ok dopóki koiują ich produkty. Więc jest to im jak najbardziej na ręke.


POLICJA niech lepij zacznie ganiać wyrostków z piwem w reku , kiboli i reszte menażeri spod sklepów alkoholowy. No ale przeciez to tzeba się namęczyć - i wynieki gorsze no i nie medialne. A KONFISTAKTA trzech dysków w dwóch firmach to jest temat..


CIEKAWY jESTEM KONTROLI W DOMACH POLiCJANTÓW i ile priackiego softu i filmow posiadają.

OBŁUDA I TYLE !!!
[/quote]




Jak zatem nazwiesz proceder posiadania lewego oprogramowania? Wyższa konieczność? Przedsiębiorczość?
[quote name='Ędward' timestamp='1307537998' post='487178']
Mylisz się. To jest tak że stosunek ceny(oprogramowania) do zarobków jest niewspółmniernie duży a to jest głowna przyczyna piractwa. Teraz po twojemu - to jest tak jakbyś miała 20.000 zł i w POlsce mozesz co najwyżej kupic starego mercedesa a w china , stanach czy w azji możewsz miec 16 nowych orginalnych modeli. Cena Windows w Polsce 400 zł (1500zł na reke) w Azji 5 dolarów od firmy Microsoft (bo skala piractwa to 95 %) czyli można- można obniżyć cen... rozwiń
Avatar
Mirek z Lublina / 8 czerwca 2011 o 15:01
Ja tam nie żałuje piratów, prowadzi firmę i nie stać go na legalny system za 300 zł. Większość programów można mieć za free nawet dla użytku komercyjnego. Jak juz nie stac na Windows to można uzyć jednej z dystrybucji linuksa tylko bedzie problem z programami do prowadzenia firmy bo systemy linux maja z 1% rynku czyli żaden.

ps. kila dni tem upojawił się artykuł o tym samym tylko dziennik wyłączył opcje komentowania.
Avatar
Kierowca Bombowca / 22 września 2011 o 15:06
[quote name='Luceq' timestamp='1316689738' post='538028']
a jaki to system za taką kasę to chętnie kupię
[/quote]

Win 7 HP 64bit... jak Dolar dołował, to w pewnym momencie, tuż po premierze, kosztował nieco ponad 250 zeta (musiałbym faktury poszukać, kupiłem w Vico w dzień premiery). Teraz ponad 300 (zdaje się, że niecałe 400 za HP i niecałe 600 za Pro).

Upgrade z XP/Visty kosztuje jeszcze taniej.

Mowa rzecz jasna o wersji OEM.
Avatar
Luceq / 22 września 2011 o 13:08
[quote name='Mirek z Lublina' timestamp='1307538078' post='487180']
nie stać go na legalny system za 300 zł.
[/quote]

a jaki to system za taką kasę to chętnie kupię
Avatar
Qn / 22 września 2011 o 13:02
[quote name='CodeZero' timestamp='1307553345' post='487274']
Idź ty z tym Linuxem...
Żeby odpalić lub zrestartować kartę sieciową, trzeba wpisać xx komend. Albo, żeby przeinstalować sterowniki, trzeba wpisać xxx komend. Poza tym na Linuxa jest może z 5% programów.

Windows jest najlepszy. to jego strata. Niech się męczy.
[/quote]

Widać masz sporą wiedzę na temat Linuxa, z językiem polskim też nie najlepiej....
Avatar
jon / 8 czerwca 2011 o 21:56
bandytów łapać - a nie wysługiwać się amerykańskim kapitalistom !
Avatar
CodeZero / 8 czerwca 2011 o 19:15
[quote name='drzwi' timestamp='1307534226' post='487145']
nie chodzi o to czy kogos stac czy nie, windows jest po prostu niewart tych pieniędzy. Linuks jest bardzo dobrym rozwiązaniem (np. odpada walka z wirusami, trojanami i robactewm) no i jest za FREE.

Niestety w niektórych wypadkach nie ma wyjścia (np. brak wersji programu dla linuxa) i trzeba uprzykrzać sobie życie windosem.
[/quote]

Idź ty z tym Linuxem...
Żeby odpalić lub zrestartować kartę sieciową, trzeba wpisać xx komend. Albo, żeby przeinstalować sterowniki, trzeba wpisać xxx komend. Poza tym na Linuxa jest może z 5% programów.

Windows jest najlepszy. Jak ktoś narzeka, że lepszy Linux to jego strata. Niech się męczy.
[quote name='drzwi' timestamp='1307534226' post='487145']
nie chodzi o to czy kogos stac czy nie, windows jest po prostu niewart tych pieniędzy. Linuks jest bardzo dobrym rozwiązaniem (np. odpada walka z wirusami, trojanami i robactewm) no i jest za FREE.

Niestety w niektórych wypadkach nie ma wyjścia (np. brak wersji programu dla linuxa) i trzeba uprzykrzać sobie życie windosem.
[/quote]

Idź ty z tym Linuxem...
Żeby odpalić lub zrestartować kartę sieciową, trzeba wpisać xx ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 czerwca 2011 o 18:28
Przypomnijcie sobie ile kosztowało oprogramowanie kilkanaście lat temu .... Windowsy, Wordy, corele, Photo Shopy itp. .... tysiące PLN, (powyżej 1 tys PLN na pewno).

Tylko dzięki piractwu ceny spadły (chociaż i tak jest drogo).
Poza tym dzięki piractwu oprogramowania miliony polskich uczniów i studentów wyedukowało się.
Avatar
joseph / 8 czerwca 2011 o 17:29
[quote name='antek' timestamp='1307537319' post='487175']
Mówisz tak, jakby policja nie płaciła podatków...
[/quote]
a płaci - chyba nie wiesz o czym mówisz - w skrócie wiec:
podatki to płacą ci, co coś wytwarzają. Część dochodu zabiera budżet. Ten budżet finansuje budżetówkę (stąd nazwa), więc taki urzędas dostaje np. 2000 na łapę, a 1000 płaci podatku (przykładowo). Tyle, że ten 1000 jest brany z budżetu i zwracany do budżetu. Jak masz w jednej kieszeni 5 stów, a w drugiej też 5 stów i przełożyłeś stówę z jednej do drugiej, to się wzbogaciłeś?
rozumiesz - nie - tak myslałem
[quote name='antek' timestamp='1307537319' post='487175']
Mówisz tak, jakby policja nie płaciła podatków...
[/quote]
a płaci - chyba nie wiesz o czym mówisz - w skrócie wiec:
podatki to płacą ci, co coś wytwarzają. Część dochodu zabiera budżet. Ten budżet finansuje budżetówkę (stąd nazwa), więc taki urzędas dostaje np. 2000 na łapę, a 1000 płaci podatku (przykładowo). Tyle, że ten 1000 jest brany z budżetu i zwracany do budżetu. Jak masz w jednej kieszeni 5 stów, a w drugiej też 5 stów i przeł... rozwiń
Avatar
Ędward / 8 czerwca 2011 o 16:34
Przynajmniej na początku wyższa konieczność. Jak to mówią pierwszy milon trzeba ukraść. A tak na poważnie. Kradzież to kradzież. Tylko co jest ważniejsze/ to że ktoś do projektu domu używa AUTOCADA za cieżkiet tysiące(poczatkujacy przedsiebioraca) czy jak ci twarz przemalują w bramie albo dom okradna. Komo ma polica szukac klikaczy czy bandziorów.

Nigdy nic nie ukradłaś? Chyba głodna nidgy nie byłaś ?

linuksarzy zachęcam do założenia własnej firmy i spróbawania jej poprowadzenia bez jednego Windowsa. Potem pogadamy heheheheh a dzieci i tak zawsze krzyczą nawet jak nie rozumieją że nie mają racji linux linux linux hheheh.

Ps do dzieci są jeszcze UNIX-y BSD i inne np: Reactos czy solaris. Wiec nie krzyczie bo to smieszy a nie zachęca.
Przynajmniej na początku wyższa konieczność. Jak to mówią pierwszy milon trzeba ukraść. A tak na poważnie. Kradzież to kradzież. Tylko co jest ważniejsze/ to że ktoś do projektu domu używa AUTOCADA za cieżkiet tysiące(poczatkujacy przedsiebioraca) czy jak ci twarz przemalują w bramie albo dom okradna. Komo ma polica szukac klikaczy czy bandziorów.

Nigdy nic nie ukradłaś? Chyba głodna nidgy nie byłaś ?

linuksarzy zachęcam do założenia własnej firmy i spróbawania jej poprowadzenia bez jednego Windowsa. Potem pogadamy... rozwiń
Avatar
kasia / 8 czerwca 2011 o 15:07
[quote name='Ędward' timestamp='1307537998' post='487178']
Mylisz się. To jest tak że stosunek ceny(oprogramowania) do zarobków jest niewspółmniernie duży a to jest głowna przyczyna piractwa. Teraz po twojemu - to jest tak jakbyś miała 20.000 zł i w POlsce mozesz co najwyżej kupic starego mercedesa a w china , stanach czy w azji możewsz miec 16 nowych orginalnych modeli. Cena Windows w Polsce 400 zł (1500zł na reke) w Azji 5 dolarów od firmy Microsoft (bo skala piractwa to 95 %) czyli można- można obniżyć cene. W stanach 100 dolarów tylko że tam mozna 4000$ bedąc głupim trackerem.

Poza tym ceny starszych systemow nie spadają więc czym zachęcać ludzi do kupowania oryginałów? Przy tym jakośc niektóry produków wręcz zachęca do piractwa za MS Viste nawet jak by mi doplacali to bym sie nie skusił.

Jak nie masz pieniedzy to ukrtadniejsz jedzenia. Jak zarabiasz to stać ciebie na chleb. Nikt nie wyda 15.000 zł na AutoCada jak zakłada firmę projetkowa. Wiekszośc ciągnie na piratach i dobrze ich sprawa nie ma sie co dziwic przy takiej sytuacji finasowej w POlsce.

CO do POLICJI to prezenty od firmy MS traktował bym jako łapówki - zakamuflowane ale jednak. co by było jak bym dał pozwolenie biznesmenowi na budowe z godnie z prawem a on mi za to $$$.

Mówmy szczeze to tylko reklama dla MS. Przecież nie tylko ich produkty są kopiowane. Co wiecej sam Ballamer powiedział że pieractwo jest ok dopóki koiują ich produkty. Więc jest to im jak najbardziej na ręke.


POLICJA niech lepij zacznie ganiać wyrostków z piwem w reku , kiboli i reszte menażeri spod sklepów alkoholowy. No ale przeciez to tzeba się namęczyć - i wynieki gorsze no i nie medialne. A KONFISTAKTA trzech dysków w dwóch firmach to jest temat..


CIEKAWY jESTEM KONTROLI W DOMACH POLiCJANTÓW i ile priackiego softu i filmow posiadają.

OBŁUDA I TYLE !!!
[/quote]




Jak zatem nazwiesz proceder posiadania lewego oprogramowania? Wyższa konieczność? Przedsiębiorczość?
[quote name='Ędward' timestamp='1307537998' post='487178']
Mylisz się. To jest tak że stosunek ceny(oprogramowania) do zarobków jest niewspółmniernie duży a to jest głowna przyczyna piractwa. Teraz po twojemu - to jest tak jakbyś miała 20.000 zł i w POlsce mozesz co najwyżej kupic starego mercedesa a w china , stanach czy w azji możewsz miec 16 nowych orginalnych modeli. Cena Windows w Polsce 400 zł (1500zł na reke) w Azji 5 dolarów od firmy Microsoft (bo skala piractwa to 95 %) czyli można- można obniżyć cen... rozwiń
Avatar
Mirek z Lublina / 8 czerwca 2011 o 15:01
Ja tam nie żałuje piratów, prowadzi firmę i nie stać go na legalny system za 300 zł. Większość programów można mieć za free nawet dla użytku komercyjnego. Jak juz nie stac na Windows to można uzyć jednej z dystrybucji linuksa tylko bedzie problem z programami do prowadzenia firmy bo systemy linux maja z 1% rynku czyli żaden.

ps. kila dni tem upojawił się artykuł o tym samym tylko dziennik wyłączył opcje komentowania.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej 0 0

W Szkole Podstawowej nr 8 nie udał się nabór do sportowych klas o profilu pływackim. Powód? Już trzeci rok basen przy tej placówce ze względu na fatalny stan techniczny jest nieczynny

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków 6 3

Policjanci szukają świadków wypadku do którego doszło 9 maja w Radawcu Małym. 16-letni rowerzysta zderzył się z fordem. Trafił do szpitala. Nie udało się go uratować

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia]
Lubelskie Ekstra
galeria

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia] 29 0

To jedyne takie miejsce w Polsce. Niektórzy wręcz mówią, że w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie stoi największa flota samolotów wojskowych nad Wisłą. Wprawdzie maszyny są już uziemione, ale wciąż emanują romantyczną magią lotnictwa wojskowego. Warto poznać to miejsce.

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka
25 czerwca 2018, 0:00

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzieci w wieku szkolnym (od 8 do 16 lat) będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach filmowych w Chatce Żaka, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w godz. 8-15.

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami
galeria
film

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami 8 1

Koncert "najpięknieszych polskich piosenek" z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w sobotę wieczorem wybrzmiał na dziedzińcu puławskiego Pałacu Marynki. Zaśpiewali Stanisław Soyka, Wiktoria Węgrzyn i Andrzej Lichosyt.

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 1 0

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny?

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo]
galeria
film

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo] 10 3

Dzisiaj mecz Polska - Kolumbia. Zapytaliśmy Juana, rodowitego Kolumbijczyka, który przyjechał do Lublina, m.in. o to jaki wynik obstawia.

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania?

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania? 7 1

„Archiwum to powinno zawierać wszystkie roboty nasze, jak wyroki wykonane, rozkazy, listy członków” – zeznał bezpiece Stanisław Kowalski ps. „Żmijka”.

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 13 4

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 1

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał