poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Miejscy radni dotują sami siebie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 maja 2008, 20:46
Autor: Dominik Smaga

Dwaj miejscy radni decydowali o przyznaniu miejskiej dotacji Klubowi Motorowemu Cross, do którego sami należą.

Jeden z nich jest prezesem klubu, drugi zawodnikiem.

Rzecz dotyczy poniedziałkowego posiedzenia Komisji Sportu, Turystyki i Wypoczynku (KSTiW) w Radzie Miasta. Komisja miała zaopiniować ustalony wcześniej przez inną, prezydencką komisję podział miejskich dotacji dla klubów sportowych na pierwsze półrocze.

W tym roku procedura jest następująca: wnioski składane przez kluby ocenia zespół powołany przez prezydenta. Ustalony w ten sposób wykaz dotacji, zanim zostanie ostatecznie podpisany przez prezydenta, musi być wcześniej pozytywnie zaopiniowany przez KSTiW.

Jednym z klubów starających się o pieniądze był KM Cross, którego prezesem jest Piotr Więckowski, przewodniczący KSTiW. W poniedziałek głosował za zatwierdzeniem podziału funduszy, w tym również za przyznaniem pieniędzy własnemu klubowi.

- Nie wyłączałem się z głosowania, bo nie ma takiego zapisu w statucie - mówi Piotr Więckowski (PiS). - Poza tym, mój głos nie miał większego znaczenia.

•A nie zastanawiał się pan, czy dla uniknięcia podejrzeń o stronniczość lepiej by było nie uczestniczyć w tym głosowaniu?

- Chodziło mi przede wszystkim o to, żeby jak najszybciej zamknąć ten temat tak, by kluby mogły już te pieniądze dostać. Tym bardziej że dla niektórych klubów jest to już ostatni dzwonek - dodaje Więckowski.

Radni lewicy są oburzeni. - Moim zdaniem, prezes Więckowski nie powinien brać udziału w głosowaniu, bo dotyczyło ono bezpośrednio jego interesu prawnego - mówi Monika Wac, radna SdPl. - Ustawa o samorządzie gminnym mówi przecież wyraźnie, że radny nie powinien decydować w swojej sprawie.

- Czy jest to mój interes prawny, że ja do tego klubu dokładam nawet swoje własne pieniądze? Nie mam w tym żadnego swojego interesu i nadal twierdzę, że nie ma przepisu, który zabraniałby mi udziału w głosowaniu. A pani Wac mnie atakuje tylko po to, żeby zaistnieć, bo nie ma lepszego pomysłu - odparowuje Więckowski.

Z głosowania nie zrezygnował też radny PO Dariusz Piątek, który jest zawodnikiem KM Cross. On z kolei był przeciwny zaproponowanemu podziałowi pieniędzy. Miał za złe prezydenckiej komisji, że postanowiła przyznać motocrossowcom jedynie 150 tys. złotych zamiast 250 tys. zł, o które klub się ubiegał.

Czyj interes

"Radny nie może brać udziału w głosowaniu w radzie, ani w komisji, jeżeli dotyczy ono jego interesu prawnego”.

Art. 25a Ustawy o samorządzie gminnym
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
figo
klo
janusz
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

figo
figo (28 maja 2008 o 21:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie radny Więkowski idź pan do szkoły i naucz sie paru rzeczy w tym znaczenia pojęć i wtedy "realizuj swoje ambicje polityczne". Żenada, arogancja i zwykłe chamstwo . Wczesniej kant z torem na Janowskiej za nasze bo z podatków pieniądze, potem tor na terenie lotniska teraz przyznawanie sobie kasy. CZY PROKURATURA W TYM MIEŚCIE CZYTA GAZETY, a może Pani świątobliwa, pełna uczciwości J.Pitera z tej samej co niegdyś Pan W .partii a teraz Pan P. - Platformy miała by odwagę zająć się sprawą, czy jak dotyczy "swoich" to uczciwość zamiata się pod dywan.
POrażka.
Rozwiń
klo
klo (28 maja 2008 o 14:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dwoch najbogatszych radnych lublina to stac ich na ten sport i na dbanie o własne interesy
Rozwiń
janusz
janusz (28 maja 2008 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Klub Cross to mistrz polski rozsławia lubelszczyznę w całym kraju i poco ta cała dyskusja finansową pomoc
powinien dostać i jeszcze dotego w pobliżu Lublina powinien być tor dla klubu ,pszyjeżdżają na zawody
ludzie z całej polski i warszawska śmietanka motoryzacyjna,to reklama dlanas zadarmo a ludzie zabierający
natych łamach głos to niepłacą podatków albo są zawistni a to najbardziej szkodzi lubelszczyżnie
Rozwiń
sno
sno (28 maja 2008 o 12:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zagłosował Źle, nie zaglosowałby też Źle bo ktoś by się i tak przyczepił do tego ze jest członkiem tego klubu, a wszystko jest w naszym wspólnym interesie PROMOCJA MIASTA PRZEZ SPORT, przestańcie się kłucić a zacznijcie działać...
Rozwiń
drB
drB (28 maja 2008 o 10:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ZABAWA DLA NIELICZNYCH B O G A T Y C H ZA NASZE PIENIĄDZE!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!