niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Miejskich stypendiów dla studentów na razie nie będzie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 kwietnia 2008, 12:32
Autor: Dominik Smaga

Opóźni się wprowadzenie miejskich stypendiów dla najlepszych studentów.

O wprowadzenie takiej formy pomocy dla najzdolniejszych zabiegał miejski radny PO Marcin Nowak, który z grupą innych radnych przygotował projekt uchwały w tej sprawie. Uchwała miała być głosowana na wczorajszej sesji Rady Miasta, ale autorzy projektu wycofali go z obrad.

- Chodzi o wątpliwości prawne - tłumaczy Marcin Nowak. - Niedawno wojewoda uchyliła część miejskiej uchwały w sprawie stypendiów dla sportowców. W uchwale był zapis, że o wsparcie mogą się starać sportowcy z lubelskich klubów, co wojewoda uznała za niezgodne z prawem.

Jej zdaniem stypendia powinny być dostępne dla zawodników mieszkających w Lublinie, niezależnie od tego, czy grają w lubelskim klubie, czy gdzieś na drugim końcu Polski. Tu jest podobna sytuacja, bo chcieliśmy wesprzeć studentów z lubelskich uczelni, niezależnie od ich miejsca zamieszkania. Czekamy, aż sprawą zajmą się prawnicy.

Według pierwotnej propozycji do programu mogliby przystąpić studenci wszystkich lat. Trudniej mieliby ci z pierwszego roku, bo do walki o stypendia byliby dopuszczeni jedynie zdobywcy pierwszego, drugiego lub trzeciego miejsca olimpiad przedmiotowych zgodnych z kierunkiem kształcenia i to tylko ci, którzy z tego powodu indeks zdobyli bez egzaminu. Natomiast doktoranci musieliby wykazać się osiągnięciami w dziedzinach ważnych dla rozwoju miasta.

Zgłoszenia mieliby składać nie studenci, ale rektorzy uczelni. Stypendia przyznawałby prezydent i to on określałby ich wysokość. Takie wsparcie byłoby przyznawane na 9 miesięcy od października do czerwca, raz na cały okres studiów.

Miejskie stypendium wynosiłoby ok. 450-500 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!