Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 stycznia 2010 r.
19:23
Edytuj ten wpis

Miejskie służby niezbyt przejmują się przechodniami

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A

Choć od kilku dni śnieg nie padał, to wzdłuż wielu ulic nie da się przejść pieszo. Tak jest głównie na chodnikach, które sprząta miasto. Ale nie na wszystkich. Dlaczego na jednych jest suchy bruk, a inne nie widziały szufli?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po naszym apelu Czytelnicy dosłownie zasypali nas zdjęciami z nieodśnieżonych chodników w Lublinie. Chociażby wzdłuż ul. Prusa, stanowiącej przedłużenie ul. Dolnej 3 Maja.

– Nie była tknięta łopatą od początku zimy, praktycznie na całej długości. Na chodniku jest nie tylko śnieg, ale także lód. Podobnie wygląda ulica Biernackiego. Obie nie dalej niż 10 minut drogi od Ratusza – donosi nam Mariusz Dmowski, jeden z Czytelników.
Nie lepiej jest przy Nałęczowskiej, nieopodal zajezdni trolejbusowej.

– Jestem zbulwersowany stanem chodników. Ludzie grzęzną, jest ślisko, nietrudno o nieszczęście – alarmuje Daniel Zyga. Podobną korespondencję dostaliśmy też od mieszkańców ul. Snopkowskiej.

– Mam nadzieję, że po opublikowaniu zdjęć na łamach waszej gazety coś zmieni się w naszej okolicy – pisze Grzegorz Mysiak.

Ciężko jest też dojść do przystanku autobusowego na dole al. Sikorskiego przy zlikwidowanych ogródkach działkowych. A tuż obok przy al. Solidarności pasażerowie wysiadający z autobusu linii 5 lądują prosto w zwałach śniegu, a do ul. Ducha muszą przedzierać się wąską, wydeptaną ścieżką.

Dlaczego chodniki są tak źle sprzątane? – Za część odpowiadamy my, część to tereny prywatne. Mamy podpisane umowy z firmami, które mają dbać o odśnieżanie i z tego co wiem, to dbają – mówi Tomasz Radzikowski, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w lubelskim Urzędzie Miasta.

– Ale nie wszystkie chodniki są objęte stałym utrzymaniem – zastrzega Beata Gita, która w magistracie odpowiada za odśnieżanie.

– W centrum Lublina większość chodników tak, ale na obrzeżach miasta tylko te bardziej uczęszczane. Pozostałe odśnieżamy tylko po interwencjach mieszkańców. Zapisałam sobie ulice, które pan wymienił i wyślemy tam sprzęt – zapewnia.

MPK zapewniło wczoraj, że jeszcze raz wystąpiło do firm odśnieżających przystanki o ponowne ich oczyszczenie. Prace miały być wykonane do wieczora.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
renata / 19 stycznia 2010 o 17:09
PROPONUJE ODWIEDZIĆ UL. TARASOWĄ, ALTANOWĄ W LUBLINIE - BŁOTO A POD SPODEM PIĘKNY LÓD. BYŁOBY WSPANIAŁE LODOWISKO NA TYCH ULICACH DLA DZIECI ( SKORO NIKOMU NA NICH NIE ZALEŻY) BO TERAZ MOŻNA TYLKO GŁOWĘ ROZBIĆ LUB RĄCZKE ZŁAMAĆ PRZECHODZĄC PRZEZ TE ULICE NA DRUGĄ STRONE
(ABY DOTRZEĆ DO NIE TKNIĘTYCH ŁOPATĄ PRZYSTANKÓW PRZY UL. WILLOWEJ KONIECZNIE TRZEBA PRZEJŚĆ PRZEZ TE ULICE) NADMIENIAM ŻE TAK JEST CO ROKU! CO TAM LUDZIE! KOSZTY TRZEBA CIĄĆ!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 17 stycznia 2010 o 18:31
Nic nowego
Avatar
VIP / 17 stycznia 2010 o 12:43
Czytajcie co piszecie. Pare dni temu rzecznik straży miejskiej ob. Gogola wypowiadał się iż chodniki miejskie są dobrze odśnieżone. Wy naprawde nie wiecie co piszecie ?? A ob. Googoli polecam wizyte u lekarza, takiego od oczu.

tubtin - miasto flustracji
Avatar
~Marta~ / 16 stycznia 2010 o 22:40
beduin napisał:
A tylu jest bezrobotnych pobierających zasiłki !za Frii a skazani za alimenty czy inne drobne przestępstwa czyli można ludzie są tylko jak zwykle nie ma komu zorganizować zająć się pilotować kontrolować bo lepiej siedzieć w ciepłym pokoiku urzędniczym i nic nie robić a kasa i tak leci ! O i tak się pracuje w urzędach !
- a nie przyszło Ci do głowy, że na te zasiłki dla bezrobotnych, to Ci dzisiaj bezrobotni latami płacili na Fundusz Pracy, z którego są one wypłacane? Nim coś głupiego napiszesz, to najpierw dowiedz się co nieco. Co do drobnych przestępców jak najbardziej jestem za, ale u nas, za każdą pracę należy się wynagrodzenie. Najpierw musieliby mieć zasądzone kary w postaci prac na rzecz miasta, gminy, a potem odśnieżać bez wynagrodzenia.
- a nie przyszło Ci do głowy, że na te zasiłki dla bezrobotnych, to Ci dzisiaj bezrobotni latami płacili na Fundusz Pracy, z którego są one wypłacane? Nim coś głupiego napiszesz, to najpierw dowiedz się co nieco. Co do drobnych przestępców jak najbardziej jestem za, ale u nas, za każdą pracę należy się wynagrodzenie. Najpierw musieliby mieć zasądzone kary w postaci prac na rzecz miasta, gminy, a potem odśnieżać bez wynagrodzenia. rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2010 o 19:57
masz racje, dlaczego nie zagonia tych co maja dlugi lub siedza za drobne przestepstwa? No ale nasi madrzy politycy sa tacy ze za byle gowno wsadzaja do wiezienia a ci siedza w ciepelku za nasze piniadze, no i jak ma byc dobrze
Avatar
beduin / 16 stycznia 2010 o 18:12
potłuczona napisał:
nawet w centrum Lublina jest fatalnie. Na Placu Wolności wywinęłam orła, bo ktoś zapomniał, że pod śniegiem jest jeszcze lód i ten lód, przed posypaniem chodnika piachem, wypadałoby skuć

A tylu jest bezrobotnych pobierających zasiłki !za Frii a skazani za alimenty czy inne drobne przestępstwa czyli można ludzie są tylko jak zwykle nie ma komu zorganizować zająć się pilotować kontrolować bo lepiej siedzieć w ciepłym pokoiku urzędniczym i nic nie robić a kasa i tak leci ! O i tak się pracuje w urzędach !

A tylu jest bezrobotnych pobierających zasiłki !za Frii a skazani za alimenty czy inne drobne przestępstwa czyli można ludzie są tylko jak zwykle nie ma komu zorganizować zająć się pilotować kontrolować bo lepiej siedzieć w ciepłym pokoiku urzędniczym i nic nie robić a kasa i tak leci ! O i tak się pracuje w urzędach ! rozwiń
Avatar
gada / 16 stycznia 2010 o 17:56
jeżeli chodniki przy prywatnych posesjach są objęte stałym utrzymaniem, to dlaczego stałym utrzymaniem nie są objęte chodniki które odśnieża miasto ? niech żadna Gita czy inna Psi.. ciemnoty nie wciska
Avatar
koszmar / 16 stycznia 2010 o 17:32
no apropo chodników w lecie były robione chodniki i przejścia na rondzie honorowych krwiodawców a już dzisiaj można sie przejść bo nie zbadanych dotąd wzniesieniach i dołach...standard wykonywanych robót jest dobijający...
Avatar
~kolka~ / 16 stycznia 2010 o 17:12
Po co sprzątać chodniki ?... Pani Kołodziej-Wnuk jeździ służbowym
Avatar
potłuczona / 16 stycznia 2010 o 16:22
nawet w centrum Lublina jest fatalnie. Na Placu Wolności wywinęłam orła, bo ktoś zapomniał, że pod śniegiem jest jeszcze lód i ten lód, przed posypaniem chodnika piachem, wypadałoby skuć
Avatar
renata / 19 stycznia 2010 o 17:09
PROPONUJE ODWIEDZIĆ UL. TARASOWĄ, ALTANOWĄ W LUBLINIE - BŁOTO A POD SPODEM PIĘKNY LÓD. BYŁOBY WSPANIAŁE LODOWISKO NA TYCH ULICACH DLA DZIECI ( SKORO NIKOMU NA NICH NIE ZALEŻY) BO TERAZ MOŻNA TYLKO GŁOWĘ ROZBIĆ LUB RĄCZKE ZŁAMAĆ PRZECHODZĄC PRZEZ TE ULICE NA DRUGĄ STRONE
(ABY DOTRZEĆ DO NIE TKNIĘTYCH ŁOPATĄ PRZYSTANKÓW PRZY UL. WILLOWEJ KONIECZNIE TRZEBA PRZEJŚĆ PRZEZ TE ULICE) NADMIENIAM ŻE TAK JEST CO ROKU! CO TAM LUDZIE! KOSZTY TRZEBA CIĄĆ!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 17 stycznia 2010 o 18:31
Nic nowego
Avatar
VIP / 17 stycznia 2010 o 12:43
Czytajcie co piszecie. Pare dni temu rzecznik straży miejskiej ob. Gogola wypowiadał się iż chodniki miejskie są dobrze odśnieżone. Wy naprawde nie wiecie co piszecie ?? A ob. Googoli polecam wizyte u lekarza, takiego od oczu.

tubtin - miasto flustracji
Avatar
~Marta~ / 16 stycznia 2010 o 22:40
beduin napisał:
A tylu jest bezrobotnych pobierających zasiłki !za Frii a skazani za alimenty czy inne drobne przestępstwa czyli można ludzie są tylko jak zwykle nie ma komu zorganizować zająć się pilotować kontrolować bo lepiej siedzieć w ciepłym pokoiku urzędniczym i nic nie robić a kasa i tak leci ! O i tak się pracuje w urzędach !
- a nie przyszło Ci do głowy, że na te zasiłki dla bezrobotnych, to Ci dzisiaj bezrobotni latami płacili na Fundusz Pracy, z którego są one wypłacane? Nim coś głupiego napiszesz, to najpierw dowiedz się co nieco. Co do drobnych przestępców jak najbardziej jestem za, ale u nas, za każdą pracę należy się wynagrodzenie. Najpierw musieliby mieć zasądzone kary w postaci prac na rzecz miasta, gminy, a potem odśnieżać bez wynagrodzenia.
- a nie przyszło Ci do głowy, że na te zasiłki dla bezrobotnych, to Ci dzisiaj bezrobotni latami płacili na Fundusz Pracy, z którego są one wypłacane? Nim coś głupiego napiszesz, to najpierw dowiedz się co nieco. Co do drobnych przestępców jak najbardziej jestem za, ale u nas, za każdą pracę należy się wynagrodzenie. Najpierw musieliby mieć zasądzone kary w postaci prac na rzecz miasta, gminy, a potem odśnieżać bez wynagrodzenia. rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2010 o 19:57
masz racje, dlaczego nie zagonia tych co maja dlugi lub siedza za drobne przestepstwa? No ale nasi madrzy politycy sa tacy ze za byle gowno wsadzaja do wiezienia a ci siedza w ciepelku za nasze piniadze, no i jak ma byc dobrze
Avatar
beduin / 16 stycznia 2010 o 18:12
potłuczona napisał:
nawet w centrum Lublina jest fatalnie. Na Placu Wolności wywinęłam orła, bo ktoś zapomniał, że pod śniegiem jest jeszcze lód i ten lód, przed posypaniem chodnika piachem, wypadałoby skuć

A tylu jest bezrobotnych pobierających zasiłki !za Frii a skazani za alimenty czy inne drobne przestępstwa czyli można ludzie są tylko jak zwykle nie ma komu zorganizować zająć się pilotować kontrolować bo lepiej siedzieć w ciepłym pokoiku urzędniczym i nic nie robić a kasa i tak leci ! O i tak się pracuje w urzędach !

A tylu jest bezrobotnych pobierających zasiłki !za Frii a skazani za alimenty czy inne drobne przestępstwa czyli można ludzie są tylko jak zwykle nie ma komu zorganizować zająć się pilotować kontrolować bo lepiej siedzieć w ciepłym pokoiku urzędniczym i nic nie robić a kasa i tak leci ! O i tak się pracuje w urzędach ! rozwiń
Avatar
gada / 16 stycznia 2010 o 17:56
jeżeli chodniki przy prywatnych posesjach są objęte stałym utrzymaniem, to dlaczego stałym utrzymaniem nie są objęte chodniki które odśnieża miasto ? niech żadna Gita czy inna Psi.. ciemnoty nie wciska
Avatar