Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 stycznia 2016 r.
16:56

Mieli przestroić światła na korkującym się skrzyżowaniu. "Nie udało się"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 45 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

Za zielone światło nie da się wjechać, bo tuż za nim pali się czerwone. Tak kolejny już tydzień wygląda synchronizacja świateł obok stadionu przy Kresowej włączonych do wartego 28 mln zł systemu zarządzania ruchem. Ratusz obiecał je przestroić, ale... – Nie udało się – przyznają urzędnicy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Prawdopodobnie doszło do jakiejś awarii – tłumaczył w połowie stycznia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta, gdy pytaliśmy o powody problemów. Skarżył się na nie nasz Czytelnik, który twierdził, że jest tak od początku stycznia. – Niemożliwe – zapewniał Kieliszek podkreślając, że albo wychwyciłby to komputer, albo operator Centrum Sterowania Ruchem. I zapewniał, że awaria zostanie niezwłocznie usunięta.

Na zapewnieniach się skończyło, bo kłopot nie zniknął. – Najprawdopodobniej jest to problem, z którym ani komputery ani osoby w centrum zarządzania ruchem nie potrafią sobie poradzić – ironizuje nasz Czytelnik.

Problem mają kierowcy jadący od ronda przy Zamku w stronę ul. Mełgiewskiej. Gdy stoją na czerwonym świetle przed al. Andersa, na następnym nieodległym sygnalizatorze pali się zielone. A kiedy to oni mają zielone, to rusza na nim niewielu, bo miejsce na jezdni zajmują ci, którzy na drugim sygnalizatorze mają czerwone. To prosty sposób na korek drogowy i niestety bardzo się tu sprawdza.

Dlaczego tego nie naprawiono? – Nie udało się – tłumaczy Kieliszek. – Nie dało się skoordynować świateł tak, żeby kierowcy jadący od Zamku mieli zielone na obu sygnalizatorach. Wtedy zatykała się al. Andersa, którą jedzie więcej pojazdów.

Złoty środek się nie znalazł. Do końca tygodnia ma być wprowadzony taki program, który pozwoli na bardziej płynny przejazd kierowcom jadącym od Młyna Krauzego.

– Czy system za 30 milionów powinien być ustawiany i poprawiany zgłoszeniami mieszkańców a nie automatycznie? – pyta pan Przemysław i wskazuje też na ustawienia świateł na al. Solidarności. Czerwoną falą kilka dni temu uszczęśliwiała kierowców także sygnalizacja na Al. Racławickich. Kierowcy stojący na czerwonym świetle obok KUL (jadąc od strony centrum) mogli popatrzeć w tym czasie na zielony sygnał na pobliskim skrzyżowaniu z al. Długosza, który gasł wtedy, gdy zielone światło zapalało się obok KUL. Dlaczego tak było? Tego w Ratuszu nie wiedzą, bo gdy po naszej interwencji urzędnicy przyglądali się sygnalizacji, ta akurat prawidłowo tworzyła „zieloną falę”.

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 22:27
Tak w normalnych miastach takie strojenie trwa parę miesięcy, ale dla "fachowców" z PO zajmie conajmjiej dekadę i to po maksymalnych kosztach. Jednym słowem spaprano robotę od początku, a jak ktoś to wytknie to pełna obraza. Gdyby kolego taka regulacja trwała 1,5 roku, to już lepiej od nowa postawić światła. Znajesz ty co to jest kompjuter? Inżynier ze starej szkoły może nieznajet.
Avatar
zgięty / 1 lutego 2016 o 23:34

Tu nie trzeba nikogo obrażać. Normalny człowiek, który cokolwiek siedzi w temacie wie, że strojenie takiego systemu w innych miastach trwa od kilku miesięcy do nawet 1.5 roku. Takie systemy na ogół rodzą się w bólach. No ale pisowskie cebulaki z regionu chcą tu i teraz bo w końcu wydano 30 mln więc jak to tak żeby nie działało na pstryknięcie palca.

Płacimy to wymagamy, popaprany inżynierku.

Płacimy to wymagamy, popaprany inżynierku.

rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 20:26
wyłączyć wszystkie światła na próbę, rynek sam wyreguluje ruch.Słabi bojaźliwi kierowcy przesiądą się w trajtki. NIe ma takiego genialnego systemu który by sprawdził się w tak zatłoczonym Lublinie. Zero alternatywy dla głównych dróg.Macie wszyscy racje z utopie w rozumowaniu zamawiający system powinni beknąć
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 16:14
Kieliszek nadaje się tylko do buteleczki bo sygnalizacja świetlna na Kraśnickiej skręt w lewo w Orkana czas przejeżdża tylko jeden samochód reszta stoi, gdyby przy sygnalizacji były wyświetlacze to wówczas można by było upłynnić ruch samochodów a tak d..a. Czerwona fala na Kraśnickiej się nie zmieniła a za wyrzucenie tych milionów to cały zarząd miastem należy wsadzić do paki za malwersację
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 16:12
Cały ten system sterowania światłami w Lublinie jest do dupy. W kilku innych miastach jakoś w miarę funkcjonują takie systemy, a tutaj jak zwykle wschodnie zadupie.
Avatar
ST / 30 stycznia 2016 o 20:33

Czy tylko ja mam wrażenie, czy wszystkie sygnalizatory świetlne są zaprogramowane i działają jak kalkulator z dokładnością zegara atomowego ? Jeżdżę od miesiąca i obserwuję sygnalizatory. Jeszcze nigdy nie pomyślałem - o... zadziałało. Faktycznie z żadnego kierunku nic nie jedzie - stoję tylko ja więc dostanę zielone. I dupa - stoję równe 30 sekund, a sygnalizacja robi dokładnie tą samą sekwencję i odtwarza ją przy różnym natężeniu ruchu i różnych godzinach. Szczególnie polecam przyjrzeć się sygnalizacji na skrzyżowaniu Solidarności - Kompozytorów Polskich - Lubomelska... Widzę pocięty asfalt to myślę, że pojeżdżę do przodu - do tyłu - do przodu - do tyłu i nic - nie działa. Próbowałem dojeżdżając używać świateł drogowych mrugając kilkukrotnie - nie działa. Ile stałem tyle stoję... a kamer więcej niż w studiu TVP.

....a miało być tak pięęęęęęęknieeeee :)

Czy tylko ja mam wrażenie, czy wszystkie sygnalizatory świetlne są zaprogramowane i działają jak kalkulator z dokładnością zegara atomowego ? Jeżdżę od miesiąca i obserwuję sygnalizatory. Jeszcze nigdy nie pomyślałem - o... zadziałało. Faktycznie z żadnego kierunku nic nie jedzie - stoję tylko ja więc dostanę zielone. I dupa - stoję równe 30 sekund, a sygnalizacja robi dokładnie tą samą sekwencję i odtwarza ją przy różnym natężeniu ruchu i różnych godzinach. Szczególnie polecam przyjrzeć się sygnalizacji na skrzyżowaniu Solidarności - Kom... rozwiń

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 18:31
Ciekawe kto beknie za wywalenie tylu milinów w błoto
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 13:48
Na Kraśnickiej - czerwona fala, zjazd z Kraśnickiej w głęboką - zgroza jakaś, system za 28 milionów a jest gorzej niż było. Należałoby sprawdzić czy nie doszło do marnotrawstwa środków na niesprawny system lub skontrolować inteligencję ludzi obsługujących ten system. Coś z pewnością nie działa.
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 12:46
jechałem w sobotę od strony Warszawy do Mełgiewskiej. Na każdym skrzyżowaniu miałem czerwone światło!!! począwszy od Mc donalda po Dworek Graffa. Coś nie tak z tym systemem. Proszę naliczać kary umowne od firmy, która go robiła bo cierpliwość Lublinian się kończy
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 12:21
przestroić na odbiór należy kieliszka i jego pana żuka
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 22:27
Tak w normalnych miastach takie strojenie trwa parę miesięcy, ale dla "fachowców" z PO zajmie conajmjiej dekadę i to po maksymalnych kosztach. Jednym słowem spaprano robotę od początku, a jak ktoś to wytknie to pełna obraza. Gdyby kolego taka regulacja trwała 1,5 roku, to już lepiej od nowa postawić światła. Znajesz ty co to jest kompjuter? Inżynier ze starej szkoły może nieznajet.
Avatar
zgięty / 1 lutego 2016 o 23:34

Tu nie trzeba nikogo obrażać. Normalny człowiek, który cokolwiek siedzi w temacie wie, że strojenie takiego systemu w innych miastach trwa od kilku miesięcy do nawet 1.5 roku. Takie systemy na ogół rodzą się w bólach. No ale pisowskie cebulaki z regionu chcą tu i teraz bo w końcu wydano 30 mln więc jak to tak żeby nie działało na pstryknięcie palca.

Płacimy to wymagamy, popaprany inżynierku.

Płacimy to wymagamy, popaprany inżynierku.

rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 20:26
wyłączyć wszystkie światła na próbę, rynek sam wyreguluje ruch.Słabi bojaźliwi kierowcy przesiądą się w trajtki. NIe ma takiego genialnego systemu który by sprawdził się w tak zatłoczonym Lublinie. Zero alternatywy dla głównych dróg.Macie wszyscy racje z utopie w rozumowaniu zamawiający system powinni beknąć
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 16:14
Kieliszek nadaje się tylko do buteleczki bo sygnalizacja świetlna na Kraśnickiej skręt w lewo w Orkana czas przejeżdża tylko jeden samochód reszta stoi, gdyby przy sygnalizacji były wyświetlacze to wówczas można by było upłynnić ruch samochodów a tak d..a. Czerwona fala na Kraśnickiej się nie zmieniła a za wyrzucenie tych milionów to cały zarząd miastem należy wsadzić do paki za malwersację
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 16:12
Cały ten system sterowania światłami w Lublinie jest do dupy. W kilku innych miastach jakoś w miarę funkcjonują takie systemy, a tutaj jak zwykle wschodnie zadupie.
Avatar
ST / 30 stycznia 2016 o 20:33

Czy tylko ja mam wrażenie, czy wszystkie sygnalizatory świetlne są zaprogramowane i działają jak kalkulator z dokładnością zegara atomowego ? Jeżdżę od miesiąca i obserwuję sygnalizatory. Jeszcze nigdy nie pomyślałem - o... zadziałało. Faktycznie z żadnego kierunku nic nie jedzie - stoję tylko ja więc dostanę zielone. I dupa - stoję równe 30 sekund, a sygnalizacja robi dokładnie tą samą sekwencję i odtwarza ją przy różnym natężeniu ruchu i różnych godzinach. Szczególnie polecam przyjrzeć się sygnalizacji na skrzyżowaniu Solidarności - Kompozytorów Polskich - Lubomelska... Widzę pocięty asfalt to myślę, że pojeżdżę do przodu - do tyłu - do przodu - do tyłu i nic - nie działa. Próbowałem dojeżdżając używać świateł drogowych mrugając kilkukrotnie - nie działa. Ile stałem tyle stoję... a kamer więcej niż w studiu TVP.

....a miało być tak pięęęęęęęknieeeee :)

Czy tylko ja mam wrażenie, czy wszystkie sygnalizatory świetlne są zaprogramowane i działają jak kalkulator z dokładnością zegara atomowego ? Jeżdżę od miesiąca i obserwuję sygnalizatory. Jeszcze nigdy nie pomyślałem - o... zadziałało. Faktycznie z żadnego kierunku nic nie jedzie - stoję tylko ja więc dostanę zielone. I dupa - stoję równe 30 sekund, a sygnalizacja robi dokładnie tą samą sekwencję i odtwarza ją przy różnym natężeniu ruchu i różnych godzinach. Szczególnie polecam przyjrzeć się sygnalizacji na skrzyżowaniu Solidarności - Kom... rozwiń

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 18:31
Ciekawe kto beknie za wywalenie tylu milinów w błoto
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 13:48
Na Kraśnickiej - czerwona fala, zjazd z Kraśnickiej w głęboką - zgroza jakaś, system za 28 milionów a jest gorzej niż było. Należałoby sprawdzić czy nie doszło do marnotrawstwa środków na niesprawny system lub skontrolować inteligencję ludzi obsługujących ten system. Coś z pewnością nie działa.
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 12:46
jechałem w sobotę od strony Warszawy do Mełgiewskiej. Na każdym skrzyżowaniu miałem czerwone światło!!! począwszy od Mc donalda po Dworek Graffa. Coś nie tak z tym systemem. Proszę naliczać kary umowne od firmy, która go robiła bo cierpliwość Lublinian się kończy
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 12:21
przestroić na odbiór należy kieliszka i jego pana żuka
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 4 9

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 73 21

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 2 7

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 2 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 10

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 2

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 7 2

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!