sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Mieszkańców Lublina czekają kolejne wybory

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 stycznia 2015, 15:30
Autor: drs

Ponad 440 mandatów czekać będzie na obsadzenie w wyborach do 27 rad dzielnic. Swoją pracę rozpoczęła już Miejska Komisja Wyborcza, która 3 lutego zacznie przyjmowanie zgłoszeń od kandydatów.

O mandat w radzie dzielnicy może ubiegać się osoba na stałe zamieszkująca jej teren, która najpóźniej w dniu głosowania osiągnie pełnoletniość. Kandydować mogą tylko osoby niekarane, które nie są ani kierownikiem, ani zastępcą kierownika w miejskiej jednostce. Konieczne jest zebranie 25 podpisów poparcia od osób mieszkających w obwodzie, z którego się kandyduje. Zgłoszenia będą przyjmowane do 13 lutego, zaś głosowanie odbędzie się 15 marca. Członkowie obwodowych komisji wyborczych dostaną 120 zł diety (przewodniczący i zastępca 130 zł).

Radni dzielnicowi pracują społecznie, wynagrodzenie pobiera wyłącznie przewodniczący zarządu dzielnicy, wybierany przez radę ze swojego składu. Zadaniem rad jest wyrażanie opinii mieszkańców o nowych inwestycjach, komunikacji na danym terenie, czy też opiniowanie nazw ulic. Każda z rad decyduje też o podziale rezerw przypisanych dzielnicom. W tym roku na każdą z nich przypada po 129 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!