Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 kwietnia 2009 r.
17:42
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Czechowa: Będziemy protestować do skutku! (wideo)

Autor: Zdjęcie autora ANNA HERETA
0 40 A A

Dziś od rana mieszkańcy wieżowców przy ul. Młodej Polski blokowali wjazd na plac budowy przy ul. Smorawińskiego. Zapowiadają, że będą protestować do skutku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Budowa będzie trwała dwa lata, ale potem całe życie będą nam jeździć samochodami - oburza się pani Elżbieta Rząd. - Poza tym zrobi nam się ciemno w mieszkaniach.

Mieszkańcy argumentują, że biurowce powstają zbyt blisko ich wieżowców oraz zwracają uwagę na to, że działka, którą w 2001 roku Izba Skarbowa jest za mała na tak wielkie biurowce.

- Nikt nie patrzył na to, że nasze wieżowce będą za blisko - krzyczy pani Elżbieta.

- Chcemy powstrzymać budowę, bo jeśli stanie tutaj ten biurowiec to będziemy mieli jeszcze gorzej. Przecież te budynki będą cały czas okupowane przez petentów - mówiła Ewa Jarzyńska, uczestniczka wczorajszej pikiety. - Będziemy trwać tutaj do skutku!

Mieszkańcy mają pretensje do spółdzielni, że nie informowała ich o tej budowie.

- Ludzie są leniwi, bo reagują teraz, kiedy już zaczęto budować. Przecież o planowanej budowie już dawno było wiadomo - mówi Tadeusz Młynarczyk, przewodniczący Rady Osiedla im. M. Karłowicza SM "Czechów” w Lublinie. - Na spotkania rady osiedla przychodzi bardzo mało osób, dlatego są niedoinformowani, a później lamentują.

- Wszystko budowane jest zgodnie z planem i przepisami - zapewnia Ryszard Pawlik, kierownik administracji osiedla im. M. Karłowicza SM "Czechów” w Lublinie.

Koło godziny 15 kierownik budowy wezwał policję. Przyjechała i funkcjonariusze rozmawiali z pikietującymi o tym, że łamią prawo blokując wjazd na budowę. Po południu mieszkańcy rozeszli się do domów.

W środę mają od rana stać znowu. Na godz. 17 zaplanowano w Domu Kultury przy ul. Kiepury 5 spotkanie. Mają być mieszkańcy oraz władze miasta, prezes administracji, przedstawiciele rady osiedla. Do sprawy wrócimy.


Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Baca / 19 lutego 2010 o 14:58
Gość napisał:
1.Miszkam w Tym bloku 23 lata i nie pamietam zeby ktos mial Poloneza...2. Nikt z osob protestujacych nie jest osoba bezrobotna 3. Nigdy nie widzialem aby ktos w tych krzakach pil wino szczegolnie tanie... wnoszac po Twoim jezyku sam przeprowadziles sie nie dawno z miejsca do ktorego trzeba isc 5 km do najblizszego przystanku PKS. Miszkancy maja prawo zwrocic uwage na to ze jest im nie podrodze z tak prowadzonymi pracami.


Powiem krotko:walcie sie 'Goście", Mieszczuchy" i inne prostaki zamieszkujące odległe miejscowości. Nie macie zielonego pojęcia o co tutaj chodzi i szczekacie jak psy. Wara wam do tej sprawy- nauczajcie swoje mamusie i żony.


Powiem krotko:walcie sie 'Goście", Mieszczuchy" i inne prostaki zamieszkujące odległe miejscowości. Nie macie zielonego pojęcia o co tutaj chodzi i szczekacie jak psy. Wara wam do tej sprawy- nauczajcie swoje mamusie i żony. rozwiń
Avatar
maria / 27 kwietnia 2009 o 15:49
JAKAS PARANOJA !! CI LUDZIE WOLA CHYBA WIDOK RUCHLIWEJ ULICY, LUBIA WAHAC SPALINY, LUBIA HALAS. Przeciez taki budynak ich ODGRODZI od HALASU, a / wierze w to/ CIEKAWA ARTCHITEKTURAnUPIEKSZY te OKOLICE !!
MOZE ONI WOLA DYSKOTEKE, albo KNAJPE z PIJAKAMI, DANCINGAMI ??
Gdzie my ZYJEMY !! TEN LUBLIN TO TAKA WIOCHA, az STRACH !! MLODZI, UCIEKAJCIE od TEGO BRUDU, ZAFAJDANYCH POKAZNYMI KUPSKAMI PSIMI TRAWNIKOW i czasem- CHPDNIKLOW, WYNAZANYCH W CENTRUM BAZGROLAMI SCIAN ODNOWIONYCH BUDYNKOW i KAMIENIC, od DYMIACYCH AUTOBUSOW jak KOMINY KREMATORIUM !!
JAKAS PARANOJA !! CI LUDZIE WOLA CHYBA WIDOK RUCHLIWEJ ULICY, LUBIA WAHAC SPALINY, LUBIA HALAS. Przeciez taki budynak ich ODGRODZI od HALASU, a / wierze w to/ CIEKAWA ARTCHITEKTURAnUPIEKSZY te OKOLICE !!
MOZE ONI WOLA DYSKOTEKE, albo KNAJPE z PIJAKAMI, DANCINGAMI ??
Gdzie my ZYJEMY !! TEN LUBLIN TO TAKA WIOCHA, az STRACH !! MLODZI, UCIEKAJCIE od TEGO BRUDU, ZAFAJDANYCH POKAZNYMI KUPSKAMI PSIMI TRAWNIKOW i czasem- CHPDNIKLOW, WYNAZANYCH W CENTRUM BAZGROLAMI SCIAN ODNOWIONYCH BUDYNKOW i KAMIENIC, ... rozwiń
Avatar
edita / 22 kwietnia 2009 o 14:56
do kicor
To Ty obywatelu jesztes w błędzie, pozwolenie na budowę jest ważne 3 lata. Najpierw sprawdź,a później wprowadzaj ludzi w błąd i podsycaj dziwne nastroje. Prawo Budowlane się zmienia i zanim zacytujesz następnym razem to sprawdź czy masz aktualną wiedzę.
Avatar
edita / 22 kwietnia 2009 o 14:43
kicor napisał:
Ten obywatel w czapce ( z video) co mówi o zezwoleniu na budowę (chyba raczej o Pozwoleniu na Budowę) to jest w błędzie bo jeśli zezwolenie było z 2005 a budowa rozpoczęła się teraz to jest prowadzona z naruszenie Art. 37.1 ( Prawo Budowlane DzU Nr 156) Decyzja o pozwoleniu na budowę wygasa, jeśli budowa nie została rozpoczęta przed upływem 2 lat od dnia, w którym decyzja ta stała się ostateczna lub budowa została przerwana na czas dłuższy niż 2 lata.

To Ty obywatelu jesztes w błędzie, pozwolenie na budowę jest ważne 3 lata. Najpierw sprawdź,a później wprowadzaj ludzi w błąd i podsycaj dziwne nastroje. Prawo Budowlane się zmienia i zanim zacytujesz następnym razem to sprawdź czy masz aktualną wiedzę.
ote>
To Ty obywatelu jesztes w błędzie, pozwolenie na budowę jest ważne 3 lata. Najpierw sprawdź,a później wprowadzaj ludzi w błąd i podsycaj dziwne nastroje. Prawo Budowlane się zmienia i zanim zacytujesz następnym razem to sprawdź czy masz aktualną wiedzę. rozwiń
Avatar
johnmclain / 22 kwietnia 2009 o 11:52
Większość nowych osiedli a i także tych starych teraz zabudowywana jest bardzo gęsto. tam gdzie kiedyś były duże przestrzenie, teraz wypelniają je sklepy, centra, biurowce, nowe bloki, kościoły, przedszkola. Wszędzie tak jest, czy to czuby, nałkowskich, lsm, wszędzie powiadam! dlaczego więc mieszkańcy kilku bloków na czechowie mają mieć przywilej, dlaczego prostestują przeciw budowie? to zwykłe pieniactwo! w tym mieście zawsze komuś coś nie pasuje, juz wczoraj pisałem, maszt na czubach źle ale rozmawiać to chcą, komisariat na lsm źle ale porządku chcą, sklep gdzieś tam źle, ale kupować to chcą, plaza to źle ale rozrywki wszyscy chcą! urzą skarbowy źle ale wygodne załatwianie spraw to wszyscy chcą. niestety, teraz trzeba iść na kompromisy i te święte krowy co protestują jeśli nie po dobroci to rozpędzić koparkami!
Większość nowych osiedli a i także tych starych teraz zabudowywana jest bardzo gęsto. tam gdzie kiedyś były duże przestrzenie, teraz wypelniają je sklepy, centra, biurowce, nowe bloki, kościoły, przedszkola. Wszędzie tak jest, czy to czuby, nałkowskich, lsm, wszędzie powiadam! dlaczego więc mieszkańcy kilku bloków na czechowie mają mieć przywilej, dlaczego prostestują przeciw budowie? to zwykłe pieniactwo! w tym mieście zawsze komuś coś nie pasuje, juz wczoraj pisałem, maszt na czubach źle ale rozmawiać to chcą, komisariat na lsm źle... rozwiń
Avatar
grz / 22 kwietnia 2009 o 11:40
Jastem za budową. Będziemy mieć bliżej do US1
Avatar
kicor / 22 kwietnia 2009 o 10:39
Ten obywatel w czapce ( z video) co mówi o zezwoleniu na budowę (chyba raczej o Pozwoleniu na Budowę) to jest w błędzie bo jeśli zezwolenie było z 2005 a budowa rozpoczęła się teraz to jest prowadzona z naruszenie Art. 37.1 ( Prawo Budowlane DzU Nr 156) Decyzja o pozwoleniu na budowę wygasa, jeśli budowa nie została rozpoczęta przed upływem 2 lat od dnia, w którym decyzja ta stała się ostateczna lub budowa została przerwana na czas dłuższy niż 2 lata.
Avatar
k.o. / 22 kwietnia 2009 o 10:04
az napisał:
Nie wydaje mi się, żeby starsze, wulgarne panie na emeryturze były właścicielkami tego terenu. Może jeszcze wydzadzą rozkaz zburzenia okolicznych blokow, dzięki czemu będą miały jeszcze więcej słońca. Każdy z nas chce jeździć po dobrych drogach, ale żeby zaczynały się 2 km od naszych domów, chcemy stadionów i hal sportowych, ale w sąsiedniej dzielnicy, i jeszcze żeby mało pracować a dużo zarabiać. Niestety głupota i beszczelność to nie tylko polsi wynalazek.

Panie ktore tam byly nie sa wulgarne. A lokalizacja takiego obiektu nie moze przeszkadzac mieszkancom nie mozemy dopuscic do sytuacji jaka mamy na LSMie kolo hali i sadu. Szukajmy takiej lokalizacji dla budynkow urzytecznosci publicznej aby byla korzystna dla wszystkich. Zwracam uwage rowniez na sam projekt budynku jest poprostu brzydki... a ilosc miejsc parkingowych jest przerazajaco mala 200 miejsc na 400 pracownikow.. a gdzie petenci??!!kio

Panie ktore tam byly nie sa wulgarne. A lokalizacja takiego obiektu nie moze przeszkadzac mieszkancom nie mozemy dopuscic do sytuacji jaka mamy na LSMie kolo hali i sadu. Szukajmy takiej lokalizacji dla budynkow urzytecznosci publicznej aby byla korzystna dla wszystkich. Zwracam uwage rowniez na sam projekt budynku jest poprostu brzydki... a ilosc miejsc parkingowych jest przerazajaco mala 200 miejsc na 400 pracownikow.. a gdzie petenci??!!kio rozwiń
Avatar
az / 22 kwietnia 2009 o 09:52
Nie wydaje mi się, żeby starsze, wulgarne panie na emeryturze były właścicielkami tego terenu. Może jeszcze wydzadzą rozkaz zburzenia okolicznych blokow, dzięki czemu będą miały jeszcze więcej słońca. Każdy z nas chce jeździć po dobrych drogach, ale żeby zaczynały się 2 km od naszych domów, chcemy stadionów i hal sportowych, ale w sąsiedniej dzielnicy, i jeszcze żeby mało pracować a dużo zarabiać. Niestety głupota i beszczelność to nie tylko polsi wynalazek.
Avatar
cwiat / 22 kwietnia 2009 o 09:48
Dlaczego nikt nie protestuje jak buduja kolejny potężny kościół za nasze pieniądze???? W LBN kościoły ja gęsto "posadzone". Wielkie budowle z jeszcze wiekszymi plebaniami dla 2 czy 3 księży. dlaczego nikt nie protestuje ze zasłania widok albo jest 200 m od bloku????
Avatar
Baca / 19 lutego 2010 o 14:58
Gość napisał:
1.Miszkam w Tym bloku 23 lata i nie pamietam zeby ktos mial Poloneza...2. Nikt z osob protestujacych nie jest osoba bezrobotna 3. Nigdy nie widzialem aby ktos w tych krzakach pil wino szczegolnie tanie... wnoszac po Twoim jezyku sam przeprowadziles sie nie dawno z miejsca do ktorego trzeba isc 5 km do najblizszego przystanku PKS. Miszkancy maja prawo zwrocic uwage na to ze jest im nie podrodze z tak prowadzonymi pracami.


Powiem krotko:walcie sie 'Goście", Mieszczuchy" i inne prostaki zamieszkujące odległe miejscowości. Nie macie zielonego pojęcia o co tutaj chodzi i szczekacie jak psy. Wara wam do tej sprawy- nauczajcie swoje mamusie i żony.


Powiem krotko:walcie sie 'Goście", Mieszczuchy" i inne prostaki zamieszkujące odległe miejscowości. Nie macie zielonego pojęcia o co tutaj chodzi i szczekacie jak psy. Wara wam do tej sprawy- nauczajcie swoje mamusie i żony. rozwiń
Avatar
maria / 27 kwietnia 2009 o 15:49
JAKAS PARANOJA !! CI LUDZIE WOLA CHYBA WIDOK RUCHLIWEJ ULICY, LUBIA WAHAC SPALINY, LUBIA HALAS. Przeciez taki budynak ich ODGRODZI od HALASU, a / wierze w to/ CIEKAWA ARTCHITEKTURAnUPIEKSZY te OKOLICE !!
MOZE ONI WOLA DYSKOTEKE, albo KNAJPE z PIJAKAMI, DANCINGAMI ??
Gdzie my ZYJEMY !! TEN LUBLIN TO TAKA WIOCHA, az STRACH !! MLODZI, UCIEKAJCIE od TEGO BRUDU, ZAFAJDANYCH POKAZNYMI KUPSKAMI PSIMI TRAWNIKOW i czasem- CHPDNIKLOW, WYNAZANYCH W CENTRUM BAZGROLAMI SCIAN ODNOWIONYCH BUDYNKOW i KAMIENIC, od DYMIACYCH AUTOBUSOW jak KOMINY KREMATORIUM !!
JAKAS PARANOJA !! CI LUDZIE WOLA CHYBA WIDOK RUCHLIWEJ ULICY, LUBIA WAHAC SPALINY, LUBIA HALAS. Przeciez taki budynak ich ODGRODZI od HALASU, a / wierze w to/ CIEKAWA ARTCHITEKTURAnUPIEKSZY te OKOLICE !!
MOZE ONI WOLA DYSKOTEKE, albo KNAJPE z PIJAKAMI, DANCINGAMI ??
Gdzie my ZYJEMY !! TEN LUBLIN TO TAKA WIOCHA, az STRACH !! MLODZI, UCIEKAJCIE od TEGO BRUDU, ZAFAJDANYCH POKAZNYMI KUPSKAMI PSIMI TRAWNIKOW i czasem- CHPDNIKLOW, WYNAZANYCH W CENTRUM BAZGROLAMI SCIAN ODNOWIONYCH BUDYNKOW i KAMIENIC, ... rozwiń
Avatar
edita / 22 kwietnia 2009 o 14:56
do kicor
To Ty obywatelu jesztes w błędzie, pozwolenie na budowę jest ważne 3 lata. Najpierw sprawdź,a później wprowadzaj ludzi w błąd i podsycaj dziwne nastroje. Prawo Budowlane się zmienia i zanim zacytujesz następnym razem to sprawdź czy masz aktualną wiedzę.
Avatar
edita / 22 kwietnia 2009 o 14:43
kicor napisał:
Ten obywatel w czapce ( z video) co mówi o zezwoleniu na budowę (chyba raczej o Pozwoleniu na Budowę) to jest w błędzie bo jeśli zezwolenie było z 2005 a budowa rozpoczęła się teraz to jest prowadzona z naruszenie Art. 37.1 ( Prawo Budowlane DzU Nr 156) Decyzja o pozwoleniu na budowę wygasa, jeśli budowa nie została rozpoczęta przed upływem 2 lat od dnia, w którym decyzja ta stała się ostateczna lub budowa została przerwana na czas dłuższy niż 2 lata.

To Ty obywatelu jesztes w błędzie, pozwolenie na budowę jest ważne 3 lata. Najpierw sprawdź,a później wprowadzaj ludzi w błąd i podsycaj dziwne nastroje. Prawo Budowlane się zmienia i zanim zacytujesz następnym razem to sprawdź czy masz aktualną wiedzę.
ote>
To Ty obywatelu jesztes w błędzie, pozwolenie na budowę jest ważne 3 lata. Najpierw sprawdź,a później wprowadzaj ludzi w błąd i podsycaj dziwne nastroje. Prawo Budowlane się zmienia i zanim zacytujesz następnym razem to sprawdź czy masz aktualną wiedzę. rozwiń
Avatar
johnmclain / 22 kwietnia 2009 o 11:52
Większość nowych osiedli a i także tych starych teraz zabudowywana jest bardzo gęsto. tam gdzie kiedyś były duże przestrzenie, teraz wypelniają je sklepy, centra, biurowce, nowe bloki, kościoły, przedszkola. Wszędzie tak jest, czy to czuby, nałkowskich, lsm, wszędzie powiadam! dlaczego więc mieszkańcy kilku bloków na czechowie mają mieć przywilej, dlaczego prostestują przeciw budowie? to zwykłe pieniactwo! w tym mieście zawsze komuś coś nie pasuje, juz wczoraj pisałem, maszt na czubach źle ale rozmawiać to chcą, komisariat na lsm źle ale porządku chcą, sklep gdzieś tam źle, ale kupować to chcą, plaza to źle ale rozrywki wszyscy chcą! urzą skarbowy źle ale wygodne załatwianie spraw to wszyscy chcą. niestety, teraz trzeba iść na kompromisy i te święte krowy co protestują jeśli nie po dobroci to rozpędzić koparkami!
Większość nowych osiedli a i także tych starych teraz zabudowywana jest bardzo gęsto. tam gdzie kiedyś były duże przestrzenie, teraz wypelniają je sklepy, centra, biurowce, nowe bloki, kościoły, przedszkola. Wszędzie tak jest, czy to czuby, nałkowskich, lsm, wszędzie powiadam! dlaczego więc mieszkańcy kilku bloków na czechowie mają mieć przywilej, dlaczego prostestują przeciw budowie? to zwykłe pieniactwo! w tym mieście zawsze komuś coś nie pasuje, juz wczoraj pisałem, maszt na czubach źle ale rozmawiać to chcą, komisariat na lsm źle... rozwiń
Avatar
grz / 22 kwietnia 2009 o 11:40
Jastem za budową. Będziemy mieć bliżej do US1
Avatar
kicor / 22 kwietnia 2009 o 10:39
Ten obywatel w czapce ( z video) co mówi o zezwoleniu na budowę (chyba raczej o Pozwoleniu na Budowę) to jest w błędzie bo jeśli zezwolenie było z 2005 a budowa rozpoczęła się teraz to jest prowadzona z naruszenie Art. 37.1 ( Prawo Budowlane DzU Nr 156) Decyzja o pozwoleniu na budowę wygasa, jeśli budowa nie została rozpoczęta przed upływem 2 lat od dnia, w którym decyzja ta stała się ostateczna lub budowa została przerwana na czas dłuższy niż 2 lata.
Avatar
k.o. / 22 kwietnia 2009 o 10:04
az napisał:
Nie wydaje mi się, żeby starsze, wulgarne panie na emeryturze były właścicielkami tego terenu. Może jeszcze wydzadzą rozkaz zburzenia okolicznych blokow, dzięki czemu będą miały jeszcze więcej słońca. Każdy z nas chce jeździć po dobrych drogach, ale żeby zaczynały się 2 km od naszych domów, chcemy stadionów i hal sportowych, ale w sąsiedniej dzielnicy, i jeszcze żeby mało pracować a dużo zarabiać. Niestety głupota i beszczelność to nie tylko polsi wynalazek.

Panie ktore tam byly nie sa wulgarne. A lokalizacja takiego obiektu nie moze przeszkadzac mieszkancom nie mozemy dopuscic do sytuacji jaka mamy na LSMie kolo hali i sadu. Szukajmy takiej lokalizacji dla budynkow urzytecznosci publicznej aby byla korzystna dla wszystkich. Zwracam uwage rowniez na sam projekt budynku jest poprostu brzydki... a ilosc miejsc parkingowych jest przerazajaco mala 200 miejsc na 400 pracownikow.. a gdzie petenci??!!kio

Panie ktore tam byly nie sa wulgarne. A lokalizacja takiego obiektu nie moze przeszkadzac mieszkancom nie mozemy dopuscic do sytuacji jaka mamy na LSMie kolo hali i sadu. Szukajmy takiej lokalizacji dla budynkow urzytecznosci publicznej aby byla korzystna dla wszystkich. Zwracam uwage rowniez na sam projekt budynku jest poprostu brzydki... a ilosc miejsc parkingowych jest przerazajaco mala 200 miejsc na 400 pracownikow.. a gdzie petenci??!!kio rozwiń
Avatar
az / 22 kwietnia 2009 o 09:52
Nie wydaje mi się, żeby starsze, wulgarne panie na emeryturze były właścicielkami tego terenu. Może jeszcze wydzadzą rozkaz zburzenia okolicznych blokow, dzięki czemu będą miały jeszcze więcej słońca. Każdy z nas chce jeździć po dobrych drogach, ale żeby zaczynały się 2 km od naszych domów, chcemy stadionów i hal sportowych, ale w sąsiedniej dzielnicy, i jeszcze żeby mało pracować a dużo zarabiać. Niestety głupota i beszczelność to nie tylko polsi wynalazek.
Avatar
cwiat / 22 kwietnia 2009 o 09:48
Dlaczego nikt nie protestuje jak buduja kolejny potężny kościół za nasze pieniądze???? W LBN kościoły ja gęsto "posadzone". Wielkie budowle z jeszcze wiekszymi plebaniami dla 2 czy 3 księży. dlaczego nikt nie protestuje ze zasłania widok albo jest 200 m od bloku????
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 0

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 26 1

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 2

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 9

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 29 6

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 37 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 48 97

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 21 29

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!