piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Mieszkańcy Czubów pełni obaw: Co z zielenią koło bloków?

Dodano: 26 maja 2015, 19:30
Autor: Dominik Smaga

Utraty terenów zielonych obawiają się mieszkańcy nowych bloków w rejonie ul. Jana Pawła II i Jantarowej. Miasto, które zmienia przeznaczenie części terenów w tym obrębie zapewnia, że zielone płuca nie znikną. Projekt nowego planu powinien być znany w wakacje

Zmiany w planie zagospodarowania terenu dotyczą głównie miejsca w rejonie ul. Berylowej, gdzie obecnie obowiązujący plan przewiduje budowę szkoły.

Teren ten jeszcze niedawno w całości stanowił własność spółki deweloperskiej Wlaszczyk Więckowski Nieruchomości, która większą część oddała miastu w zamian biorąc zadrzewiony skwer u zbiegu Drogi Męczenników Majdanka i ul. Krańcowej – ten, który na początku roku został ogołocony z zieleni, co wywołało duże oburzenie mieszkańców Bronowic.

Pozostałą część „oświatowej” ziemi spółka zachowała występując jednocześnie do miasta o zmianę przeznaczenia tych nieruchomości tak, by możliwe stało się tu wybudowanie kościoła. Właśnie to jest głównym powodem zmian w planie zagospodarowania terenu. Ale na mapce zaznaczony jest również leżący w pobliżu obszar przeznaczony obecnie pod funkcje rekreacyjne. Właśnie ta mapka niepokoi mieszkańców.

– Osiedle ciągle rośnie, budynki stoją gęsto, nie chcemy stracić tego skrawka, który ma służyć wypoczynkowi – skarży się pani Ewa, mieszkanka osiedla.

Ale Ratusz zapewnia, że o żadnej zmianie na tym terenie nie ma mowy. – Nie było ani żadnych wniosków, ani nie ma żadnych zapędów, żeby przekształcać teren rekreacyjny przy Berylowej – mówi Małgorzata Żurkowska, główny urbanista miasta. Dodaje, że działka mająca służyć wypoczynkowi mieszkańców została zaznaczona na mapie tylko dlatego, że to przez nią prowadzić ma dojście do przyszłego kościoła i szkoły od strony południowej.

Nietknięty ma pozostać również leżący niżej wąwóz. – Jest on ciągiem wentylacyjnym i nie zamierzamy go zabudowywać – deklaruje Żurkowska i tłumaczy, że ingerencja w wąwóz pogorszyłaby przewietrzanie terenów osiedla. W przyszłości miasto miałoby urządzić w tej dolinie park podobny do parku Jana Pawła II ciągnącego się równolegle do ul. Jana Pawła II i Bursztynowej.

Zmieniony plan zagospodarowania terenu może zostać wyłożony do publicznego wglądu najwcześniej na przełomie czerwca i lipca.

Czytaj więcej o: Lublin
Gość
am
Gość
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 maja 2015 o 11:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
takie artykuły są bez sensu, przecież jak byk stoi, że nic nie będą wycinać
Rozwiń
am
am (27 maja 2015 o 11:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dużo zieleni było dopóki nie wybudowali bloków.

Rozwiń
Gość
Gość (27 maja 2015 o 10:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jestem spokojny o los zielonych płuc - ufam Żukowi
Rozwiń
Karussek
Karussek (27 maja 2015 o 10:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mieszkańcy Czubów kupując mieszkanie jakoś nie zwracają uwagi na to, że deweloperzy ich oszukują. Na wizualizacjach pokazują piękne place zabaw , skwery i parkingi. Tymczasem rzeczywistość jest inna place zabaw dla dzieci to 30 m2 getta ogrodzone siatka bez drzew, wąskie uliczki i ogólna ciasnota. ALe oczekują terenów rekreacyjnych tylko może nie wiedza ze te tereny należą do prywatnych właścicieli, którzy nie zechca sie pozbyć tych terenów z przeznaczeniem na zieleń miejska czyli zapuszczone wąwozy. Jak długo trzeba było czekać na rewitalizacją wąwozu na Czubach ?
Rozwiń
Gość
Gość (27 maja 2015 o 06:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W podejmowanych przez Pana Żuka decyzjach widzę pośpiech....(jaki towarzyszył Panu Komorowskiemy, przed II turą), czyżby Prezydent Lublina chciał "zaistnieć"....Juz zaistniał, "pwiesił pajęczynę drutów" w całym mieście a teraz rząda od niej podwyżek biletów. Całe Czuby trcą przez tzw zagospodarowanie i szybką sprzedaż gruntów, gdzie powstają bloki i mieszkania na które niewielu stać, oraz Suprrr Markety, świecące "pustkami" i hłamem towarowym.....Myśle, że przynajmniej las ocaleje (oby do jesieni), bo ta zweryfikuje szybko Pana Żuka i jego "kolesi" !!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!