Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 maja 2015 r.
19:30

Mieszkańcy Czubów pełni obaw: Co z zielenią koło bloków?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A

Utraty terenów zielonych obawiają się mieszkańcy nowych bloków w rejonie ul. Jana Pawła II i Jantarowej. Miasto, które zmienia przeznaczenie części terenów w tym obrębie zapewnia, że zielone płuca nie znikną. Projekt nowego planu powinien być znany w wakacje

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zmiany w planie zagospodarowania terenu dotyczą głównie miejsca w rejonie ul. Berylowej, gdzie obecnie obowiązujący plan przewiduje budowę szkoły.

Teren ten jeszcze niedawno w całości stanowił własność spółki deweloperskiej Wlaszczyk Więckowski Nieruchomości, która większą część oddała miastu w zamian biorąc zadrzewiony skwer u zbiegu Drogi Męczenników Majdanka i ul. Krańcowej – ten, który na początku roku został ogołocony z zieleni, co wywołało duże oburzenie mieszkańców Bronowic.

Pozostałą część „oświatowej” ziemi spółka zachowała występując jednocześnie do miasta o zmianę przeznaczenia tych nieruchomości tak, by możliwe stało się tu wybudowanie kościoła. Właśnie to jest głównym powodem zmian w planie zagospodarowania terenu. Ale na mapce zaznaczony jest również leżący w pobliżu obszar przeznaczony obecnie pod funkcje rekreacyjne. Właśnie ta mapka niepokoi mieszkańców.

– Osiedle ciągle rośnie, budynki stoją gęsto, nie chcemy stracić tego skrawka, który ma służyć wypoczynkowi – skarży się pani Ewa, mieszkanka osiedla.

Ale Ratusz zapewnia, że o żadnej zmianie na tym terenie nie ma mowy. – Nie było ani żadnych wniosków, ani nie ma żadnych zapędów, żeby przekształcać teren rekreacyjny przy Berylowej – mówi Małgorzata Żurkowska, główny urbanista miasta. Dodaje, że działka mająca służyć wypoczynkowi mieszkańców została zaznaczona na mapie tylko dlatego, że to przez nią prowadzić ma dojście do przyszłego kościoła i szkoły od strony południowej.

Nietknięty ma pozostać również leżący niżej wąwóz. – Jest on ciągiem wentylacyjnym i nie zamierzamy go zabudowywać – deklaruje Żurkowska i tłumaczy, że ingerencja w wąwóz pogorszyłaby przewietrzanie terenów osiedla. W przyszłości miasto miałoby urządzić w tej dolinie park podobny do parku Jana Pawła II ciągnącego się równolegle do ul. Jana Pawła II i Bursztynowej.

Zmieniony plan zagospodarowania terenu może zostać wyłożony do publicznego wglądu najwcześniej na przełomie czerwca i lipca.

Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 11:33
takie artykuły są bez sensu, przecież jak byk stoi, że nic nie będą wycinać
Avatar
am / 27 maja 2015 o 11:04

Dużo zieleni było dopóki nie wybudowali bloków.

Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 10:54
jestem spokojny o los zielonych płuc - ufam Żukowi
Avatar
Karussek / 27 maja 2015 o 10:45
Mieszkańcy Czubów kupując mieszkanie jakoś nie zwracają uwagi na to, że deweloperzy ich oszukują. Na wizualizacjach pokazują piękne place zabaw , skwery i parkingi. Tymczasem rzeczywistość jest inna place zabaw dla dzieci to 30 m2 getta ogrodzone siatka bez drzew, wąskie uliczki i ogólna ciasnota. ALe oczekują terenów rekreacyjnych tylko może nie wiedza ze te tereny należą do prywatnych właścicieli, którzy nie zechca sie pozbyć tych terenów z przeznaczeniem na zieleń miejska czyli zapuszczone wąwozy. Jak długo trzeba było czekać na rewitalizacją wąwozu na Czubach ?
Mieszkańcy Czubów kupując mieszkanie jakoś nie zwracają uwagi na to, że deweloperzy ich oszukują. Na wizualizacjach pokazują piękne place zabaw , skwery i parkingi. Tymczasem rzeczywistość jest inna place zabaw dla dzieci to 30 m2 getta ogrodzone siatka bez drzew, wąskie uliczki i ogólna ciasnota. ALe oczekują terenów rekreacyjnych tylko może nie wiedza ze te tereny należą do prywatnych właścicieli, którzy nie zechca sie pozbyć tych terenów z przeznaczeniem na zieleń miejska czyli zapuszczone wąwozy. Jak długo trzeba było czekać na rewitaliz... rozwiń
Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 06:55
W podejmowanych przez Pana Żuka decyzjach widzę pośpiech....(jaki towarzyszył Panu Komorowskiemy, przed II turą), czyżby Prezydent Lublina chciał "zaistnieć"....Juz zaistniał, "pwiesił pajęczynę drutów" w całym mieście a teraz rząda od niej podwyżek biletów. Całe Czuby trcą przez tzw zagospodarowanie i szybką sprzedaż gruntów, gdzie powstają bloki i mieszkania na które niewielu stać, oraz Suprrr Markety, świecące "pustkami" i hłamem towarowym.....Myśle, że przynajmniej las ocaleje (oby do jesieni), bo ta zweryfikuje szybko Pana Żuka i jego "kolesi" !!!!
W podejmowanych przez Pana Żuka decyzjach widzę pośpiech....(jaki towarzyszył Panu Komorowskiemy, przed II turą), czyżby Prezydent Lublina chciał "zaistnieć"....Juz zaistniał, "pwiesił pajęczynę drutów" w całym mieście a teraz rząda od niej podwyżek biletów. Całe Czuby trcą przez tzw zagospodarowanie i szybką sprzedaż gruntów, gdzie powstają bloki i mieszkania na które niewielu stać, oraz Suprrr Markety, świecące "pustkami" i hłamem towarowym.....Myśle, że przynajmniej las ocaleje (oby do jesieni), bo ta zweryf... rozwiń
Avatar
misio / 27 maja 2015 o 05:07

Ktoś jeszcze wierzy ratuszowym?!?

Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 22:57
Mieszkańcy Czubów pełni obaw, bo będą mieć mniej zieleni, a mieszkańcy Tatar zostali skrytykowani, bo nie chcą mieć pod oknami spalarni odpadów. To dowodzi, iż mieszkańcy Lublina powinni wspólnie egzekwować zdrowe środowisko w mieście. Pełne zadbanej zieleni i miejsc do odpoczynku. Nie wolno się dawać dzielić.
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 22:01
Nie dwa ale trzy w porywach do czterech
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 20:37
fajnie, Bronowicom wycięli ostatnią enklawę zieleni by Czubom postawić szkołę i kościół.
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 20:16
W okolicy sa 2 duze koscioly ... chyba wystarczy.
Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 11:33
takie artykuły są bez sensu, przecież jak byk stoi, że nic nie będą wycinać
Avatar
am / 27 maja 2015 o 11:04

Dużo zieleni było dopóki nie wybudowali bloków.

Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 10:54
jestem spokojny o los zielonych płuc - ufam Żukowi
Avatar
Karussek / 27 maja 2015 o 10:45
Mieszkańcy Czubów kupując mieszkanie jakoś nie zwracają uwagi na to, że deweloperzy ich oszukują. Na wizualizacjach pokazują piękne place zabaw , skwery i parkingi. Tymczasem rzeczywistość jest inna place zabaw dla dzieci to 30 m2 getta ogrodzone siatka bez drzew, wąskie uliczki i ogólna ciasnota. ALe oczekują terenów rekreacyjnych tylko może nie wiedza ze te tereny należą do prywatnych właścicieli, którzy nie zechca sie pozbyć tych terenów z przeznaczeniem na zieleń miejska czyli zapuszczone wąwozy. Jak długo trzeba było czekać na rewitalizacją wąwozu na Czubach ?
Mieszkańcy Czubów kupując mieszkanie jakoś nie zwracają uwagi na to, że deweloperzy ich oszukują. Na wizualizacjach pokazują piękne place zabaw , skwery i parkingi. Tymczasem rzeczywistość jest inna place zabaw dla dzieci to 30 m2 getta ogrodzone siatka bez drzew, wąskie uliczki i ogólna ciasnota. ALe oczekują terenów rekreacyjnych tylko może nie wiedza ze te tereny należą do prywatnych właścicieli, którzy nie zechca sie pozbyć tych terenów z przeznaczeniem na zieleń miejska czyli zapuszczone wąwozy. Jak długo trzeba było czekać na rewitaliz... rozwiń
Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 06:55
W podejmowanych przez Pana Żuka decyzjach widzę pośpiech....(jaki towarzyszył Panu Komorowskiemy, przed II turą), czyżby Prezydent Lublina chciał "zaistnieć"....Juz zaistniał, "pwiesił pajęczynę drutów" w całym mieście a teraz rząda od niej podwyżek biletów. Całe Czuby trcą przez tzw zagospodarowanie i szybką sprzedaż gruntów, gdzie powstają bloki i mieszkania na które niewielu stać, oraz Suprrr Markety, świecące "pustkami" i hłamem towarowym.....Myśle, że przynajmniej las ocaleje (oby do jesieni), bo ta zweryfikuje szybko Pana Żuka i jego "kolesi" !!!!
W podejmowanych przez Pana Żuka decyzjach widzę pośpiech....(jaki towarzyszył Panu Komorowskiemy, przed II turą), czyżby Prezydent Lublina chciał "zaistnieć"....Juz zaistniał, "pwiesił pajęczynę drutów" w całym mieście a teraz rząda od niej podwyżek biletów. Całe Czuby trcą przez tzw zagospodarowanie i szybką sprzedaż gruntów, gdzie powstają bloki i mieszkania na które niewielu stać, oraz Suprrr Markety, świecące "pustkami" i hłamem towarowym.....Myśle, że przynajmniej las ocaleje (oby do jesieni), bo ta zweryf... rozwiń
Avatar
misio / 27 maja 2015 o 05:07

Ktoś jeszcze wierzy ratuszowym?!?

Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 22:57
Mieszkańcy Czubów pełni obaw, bo będą mieć mniej zieleni, a mieszkańcy Tatar zostali skrytykowani, bo nie chcą mieć pod oknami spalarni odpadów. To dowodzi, iż mieszkańcy Lublina powinni wspólnie egzekwować zdrowe środowisko w mieście. Pełne zadbanej zieleni i miejsc do odpoczynku. Nie wolno się dawać dzielić.
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 22:01
Nie dwa ale trzy w porywach do czterech
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 20:37
fajnie, Bronowicom wycięli ostatnią enklawę zieleni by Czubom postawić szkołę i kościół.
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 20:16
W okolicy sa 2 duze koscioly ... chyba wystarczy.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 3

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 23

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 30

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!