niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Mieszkańcy Dziesiątej: Boimy się o życie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 lipca 2009, 15:51
Autor: ANNA HERETA

– Skrzyżowanie ulic Kunickiego, Głuskiej i Sierpińskiego jest wyjątkowo niebezpieczne – alarmują mieszkańcy lubelskiej dzielnicy Dziesiąta. – Duży ruch powoduje, że przejście na drugą stronę jezdni jest utrudnione i wysoce ryzykowne.

– Byłem już nieraz u urzędników z prośbą o ustawienie na tym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej – mówi Kazimierz Ciebiera. I dodaje, że nie przyniosło to efektu. Dlatego postanowił zebrać podpisy innych mieszkańców w tej sprawie.
– Podpisało się 60 osób i pod koniec czerwca zaniosłem pismo do Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta – tłumaczy.
– Większość samochodów, w tym – także ciężarowych, nie przestrzega ograniczeń prędkości – mówi pani Maria, mieszkanka dzielnicy. I tłumaczy, że zdecydowanie pogarsza się bezpieczeństwo na jezdni w czasie opadów.

– Jest ryzykownie nawet przy korzystaniu z wyznaczonego przejścia dla pieszych. Zdarza się tutaj dużo wypadków i stłuczek – dodaje kobieta. I wyjaśnia, że czułaby się dużo bezpieczniej przechodząc przez jezdnię ze światłami.

W piśmie do urzędników mieszkańcy przedstawili kilka spraw, które bezpośrednio dotyczą ich zdrowia i bezpieczeństwa dobytku. Chodzi o stan jezdni na ulicy Kunickiego i jej konstrukcję. Podczas ulewnego deszczu zamienia się ona na tym odcinku w prawdziwy potok.

– Rwąca woda podmywa nam dom znajdujące się w pobliżu drogi – załamuje ręce inna mieszkanka, pani Monika.
Problemem jest także uciążliwy ruch wielotonowych samochodów ciężarowych, które, przejeżdżając przez nierówności jezdni, powodują drgania w domach, doprowadzając do powstawania szczelin w ich ścianach.
– W tym momencie instalacja sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu nie wchodzi w grę – nie daje nadziei Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta Lublin. I tłumaczy, że przebudowa skrzyżowania uzależniona jest od wydłużenia trakcji trolejbusowej w ramach Zintegrowanego Systemu Miejskiego Transportu Publicznego.

– Razem z przebudową skrzyżowania, poprawiona zostanie kanalizacja deszczowa – dodaje Janicki. Termin realizacji projektu ZSMTP przypada na 2015 rok.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
hub
~xyz~
Lubelak
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

hub
hub (14 lipca 2009 o 07:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak pismo nie pomogło i nie chcą zrobić świateł, to trzeba wejść na to niebezpieczne przejscie i chodzić aż do skutku (tak jak robił to Lepper)
Rozwiń
~xyz~
~xyz~ (13 lipca 2009 o 22:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Swego czasu rozmawiałem z radnym z naszego okręgu wyborczego na temat bezpieczeństwa pieszych na odcinku od ul. Zemborzyckiej do skrzyżowania z Głuską /Sierpińskiego/Abramowicką .Radny złożył nawet interpelację na sesji Rady miasta. Jednak ówczesny vice prezydent p. Perdeus odpowiedział że nie ma tu żadnego zagrożenie ponieważ statystycznie występuję tu znikoma wypadkowość. .....??????? Ludzie!! Gdyby tu mieszkali ludzie wpływowi tzw. vipy ulica byłaby już dawno przebudowana tak jak Al. Warszawska - gdzie co kilkadziesiąt metrów występują przejścia i skrzyżowania z sygnalizacja świetlną. Ul. Kunickiego jest ulicą wylotową z miasta a Al. Warszawska jest uliczka lokalna ponieważ ruch z miasta kierunku Wawy kierowany jest przez inną szerokopasmową jezdnię!!!! Przy następnych wyborach do Rady Miasta musimy przypomnieć obecnym radnym ich obietnice wyborcze sprzed lat... Ile jeszcze wypadków ile trupów ile kalek by ktoś z decydentów się opamiętał!!!!!! Ja codziennie kilka razy wyjeżdżając z bocznej ulicy na Kunickiego po prostu wymuszam pierwszeństwo bo nie sposób bezpiecznie wyjechać. . A piesi?? Piesi po modlitwie fruną przez jezdnie w tempie odrzutowca.. A gdzie szanowna policja?????? Myśla że atrapa radaru przy Orzeszkowej załatwi temat?????
Rozwiń
Lubelak
Lubelak (13 lipca 2009 o 20:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może dyrektorowanie tego pana też nie wejdzie w grę po poważniejszym wypadku na tym skrzyżowaniu, gdzie nie tylko mieszkańcy, ale i odwiedzający pacjentów w szpitalach przechodzą.
Rozwiń
jurekjp
jurekjp (13 lipca 2009 o 17:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może Pan Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta Lublin oraz Pan Prezydent zamieszka w domach w pobliżu skrzyżowania i czy w takiej sytuacji też powie że nie wchodzi w rachubę budowa instalacji świetlnej wcześniej niż w 2015 roku, lub gdyby zginął na tym skrzyżowaniu ich bliski czy też tak dalej będą mówić. ?????
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!