Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 lipca 2009 r.
15:51
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Dziesiątej: Boimy się o życie

Autor: Zdjęcie autora ANNA HERETA
0 4 A A

– Skrzyżowanie ulic Kunickiego, Głuskiej i Sierpińskiego jest wyjątkowo niebezpieczne – alarmują mieszkańcy lubelskiej dzielnicy Dziesiąta. – Duży ruch powoduje, że przejście na drugą stronę jezdni jest utrudnione i wysoce ryzykowne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Byłem już nieraz u urzędników z prośbą o ustawienie na tym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej – mówi Kazimierz Ciebiera. I dodaje, że nie przyniosło to efektu. Dlatego postanowił zebrać podpisy innych mieszkańców w tej sprawie.
– Podpisało się 60 osób i pod koniec czerwca zaniosłem pismo do Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta – tłumaczy.
– Większość samochodów, w tym – także ciężarowych, nie przestrzega ograniczeń prędkości – mówi pani Maria, mieszkanka dzielnicy. I tłumaczy, że zdecydowanie pogarsza się bezpieczeństwo na jezdni w czasie opadów.

– Jest ryzykownie nawet przy korzystaniu z wyznaczonego przejścia dla pieszych. Zdarza się tutaj dużo wypadków i stłuczek – dodaje kobieta. I wyjaśnia, że czułaby się dużo bezpieczniej przechodząc przez jezdnię ze światłami.

W piśmie do urzędników mieszkańcy przedstawili kilka spraw, które bezpośrednio dotyczą ich zdrowia i bezpieczeństwa dobytku. Chodzi o stan jezdni na ulicy Kunickiego i jej konstrukcję. Podczas ulewnego deszczu zamienia się ona na tym odcinku w prawdziwy potok.

– Rwąca woda podmywa nam dom znajdujące się w pobliżu drogi – załamuje ręce inna mieszkanka, pani Monika.
Problemem jest także uciążliwy ruch wielotonowych samochodów ciężarowych, które, przejeżdżając przez nierówności jezdni, powodują drgania w domach, doprowadzając do powstawania szczelin w ich ścianach.
– W tym momencie instalacja sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu nie wchodzi w grę – nie daje nadziei Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta Lublin. I tłumaczy, że przebudowa skrzyżowania uzależniona jest od wydłużenia trakcji trolejbusowej w ramach Zintegrowanego Systemu Miejskiego Transportu Publicznego.

– Razem z przebudową skrzyżowania, poprawiona zostanie kanalizacja deszczowa – dodaje Janicki. Termin realizacji projektu ZSMTP przypada na 2015 rok.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hub / 14 lipca 2009 o 07:31
jak pismo nie pomogło i nie chcą zrobić świateł, to trzeba wejść na to niebezpieczne przejscie i chodzić aż do skutku (tak jak robił to Lepper)
Avatar
~xyz~ / 13 lipca 2009 o 22:58
Swego czasu rozmawiałem z radnym z naszego okręgu wyborczego na temat bezpieczeństwa pieszych na odcinku od ul. Zemborzyckiej do skrzyżowania z Głuską /Sierpińskiego/Abramowicką .Radny złożył nawet interpelację na sesji Rady miasta. Jednak ówczesny vice prezydent p. Perdeus odpowiedział że nie ma tu żadnego zagrożenie ponieważ statystycznie występuję tu znikoma wypadkowość. .....??????? Ludzie!! Gdyby tu mieszkali ludzie wpływowi tzw. vipy ulica byłaby już dawno przebudowana tak jak Al. Warszawska - gdzie co kilkadziesiąt metrów występują przejścia i skrzyżowania z sygnalizacja świetlną. Ul. Kunickiego jest ulicą wylotową z miasta a Al. Warszawska jest uliczka lokalna ponieważ ruch z miasta kierunku Wawy kierowany jest przez inną szerokopasmową jezdnię!!!! Przy następnych wyborach do Rady Miasta musimy przypomnieć obecnym radnym ich obietnice wyborcze sprzed lat... Ile jeszcze wypadków ile trupów ile kalek by ktoś z decydentów się opamiętał!!!!!! Ja codziennie kilka razy wyjeżdżając z bocznej ulicy na Kunickiego po prostu wymuszam pierwszeństwo bo nie sposób bezpiecznie wyjechać. . A piesi?? Piesi po modlitwie fruną przez jezdnie w tempie odrzutowca.. A gdzie szanowna policja?????? Myśla że atrapa radaru przy Orzeszkowej załatwi temat?????
Swego czasu rozmawiałem z radnym z naszego okręgu wyborczego na temat bezpieczeństwa pieszych na odcinku od ul. Zemborzyckiej do skrzyżowania z Głuską /Sierpińskiego/Abramowicką .Radny złożył nawet interpelację na sesji Rady miasta. Jednak ówczesny vice prezydent p. Perdeus odpowiedział że nie ma tu żadnego zagrożenie ponieważ statystycznie występuję tu znikoma wypadkowość. .....??????? Ludzie!! Gdyby tu mieszkali ludzie wpływowi tzw. vipy ulica byłaby już dawno przebudowana tak jak Al. Warszawska - gdzie co kilkadziesiąt metrów wy... rozwiń
Avatar
Lubelak / 13 lipca 2009 o 20:37
Może dyrektorowanie tego pana też nie wejdzie w grę po poważniejszym wypadku na tym skrzyżowaniu, gdzie nie tylko mieszkańcy, ale i odwiedzający pacjentów w szpitalach przechodzą.
Avatar
jurekjp / 13 lipca 2009 o 17:33
A może Pan Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta Lublin oraz Pan Prezydent zamieszka w domach w pobliżu skrzyżowania i czy w takiej sytuacji też powie że nie wchodzi w rachubę budowa instalacji świetlnej wcześniej niż w 2015 roku, lub gdyby zginął na tym skrzyżowaniu ich bliski czy też tak dalej będą mówić. ?????
Avatar
hub / 14 lipca 2009 o 07:31
jak pismo nie pomogło i nie chcą zrobić świateł, to trzeba wejść na to niebezpieczne przejscie i chodzić aż do skutku (tak jak robił to Lepper)
Avatar
~xyz~ / 13 lipca 2009 o 22:58
Swego czasu rozmawiałem z radnym z naszego okręgu wyborczego na temat bezpieczeństwa pieszych na odcinku od ul. Zemborzyckiej do skrzyżowania z Głuską /Sierpińskiego/Abramowicką .Radny złożył nawet interpelację na sesji Rady miasta. Jednak ówczesny vice prezydent p. Perdeus odpowiedział że nie ma tu żadnego zagrożenie ponieważ statystycznie występuję tu znikoma wypadkowość. .....??????? Ludzie!! Gdyby tu mieszkali ludzie wpływowi tzw. vipy ulica byłaby już dawno przebudowana tak jak Al. Warszawska - gdzie co kilkadziesiąt metrów występują przejścia i skrzyżowania z sygnalizacja świetlną. Ul. Kunickiego jest ulicą wylotową z miasta a Al. Warszawska jest uliczka lokalna ponieważ ruch z miasta kierunku Wawy kierowany jest przez inną szerokopasmową jezdnię!!!! Przy następnych wyborach do Rady Miasta musimy przypomnieć obecnym radnym ich obietnice wyborcze sprzed lat... Ile jeszcze wypadków ile trupów ile kalek by ktoś z decydentów się opamiętał!!!!!! Ja codziennie kilka razy wyjeżdżając z bocznej ulicy na Kunickiego po prostu wymuszam pierwszeństwo bo nie sposób bezpiecznie wyjechać. . A piesi?? Piesi po modlitwie fruną przez jezdnie w tempie odrzutowca.. A gdzie szanowna policja?????? Myśla że atrapa radaru przy Orzeszkowej załatwi temat?????
Swego czasu rozmawiałem z radnym z naszego okręgu wyborczego na temat bezpieczeństwa pieszych na odcinku od ul. Zemborzyckiej do skrzyżowania z Głuską /Sierpińskiego/Abramowicką .Radny złożył nawet interpelację na sesji Rady miasta. Jednak ówczesny vice prezydent p. Perdeus odpowiedział że nie ma tu żadnego zagrożenie ponieważ statystycznie występuję tu znikoma wypadkowość. .....??????? Ludzie!! Gdyby tu mieszkali ludzie wpływowi tzw. vipy ulica byłaby już dawno przebudowana tak jak Al. Warszawska - gdzie co kilkadziesiąt metrów wy... rozwiń
Avatar
Lubelak / 13 lipca 2009 o 20:37
Może dyrektorowanie tego pana też nie wejdzie w grę po poważniejszym wypadku na tym skrzyżowaniu, gdzie nie tylko mieszkańcy, ale i odwiedzający pacjentów w szpitalach przechodzą.
Avatar
jurekjp / 13 lipca 2009 o 17:33
A może Pan Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta Lublin oraz Pan Prezydent zamieszka w domach w pobliżu skrzyżowania i czy w takiej sytuacji też powie że nie wchodzi w rachubę budowa instalacji świetlnej wcześniej niż w 2015 roku, lub gdyby zginął na tym skrzyżowaniu ich bliski czy też tak dalej będą mówić. ?????

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 0

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 8 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia]
galeria

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na terenie browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie zakończyły się trzydniowe Kozienalia 2018.

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 28 8

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca 60 6

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 22 38

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria
film

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 31 3

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 1

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 8 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 13 7

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 31 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!