poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Mieszkańcy Głuska chcą przebudowy ulicy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 września 2008, 14:35
Autor: DOMINIK SMAGA

- Nie zgadzamy się na to, by budowa ul. Głuskiej zaczeła się dopiero po 2013 roku - mówią mieszkańcy dzielnicy Głusk, którzy przyszli protestować w Ratuszu.

Pod ich naciskiem prezydent zrezygnował z cięcia funduszy przeznaczonych na projektowanie ulicy.

Oburzenie mieszkańców wywołały dwa projekty uchwał, które prezydent Lublina przygotował na dzisiejszą sesję Rady Miasta. Pierwsza z nich dotyczyła planu najważniejszych inwestycji miejskich na najbliższe 7 lat.

W dokumencie była mowa, że przebudowa zniszczonej ul. Głuskiej zacznie się dopiero po roku 2013. Do tego czasu Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ma zakończyć budowę kolektora sanitarnego. O ile sam kolektor będzie biec wzdłuż Czechówki, o tyle przyłącza do poszczególnych posesji mają przeciąć ul. Głuską.

- Przecież najlepiej będzie jeśli jednocześnie z budową przyłączy miasto zabierze się za wykonanie naszej ulicy. Te dwie inwestycje można przecież ze sobą połączyć - przekonuje Teresa Stępniak, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy.

- Nie możemy czekać na nową drogę tak długo. Przecież to jest główna ulica łącząca nas z centrum Lublina - dodaje. - Wtedy budowa będzie nawet tańsza - twierdzi Piotr Gawryszczak, miejski radny PiS.

Termin budowy ul. Głuskiej nie był jedynym zastrzeżeniem, ktore radni mieli do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na lata 2008 - 2015. Uwag było tak dużo, że prezydent wycofał projekt z wczorajszych obrad.

- Dlatego nie można już mówić, że w przyszłych latach nie znajdziemy pieniędzy na ul. Głuską, bo przecież będziemy rozmawiać o tym na nowo - zapewnia Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina. I dodaje, że zrobi, co może, by prace wodociągowców zsynchronizować z robotami drogowymi.

W Ratuszu na razie nie ma nawet dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia przebudowy ul. Głuskiej. Odpowiednie projekty dopiero mają powstać. Choć przez chwilę nawet to stanęło pod znakiem zapytania.

W przedstawionej radnym propozycji zmian w tegorocznym budżecie miasta znalazł się zapis uszczuplający fundusze przeznaczone na projektowanie ul. Głuskiej o kwotę 390 tys. złotych, która miała trafić na zapłatę za trwającą już budowę ul. Jana Pawła II. Także to wywołało protesty mieszkańców.

- Przywracam kwotę na projektowanie Głuskiej - oświadczył na sesji prezydent Adam Wasilewski.

Pieniądze zostały, plany na przyszłe lata mają byc jeszcze raz przemyślane, ale mieszkańcy podchodzą do obietnic z nieufnością. - Były już spotkania z prezydentem, były też obietnice i do tej pory nie zostały zrealizowane - dodaje Stępniak.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
skandal77
jabba
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

skandal77
skandal77 (26 września 2008 o 09:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wcale się nie dziwię mieszkańcom Głuska. Ostatnio przez to coś co nazywają drogą jechałem w tamtym roku. Jeżeli przez ten czas nic się nie zmieniło to na prawdę im z całego serca współczuje takiego połączenia ze światem. Przecież to wstyd takimi dołami jeździć. A ulica Głuska w Lublinie?? Matko jedyna. Przecież to istny horror. Aż dziwne, że przy tych wybojach swoją siedzibę ma firma drogowo-mostowa. Wstyd.
Rozwiń
jabba
jabba (26 września 2008 o 08:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skoro wszsytko można krzykiem wymusić to ja też krzyknę! Domagam się remontu Diamentowej, Armii Krajowej, obiecywanego wiaduktu Filaretów-Sowińskiego, szerszej Głębokiej!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!