Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 grudnia 2010 r.
19:35
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Lublina proszą o więcej basenów

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 11 A A

Dwa obywatelskie projekty uchwał dotyczące budowy basenów rozpatrzą miejscy radni. Mają na to trzy miesiące.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwszy z projektów skierowali mieszkańcy Czubów, którzy chcą budowy pływalni obok kompleksu szkolnego przy ul. Biedronki na os. Łęgi.

Specjalny list w tej sprawie popierający starania mieszkańców wysłał też do Rady Miasta proboszcz kościoła z ul. Kaczeńcowej. Drugi projekt przygotowali mieszkańcy Węglina.

Chcą wpisania na listę miejskich wydatków budowy basenu obok szkół przy ul. Roztocze. Podkreślają, że gotowy jest już kompletny projekt opracowany w grudniu 2008 r. i wnioskują, by miasto wyłożyło na ten cel 11,5 mln zł.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kościelny / 15 grudnia 2010 o 12:21
[size="5"]>starania mieszkańców wysłał też do Rady Miasta proboszcz kościoła[/size]
Czyżby proboszcz szykował się do przejęcia basenu i później całej szkoły?W jednej z lubelskich dzielnic (Bronowice) też kilka lat temu wyremontowano pomieszczenia na dom sporetu i przekazano bezpłatnie pobliskiej parafii.
KOściół weźmie wszystko.......
Avatar
Jan_Niezbędny / 15 grudnia 2010 o 12:03
[quote name='Konrad' timestamp='1292408049' post='406060']
To jeszcze raz przeczytaj ze zrozumieniem to co ja napisałem i wskaż mi choć fragment mojej wypowiedzi, gdzie ja piszę cokolwiek na temat niebudowania basenów osiedlowych. Ty wspomniałeś w pierwszym poście o budowaniu poza szkołami basenów przez "miasto". Moje zdanie jest inne. Powinno budować baseny szkolne, po to by dzieci nauczyły się pływać w taki sam sposób jak pisać i czytać. To powinno być obligatoryjne. I to jest właśnie zadaniem MIASTA czyli samorządu. Zobacz ile szkół na Węgrzech czy w dawnym NRD miało baseny. Zobacz na odsetek utonięć na Węgrzech o porównaj to z Polską (u nas przeszło dwukrotnie więcej).Nie masz kompletnie pojęcia odnośnie źródeł finansowania. Baseny szkolne to zadanie oczywiście miasta, natomiast te osiedlowe absolutnie nie mogą (Lublin) być finansowane przez miasto, a przez kapitał prywatny - komercyjny. Zauważ, że Pruszkowski z Wasilewskim przez 12 lat nie wybudowali niczego, a obaj jako priorytety w swych kampaniach mówili o aquaparkach. Zobacz na jakich zasadach i jakie wybudowano aquaparki w Zakopanem, Darłowie, Łodzi, we Wrocławiu. Tam burmistrzowie i prezydenci potrafili rządzić i takie aquaparki są od lat i to po kilka w jednym mieście. W Lublinie najnowocześniejszy basen (choć skromny i głównie na własne potrzeby) wybudował Uniwersytet Przyrodniczy ze środków unijnych i własnych - na szczęście bez udziału "miasta".
[/quote]


[quote name='ziuk' timestamp='1292409696' post='406072']
jak mieszkancy Lublina wybrali sobie PO, to niech PO im buduje baseny z tego co naprzywlaszczali sobie przez te trzy lata rzadow/nierzadow. A pieniadz spoleczny powinien pojsc na zasilki dla tych setek tysiecy bezrobotnych w naszym regionie i dofinansowanie rent i emerytur zolnierzy Solidarnosci. To wlasnie wspomniani bohaterowie przyniesli sztandar wolnosci Polsce. Oczywiscie Pan Jaroslaw Kaczynski wciaz o tym fakcie przypominajacy jest przedstawiany jako wariat na prochach. Jednak spoleczenstwo to prawdziwie polskie wie kto jest autentycznym przywodca i ojcem narodu madrego, pozbawionego kompleksow wschodnio europejskich i zacietrzewienia politycznego. Wszystkie wszy staraja sie za wszelka cene wymazac z naszej historii prawdziwy zyciorys dwoch najwiekszych synow narodu i prawdziwych bohaterow najkorzystniejszych przemian spolecznych w dziejach Polski. Tuskomatoly bez falszowania i oszukiwania w wyborach nigdy nie osiagneliby tak wysokiego rezultatu wyborczego. Wystarczy z uwaga i inteligencja wsluchac sie w slowa ludzi PiS, aby ten fakt skonstatowac.
[/quote]
jak mieszkancy Lublina wybrali sobie PO, to niech PO im buduje baseny z tego co naprzywlaszczali sobie przez te trzy lata rzadow/nierzadow. A pieniadz spoleczny powinien pojsc na zasilki dla tych setek tysiecy bezrobotnych w naszym regionie i dofinansowanie rent i emerytur zolnierzy Solidarnosci. To wlasnie wspomniani bohaterowie przyniesli sztandar wolnosci Polsce. Oczywiscie Pan Jaroslaw Kaczynski wciaz o tym fakcie przypominajacy jest przedstawiany jako wariat na prochach. Jednak spoleczenstwo to prawdziwie polskie wie kto jest autentycznym przywodca i ojcem narodu madrego, pozbawionego kompleksow wschodnio europejskich i zacietrzewienia politycznego. Wszystkie wszy staraja sie za wszelka cene wymazac z naszej historii prawdziwy zyciorys dwoch najwiekszych synow narodu i prawdziwych bohaterow najkorzystniejszych przemian spolecznych w dziejach Polski. Tuskomatoly bez falszowania i oszukiwania w wyborach nigdy nie osiagneliby tak wysokiego rezultatu wyborczego. Wystarczy z uwaga i inteligencja wsluchac sie w slowa ludzi PiS, aby ten fakt skonstatowac.


weź się lepiej do roboty, a nie swoje frustracje wylewasz na forum... boli Cię zapewne, że inni mają lepiej od Ciebie co?


weź się lepiej do roboty, a nie swoje frustracje wylewasz na forum... boli Cię zapewne, że inni mają lepiej od Ciebie co? rozwiń
Avatar
Konrad / 15 grudnia 2010 o 12:01
[quote name='ziuk' timestamp='1292409696' post='406072']
jak mieszkancy Lublina wybrali sobie PO, to niech PO im buduje baseny .... [/quote]

Troszkę o Andrzeju Pruszkowskim, przez dwie kadencje miłościwie panującym włodarzu Lublina cytat z Wikipedii .... "wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W 2005 został członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich."
I cóż Twój Umiłowany Przywódca Jarosław i cały śmierdzący PiSuar zrobił dla swego lubelskiego przydupasa Pruszkowskiego przez jego 8 lat rządów w sprawie basenu dla Lublina? Jeszcze większy oszołom i nieudacznik jak i Wasilewski, z ta różnicą, że w Lublinie rządził przez 8 lat, a ten drugi przez 4.
[quote name='ziuk' timestamp='1292409696' post='406072']
jak mieszkancy Lublina wybrali sobie PO, to niech PO im buduje baseny .... [/quote]

Troszkę o Andrzeju Pruszkowskim, przez dwie kadencje miłościwie panującym włodarzu Lublina cytat z Wikipedii .... "wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W 2005 został członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich."
I cóż Twój Umiłowany Przywódca Jarosław i cały śmierdzący PiSuar zrobił dla swego lubelskiego prz... rozwiń
Avatar
xyz13 / 15 grudnia 2010 o 11:49
a ja wnioskuję o drugie lodowisko takie jakie było w hali Globus
WSTYD ŻENADA aby tak duże miasto miało tylko jedno lodowisko z prawdziwego zdarzenia o ile można to co tam stoi na
Zygmuntowskich tak nazwać.

HALA GLOBUS ŚWIECI PUSTKAMI NIC TAM SIĘ NIE DZIEJE MIASTO PŁACI ZA JEJ UTRZYMANIE. Likwidacja lodowiska była najgłupszą decyzją
Avatar
ziuk / 15 grudnia 2010 o 11:41
jak mieszkancy Lublina wybrali sobie PO, to niech PO im buduje baseny z tego co naprzywlaszczali sobie przez te trzy lata rzadow/nierzadow. A pieniadz spoleczny powinien pojsc na zasilki dla tych setek tysiecy bezrobotnych w naszym regionie i dofinansowanie rent i emerytur zolnierzy Solidarnosci. To wlasnie wspomniani bohaterowie przyniesli sztandar wolnosci Polsce. Oczywiscie Pan Jaroslaw Kaczynski wciaz o tym fakcie przypominajacy jest przedstawiany jako wariat na prochach. Jednak spoleczenstwo to prawdziwie polskie wie kto jest autentycznym przywodca i ojcem narodu madrego, pozbawionego kompleksow wschodnio europejskich i zacietrzewienia politycznego. Wszystkie wszy staraja sie za wszelka cene wymazac z naszej historii prawdziwy zyciorys dwoch najwiekszych synow narodu i prawdziwych bohaterow najkorzystniejszych przemian spolecznych w dziejach Polski. Tuskomatoly bez falszowania i oszukiwania w wyborach nigdy nie osiagneliby tak wysokiego rezultatu wyborczego. Wystarczy z uwaga i inteligencja wsluchac sie w slowa ludzi PiS, aby ten fakt skonstatowac.
jak mieszkancy Lublina wybrali sobie PO, to niech PO im buduje baseny z tego co naprzywlaszczali sobie przez te trzy lata rzadow/nierzadow. A pieniadz spoleczny powinien pojsc na zasilki dla tych setek tysiecy bezrobotnych w naszym regionie i dofinansowanie rent i emerytur zolnierzy Solidarnosci. To wlasnie wspomniani bohaterowie przyniesli sztandar wolnosci Polsce. Oczywiscie Pan Jaroslaw Kaczynski wciaz o tym fakcie przypominajacy jest przedstawiany jako wariat na prochach. Jednak spoleczenstwo to prawdziwie polskie wie kto jest autentyczn... rozwiń
Avatar
Konrad / 15 grudnia 2010 o 11:14
[quote name='Beret' timestamp='1292403992' post='406032']
Widzisz, twoje dziecko miało naukę pływania w szkole i nauczyło się pływać. Ale ty chyba kultury ze szkoły (ani domu) nie wyniosłeś. Zastanów się teraz, mój ty gigancie intelektu, jaka jest podstawowa wada przyszkolnego basenu ...
[/quote]
To jeszcze raz przeczytaj ze zrozumieniem to co ja napisałem i wskaż mi choć fragment mojej wypowiedzi, gdzie ja piszę cokolwiek na temat niebudowania basenów osiedlowych. Ty wspomniałeś w pierwszym poście o budowaniu poza szkołami basenów przez "miasto".
Moje zdanie jest inne. Powinno budować baseny szkolne, po to by dzieci nauczyły się pływać w taki sam sposób jak pisać i czytać. To powinno być obligatoryjne. I to jest właśnie zadaniem MIASTA czyli samorządu. Zobacz ile szkół na Węgrzech czy w dawnym NRD miało baseny. Zobacz na odsetek utonięć na Węgrzech o porównaj to z Polską (u nas przeszło dwukrotnie więcej).
Nie masz kompletnie pojęcia odnośnie źródeł finansowania. Baseny szkolne to zadanie oczywiście miasta, natomiast te osiedlowe absolutnie nie mogą (Lublin) być finansowane przez miasto, a przez kapitał prywatny - komercyjny. Zauważ, że Pruszkowski z Wasilewskim przez 12 lat nie wybudowali niczego, a obaj jako priorytety w swych kampaniach mówili o aquaparkach. Zobacz na jakich zasadach i jakie wybudowano aquaparki w Zakopanem, Darłowie, Łodzi, we Wrocławiu. Tam burmistrzowie i prezydenci potrafili rządzić i takie aquaparki są od lat i to po kilka w jednym mieście. W Lublinie najnowocześniejszy basen (choć skromny i głównie na własne potrzeby) wybudował Uniwersytet Przyrodniczy ze środków unijnych i własnych - na szczęście bez udziału "miasta".
[quote name='Beret' timestamp='1292403992' post='406032']
Widzisz, twoje dziecko miało naukę pływania w szkole i nauczyło się pływać. Ale ty chyba kultury ze szkoły (ani domu) nie wyniosłeś. Zastanów się teraz, mój ty gigancie intelektu, jaka jest podstawowa wada przyszkolnego basenu ...
[/quote]
To jeszcze raz przeczytaj ze zrozumieniem to co ja napisałem i wskaż mi choć fragment mojej wypowiedzi, gdzie ja piszę cokolwiek na temat niebudowania basenów osiedlowych. Ty wspomniałeś w pierwszym poście o... rozwiń
Avatar
Beret / 15 grudnia 2010 o 10:06
[quote name='Konrad' timestamp='1292402767' post='406023']
Jesteś kompletnym idiotą z takim rozumowaniem.
[/quote]

Widzisz, twoje dziecko miało naukę pływania w szkole i nauczyło się pływać. Ale ty chyba kultury ze szkoły (ani domu) nie wyniosłeś. Zastanów się teraz, mój ty gigancie intelektu, jaka jest podstawowa wada przyszkolnego basenu (oprócz tych wymienionych przeze mnie). Koszty utrzymania. Przychody z wynajmu czasu basenowego i sprzedaży karnetów dla ludności są niskie, bo basen musi być przez większość dnia dostępny dla szkolnej młodzieży. Czyli taki basen de facto utrzymuje miasto. Czy nie lepszym zatem pomysłem byłoby wybudowanie dużych kompleksów basenowych po jednym w każdej dzielnicy, z których szkoły mogłyby również korzystać bez blokowania dostępu do basenu normalnym ludziom? Miasto czerpie korzyści ze sprzedaży biletów i karnetów. Do tego może wynajmować powierzchnię w budynku dla wszelakich sklepików, kafejek i fast-foodów (wiadomo, że po wyjściu z basenu trzeba trochę ochłonąć, wyschnąć, jeść i pić chce się jak diabli). Wiadomo, że trochę do tego interesu zawsze trzeba będzie dokładać (przynajmniej przez pierwsze 10 lat) ale będzie to, założę się, mniej niż musiałoby pójść na utrzymanie basenów przy każdej szkole. A zapotrzebowanie na baseny jest, co widać po tym, jak trudno dostać się na Mosir, na basen UP czy nowo-otwarty basen na Podzamczu.
[quote name='Konrad' timestamp='1292402767' post='406023']
Jesteś kompletnym idiotą z takim rozumowaniem.
[/quote]

Widzisz, twoje dziecko miało naukę pływania w szkole i nauczyło się pływać. Ale ty chyba kultury ze szkoły (ani domu) nie wyniosłeś. Zastanów się teraz, mój ty gigancie intelektu, jaka jest podstawowa wada przyszkolnego basenu (oprócz tych wymienionych przeze mnie). Koszty utrzymania. Przychody z wynajmu czasu basenowego i sprzedaży karnetów dla ludności są niskie, bo basen musi... rozwiń
Avatar
Konrad / 15 grudnia 2010 o 09:46
[quote name='Beret' timestamp='1292401217' post='405994']
Cały czas powtarzam, że budowanie basenów przy szkołach to strata pieniędzy. Są przede wszystkim za małe i dostępne w dużej mierze wyłącznie dla uczniów.
[/quote]
Jesteś kompletnym idiotą z takim rozumowaniem. Najpotrzebniejsze są właśnie dla małych dzieci by obowiązkowo nauczyły się pływać. Mój syn mając 7 lat miał obowiązkowy basen w podstawówce i nauczył się pływać. W wieku 13 lat możliwe że uratował dorosłej kobiecie życie, bo podholował ją do brzegu jeziora. Ona nie miała tego szczęścia że w jej podstawówce był basen. Nie umiała tak dobrze pływać i wypuściła się za daleko od brzegu.
I jeszcze jakbyś troszkę nieco wysilił swoje to "coś" co masz pod Beret'em to byś doszedł do wniosku, że jakby większość szkól miała baseny, to one byłyby popołudniami dostępne dla dorosłych. I bez tłoku i blisko i szybko każdy pracujący mógłby pójść wieczorkiem popływać bo tych basenów byłoby zwyczajnie dużo.
[quote name='Beret' timestamp='1292401217' post='405994']
Cały czas powtarzam, że budowanie basenów przy szkołach to strata pieniędzy. Są przede wszystkim za małe i dostępne w dużej mierze wyłącznie dla uczniów.
[/quote]
Jesteś kompletnym idiotą z takim rozumowaniem. Najpotrzebniejsze są właśnie dla małych dzieci by obowiązkowo nauczyły się pływać. Mój syn mając 7 lat miał obowiązkowy basen w podstawówce i nauczył się pływać. W wieku 13 lat możliwe że uratował dorosłej kobiecie życie, bo podholował ... rozwiń
Avatar
Qavtan / 15 grudnia 2010 o 09:25
Beret, a orientujesz się (lub ktoś inny z czytelników) jak daje sobie radę basen MOSiR na al. Zygmuntowskich?
Avatar
Qavtan / 15 grudnia 2010 o 09:24
Basen na Bronowicach byłby bardzo dobrą inwestycją. Skorzystaliby mieszkańcy Bronowic, Dziesiątej, Majdanu Tatarskiego i byłby to najbliższy basen dla Felina.
Pomógłby przynajmniej części młodzieży z dzielnicy znaleźć zajęcie.
Niestety, o Lublin także ma swoje 'globalne południe', o którym niewielu pamięta.
Avatar
kościelny / 15 grudnia 2010 o 12:21
[size="5"]>starania mieszkańców wysłał też do Rady Miasta proboszcz kościoła[/size]
Czyżby proboszcz szykował się do przejęcia basenu i później całej szkoły?W jednej z lubelskich dzielnic (Bronowice) też kilka lat temu wyremontowano pomieszczenia na dom sporetu i przekazano bezpłatnie pobliskiej parafii.
KOściół weźmie wszystko.......
Avatar
Jan_Niezbędny / 15 grudnia 2010 o 12:03
[quote name='Konrad' timestamp='1292408049' post='406060']
To jeszcze raz przeczytaj ze zrozumieniem to co ja napisałem i wskaż mi choć fragment mojej wypowiedzi, gdzie ja piszę cokolwiek na temat niebudowania basenów osiedlowych. Ty wspomniałeś w pierwszym poście o budowaniu poza szkołami basenów przez "miasto". Moje zdanie jest inne. Powinno budować baseny szkolne, po to by dzieci nauczyły się pływać w taki sam sposób jak pisać i czytać. To powinno być obligatoryjne. I to jest właśnie zadaniem MIASTA czyli samorządu. Zobacz ile szkół na Węgrzech czy w dawnym NRD miało baseny. Zobacz na odsetek utonięć na Węgrzech o porównaj to z Polską (u nas przeszło dwukrotnie więcej).Nie masz kompletnie pojęcia odnośnie źródeł finansowania. Baseny szkolne to zadanie oczywiście miasta, natomiast te osiedlowe absolutnie nie mogą (Lublin) być finansowane przez miasto, a przez kapitał prywatny - komercyjny. Zauważ, że Pruszkowski z Wasilewskim przez 12 lat nie wybudowali niczego, a obaj jako priorytety w swych kampaniach mówili o aquaparkach. Zobacz na jakich zasadach i jakie wybudowano aquaparki w Zakopanem, Darłowie, Łodzi, we Wrocławiu. Tam burmistrzowie i prezydenci potrafili rządzić i takie aquaparki są od lat i to po kilka w jednym mieście. W Lublinie najnowocześniejszy basen (choć skromny i głównie na własne potrzeby) wybudował Uniwersytet Przyrodniczy ze środków unijnych i własnych - na szczęście bez udziału "miasta".
[/quote]


[quote name='ziuk' timestamp='1292409696' post='406072']
jak mieszkancy Lublina wybrali sobie PO, to niech PO im buduje baseny z tego co naprzywlaszczali sobie przez te trzy lata rzadow/nierzadow. A pieniadz spoleczny powinien pojsc na zasilki dla tych setek tysiecy bezrobotnych w naszym regionie i dofinansowanie rent i emerytur zolnierzy Solidarnosci. To wlasnie wspomniani bohaterowie przyniesli sztandar wolnosci Polsce. Oczywiscie Pan Jaroslaw Kaczynski wciaz o tym fakcie przypominajacy jest przedstawiany jako wariat na prochach. Jednak spoleczenstwo to prawdziwie polskie wie kto jest autentycznym przywodca i ojcem narodu madrego, pozbawionego kompleksow wschodnio europejskich i zacietrzewienia politycznego. Wszystkie wszy staraja sie za wszelka cene wymazac z naszej historii prawdziwy zyciorys dwoch najwiekszych synow narodu i prawdziwych bohaterow najkorzystniejszych przemian spolecznych w dziejach Polski. Tuskomatoly bez falszowania i oszukiwania w wyborach nigdy nie osiagneliby tak wysokiego rezultatu wyborczego. Wystarczy z uwaga i inteligencja wsluchac sie w slowa ludzi PiS, aby ten fakt skonstatowac.
[/quote]
jak mieszkancy Lublina wybrali sobie PO, to niech PO im buduje baseny z tego co naprzywlaszczali sobie przez te trzy lata rzadow/nierzadow. A pieniadz spoleczny powinien pojsc na zasilki dla tych setek tysiecy bezrobotnych w naszym regionie i dofinansowanie rent i emerytur zolnierzy Solidarnosci. To wlasnie wspomniani bohaterowie przyniesli sztandar wolnosci Polsce. Oczywiscie Pan Jaroslaw Kaczynski wciaz o tym fakcie przypominajacy jest przedstawiany jako wariat na prochach. Jednak spoleczenstwo to prawdziwie polskie wie kto jest autentycznym przywodca i ojcem narodu madrego, pozbawionego kompleksow wschodnio europejskich i zacietrzewienia politycznego. Wszystkie wszy staraja sie za wszelka cene wymazac z naszej historii prawdziwy zyciorys dwoch najwiekszych synow narodu i prawdziwych bohaterow najkorzystniejszych przemian spolecznych w dziejach Polski. Tuskomatoly bez falszowania i oszukiwania w wyborach nigdy nie osiagneliby tak wysokiego rezultatu wyborczego. Wystarczy z uwaga i inteligencja wsluchac sie w slowa ludzi PiS, aby ten fakt skonstatowac.


weź się lepiej do roboty, a nie swoje frustracje wylewasz na forum... boli Cię zapewne, że inni mają lepiej od Ciebie co?


weź się lepiej do roboty, a nie swoje frustracje wylewasz na forum... boli Cię zapewne, że inni mają lepiej od Ciebie co? rozwiń
Avatar
Konrad / 15 grudnia 2010 o 12:01
[quote name='ziuk' timestamp='1292409696' post='406072']
jak mieszkancy Lublina wybrali sobie PO, to niech PO im buduje baseny .... [/quote]

Troszkę o Andrzeju Pruszkowskim, przez dwie kadencje miłościwie panującym włodarzu Lublina cytat z Wikipedii .... "wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W 2005 został członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich."
I cóż Twój Umiłowany Przywódca Jarosław i cały śmierdzący PiSuar zrobił dla swego lubelskiego przydupasa Pruszkowskiego przez jego 8 lat rządów w sprawie basenu dla Lublina? Jeszcze większy oszołom i nieudacznik jak i Wasilewski, z ta różnicą, że w Lublinie rządził przez 8 lat, a ten drugi przez 4.
[quote name='ziuk' timestamp='1292409696' post='406072']
jak mieszkancy Lublina wybrali sobie PO, to niech PO im buduje baseny .... [/quote]

Troszkę o Andrzeju Pruszkowskim, przez dwie kadencje miłościwie panującym włodarzu Lublina cytat z Wikipedii .... "wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W 2005 został członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich."
I cóż Twój Umiłowany Przywódca Jarosław i cały śmierdzący PiSuar zrobił dla swego lubelskiego prz... rozwiń
Avatar
xyz13 / 15 grudnia 2010 o 11:49
a ja wnioskuję o drugie lodowisko takie jakie było w hali Globus
WSTYD ŻENADA aby tak duże miasto miało tylko jedno lodowisko z prawdziwego zdarzenia o ile można to co tam stoi na
Zygmuntowskich tak nazwać.

HALA GLOBUS ŚWIECI PUSTKAMI NIC TAM SIĘ NIE DZIEJE MIASTO PŁACI ZA JEJ UTRZYMANIE. Likwidacja lodowiska była najgłupszą decyzją
Avatar
ziuk / 15 grudnia 2010 o 11:41
jak mieszkancy Lublina wybrali sobie PO, to niech PO im buduje baseny z tego co naprzywlaszczali sobie przez te trzy lata rzadow/nierzadow. A pieniadz spoleczny powinien pojsc na zasilki dla tych setek tysiecy bezrobotnych w naszym regionie i dofinansowanie rent i emerytur zolnierzy Solidarnosci. To wlasnie wspomniani bohaterowie przyniesli sztandar wolnosci Polsce. Oczywiscie Pan Jaroslaw Kaczynski wciaz o tym fakcie przypominajacy jest przedstawiany jako wariat na prochach. Jednak spoleczenstwo to prawdziwie polskie wie kto jest autentycznym przywodca i ojcem narodu madrego, pozbawionego kompleksow wschodnio europejskich i zacietrzewienia politycznego. Wszystkie wszy staraja sie za wszelka cene wymazac z naszej historii prawdziwy zyciorys dwoch najwiekszych synow narodu i prawdziwych bohaterow najkorzystniejszych przemian spolecznych w dziejach Polski. Tuskomatoly bez falszowania i oszukiwania w wyborach nigdy nie osiagneliby tak wysokiego rezultatu wyborczego. Wystarczy z uwaga i inteligencja wsluchac sie w slowa ludzi PiS, aby ten fakt skonstatowac.
jak mieszkancy Lublina wybrali sobie PO, to niech PO im buduje baseny z tego co naprzywlaszczali sobie przez te trzy lata rzadow/nierzadow. A pieniadz spoleczny powinien pojsc na zasilki dla tych setek tysiecy bezrobotnych w naszym regionie i dofinansowanie rent i emerytur zolnierzy Solidarnosci. To wlasnie wspomniani bohaterowie przyniesli sztandar wolnosci Polsce. Oczywiscie Pan Jaroslaw Kaczynski wciaz o tym fakcie przypominajacy jest przedstawiany jako wariat na prochach. Jednak spoleczenstwo to prawdziwie polskie wie kto jest autentyczn... rozwiń
Avatar
Konrad / 15 grudnia 2010 o 11:14
[quote name='Beret' timestamp='1292403992' post='406032']
Widzisz, twoje dziecko miało naukę pływania w szkole i nauczyło się pływać. Ale ty chyba kultury ze szkoły (ani domu) nie wyniosłeś. Zastanów się teraz, mój ty gigancie intelektu, jaka jest podstawowa wada przyszkolnego basenu ...
[/quote]
To jeszcze raz przeczytaj ze zrozumieniem to co ja napisałem i wskaż mi choć fragment mojej wypowiedzi, gdzie ja piszę cokolwiek na temat niebudowania basenów osiedlowych. Ty wspomniałeś w pierwszym poście o budowaniu poza szkołami basenów przez "miasto".
Moje zdanie jest inne. Powinno budować baseny szkolne, po to by dzieci nauczyły się pływać w taki sam sposób jak pisać i czytać. To powinno być obligatoryjne. I to jest właśnie zadaniem MIASTA czyli samorządu. Zobacz ile szkół na Węgrzech czy w dawnym NRD miało baseny. Zobacz na odsetek utonięć na Węgrzech o porównaj to z Polską (u nas przeszło dwukrotnie więcej).
Nie masz kompletnie pojęcia odnośnie źródeł finansowania. Baseny szkolne to zadanie oczywiście miasta, natomiast te osiedlowe absolutnie nie mogą (Lublin) być finansowane przez miasto, a przez kapitał prywatny - komercyjny. Zauważ, że Pruszkowski z Wasilewskim przez 12 lat nie wybudowali niczego, a obaj jako priorytety w swych kampaniach mówili o aquaparkach. Zobacz na jakich zasadach i jakie wybudowano aquaparki w Zakopanem, Darłowie, Łodzi, we Wrocławiu. Tam burmistrzowie i prezydenci potrafili rządzić i takie aquaparki są od lat i to po kilka w jednym mieście. W Lublinie najnowocześniejszy basen (choć skromny i głównie na własne potrzeby) wybudował Uniwersytet Przyrodniczy ze środków unijnych i własnych - na szczęście bez udziału "miasta".
[quote name='Beret' timestamp='1292403992' post='406032']
Widzisz, twoje dziecko miało naukę pływania w szkole i nauczyło się pływać. Ale ty chyba kultury ze szkoły (ani domu) nie wyniosłeś. Zastanów się teraz, mój ty gigancie intelektu, jaka jest podstawowa wada przyszkolnego basenu ...
[/quote]
To jeszcze raz przeczytaj ze zrozumieniem to co ja napisałem i wskaż mi choć fragment mojej wypowiedzi, gdzie ja piszę cokolwiek na temat niebudowania basenów osiedlowych. Ty wspomniałeś w pierwszym poście o... rozwiń
Avatar
Beret / 15 grudnia 2010 o 10:06
[quote name='Konrad' timestamp='1292402767' post='406023']
Jesteś kompletnym idiotą z takim rozumowaniem.
[/quote]

Widzisz, twoje dziecko miało naukę pływania w szkole i nauczyło się pływać. Ale ty chyba kultury ze szkoły (ani domu) nie wyniosłeś. Zastanów się teraz, mój ty gigancie intelektu, jaka jest podstawowa wada przyszkolnego basenu (oprócz tych wymienionych przeze mnie). Koszty utrzymania. Przychody z wynajmu czasu basenowego i sprzedaży karnetów dla ludności są niskie, bo basen musi być przez większość dnia dostępny dla szkolnej młodzieży. Czyli taki basen de facto utrzymuje miasto. Czy nie lepszym zatem pomysłem byłoby wybudowanie dużych kompleksów basenowych po jednym w każdej dzielnicy, z których szkoły mogłyby również korzystać bez blokowania dostępu do basenu normalnym ludziom? Miasto czerpie korzyści ze sprzedaży biletów i karnetów. Do tego może wynajmować powierzchnię w budynku dla wszelakich sklepików, kafejek i fast-foodów (wiadomo, że po wyjściu z basenu trzeba trochę ochłonąć, wyschnąć, jeść i pić chce się jak diabli). Wiadomo, że trochę do tego interesu zawsze trzeba będzie dokładać (przynajmniej przez pierwsze 10 lat) ale będzie to, założę się, mniej niż musiałoby pójść na utrzymanie basenów przy każdej szkole. A zapotrzebowanie na baseny jest, co widać po tym, jak trudno dostać się na Mosir, na basen UP czy nowo-otwarty basen na Podzamczu.
[quote name='Konrad' timestamp='1292402767' post='406023']
Jesteś kompletnym idiotą z takim rozumowaniem.
[/quote]

Widzisz, twoje dziecko miało naukę pływania w szkole i nauczyło się pływać. Ale ty chyba kultury ze szkoły (ani domu) nie wyniosłeś. Zastanów się teraz, mój ty gigancie intelektu, jaka jest podstawowa wada przyszkolnego basenu (oprócz tych wymienionych przeze mnie). Koszty utrzymania. Przychody z wynajmu czasu basenowego i sprzedaży karnetów dla ludności są niskie, bo basen musi... rozwiń
Avatar
Konrad / 15 grudnia 2010 o 09:46
[quote name='Beret' timestamp='1292401217' post='405994']
Cały czas powtarzam, że budowanie basenów przy szkołach to strata pieniędzy. Są przede wszystkim za małe i dostępne w dużej mierze wyłącznie dla uczniów.
[/quote]
Jesteś kompletnym idiotą z takim rozumowaniem. Najpotrzebniejsze są właśnie dla małych dzieci by obowiązkowo nauczyły się pływać. Mój syn mając 7 lat miał obowiązkowy basen w podstawówce i nauczył się pływać. W wieku 13 lat możliwe że uratował dorosłej kobiecie życie, bo podholował ją do brzegu jeziora. Ona nie miała tego szczęścia że w jej podstawówce był basen. Nie umiała tak dobrze pływać i wypuściła się za daleko od brzegu.
I jeszcze jakbyś troszkę nieco wysilił swoje to "coś" co masz pod Beret'em to byś doszedł do wniosku, że jakby większość szkól miała baseny, to one byłyby popołudniami dostępne dla dorosłych. I bez tłoku i blisko i szybko każdy pracujący mógłby pójść wieczorkiem popływać bo tych basenów byłoby zwyczajnie dużo.
[quote name='Beret' timestamp='1292401217' post='405994']
Cały czas powtarzam, że budowanie basenów przy szkołach to strata pieniędzy. Są przede wszystkim za małe i dostępne w dużej mierze wyłącznie dla uczniów.
[/quote]
Jesteś kompletnym idiotą z takim rozumowaniem. Najpotrzebniejsze są właśnie dla małych dzieci by obowiązkowo nauczyły się pływać. Mój syn mając 7 lat miał obowiązkowy basen w podstawówce i nauczył się pływać. W wieku 13 lat możliwe że uratował dorosłej kobiecie życie, bo podholował ... rozwiń
Avatar
Qavtan / 15 grudnia 2010 o 09:25
Beret, a orientujesz się (lub ktoś inny z czytelników) jak daje sobie radę basen MOSiR na al. Zygmuntowskich?
Avatar
Qavtan / 15 grudnia 2010 o 09:24
Basen na Bronowicach byłby bardzo dobrą inwestycją. Skorzystaliby mieszkańcy Bronowic, Dziesiątej, Majdanu Tatarskiego i byłby to najbliższy basen dla Felina.
Pomógłby przynajmniej części młodzieży z dzielnicy znaleźć zajęcie.
Niestety, o Lublin także ma swoje 'globalne południe', o którym niewielu pamięta.