Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 sierpnia 2011 r.
19:34
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy mają dosyć dzikiego targowiska na Bronowicach

Autor: Zdjęcie autora IZI
0 13 A A
Mały bazar powstał naprzeciwko legalnego targowiska przy ul. Krańcowej (Maciej Kaczanowski)
Mały bazar powstał naprzeciwko legalnego targowiska przy ul. Krańcowej (Maciej Kaczanowski)

Mieszkańcy mają dość bałaganu, który codziennie zostawiają po sobie właściciele straganów rozstawianych przed blokami przy ul. Krańcowej 109 i Łabędziej 21 w Lublinie. Chociaż handlarze nie mają pozwoleń na sprzedaż w tym miejscu, nie grożą im żadne kary.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mały bazar tworzy się dokładnie naprzeciwko legalnego targowiska przy ul. Krańcowej. Stoiska pojawiają się na chodnikach i na placu między dwoma blokami.

– Ludzie narzekają na bazar przy ul. Krańcowej, a nie widzieli, co dzieje się przed naszymi oknami – mówi nasza Czytelniczka. – Codziennie handlują przed naszym blokiem, nie sprzątają po sobie i załatwiają się w krzakach.

Straż Miejska próbuje walczyć z nielegalnymi stoiskami. Może jednak interweniować tylko na chodniku wzdłuż ul. Krańcowej. Pomiędzy blokami – już nie.

– Podejmujemy tam interwencje regularnie. Za utrudnianie przejścia i zajmowanie chodnika wzdłuż ulicy Krańcowej nakładamy mandaty karne – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej w Lublinie.

– Kontrole polegają również na sprawdzaniu, czy osoby handlujące prowadzą działalność handlową zgodnie z prawem. Ale w większości płacą podatek rolny i nie muszą mieć wpisu do ewidencji działalności gospodarczej – tłumaczy.

Strażnicy są jednak bezsilni na terenie, którym zajmuje się Zarząd Nieruchomości Komunalnych. A ZNK tłumaczy, że ma związane ręce.

– Sytuacja jest patowa, tak jak kiedyś z parkowaniem na drogach osiedlowych – mówi Artur Cichoń, rzecznik Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Lublinie. – Teren jest w utrzymaniu ZNK, a administruje nim LUB-KOM Ani nasza administracja, ani LUB-KOM, nie wydawał żadnej zgody, która dopuszczałaby handel. Ale nie możemy ani wystawiać mandatów, ani legitymować osób, które handlują. Możemy co najwyżej robić im zdjęcia, próbować ustalać ich dane i kierować to do sądu.

ZNK nie pobiera więc od handlujących żadnych opłat, a przez ciągły bałagan ma dodatkowe wydatki.
– Sprząta to LUB-KOM, ale za nasze pieniądze – przyznaje Cichoń.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
chłop ze wsi / 10 sierpnia 2011 o 21:13
gdyby mieszkańcy przestalirobic tam zakupy pewnie i stragany też znikłyby bez interwencji urzedników
Avatar
VAREA / 2 sierpnia 2011 o 19:15
[quote name='ja@' timestamp='1312285329' post='510005']
a może frustraci z "legalnego " targowiska doszli do głosu
:D:D:
bo jakoś mieszkańcom Bronowic nie przeszkadza syf który sami po sobie zostawiają :D Nie przeszkadzaja im psi gówna na środku alejek nie przeszkadzaja im smieci i szczyny meneli i "mlodzieży" okupujacej całe noce!( dzis o 4.oo nad ranem uciłchyły odgłosy młodzieży)ławki i zostawiajacy po sobie nad ranem syf w postaci kubków, rozbitych butelek i papierów z mcdonalda

żenada!
[/quote]



o to to!
[quote name='ja@' timestamp='1312285329' post='510005']
a może frustraci z "legalnego " targowiska doszli do głosu
:D:D:
bo jakoś mieszkańcom Bronowic nie przeszkadza syf który sami po sobie zostawiają :D Nie przeszkadzaja im psi gówna na środku alejek nie przeszkadzaja im smieci i szczyny meneli i "mlodzieży" okupujacej całe noce!( dzis o 4.oo nad ranem uciłchyły odgłosy młodzieży)ławki i zostawiajacy po sobie nad ranem syf w postaci kubków, rozbitych butelek i papierów z... rozwiń
Avatar
lucas / 2 sierpnia 2011 o 16:26
Trzeba nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Teren stanowi własność miasta w zarządzie ZNK a administruje nim na zlecenie ZNK spółka Lub-Kom. Ani ZNK ani też administrator nie pobierają opłat za miejsce. A skoro jesteś taki rezolutny poproś kogoś kto tam handluje żeby przedstawił Ci dowód opłaty handlowej. Każdy kij ma dwa końce.
Avatar
Tytus / 2 sierpnia 2011 o 15:48
Po pierwsze: Nie chodzi o targ Bronowice, ale a ten spend na przeciwko przy Łabędziej. Choć sens OBU TARGÓW jest mocno wątpliwy. Warzywa i owoce są wielkości monstrualnych możliwe, że dzięki chemii w nie wlanych. Poza tym ceny są z kosmosu. W okolicy Biedronka, Stokrotka, Lidl, Makro, Carrefour itd. Zamknąć te bazarki, zasadzić drzewa i zrobić parkingi których brakuje w stopniu skrajnym, a parkowanie na targu grozi odholowaniem, a godzina postoju kosztuje 20zł!!!!

Po drugie: Na tym "dzikim" bazarku to jakiś złom plastikowy sprzedają (zabawki, ubranka, ubrania) i słodycze. Zupełnie jak na odpust.

Po trzecie: Administracja jak już chce mieć taki syf też by mogła zarobić. Niestety w Polsce, a na lubelszczyźnie tym bardziej z myśleniem jest kłopocik. Wystarczy wykostkować teren, wymalować pola do stanowisk i brać za ich zajęcie na czas handlu kasę. Byłoby na utrzymanie i jeszcze pewnie by zostało.

Po czwarte: nad tym syfem nikt nie panuje i przejść się nie da.

PS. Na koniec cytat z bajki: MYŚLEĆ MYŚLEĆ MYŚLEĆ MYŚLEĆ MYŚLEĆ MYŚLEĆ MYŚLEĆ MYŚLEĆ MYŚLEĆ.
Po pierwsze: Nie chodzi o targ Bronowice, ale a ten spend na przeciwko przy Łabędziej. Choć sens OBU TARGÓW jest mocno wątpliwy. Warzywa i owoce są wielkości monstrualnych możliwe, że dzięki chemii w nie wlanych. Poza tym ceny są z kosmosu. W okolicy Biedronka, Stokrotka, Lidl, Makro, Carrefour itd. Zamknąć te bazarki, zasadzić drzewa i zrobić parkingi których brakuje w stopniu skrajnym, a parkowanie na targu gr... rozwiń
Avatar
crx / 2 sierpnia 2011 o 15:28
ZOBACZCIE,ŻE JEST NORMALNY ŚWIAT W KTÓRYM GATUNEK SIĘ WSPIERA ,A NIE NAWZAJEM ZJADA! http://www.youtube.com/watch?v=WJv_ZziKUJg&feature=player_detailpage
Avatar
sebastian / 2 sierpnia 2011 o 15:01
dajcie ludziom zarobić na szklankę chleba jakoś muszą zarobić
Avatar
ala / 2 sierpnia 2011 o 14:33
Tylko ciekawe skąd tam zawsze dzikie tłumy kupujące na tymże targowisku ?
To może najpierw trzeba zastanowić się-potrzebne to dzikie targowisko czy nie?
Po drugiej stronie jest przecież targ.A skoro nie chcecie-to nie kupować u dzikich handlarzy-znajdą sobie inne miejsce.Wy-mieszkańcy macie wybór.
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2011 o 13:54
[quote name='Brono' timestamp='1312284132' post='509988']
Przecież każdy z handlujących płaci opłatę targową.
Z tego co się dowiedziałem to opłaty te nie są tanie, bo ok. 50 zł od handlującego.
Dlaczego zatem miasto, które pobiera pieniądze nie wyda ich na jakieś toy-toye lub oczyszczenie placu ?
Przecież to są ogromne pieniądze zbierane tam codziennie.
[/quote]

"Teren jest w utrzymaniu ZNK, a administruje nim LUB-KOM.
Ani nasza administracja, ani LUB-KOM, nie wydawał żadnej zgody, która dopuszczałaby handel.
ZNK nie pobiera od handlujących żadnych opłat, a przez ciągły bałagan ma dodatkowe wydatki"


No to kto kłamie ?
Handel na dziko bez pobierania opłat czy handel w prawie z pobieranymi opłatami ?
[quote name='Brono' timestamp='1312284132' post='509988']
Przecież każdy z handlujących płaci opłatę targową.
Z tego co się dowiedziałem to opłaty te nie są tanie, bo ok. 50 zł od handlującego.
Dlaczego zatem miasto, które pobiera pieniądze nie wyda ich na jakieś toy-toye lub oczyszczenie placu ?
Przecież to są ogromne pieniądze zbierane tam codziennie.
[/quote]

"Teren jest w utrzymaniu ZNK, a administruje nim LUB-KOM.
... rozwiń
Avatar
kad / 2 sierpnia 2011 o 13:52
[quote name='Brono' timestamp='1312284132' post='509988']
Ten artykuł to przesada. To jest głos niewielkiej garstki ludzi którym to targowisko przeszkadza. Wiem że większość z mieszkańców jest bardzo zadowolona z tego że to targowisko istnieje. Można tu tanio kupić owoce, warzywa a także ubrania. Przecież każdy z handlujących płaci opłatę targową. Z tego co się dowiedziałem to opłaty te nie są tanie bo ok 50zł od handlującego. Dlaczego zatem miasto, które pobiera pieniadze nie wyda ich na jakieś toy-toye lub oczyszczenie placu? Przecież to są ogromne pieniądze zbierane tam codziennie.
[/quote]

Czytaj ze zrozumieniem, nie chodzi o legalne targowisko tylko dziki handel po drugiej stronie ulicy między wieżowcami za który nikt nie płaci. Co do "bezsilności" administracji, skoro ktoś wchodzi na ich prywatny teren z nielegalnym handlem to zamiast samemu bawić się w detektywów niech wezwą policję do wylegitymowania handlujących i na tej podstawie skierują sprawę do sądu
[quote name='Brono' timestamp='1312284132' post='509988']
Ten artykuł to przesada. To jest głos niewielkiej garstki ludzi którym to targowisko przeszkadza. Wiem że większość z mieszkańców jest bardzo zadowolona z tego że to targowisko istnieje. Można tu tanio kupić owoce, warzywa a także ubrania. Przecież każdy z handlujących płaci opłatę targową. Z tego co się dowiedziałem to opłaty te nie są tanie bo ok 50zł od handlującego. Dlaczego zatem miasto, które pobiera pieniadze nie wyda ich na jakieś toy-toye lub ocz... rozwiń
Avatar
matte / 2 sierpnia 2011 o 13:45
[color="#000080"]Takie małe targowiska mają swój urok. Uważam, że osoby opowiadające się za zniesieniem i zakazaniem handlu w tym miejscu same bardzo często robią tam zakupy, bo jest tanio i produkty są naprawdę doskonałej jakości i oczywiście jest blisko.
Osoby pobierające opłaty za handel na chodniku są przedstawicielami konkretnej firmy, która powinna zabezpieczyć miejsce dla swoich "klientów" stawiając toy toy.[/color]
Avatar
chłop ze wsi / 10 sierpnia 2011 o 21:13
gdyby mieszkańcy przestalirobic tam zakupy pewnie i stragany też znikłyby bez interwencji urzedników
Avatar
VAREA / 2 sierpnia 2011 o 19:15
[quote name='ja@' timestamp='1312285329' post='510005']
a może frustraci z "legalnego " targowiska doszli do głosu
:D:D:
bo jakoś mieszkańcom Bronowic nie przeszkadza syf który sami po sobie zostawiają :D Nie przeszkadzaja im psi gówna na środku alejek nie przeszkadzaja im smieci i szczyny meneli i "mlodzieży" okupujacej całe noce!( dzis o 4.oo nad ranem uciłchyły odgłosy młodzieży)ławki i zostawiajacy po sobie nad ranem syf w postaci kubków, rozbitych butelek i papierów z mcdonalda

żenada!
[/quote]



o to to!
[quote name='ja@' timestamp='1312285329' post='510005']
a może frustraci z "legalnego " targowiska doszli do głosu
:D:D:
bo jakoś mieszkańcom Bronowic nie przeszkadza syf który sami po sobie zostawiają :D Nie przeszkadzaja im psi gówna na środku alejek nie przeszkadzaja im smieci i szczyny meneli i "mlodzieży" okupujacej całe noce!( dzis o 4.oo nad ranem uciłchyły odgłosy młodzieży)ławki i zostawiajacy po sobie nad ranem syf w postaci kubków, rozbitych butelek i papierów z... rozwiń
Avatar
lucas / 2 sierpnia 2011 o 16:26
Trzeba nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Teren stanowi własność miasta w zarządzie ZNK a administruje nim na zlecenie ZNK spółka Lub-Kom. Ani ZNK ani też administrator nie pobierają opłat za miejsce. A skoro jesteś taki rezolutny poproś kogoś kto tam handluje żeby przedstawił Ci dowód opłaty handlowej. Każdy kij ma dwa końce.
Avatar
Tytus / 2 sierpnia 2011 o 15:48
Po pierwsze: Nie chodzi o targ Bronowice, ale a ten spend na przeciwko przy Łabędziej. Choć sens OBU TARGÓW jest mocno wątpliwy. Warzywa i owoce są wielkości monstrualnych możliwe, że dzięki chemii w nie wlanych. Poza tym ceny są z kosmosu. W okolicy Biedronka, Stokrotka, Lidl, Makro, Carrefour itd. Zamknąć te bazarki, zasadzić drzewa i zrobić parkingi których brakuje w stopniu skrajnym, a parkowanie na targu grozi odholowaniem, a godzina postoju kosztuje 20zł!!!!

Po drugie: Na tym "dzikim" bazarku to jakiś złom plastikowy sprzedają (zabawki, ubranka, ubrania) i słodycze. Zupełnie jak na odpust.

Po trzecie: Administracja jak już chce mieć taki syf też by mogła zarobić. Niestety w Polsce, a na lubelszczyźnie tym bardziej z myśleniem jest kłopocik. Wystarczy wykostkować teren, wymalować pola do stanowisk i brać za ich zajęcie na czas handlu kasę. Byłoby na utrzymanie i jeszcze pewnie by zostało.

Po czwarte: nad tym syfem nikt nie panuje i przejść się nie da.

PS. Na koniec cytat z bajki: MYŚLEĆ MYŚLEĆ MYŚLEĆ MYŚLEĆ MYŚLEĆ MYŚLEĆ MYŚLEĆ MYŚLEĆ MYŚLEĆ.
Po pierwsze: Nie chodzi o targ Bronowice, ale a ten spend na przeciwko przy Łabędziej. Choć sens OBU TARGÓW jest mocno wątpliwy. Warzywa i owoce są wielkości monstrualnych możliwe, że dzięki chemii w nie wlanych. Poza tym ceny są z kosmosu. W okolicy Biedronka, Stokrotka, Lidl, Makro, Carrefour itd. Zamknąć te bazarki, zasadzić drzewa i zrobić parkingi których brakuje w stopniu skrajnym, a parkowanie na targu gr... rozwiń
Avatar
crx / 2 sierpnia 2011 o 15:28
ZOBACZCIE,ŻE JEST NORMALNY ŚWIAT W KTÓRYM GATUNEK SIĘ WSPIERA ,A NIE NAWZAJEM ZJADA! http://www.youtube.com/watch?v=WJv_ZziKUJg&feature=player_detailpage
Avatar
sebastian / 2 sierpnia 2011 o 15:01
dajcie ludziom zarobić na szklankę chleba jakoś muszą zarobić
Avatar
ala / 2 sierpnia 2011 o 14:33
Tylko ciekawe skąd tam zawsze dzikie tłumy kupujące na tymże targowisku ?
To może najpierw trzeba zastanowić się-potrzebne to dzikie targowisko czy nie?
Po drugiej stronie jest przecież targ.A skoro nie chcecie-to nie kupować u dzikich handlarzy-znajdą sobie inne miejsce.Wy-mieszkańcy macie wybór.
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2011 o 13:54
[quote name='Brono' timestamp='1312284132' post='509988']
Przecież każdy z handlujących płaci opłatę targową.
Z tego co się dowiedziałem to opłaty te nie są tanie, bo ok. 50 zł od handlującego.
Dlaczego zatem miasto, które pobiera pieniądze nie wyda ich na jakieś toy-toye lub oczyszczenie placu ?
Przecież to są ogromne pieniądze zbierane tam codziennie.
[/quote]

"Teren jest w utrzymaniu ZNK, a administruje nim LUB-KOM.
Ani nasza administracja, ani LUB-KOM, nie wydawał żadnej zgody, która dopuszczałaby handel.
ZNK nie pobiera od handlujących żadnych opłat, a przez ciągły bałagan ma dodatkowe wydatki"


No to kto kłamie ?
Handel na dziko bez pobierania opłat czy handel w prawie z pobieranymi opłatami ?
[quote name='Brono' timestamp='1312284132' post='509988']
Przecież każdy z handlujących płaci opłatę targową.
Z tego co się dowiedziałem to opłaty te nie są tanie, bo ok. 50 zł od handlującego.
Dlaczego zatem miasto, które pobiera pieniądze nie wyda ich na jakieś toy-toye lub oczyszczenie placu ?
Przecież to są ogromne pieniądze zbierane tam codziennie.
[/quote]

"Teren jest w utrzymaniu ZNK, a administruje nim LUB-KOM.
... rozwiń
Avatar
kad / 2 sierpnia 2011 o 13:52
[quote name='Brono' timestamp='1312284132' post='509988']
Ten artykuł to przesada. To jest głos niewielkiej garstki ludzi którym to targowisko przeszkadza. Wiem że większość z mieszkańców jest bardzo zadowolona z tego że to targowisko istnieje. Można tu tanio kupić owoce, warzywa a także ubrania. Przecież każdy z handlujących płaci opłatę targową. Z tego co się dowiedziałem to opłaty te nie są tanie bo ok 50zł od handlującego. Dlaczego zatem miasto, które pobiera pieniadze nie wyda ich na jakieś toy-toye lub oczyszczenie placu? Przecież to są ogromne pieniądze zbierane tam codziennie.
[/quote]

Czytaj ze zrozumieniem, nie chodzi o legalne targowisko tylko dziki handel po drugiej stronie ulicy między wieżowcami za który nikt nie płaci. Co do "bezsilności" administracji, skoro ktoś wchodzi na ich prywatny teren z nielegalnym handlem to zamiast samemu bawić się w detektywów niech wezwą policję do wylegitymowania handlujących i na tej podstawie skierują sprawę do sądu
[quote name='Brono' timestamp='1312284132' post='509988']
Ten artykuł to przesada. To jest głos niewielkiej garstki ludzi którym to targowisko przeszkadza. Wiem że większość z mieszkańców jest bardzo zadowolona z tego że to targowisko istnieje. Można tu tanio kupić owoce, warzywa a także ubrania. Przecież każdy z handlujących płaci opłatę targową. Z tego co się dowiedziałem to opłaty te nie są tanie bo ok 50zł od handlującego. Dlaczego zatem miasto, które pobiera pieniadze nie wyda ich na jakieś toy-toye lub ocz... rozwiń
Avatar
matte / 2 sierpnia 2011 o 13:45
[color="#000080"]Takie małe targowiska mają swój urok. Uważam, że osoby opowiadające się za zniesieniem i zakazaniem handlu w tym miejscu same bardzo często robią tam zakupy, bo jest tanio i produkty są naprawdę doskonałej jakości i oczywiście jest blisko.
Osoby pobierające opłaty za handel na chodniku są przedstawicielami konkretnej firmy, która powinna zabezpieczyć miejsce dla swoich "klientów" stawiając toy toy.[/color]