Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 czerwca 2010 r.
18:31
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy osiedla Skarpa protestują przeciwko budowie garaży

0 17 A A

Nie pozwolimy na budowę – grożą mieszkańcy os. Skarpa. Protestują przeciwko planowej przy ul. Filaretów inwestycji Spółdzielni Mieszkaniowej "Czuby”. Dzisiaj obie strony sporu spotkały się, by wyjaśnić sprawę. Ale do porozumienia nie doszło.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przy ul. Filaretów spółdzielnia chce zbudować kompleks podziemnych garaży z lokalami usługowymi. To oznacza wycięcie kilkunastu drzew wzdłuż ulicy. Na wycinkę nie zgadzają się mieszkańcy najbliżej położonych bloków.

– Obeszłam wszystkie 130 mieszkań w bloku nr 1, tylko 4 rodziny były za budową – mówi Zofia Kotulska, mieszkanka "Skarpy”. – Rozumiem, że nie ludzie mają gdzie parkować, ale ze zdaniem większości też trzeba się liczyć. Tymczasem spółdzielnia kompletnie nas lekceważy.

Kilkudziesięciu mieszkańców zebrało się rano na miejscu planowanej wycinki. Pojawiła się też ratuszowa komisja z Wydziału Ochrony Środowiska.

Co działo się podczas spotkania? Czytaj na MM Lublin: Filaretów: Mieszkańcy protestowali, bo nie chcą budowy garaży

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mc / 29 czerwca 2010 o 14:47
Czarny Piotruś? a dlaczego nie "ciemny" ?

Kolego, najpierw przeczytaj ze zrozumieniem, co napisałem, a potem to komentuj!

o to właśnie chodzi, że miejsc parkingowych wolnych będzie bardzo mało jak zlikwidują bezpłatny parking a garaże sprzedadzą - no chyba że Ty kupisz je wszystkie, a potem jako światła i szczodra osoba pozwolisz parkować w tych garażach każdemu, kto tylko zechce za darmo ja w każdym razie chciałbym mieć gdzie postawić samochód, kiedy przyjeżdżam w odwiedziny do rodziców

na drugą stronę Filaretów jest raptem 50-100 m - to tak dużo?!
Czarny Piotruś? a dlaczego nie "ciemny" ?

Kolego, najpierw przeczytaj ze zrozumieniem, co napisałem, a potem to komentuj!

o to właśnie chodzi, że miejsc parkingowych wolnych będzie bardzo mało jak zlikwidują bezpłatny parking a garaże sprzedadzą - no chyba że Ty kupisz je wszystkie, a potem jako światła i szczodra osoba pozwolisz parkować w tych garażach każdemu, kto tylko zechce za darmo ja w każdym razie chciałbym mieć gdzie postawić samochód, kiedy przyjeżdżam w odwiedziny do rodzicówrozwiń
Avatar
Czarny Piotruś / 29 czerwca 2010 o 13:18
mc napisał:
jedna z tych Pań na zdjęciu to moja mama (nie ta, co krzyczy, akurat najwięcej na tym spotkaniu krzyczeli nie ci, którzy protestowali), więc proszę jej nie obrażać!!! to bardzo inteligentna kobieta, po studiach, z długoletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich; to po pierwsze

po drugie, spółdzielnia zlikwiduje bezpłatny parking, który zgodnie z prawem mieszkańcom okolicznych bloków się należy, a wybuduje garaże, które trzeba będzie kupić - zapewne za ciężkie pieniądze; niestety, niewielu ludzi z tych bloków będzie na to stać

po trzecie, dopóki nie poznałem szczegółów, też myślałem, że to jacyś pieniacze robią szum, ale po rozmowie z rodzicami dowiedziałem się więcej i wiem, że jednak to oni mają rację - wniosek: zanim osądzisz, postaraj się jak najwięcej dowiedzieć na temat osądzanej sprawy

po czwarte, po drugiej stronie ulicy Filaretów jest aż nadto miejsca na tego typu inwestycje; pośpiech, z jakim próbuje się przeforsować tę inwestycję jest wręcz zastanawiający



tak więc, mam nadzieję, że jednak "pieniaczom" tym razem się uda[/quote]
jedna z tych Pań na zdjęciu to moja mama (nie ta, co krzyczy, akurat najwięcej na tym spotkaniu krzyczeli nie ci, którzy protestowali), więc proszę jej nie obrażać!!! angry.gif to bardzo inteligentna kobieta, po studiach, z długoletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich; to po pierwsze[/quote]

Trudno zdarza się.

po drugie, spółdzielnia zlikwiduje bezpłatny parking, który zgodnie z prawem mieszkańcom okolicznych bloków się należy, a wybuduje garaże, które trzeba będzie kupić - zapewne za ciężkie pieniądze; niestety, niewielu ludzi z tych bloków będzie na to stać


Masz samochód? Bo garażów będzie o wiele, wiele mniej niż miejsc parkingowych. Te garaże to rozumiem będą na miejscu tego parkingu? Więc kolejne garaże w innym miejscu na osiedlu są jak najbardziej wskazane. A alternatywa jest prosta, jeśli faktycznie chodzi o tą zieleń, niech spółdzielnia za 1 z tych drzewek co je wytną posadzi np. 2 w innym miejscu lub 3...

[quote]po trzecie, dopóki nie poznałem szczegółów, też myślałem, że to jacyś pieniacze robią szum, ale po rozmowie z rodzicami dowiedziałem się więcej i wiem, że jednak to oni mają rację - wniosek: zanim osądzisz, postaraj się jak najwięcej dowiedzieć na temat osądzanej sprawy


A to do czego? To żadne tłumaczenie ani argument.

[quote]po czwarte, po drugiej stronie ulicy Filaretów jest aż nadto miejsca na tego typu inwestycje; pośpiech, z jakim próbuje się przeforsować tę inwestycję jest wręcz zastanawiający


Ale my mieszkamy na Skarpie i tu trzymamy samochody, nie na Rucie (bo zapewne o to osiedle chodzi) i nie interesuje mnie co robią tam z wolnym miejscem.
i nie interesuje mnie co robią tam z wolnym miejscem. rozwiń
Avatar
mc / 29 czerwca 2010 o 11:54
jedna z tych Pań na zdjęciu to moja mama (nie ta, co krzyczy, akurat najwięcej na tym spotkaniu krzyczeli nie ci, którzy protestowali), więc proszę jej nie obrażać!!! to bardzo inteligentna kobieta, po studiach, z długoletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich; to po pierwsze

po drugie, spółdzielnia zlikwiduje bezpłatny parking, który zgodnie z prawem mieszkańcom okolicznych bloków się należy, a wybuduje garaże, które trzeba będzie kupić - zapewne za ciężkie pieniądze; niestety, niewielu ludzi z tych bloków będzie na to stać

po trzecie, dopóki nie poznałem szczegółów, też myślałem, że to jacyś pieniacze robią szum, ale po rozmowie z rodzicami dowiedziałem się więcej i wiem, że jednak to oni mają rację - wniosek: zanim osądzisz, postaraj się jak najwięcej dowiedzieć na temat osądzanej sprawy

po czwarte, po drugiej stronie ulicy Filaretów jest aż nadto miejsca na tego typu inwestycje; pośpiech, z jakim próbuje się przeforsować tę inwestycję jest wręcz zastanawiający



tak więc, mam nadzieję, że jednak "pieniaczom" tym razem się uda
jedna z tych Pań na zdjęciu to moja mama (nie ta, co krzyczy, akurat najwięcej na tym spotkaniu krzyczeli nie ci, którzy protestowali), więc proszę jej nie obrażać!!! to bardzo inteligentna kobieta, po studiach, z długoletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich; to po pierwsze

po drugie, spółdzielnia zlikwiduje bezpłatny parking, który zgodnie z prawem mieszkańcom okolicznych bloków się należy, a wybuduje garaże, które trzeba będzie kupić - zapewne za ciężkie pieniądze; niestety, niewie... rozwiń
Avatar
Motór / 29 czerwca 2010 o 11:05
Generalnie najlepiej jest narzekać na brak miejsc parkingowych, a jednocześnie blokować ich budowę. Rozrywka na długie popołudnia.
Avatar
Czarny Piotruś / 29 czerwca 2010 o 10:12
Popieram w zupełności co napisał kolega Katolik. To jest nic innego jak brak zajęcia, jakby chcieli w tym miejscu posadzić drzewa to też będzie źle bo będzie zbyt dużo zieleni, drzew, krzaków i będzie się robactwo rozmnażać . Teraz się kłócą bo mają z kim a może by tak ruszyli łbami i wykorzystali ten pustostan między uszami co to mózgiem chyba nazywają żeby ławek dostawili na Skarpie, placyków zabaw dobudować dla dzieci... Na LSMie placyk jest co 15m a na nim min. 2-3 ławek u nas jedynie wszystko wycinają i jakieś deb***ne słupki stawiają pod klatkami żeby czasem jaki samochód nie przejechał pod oknami bo zbyt głośno jest. To jest powód do kłótni. Żyjemy w mieście, nie w parku narodowym, trzeba się liczyć z takimi rzeczami.
Popieram w zupełności co napisał kolega Katolik. To jest nic innego jak brak zajęcia, jakby chcieli w tym miejscu posadzić drzewa to też będzie źle bo będzie zbyt dużo zieleni, drzew, krzaków i będzie się robactwo rozmnażać . Teraz się kłócą bo mają z kim a może by tak ruszyli łbami i wykorzystali ten pustostan między uszami co to mózgiem chyba nazywają żeby ławek dostawili na Skarpie, placyków zabaw dobudować dla dzieci... Na LSMie placyk jest co 15m a na nim min. 2-3 ławek u nas jedynie wszystko wycinają i jakieś deb***ne słupki stawiają p... rozwiń
Avatar
Okrąglak / 29 czerwca 2010 o 06:33
liot napisał:
Te Panie, od ojca Rydzyka zatrzymają niedługo budowę czegokolwiek , lotnisk, dróg, nadajników, garaży itp. Tylko kościoły będzie można budować bez przeszkód.

A ile Ty Ćmilu nabudowałeś Kościołów? Jestem pewien, że żadnego a ryja drzesz jak sroka.
Avatar
Katolik / 28 czerwca 2010 o 23:37
NIE ROZUMIEM TEJ SYTUACJI!NA ZDIĘCIU WIDAC SAME MOCHERY WIEC NIECH INWESTOR UDA SIĘ DO LOKALNEGO PROBOSZCZA DA KOPERTE CO ŁASKA A PROBLEMY MINĄ NA KAZANIU BĘDZIE POWIEDZIANE ŻE GARAŻE SĄ POTRZEBNE A TA PANI CO TAK WALCZY JESZCZE OBIAD BEDZIE PRZYNOSILA OSOBOM KTÓRE BĘDĄ BUDOWAŁY GARAŻE OJ KTOŚ NIE UMIE SIE ODNALEŚĆ I NIE WIE KTO RZĄDZI W POLSCE!!!!RYDZ BY TO SZYBKO ZALATWIŁ!!!!!!
Avatar
enedue / 28 czerwca 2010 o 22:40
KOO napisał:
Co innego garaże podziemne, a co innego garaże typu budy które chce zafundować spółdzielnia.


Bo mają gdzie

Dobra fota
Avatar
KOO / 28 czerwca 2010 o 22:32
Co innego garaże podziemne, a co innego garaże typu budy które chce zafundować spółdzielnia.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2010 o 21:23
w Londynie trochę lepsze samochody stoją wzdłuż ulic pod chmurką
Avatar
mc / 29 czerwca 2010 o 14:47
Czarny Piotruś? a dlaczego nie "ciemny" ?

Kolego, najpierw przeczytaj ze zrozumieniem, co napisałem, a potem to komentuj!

o to właśnie chodzi, że miejsc parkingowych wolnych będzie bardzo mało jak zlikwidują bezpłatny parking a garaże sprzedadzą - no chyba że Ty kupisz je wszystkie, a potem jako światła i szczodra osoba pozwolisz parkować w tych garażach każdemu, kto tylko zechce za darmo ja w każdym razie chciałbym mieć gdzie postawić samochód, kiedy przyjeżdżam w odwiedziny do rodziców

na drugą stronę Filaretów jest raptem 50-100 m - to tak dużo?!
Czarny Piotruś? a dlaczego nie "ciemny" ?

Kolego, najpierw przeczytaj ze zrozumieniem, co napisałem, a potem to komentuj!

o to właśnie chodzi, że miejsc parkingowych wolnych będzie bardzo mało jak zlikwidują bezpłatny parking a garaże sprzedadzą - no chyba że Ty kupisz je wszystkie, a potem jako światła i szczodra osoba pozwolisz parkować w tych garażach każdemu, kto tylko zechce za darmo ja w każdym razie chciałbym mieć gdzie postawić samochód, kiedy przyjeżdżam w odwiedziny do rodzicówrozwiń
Avatar
Czarny Piotruś / 29 czerwca 2010 o 13:18
mc napisał:
jedna z tych Pań na zdjęciu to moja mama (nie ta, co krzyczy, akurat najwięcej na tym spotkaniu krzyczeli nie ci, którzy protestowali), więc proszę jej nie obrażać!!! to bardzo inteligentna kobieta, po studiach, z długoletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich; to po pierwsze

po drugie, spółdzielnia zlikwiduje bezpłatny parking, który zgodnie z prawem mieszkańcom okolicznych bloków się należy, a wybuduje garaże, które trzeba będzie kupić - zapewne za ciężkie pieniądze; niestety, niewielu ludzi z tych bloków będzie na to stać

po trzecie, dopóki nie poznałem szczegółów, też myślałem, że to jacyś pieniacze robią szum, ale po rozmowie z rodzicami dowiedziałem się więcej i wiem, że jednak to oni mają rację - wniosek: zanim osądzisz, postaraj się jak najwięcej dowiedzieć na temat osądzanej sprawy

po czwarte, po drugiej stronie ulicy Filaretów jest aż nadto miejsca na tego typu inwestycje; pośpiech, z jakim próbuje się przeforsować tę inwestycję jest wręcz zastanawiający



tak więc, mam nadzieję, że jednak "pieniaczom" tym razem się uda[/quote]
jedna z tych Pań na zdjęciu to moja mama (nie ta, co krzyczy, akurat najwięcej na tym spotkaniu krzyczeli nie ci, którzy protestowali), więc proszę jej nie obrażać!!! angry.gif to bardzo inteligentna kobieta, po studiach, z długoletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich; to po pierwsze[/quote]

Trudno zdarza się.

po drugie, spółdzielnia zlikwiduje bezpłatny parking, który zgodnie z prawem mieszkańcom okolicznych bloków się należy, a wybuduje garaże, które trzeba będzie kupić - zapewne za ciężkie pieniądze; niestety, niewielu ludzi z tych bloków będzie na to stać


Masz samochód? Bo garażów będzie o wiele, wiele mniej niż miejsc parkingowych. Te garaże to rozumiem będą na miejscu tego parkingu? Więc kolejne garaże w innym miejscu na osiedlu są jak najbardziej wskazane. A alternatywa jest prosta, jeśli faktycznie chodzi o tą zieleń, niech spółdzielnia za 1 z tych drzewek co je wytną posadzi np. 2 w innym miejscu lub 3...

[quote]po trzecie, dopóki nie poznałem szczegółów, też myślałem, że to jacyś pieniacze robią szum, ale po rozmowie z rodzicami dowiedziałem się więcej i wiem, że jednak to oni mają rację - wniosek: zanim osądzisz, postaraj się jak najwięcej dowiedzieć na temat osądzanej sprawy


A to do czego? To żadne tłumaczenie ani argument.

[quote]po czwarte, po drugiej stronie ulicy Filaretów jest aż nadto miejsca na tego typu inwestycje; pośpiech, z jakim próbuje się przeforsować tę inwestycję jest wręcz zastanawiający


Ale my mieszkamy na Skarpie i tu trzymamy samochody, nie na Rucie (bo zapewne o to osiedle chodzi) i nie interesuje mnie co robią tam z wolnym miejscem.
i nie interesuje mnie co robią tam z wolnym miejscem. rozwiń
Avatar
mc / 29 czerwca 2010 o 11:54
jedna z tych Pań na zdjęciu to moja mama (nie ta, co krzyczy, akurat najwięcej na tym spotkaniu krzyczeli nie ci, którzy protestowali), więc proszę jej nie obrażać!!! to bardzo inteligentna kobieta, po studiach, z długoletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich; to po pierwsze

po drugie, spółdzielnia zlikwiduje bezpłatny parking, który zgodnie z prawem mieszkańcom okolicznych bloków się należy, a wybuduje garaże, które trzeba będzie kupić - zapewne za ciężkie pieniądze; niestety, niewielu ludzi z tych bloków będzie na to stać

po trzecie, dopóki nie poznałem szczegółów, też myślałem, że to jacyś pieniacze robią szum, ale po rozmowie z rodzicami dowiedziałem się więcej i wiem, że jednak to oni mają rację - wniosek: zanim osądzisz, postaraj się jak najwięcej dowiedzieć na temat osądzanej sprawy

po czwarte, po drugiej stronie ulicy Filaretów jest aż nadto miejsca na tego typu inwestycje; pośpiech, z jakim próbuje się przeforsować tę inwestycję jest wręcz zastanawiający



tak więc, mam nadzieję, że jednak "pieniaczom" tym razem się uda
jedna z tych Pań na zdjęciu to moja mama (nie ta, co krzyczy, akurat najwięcej na tym spotkaniu krzyczeli nie ci, którzy protestowali), więc proszę jej nie obrażać!!! to bardzo inteligentna kobieta, po studiach, z długoletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich; to po pierwsze

po drugie, spółdzielnia zlikwiduje bezpłatny parking, który zgodnie z prawem mieszkańcom okolicznych bloków się należy, a wybuduje garaże, które trzeba będzie kupić - zapewne za ciężkie pieniądze; niestety, niewie... rozwiń
Avatar
Motór / 29 czerwca 2010 o 11:05
Generalnie najlepiej jest narzekać na brak miejsc parkingowych, a jednocześnie blokować ich budowę. Rozrywka na długie popołudnia.
Avatar
Czarny Piotruś / 29 czerwca 2010 o 10:12
Popieram w zupełności co napisał kolega Katolik. To jest nic innego jak brak zajęcia, jakby chcieli w tym miejscu posadzić drzewa to też będzie źle bo będzie zbyt dużo zieleni, drzew, krzaków i będzie się robactwo rozmnażać . Teraz się kłócą bo mają z kim a może by tak ruszyli łbami i wykorzystali ten pustostan między uszami co to mózgiem chyba nazywają żeby ławek dostawili na Skarpie, placyków zabaw dobudować dla dzieci... Na LSMie placyk jest co 15m a na nim min. 2-3 ławek u nas jedynie wszystko wycinają i jakieś deb***ne słupki stawiają pod klatkami żeby czasem jaki samochód nie przejechał pod oknami bo zbyt głośno jest. To jest powód do kłótni. Żyjemy w mieście, nie w parku narodowym, trzeba się liczyć z takimi rzeczami.
Popieram w zupełności co napisał kolega Katolik. To jest nic innego jak brak zajęcia, jakby chcieli w tym miejscu posadzić drzewa to też będzie źle bo będzie zbyt dużo zieleni, drzew, krzaków i będzie się robactwo rozmnażać . Teraz się kłócą bo mają z kim a może by tak ruszyli łbami i wykorzystali ten pustostan między uszami co to mózgiem chyba nazywają żeby ławek dostawili na Skarpie, placyków zabaw dobudować dla dzieci... Na LSMie placyk jest co 15m a na nim min. 2-3 ławek u nas jedynie wszystko wycinają i jakieś deb***ne słupki stawiają p... rozwiń
Avatar
Okrąglak / 29 czerwca 2010 o 06:33
liot napisał:
Te Panie, od ojca Rydzyka zatrzymają niedługo budowę czegokolwiek , lotnisk, dróg, nadajników, garaży itp. Tylko kościoły będzie można budować bez przeszkód.

A ile Ty Ćmilu nabudowałeś Kościołów? Jestem pewien, że żadnego a ryja drzesz jak sroka.
Avatar
Katolik / 28 czerwca 2010 o 23:37
NIE ROZUMIEM TEJ SYTUACJI!NA ZDIĘCIU WIDAC SAME MOCHERY WIEC NIECH INWESTOR UDA SIĘ DO LOKALNEGO PROBOSZCZA DA KOPERTE CO ŁASKA A PROBLEMY MINĄ NA KAZANIU BĘDZIE POWIEDZIANE ŻE GARAŻE SĄ POTRZEBNE A TA PANI CO TAK WALCZY JESZCZE OBIAD BEDZIE PRZYNOSILA OSOBOM KTÓRE BĘDĄ BUDOWAŁY GARAŻE OJ KTOŚ NIE UMIE SIE ODNALEŚĆ I NIE WIE KTO RZĄDZI W POLSCE!!!!RYDZ BY TO SZYBKO ZALATWIŁ!!!!!!
Avatar
enedue / 28 czerwca 2010 o 22:40
KOO napisał:
Co innego garaże podziemne, a co innego garaże typu budy które chce zafundować spółdzielnia.


Bo mają gdzie

Dobra fota
Avatar
KOO / 28 czerwca 2010 o 22:32
Co innego garaże podziemne, a co innego garaże typu budy które chce zafundować spółdzielnia.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2010 o 21:23
w Londynie trochę lepsze samochody stoją wzdłuż ulic pod chmurką
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Speed Car Motor - Wanda Kraków 30:12 [RELACJA NA ŻYWO]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 30:12 [RELACJA NA ŻYWO] 11 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 0 0

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 0 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie 1 0

W Chełmskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę obrazów Garego Chu Kar Kui. To artysta z Szanghaju, kilka lat temu ochrzczony w kościele katolickim

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód 78 2

Nie żyje Witold Drążkiewicz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie (powiat puławski). 55-letni strażak zmarł dzisiejszej nocy. Był jedną z dwóch rannych osób w sobotnim wypadku w Bogucinie, kiedy to w pracowników służby drogowej wjechał kierowca audi.

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 28 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 3 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 7

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 9 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!