wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Mieszkańcy protestują i zbierają podpisy: Nie przecinajcie nam dzielnicy!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 marca 2010, 21:08
Autor: (drs)

Wielkie poruszenie wśród mieszkańców dzielnicy Hajdów-Zadębie wywołała nasza piątkowa publikacja, w której ujawniliśmy, że kolejarze zamierzają zamknąć przejazdy przez tory przecinające ul. Mełgiewską i Kasprowicza.

– O wszystkim dowiedzieliśmy się z Dziennika Wschodniego, nikt nie robił wcześniej żadnych konsultacji – mówi Edward Mucha, przewodniczący zarządu dzielnicy.

Tylko w niedzielę protestujący przeciw zamiarom kolejarzy mieszkańcy zebrali ponad
400 podpisów pod pismem, które zanieśli do prezydenta Lublina. Prezydencki pełnomocnik, z którym rozmawialiśmy przygotowując piątkową publikację, zapowiedział, że miasto będzie odwoływać się od decyzji kolei.

Przejazdy mają zniknąć, gdy miasto zbuduje wiadukt nad torami. Wiadukt służyć ma kierowcom korzystającym z nowej dwupasmówki, która powstanie w istniejącym przebiegu jednojezdniowego odcinka ul. Mełgiewskiej oraz ul. Metalurgicznej.

Nowa droga prowadzić ma do obwodnicy i dalej do lotniska w Świdniku. Gotowa ma być w 2012 r., a jej budowa powinna ruszyć jeszcze w bieżącym roku.

Kolejarze tłumaczą, że zamknięcie przejazdów wymuszą na nich przepisy. – W promieniu3 km od wiaduktu nie może istnieć zwykły przejazd – wyjaśniał na naszych łamach Lech Olszewski z Zakładu Linii Kolejowych.

W najgorszej sytuacji będą mieszkańcy położonych za torami domów przy ul. Mełgiewskiej, którzy do śródmieścia Lublina musieliby jeździć... przez Świdnik.

– Z kolei ul. Kasprowicza jest kręgosłupem naszej dzielnicy – podkreśla Mucha.
Protestujący zapowiadają dalszą zbiórkę podpisów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pk1
marek 408
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pk1
pk1 (3 marca 2010 o 10:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szkoda że zamykają przejazd najbardziej szkoda chłopaków ze stacji
Rozwiń
marek 408
marek 408 (2 marca 2010 o 14:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak dla mnie to te przepisy są co najmniej chore i absurdalne!-zamiast życie ludziom ułatwić-to je utrudniają... A tak w ogóle to ostatnimi laty kolej coraz bardziej świruje-likwiduje przejazdy i przystanki kolejowe-dostosowując się rzekomo do tzw."przepisów unijnych"-a potem się dziwią,że pasażerów jest coraz mniej... Jeśli tak dalej pójdzie,to pociąg osobowy ruszający z Lublina zatrzyma się dopiero w Chełmie-a jedyna możliwość "przeprawy"przez tory pozostanie jedynie w Biskupicach-no chyba,że ktoś zdecyduje się"na dziko"... A po drugie-tak jak ktoś parę dni temu napisał-przejazd powinien mieć znaczenie strategiczne. Kiedyś jechałem na pielgrzymkę do Częstochowy i gdzieś tam w Polsce był most nad torami w remoncie-wtedy samochody były kierowane na przejazd który był nieopodal. Ciężka sytuacja jest w Jarosławiu-jest tylko jeden most samochodowy nad Sanem-a jeśli jest on w remoncie to ruch w tej części miasta jest znacznie utrudniony. Powinni mieszkańcom zostawić ten przejazd.
Rozwiń
Gość
Gość (2 marca 2010 o 13:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze to jeśli w promilu 3 km nie może istnieć przejazd to prosimy o pozostawienie przynajmniej jednego przejazdu np. Kasprowicza, ponieważ osoby mające samochód będą mieli wydłużoną drogę ok 1 km, np. jadąc do Świdnika, a co maja powiedzieć ludzie, dzieci którzy jeżdżą autobusami i co z nimi??będą musieli fruwać nad torami to jest naprawdę wieli problem. Uważam, że jeśli chcą zlikwidować ten przejazd przy Mełgiewskiej to powinni przynajmniej zrobić kładkę dla ludzi chodzących pieszo!!
Rozwiń
Chłop Polski
Chłop Polski (2 marca 2010 o 11:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PANIE LECHU OLSZEWSKI A GDZIE PAN ku*** WIDZISZ TEN WIADUKT ,DOJAZD DO NIEGO I WYJAZD ? JAK GO ZOBACZYSZ TO WTEDY LIKWIDUJ SOBIE .......PANIE BOŻE WIDZISZ I SŁYSZYSZ A NIE GRZMISZ.PRAWO JEST TU DO NICZEGO A I LUDZIOM MYŚLENIE SPRAWIA BÓL.
Rozwiń
~KOLKA~
~KOLKA~ (2 marca 2010 o 11:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TĄ DROGĄ KAŻDEGO DNIA JEŻDŻĘ DO PRACY W MEŁGWI....I NIECH KTOŚ SPRÓBUJE MI TĘ DROGĘ WYDŁUŻYĆ -NIE DOŚĆ,ŻE DZIURY TO JESZCZE I NA OKOŁO.OWSZEM MOŻNA ZAMKNĄĆ TO PRZEJŚCIE (ALBO JE ZAUTOMATYZOWAĆ) ALE PO ZAKOŃCZENIU INWESTYCJI ZWIĄZANYCH
Z OBWODNICĄ I DOJAZDEM DO LOTNISKA ORAZ ŚWIDNIKA.ZAMKNĄĆ-JA BYM POZAMYKAŁ ALE TYCH POMYSŁODAWCÓW TAKIEGO ROZWIĄZANIA.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!