piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Mieszkańcy protestują przeciwko zamknięciu przejazdu kolejowego

Dodano: 18 maja 2017, 09:16
Autor: Dominik Smaga

- Nasz przejazd jest bardzo bezpieczny, jest tu dobra widoczność. Nie powinien być likwidowany - mówi pan Edward, jeden z protestujących. - Nie ma tu żadnych wypadków, tymczasem na innym przejeździe mimo zapór były nawet ofiary śmiertelne
- Nasz przejazd jest bardzo bezpieczny, jest tu dobra widoczność. Nie powinien być likwidowany - mówi pan Edward, jeden z protestujących. - Nie ma tu żadnych wypadków, tymczasem na innym przejeździe mimo zapór były nawet ofiary śmiertelne (fot. Dominik Smaga)

Przeciw możliwemu zamknięciu przejazdu kolejowego w ciągu ul. Ptasiej protestują mieszkańcy dzielnicy Zemborzyce. Likwidacja miałaby nastąpić w ramach przebudowy linii kolejowej prowadzącej z Lublina do Stalowej Woli

Kolej tłumaczy, że przejazdy nie mogą być zbyt blisko siebie. Mieszkańcy ul. Ptasiej, Marzanny i Ku Słońcu odpowiadają, że do najbliższego miejsca, gdzie można przekroczyć tory wcale nie jest tak blisko.

Z pomysłem kolejarzy nie zgadzają się nie tylko mieszkańcy, ale i samorządowcy z Lublina. - Nasz Zarząd Dróg i Mostów odmówił wydania pozytywnej opinii o likwidacji przejazdu - mówi Leszek Daniewski, miejski radny PO.

Prośby mieszkańców poparła również policja, która zauważa, że tuż obok jest przystanek komunikacji miejskiej, do którego muszą jakoś dojść pasażerowie.

- W przypadku likwidacji przejazdu osoby te, w tym także dzieci udające się do szkoły, osoby starsze oraz niepełnosprawne będą niejako zmuszane do przechodzenia przez torowisko w miejscu zabronionym - stwierdza w swym piśmie Paweł Paździor, pierwszy zastępca komendanta miejskiego policji. Podkreśla też, że do najbliższego przejazdu wiedzie nieoświetlona droga.

Droga prowadząca do przejazdu przy Pszczelej to wyboista gruntówka, która po deszczu staje się błotnista i śliska. W miarę cywilizowana droga prowadzi do innego przejazdu położonego na granicy Lublina i Krężnicy Jarej, ale według kierowców nie jest to bezpieczne miejsce.

- Przejazd przy granicy miasta jest w zagłębieniu, przy zakręcie, dla ryzykantów - mówią mieszkańcy. Potwierdza to także policja. - Wysoka skarpa i zakręt praktycznie uniemożliwiają właściwą ocenę możliwości bezpiecznego wyjazdu na ul. Krężnicką - stwierdza w swym piśmie zastępca komendanta.

W ostatnim czasie w dzielnicy Zemborzyce zlikwidowano już trzy przejazdy przez linię kolejową, w tym w ul. Zagajnikowej i Nizinnej, przez co kierowcy muszą jechać wzdłuż torów wąską i wyboistą ul. Tęczową, do dalszych przejazdów.

Na likwidacji przejazdu w ul. Ptasiej naprzeciw ul. Marzanny mieliby też ucierpieć rolnicy, którzy kursują tu pojazdami rolniczymi do pobliskich pól uprawnych.

Czytaj więcej o: Lublin przejazd kolejowy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 maja 2017 o 14:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan radny Pitucha milczy? Przecież to jego wyborcy.
Rozwiń
Gość
Gość (18 maja 2017 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W którym miejscu w ciągu ulicy Ptasiej znajduje się przejazd kolejowy? Przecież ul. Ptasia jest na całej długości równoległa do torów.
Rozwiń
Gość
Gość (18 maja 2017 o 12:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Głupota ludzka nie zna granic...
Rozwiń
Gość
Gość (18 maja 2017 o 12:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja także protestuje !!! Protestuje przeciw protestowi protestujących!!! Nie zgadzam się z niczym i z nikim. I będę tak protestował aż się protest zakończy
Rozwiń
Gość
Gość (18 maja 2017 o 11:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już obecnie jest bardzo dużo wypadków na tej trasie. Koleje muszą zwiększać prędkość i przepustowość w naszym wspólnym interesie. Czasami należy nadrobić trochę drogi aby żyć. Musimy wspólnie wypracować rozwiązania stosowane w krajach lepiej od nas rozwiniętych. Lansowanie się - "bo ja nie pozwolę" należy nazwać krótkowzroczną głupotą. Lublin musi być dobrze skomunikowany aby się rozwijał.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!