środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Mieszkańcy ul. Wesołej o "sąsiadach": Klną, piją, załatwiają się

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 maja 2010, 18:46
Autor: Marek Kliza

Jest w Lublinie ulica Wesoła. Ale życie mieszkający na niej ludzi trudno nazwać wesołym.

Na ul. Wesołej jest posesja prawdopodobnie nr 8. Tak wynika z kolejności w numeracji, bo tabliczki z jej numerem nie ma. Ten brak to jednak niewielki problem. Okolicznym mieszkańcom życie uprzykrzają znacznie większe.

– W stojącym na działce opustoszałym budynku często zbiera się szemrane towarzystwo. Bywa nawet z 15 osób – rozmawiających po rosyjsku, Romów, Polaków.

Klną, piją, załatwiają się

– bez patrzenia, że widzą to dzieci. Schodzą się z całego miasta, z tobołami. W lecie ten budynek to darmowa noclegownia. W zimie zamarzł tam człowiek.

Przed frontem budynku leży góra śmieci. Z czasem robi się coraz większa.

– Na to wysypisko śmieci wędrują resztki jedzenia, wyrzucane przez towarzystwo, które tam biesiaduje. Już jest fetor, a co będzie, gdy zrobi się naprawdę gorąco i wszystko zacznie się rozkładać? Będą muchy i robactwo, stąd już tylko krok do chorób. O otworzeniu latem okien nie ma mowy – wyliczają kolejne "przyjemności” mieszkańcy Wesołej.

Czytelniczka, która nas o problemie poinformowała, na początku zimy telefonowała w tej sprawie do Straży Miejskiej.

Mieszkańcy ul. Wesołej o "sąsiadach": Klną, piją, załatwiają sięZ jakim skutkiem?

– Strażnicy czasem przyjadą, porozmawiają z tymi ludźmi i odjeżdżają

Na tym się kończy, bo bywalcy Wesołej 8 bezpośrednio nikomu nie szkodzą. Ostatnio to samochód Straży Miejskiej tylko przejeżdża ulicą, nawet się nie zatrzymując – relacjonuje.

– Znamy sprawę, od dosyć dawna się nią zajmujemy – potwierdza rzecznik Straży Miejskiej w Lublinie Ryszarda Bańka. – Posesja ta ma dwoje właścicieli. Skontaktowaliśmy się z nimi. Cały czas są prowadzone czynności, żeby teren został ogrodzony i posprzątany. Interweniowaliśmy też wobec osób tam zamieszkujących i nadal to czynimy. Przeprowadziliśmy kontrolę umów na wywóz śmieci mieszkańców
Wesołej. Wszyscy je mają.

Była kontrola, będzie kontrola...

E-maila o "urokach” mieszkania na ul. Wesołej wysłaliśmy do prezydenta Lublina Adama Wasilewskiego i czterech jego zastępców. Prosiliśmy ich m.in. o odpowiedź na pytanie, do zadania którego władzom miasta zobligowali nas mieszkańcy Lublina z ul. Wesołej, Czytelnicy Dziennika Wschodniego: Kiedy ten dokuczliwy, brudny i śmierdzący problem z ul. Wesołej 8 zniknie?

"Budynek jest w rejestrze zabytków, w związku z czym pozostaje w gestii Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – odpisał Mirosław Kalinowski z Biura Prasowego Urzędu Miasta Lublin. – WKZ w połowie marca robił tam kontrolę, protokół po niej sporządzony nakazuje właścicielom (jest ich dwóch – podobno są w sporze i ich sprawa jest w sądzie) wykonanie określonych prac w terminie do 15 maja.

Termin jest bliski, więc pewnie WKZ niebawem przeprowadzi kontrolę, co zrobiono i zapewne podejmie kolejne kroki wobec osób odpowiadających za niewykonanie nakazów. Członkowie naszej komisji ds. estetyki byli w tym tygodniu na miejscu i naocznie stwierdzili, że żadne prace o charakterze "porządkowo-zabezpieczającym” nie zostały tam wykonane, niestety. Tak czy inaczej, o sprawę najlepiej pytać WKZ, bo tam są i cała wiedza, i kompetencje, i narzędzia działania. Natomiast co do Straży Miejskiej, to mam informacje, że sprawa jest im dobrze znana i absolutnie niezaniedbywana”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
maturzysta z VII LO
TOKOLERQ
mosquito
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

maturzysta z VII LO
maturzysta z VII LO (10 maja 2010 o 16:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystkie oszołmy miasto "upycha" na 1-go Maja, Zamojskiej, Lubartowskiej lub Starym Mieście.
Każda wycieczka "ogląda" tą naszą metropolię. Wizerunek Lublina jest budowany jako zascianek i prymityw.
Widać to i czuć obok takiego typa lub w bramie przy której stoi.
Jak "cie widzą-tak cię piszą". Obok Dw.Gł.PKP lub Dw.Gł.PKS lub Dw.Pn.PKS lub Ratusz lub Katedra lub Seminarium lub szkoła lub sklepy... Ale kogo to obchodzi? Prezydenta? Urzędników? Policję? Straż Miejską?
Rozwiń
TOKOLERQ
TOKOLERQ (10 maja 2010 o 10:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TOŻ TO PO DRUGIEJ STRONIE JEDNEJ Z NAJŚWIĘTSZYCH ULIC KATO MIASTA, TRENÓW BARONA ŻYCIŃSKIEGO ZWANEGO ARCYPASTERZEM!!CHA,CHA!!I TAKA PORUTA I ZEPSUCIE,NO JAK TO TAK,CHA,CHA!!ŚWIĘTY WASILEWSKI I JEGO ZASTĘPY ŚWIĘTYCH WICE PREZIÓW NIC Z TYM NIE ROBIĄ!!??BYŁY ŚWIĘTY I BOGOBOJNY PRUSZKOWSKI NA PEWNO BY SPRAWĘ ZAŁATWIŁ PAŁĄ PO "CHRZEŚCIJAŃSKU",CHA,CHA!!
Rozwiń
mosquito
mosquito (10 maja 2010 o 09:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niedługo cały Lublin taki będzie !
Rozwiń
zima
zima (10 maja 2010 o 09:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
albo pospieszalski
Rozwiń
malone
malone (9 maja 2010 o 21:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tu powinien zamieszakć ten sk..syn paligłup
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!