Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 sierpnia 2011 r.
19:32
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Wieniawy nie chcą Kozienaliów. Nowe miejsce?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A
Tegoroczny korowód Kozienaliowy zablokował pół miasta, ale bardziej mieszkańcom przeszkadzają koncer
Tegoroczny korowód Kozienaliowy zablokował pół miasta, ale bardziej mieszkańcom przeszkadzają koncer

Kozienaliowe koncerty odbywające się co roku na terenie miasteczka akademickiego mogą zostać przeniesione na Felin. Takie rozwiązanie rozważają władze UMCS po skargach mieszkańców Wieniawy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Hałas, pijaństwo, spać się nie da i nawet strach przejść ulicami, bo tyle tej pijanej chuliganerii się włóczy – tak pani Anna, mieszkanka Wieniawy, opisuje imprezy studenckie, które w maju odbywają się na terenie miasteczka akademickiego. – W cywilizowanym kraju takie rzeczy nie powinny się dziać. Nie może być tak, że porządni ludzie nie mogą się wyspać po pracy, bo młodzież chce się napić na trawniku przy głośnej muzyce.

Takich skarg płynących z Wieniawy jest więcej. Czara goryczy przelała się na ostatnim spotkaniu zorganizowanym przez jednego z miejskich radnych i padł tam pomysł, by koncerty przenieść na Felin. Pomysł podchwyciły już władze uczelni.

– Mieszkańcy skarżyli się na hałas, burdy, pijaństwo i brud, a władze uczelni wyszły naprzeciw tym zażaleniom, szukając neutralnego terenu dla imprez – mówi Aneta Śliwińska z biura rzecznika prasowego UMCS. – To na razie wstępne rozmowy, wszystko zależy od ustaleń ze studentami. Wiele zależy też od tego, jak i czy w ogóle pomogą nam w tym władze miasta. Na czym ta pomoc miałaby polegać. Na pewno na zapewnieniu transportu – dodaje Śliwińska.

Także magistrat podchodzi do sprawy ostrożnie. – Deklarujemy podjęcie rozmów – potwierdza Beata Krzyżanowska z Kancelarii Prezydenta. – Z takimi rozmowami trzeba poczekać do października, bo teraz nie ma samorządu studenckiego, który jest głównym organizatorem tych imprez. Będziemy szukać najlepszego rozwiązania.

Mieszkańcy Wieniawy nie są jedynymi, którym nie w smak są kozienaliowe koncerty. Na hałas skarżyli się też mieszkańcy os. Mickiewicza znajdującego się po drugiej stronie ul. Głębokiej. Po ich skargach koncerty na pewien czas przeniesiono na tyły Wydziału Artystycznego UMCS koło skrzyżowania Głębokiej z al. Kraśnicką.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ktoś / 9 sierpnia 2011 o 10:37
[quote name='pip' timestamp='1312878272' post='512421']
nie hołotą są terroryzujące centrum miasta bandy pijanych wyrostków, które pod szyldem "kóltóry studenckiej" urządzają sobie publiczne libacje. Ja rozumiem, że można się bawić, ale skończcie to chrzanienie o tym, że te kilka dni nikomu nie powinno przeszkadzać, poza tym to się żakom należy bo są zmęczeni sesją, życiem itd. Jako mieszkaniec tego miasta nie życzę sobie, żeby stado pijanych chamów darło mi przez parę dni mordę pod oknem, załatwiało się na placu zabaw gdzie bawią się moje dzieci.

Z taką kulturom to do remizji zapraszam
[/quote]
Akurat ta hołota to gimnazjaliści i licealiści, którzy niestety wykorzystują okazję, że są te imprezy..
Poza tym, nie należy przez kilka osób (kilkanaście - nieważne) obrażać wszystkich..
Owszem, wśród studentów na pewno jest hołota, ale są i normalni ludzie, którzy potrafią się kulturalnie bawić..
A co do remizy.. Jesteś nastawiony przeciwko ludziom ze wsi? Co pni Ci takiego robią?
[quote name='pip' timestamp='1312878272' post='512421']
nie hołotą są terroryzujące centrum miasta bandy pijanych wyrostków, które pod szyldem "kóltóry studenckiej" urządzają sobie publiczne libacje. Ja rozumiem, że można się bawić, ale skończcie to chrzanienie o tym, że te kilka dni nikomu nie powinno przeszkadzać, poza tym to się żakom należy bo są zmęczeni sesją, życiem itd. Jako mieszkaniec tego miasta nie życzę sobie, żeby stado pijanych chamów darło mi przez parę dni mordę pod oknem, załatwiało s... rozwiń
Avatar
pip / 9 sierpnia 2011 o 10:24
[quote name='ktoś' timestamp='1312877614' post='512414']
Człowieku.. Skąd Ty jesteś? I czemu bluzgasz na innych? A Ty taki zajebisty jesteś? Po Twoich wypowiedziach widać ewidentnie, że nie.. Że to właśnie Ty jesteś hołotą....
[/quote]

nie hołotą są terroryzujące centrum miasta bandy pijanych wyrostków, które pod szyldem "kóltóry studenckiej" urządzają sobie publiczne libacje. Ja rozumiem, że można się bawić, ale skończcie to chrzanienie o tym, że te kilka dni nikomu nie powinno przeszkadzać, poza tym to się żakom należy bo są zmęczeni sesją, życiem itd. Jako mieszkaniec tego miasta nie życzę sobie, żeby stado pijanych chamów darło mi przez parę dni mordę pod oknem, załatwiało się na placu zabaw gdzie bawią się moje dzieci.

Z taką kulturom to do remizji zapraszam
[quote name='ktoś' timestamp='1312877614' post='512414']
Człowieku.. Skąd Ty jesteś? I czemu bluzgasz na innych? A Ty taki zajebisty jesteś? Po Twoich wypowiedziach widać ewidentnie, że nie.. Że to właśnie Ty jesteś hołotą....
[/quote]

nie hołotą są terroryzujące centrum miasta bandy pijanych wyrostków, które pod szyldem "kóltóry studenckiej" urządzają sobie publiczne libacje. Ja rozumiem, że można się bawić, ale skończcie to chrzanienie o tym, że te kilka dni nikomu nie powinno prze... rozwiń
Avatar
ktoś / 9 sierpnia 2011 o 10:13
[quote name='pip' timestamp='1312876657' post='512410']
Jasne, dalej utwierdzajcie się w poczuciu własnej zajebistości- wystarczy popatrzeć na tę hołotę imprezującą na miasteczku. Nie dziwię się mieszkańcom
[/quote]
Człowieku.. Skąd Ty jesteś? I czemu bluzgasz na innych? A Ty taki zajebisty jesteś? Po Twoich wypowiedziach widać ewidentnie, że nie.. Że to właśnie Ty jesteś hołotą....
Avatar
pip / 9 sierpnia 2011 o 09:57
Jasne, dalej utwierdzajcie się w poczuciu własnej zajebistości- wystarczy popatrzeć na tę hołotę imprezującą na miasteczku. Nie dziwię się mieszkańcom
Avatar
ktoś / 9 sierpnia 2011 o 09:19
[quote name='pip' timestamp='1312871325' post='512375']
Niestety ale dzisiejsza brać studencka to zwykła pijana hołota, niewiele mająca wspólnego z inteligencją. Kiedyś była to nobilitacja, dziś na studia walą drzwiami i oknami prostaki z podlubelskich wsi, przenosząc na studenckie imprezy obyczaje rodem z miejscowej remizy
[/quote]
"Prostaki z podlubelskich wsi"? Widać, że jesteś prostak z miasta... A ludzie ze wsi to bydło? To są normalni ludzie, którzy również mają prawo się uczyć i niekiedy są o niebo lepsi od tych z miasta! Bo im naprawdę zależy!
A co do tego, od kiedy są kulturalia, feliniada, kozienalia i reszta: te pochody są organizowane już od lat '80.
Czyli od około 20 lat!
[quote name='pip' timestamp='1312871325' post='512375']
Niestety ale dzisiejsza brać studencka to zwykła pijana hołota, niewiele mająca wspólnego z inteligencją. Kiedyś była to nobilitacja, dziś na studia walą drzwiami i oknami prostaki z podlubelskich wsi, przenosząc na studenckie imprezy obyczaje rodem z miejscowej remizy
[/quote]
"Prostaki z podlubelskich wsi"? Widać, że jesteś prostak z miasta... A ludzie ze wsi to bydło? To są normalni ludzie, którzy również mają prawo się uczyć i niek... rozwiń
Avatar
taa młodzież ze wsi / 9 sierpnia 2011 o 09:11
taa.. tylko ta " chołota z podlubelskich wsi" mieszka w PAŃSKICH stancjach, wydaje i na dobrą sprawe tylko dzieki nim lublin ma jakieś środki finansowe. A te cale uczelnie maja studentów, a miasto młodych ludzi. Nietylko zgryźliwych emerytów których hobby jest marudzenie i chodzenie do aptek. No i pozatym mają komu wynjamować te stancje za baaaardzo ładne pieniązki. Ja się boje sto razy bardziej przejść wieczorem obok "tej wychowanej młodzieży lubelskiej" w dresach, klących, zwierzeta kopiących i ubliżających każdemu przechodniemu. Tak ten wychowany Lublin.....
taa.. tylko ta " chołota z podlubelskich wsi" mieszka w PAŃSKICH stancjach, wydaje i na dobrą sprawe tylko dzieki nim lublin ma jakieś środki finansowe. A te cale uczelnie maja studentów, a miasto młodych ludzi. Nietylko zgryźliwych emerytów których hobby jest marudzenie i chodzenie do aptek. No i pozatym mają komu wynjamować te stancje za baaaardzo ładne pieniązki. Ja się boje sto razy bardziej przejść wieczorem obok "tej wychowanej młodzieży lubelskiej" w dresach, klących, zwierzeta kopiących i ubliżających każdemu pr... rozwiń
Avatar
gość / 9 sierpnia 2011 o 09:10
Niestety ale dzisiejsza brać studencka to zwykła pijana hołota, niewiele mająca wspólnego z inteligencją. Kiedyś była to nobilitacja, dziś na studia walą drzwiami i oknami prostaki z podlubelskich wsi, przenosząc na studenckie imprezy obyczaje rodem z miejscowej remizy


"z podlubelskich wsi" to nie znaczy że ze wsi to nie umie się zachować, czasem mają więcej kultury i chęci do nauki niż miastowi lublinianie!!! którzy mimo, że są z miasta to wcale nie umieją się zachować i czasem zachowują się gorzej od wymienionej "wiejskiej hołoty"


"z podlubelskich wsi" to nie znaczy że ze wsi to nie umie się zachować, czasem mają więcej kultury i chęci do nauki niż miastowi lublinianie!!! którzy mimo, że są z miasta to wcale nie umieją się zachować i czasem zachowują się gorzej od wymienionej "wiejskiej hołoty" rozwiń
Avatar
Felińczyk / 9 sierpnia 2011 o 08:48
Wypier***ać do lasu z tymi kozimi bekami, potłuczonymi flaszkami i nalanymi mordami.
Avatar
Eva / 9 sierpnia 2011 o 08:45
[quote name='panna' timestamp='1312870998' post='512372']
popieram `oKo`
Przecież dni kultury studenckiej ( kozienalia, feliniada itp.) są już tradycją!
One się odbywają już od kilkudziesięciu lat!
Poza tym.. to nie trwa wieki. To aby koło miesiąca zabawy tylko..

A też uważam, że studentom należy się odpoczynek po ciężkiej (zazwyczaj ) sesji..


Te protesty są kompletnie nie na miejscu!
[/quote]

"To aby koło miesiąca zabawy tylko.." Boże co to za składnia? Aby to studentka? Aby prywatnej uczelni chyba.
[quote name='panna' timestamp='1312870998' post='512372']
popieram `oKo`
Przecież dni kultury studenckiej ( kozienalia, feliniada itp.) są już tradycją!
One się odbywają już od kilkudziesięciu lat!
Poza tym.. to nie trwa wieki. To aby koło miesiąca zabawy tylko..

A też uważam, że studentom należy się odpoczynek po ciężkiej (zazwyczaj ) sesji..


Te protesty są kompletnie nie na miejscu!
[/quote]

"To aby koło miesiąca zabawy... rozwiń
Avatar
animozja / 9 sierpnia 2011 o 08:43
i jeszcze co do "prostaków z podlubelskich wsi" - czasem kulturalni i prawowici młodzi mieszkańcy Lublina wykazują mniej cywilizacji niż wyżej wymieniona "chołota"
Avatar
ktoś / 9 sierpnia 2011 o 10:37
[quote name='pip' timestamp='1312878272' post='512421']
nie hołotą są terroryzujące centrum miasta bandy pijanych wyrostków, które pod szyldem "kóltóry studenckiej" urządzają sobie publiczne libacje. Ja rozumiem, że można się bawić, ale skończcie to chrzanienie o tym, że te kilka dni nikomu nie powinno przeszkadzać, poza tym to się żakom należy bo są zmęczeni sesją, życiem itd. Jako mieszkaniec tego miasta nie życzę sobie, żeby stado pijanych chamów darło mi przez parę dni mordę pod oknem, załatwiało się na placu zabaw gdzie bawią się moje dzieci.

Z taką kulturom to do remizji zapraszam
[/quote]
Akurat ta hołota to gimnazjaliści i licealiści, którzy niestety wykorzystują okazję, że są te imprezy..
Poza tym, nie należy przez kilka osób (kilkanaście - nieważne) obrażać wszystkich..
Owszem, wśród studentów na pewno jest hołota, ale są i normalni ludzie, którzy potrafią się kulturalnie bawić..
A co do remizy.. Jesteś nastawiony przeciwko ludziom ze wsi? Co pni Ci takiego robią?
[quote name='pip' timestamp='1312878272' post='512421']
nie hołotą są terroryzujące centrum miasta bandy pijanych wyrostków, które pod szyldem "kóltóry studenckiej" urządzają sobie publiczne libacje. Ja rozumiem, że można się bawić, ale skończcie to chrzanienie o tym, że te kilka dni nikomu nie powinno przeszkadzać, poza tym to się żakom należy bo są zmęczeni sesją, życiem itd. Jako mieszkaniec tego miasta nie życzę sobie, żeby stado pijanych chamów darło mi przez parę dni mordę pod oknem, załatwiało s... rozwiń
Avatar
pip / 9 sierpnia 2011 o 10:24
[quote name='ktoś' timestamp='1312877614' post='512414']
Człowieku.. Skąd Ty jesteś? I czemu bluzgasz na innych? A Ty taki zajebisty jesteś? Po Twoich wypowiedziach widać ewidentnie, że nie.. Że to właśnie Ty jesteś hołotą....
[/quote]

nie hołotą są terroryzujące centrum miasta bandy pijanych wyrostków, które pod szyldem "kóltóry studenckiej" urządzają sobie publiczne libacje. Ja rozumiem, że można się bawić, ale skończcie to chrzanienie o tym, że te kilka dni nikomu nie powinno przeszkadzać, poza tym to się żakom należy bo są zmęczeni sesją, życiem itd. Jako mieszkaniec tego miasta nie życzę sobie, żeby stado pijanych chamów darło mi przez parę dni mordę pod oknem, załatwiało się na placu zabaw gdzie bawią się moje dzieci.

Z taką kulturom to do remizji zapraszam
[quote name='ktoś' timestamp='1312877614' post='512414']
Człowieku.. Skąd Ty jesteś? I czemu bluzgasz na innych? A Ty taki zajebisty jesteś? Po Twoich wypowiedziach widać ewidentnie, że nie.. Że to właśnie Ty jesteś hołotą....
[/quote]

nie hołotą są terroryzujące centrum miasta bandy pijanych wyrostków, które pod szyldem "kóltóry studenckiej" urządzają sobie publiczne libacje. Ja rozumiem, że można się bawić, ale skończcie to chrzanienie o tym, że te kilka dni nikomu nie powinno prze... rozwiń
Avatar
ktoś / 9 sierpnia 2011 o 10:13
[quote name='pip' timestamp='1312876657' post='512410']
Jasne, dalej utwierdzajcie się w poczuciu własnej zajebistości- wystarczy popatrzeć na tę hołotę imprezującą na miasteczku. Nie dziwię się mieszkańcom
[/quote]
Człowieku.. Skąd Ty jesteś? I czemu bluzgasz na innych? A Ty taki zajebisty jesteś? Po Twoich wypowiedziach widać ewidentnie, że nie.. Że to właśnie Ty jesteś hołotą....
Avatar
pip / 9 sierpnia 2011 o 09:57
Jasne, dalej utwierdzajcie się w poczuciu własnej zajebistości- wystarczy popatrzeć na tę hołotę imprezującą na miasteczku. Nie dziwię się mieszkańcom
Avatar
ktoś / 9 sierpnia 2011 o 09:19
[quote name='pip' timestamp='1312871325' post='512375']
Niestety ale dzisiejsza brać studencka to zwykła pijana hołota, niewiele mająca wspólnego z inteligencją. Kiedyś była to nobilitacja, dziś na studia walą drzwiami i oknami prostaki z podlubelskich wsi, przenosząc na studenckie imprezy obyczaje rodem z miejscowej remizy
[/quote]
"Prostaki z podlubelskich wsi"? Widać, że jesteś prostak z miasta... A ludzie ze wsi to bydło? To są normalni ludzie, którzy również mają prawo się uczyć i niekiedy są o niebo lepsi od tych z miasta! Bo im naprawdę zależy!
A co do tego, od kiedy są kulturalia, feliniada, kozienalia i reszta: te pochody są organizowane już od lat '80.
Czyli od około 20 lat!
[quote name='pip' timestamp='1312871325' post='512375']
Niestety ale dzisiejsza brać studencka to zwykła pijana hołota, niewiele mająca wspólnego z inteligencją. Kiedyś była to nobilitacja, dziś na studia walą drzwiami i oknami prostaki z podlubelskich wsi, przenosząc na studenckie imprezy obyczaje rodem z miejscowej remizy
[/quote]
"Prostaki z podlubelskich wsi"? Widać, że jesteś prostak z miasta... A ludzie ze wsi to bydło? To są normalni ludzie, którzy również mają prawo się uczyć i niek... rozwiń
Avatar
taa młodzież ze wsi / 9 sierpnia 2011 o 09:11
taa.. tylko ta " chołota z podlubelskich wsi" mieszka w PAŃSKICH stancjach, wydaje i na dobrą sprawe tylko dzieki nim lublin ma jakieś środki finansowe. A te cale uczelnie maja studentów, a miasto młodych ludzi. Nietylko zgryźliwych emerytów których hobby jest marudzenie i chodzenie do aptek. No i pozatym mają komu wynjamować te stancje za baaaardzo ładne pieniązki. Ja się boje sto razy bardziej przejść wieczorem obok "tej wychowanej młodzieży lubelskiej" w dresach, klących, zwierzeta kopiących i ubliżających każdemu przechodniemu. Tak ten wychowany Lublin.....
taa.. tylko ta " chołota z podlubelskich wsi" mieszka w PAŃSKICH stancjach, wydaje i na dobrą sprawe tylko dzieki nim lublin ma jakieś środki finansowe. A te cale uczelnie maja studentów, a miasto młodych ludzi. Nietylko zgryźliwych emerytów których hobby jest marudzenie i chodzenie do aptek. No i pozatym mają komu wynjamować te stancje za baaaardzo ładne pieniązki. Ja się boje sto razy bardziej przejść wieczorem obok "tej wychowanej młodzieży lubelskiej" w dresach, klących, zwierzeta kopiących i ubliżających każdemu pr... rozwiń
Avatar
gość / 9 sierpnia 2011 o 09:10
Niestety ale dzisiejsza brać studencka to zwykła pijana hołota, niewiele mająca wspólnego z inteligencją. Kiedyś była to nobilitacja, dziś na studia walą drzwiami i oknami prostaki z podlubelskich wsi, przenosząc na studenckie imprezy obyczaje rodem z miejscowej remizy


"z podlubelskich wsi" to nie znaczy że ze wsi to nie umie się zachować, czasem mają więcej kultury i chęci do nauki niż miastowi lublinianie!!! którzy mimo, że są z miasta to wcale nie umieją się zachować i czasem zachowują się gorzej od wymienionej "wiejskiej hołoty"


"z podlubelskich wsi" to nie znaczy że ze wsi to nie umie się zachować, czasem mają więcej kultury i chęci do nauki niż miastowi lublinianie!!! którzy mimo, że są z miasta to wcale nie umieją się zachować i czasem zachowują się gorzej od wymienionej "wiejskiej hołoty" rozwiń
Avatar
Felińczyk / 9 sierpnia 2011 o 08:48
Wypier***ać do lasu z tymi kozimi bekami, potłuczonymi flaszkami i nalanymi mordami.
Avatar
Eva / 9 sierpnia 2011 o 08:45
[quote name='panna' timestamp='1312870998' post='512372']
popieram `oKo`
Przecież dni kultury studenckiej ( kozienalia, feliniada itp.) są już tradycją!
One się odbywają już od kilkudziesięciu lat!
Poza tym.. to nie trwa wieki. To aby koło miesiąca zabawy tylko..

A też uważam, że studentom należy się odpoczynek po ciężkiej (zazwyczaj ) sesji..


Te protesty są kompletnie nie na miejscu!
[/quote]

"To aby koło miesiąca zabawy tylko.." Boże co to za składnia? Aby to studentka? Aby prywatnej uczelni chyba.
[quote name='panna' timestamp='1312870998' post='512372']
popieram `oKo`
Przecież dni kultury studenckiej ( kozienalia, feliniada itp.) są już tradycją!
One się odbywają już od kilkudziesięciu lat!
Poza tym.. to nie trwa wieki. To aby koło miesiąca zabawy tylko..

A też uważam, że studentom należy się odpoczynek po ciężkiej (zazwyczaj ) sesji..


Te protesty są kompletnie nie na miejscu!
[/quote]

"To aby koło miesiąca zabawy... rozwiń
Avatar
animozja / 9 sierpnia 2011 o 08:43
i jeszcze co do "prostaków z podlubelskich wsi" - czasem kulturalni i prawowici młodzi mieszkańcy Lublina wykazują mniej cywilizacji niż wyżej wymieniona "chołota"