niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Mieszkańcy wracają z dalekiej podróży

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 stycznia 2007, 17:27

Administratorzy osiedli są znów na wyciągnięcie ręki.

Mieszkańcy kilku dużych lubelskich osiedli nie będą już musieli jeździć z każdą sprawą na drugi koniec miasta. Po roku przerwy ich administratorzy wrócili wczoraj na stare śmieci: na Tatary, Bronowice czy Dziesiątą.
Administratorzy lokali należących do miasta w poszczególnych dzielnicach są wybierani co roku. Do przetargów mogą się zgłaszać firmy administracyjne z całego miasta. Efekt? Przez ostatni rok mieszkańcy Felina czy Bronowic mieli administrację mieszczącą się przy ul. Narutowicza, Tatar przy ul. Mełgiewskiej, a lokatorzy z okolic ul. Gazowej przy ul. 1 Maja. Mimo że w poprzednich latach lokalami z tych dzielnic administrowały firmy mieszczące się... w tych dzielnicach.

Teraz Zarząd Nieruchomości Komunalnych ponownie zorganizował przetargi na administrowanie miejskimi budynkami. - Można powiedzieć, że wracamy do przeszłości - komentuje ich wyniki Artur Cichoń, rzecznik ZNK. - Od początku tego roku w kilku dużych dzielnicach administrowanie lokalami przejęły firmy, które zajmowały się tym na przykład rok temu.
Tak jest na Kośminku, Dziesiątej, Wrotkowie i Starych Bronowicach. Wszystkie lokale z tych rejonów od 1 stycznia przejęła spółka AD-BUD mieszcząca się przy ul. Gazowej. - To 178 budynków, które od tego tygodnia przechodzą pod naszą administrację - wyjaśnia Renata Pozorska, wiceprezes spółki. - Zamieszanie jest ogromne. Żeby to wszystko ogarnąć musieliśmy zatrudnić ok. 20 nowych pracowników.

- Ale za to skorzystają mieszkańcy tych dzielnic - dodaje Pozorska. - Bo teraz będą mieli administrację pod nosem.
- Wreszcie - cieszy się pan Wiesław z ul. Kunickiego. - Co prawda w ostatnim roku administracja zorganizowała punkt obsługi przy ul. 1-go Maja, ale tak naprawdę ze wszystkim trzeba było jeździć na ul. Lubartowską, gdzie mieści się główna siedziba ADM Śródmieście.
To samo dotyczy Tatar, ul. Grygowej i Starego Miasta, gdzie po roku budynki wracają spod kurateli ADM Śródmieście do starych administratorów - OZB Tatary (ul. Kresowa) i ADE-EM Centrum (ul. Lubartowska). A po trzech latach przerwy lokalami przy ulicach: Zagłoby, Nałęczowskiej i Bema będzie teraz administrować spółka ADREM z ul. Szarych Szeregów, która przejmie budynki od firmy Konkret z ul. Narutowicza.
We wszystkich tych rejonach nie zmieniają się za to administratorzy lokali gminnych w budynkach wspólnot mieszkaniowych.

Renata Pozorska z AD-BUD pokazuje listę 178 nowych budynków, którymi od wczoraj zarządza jej firma
FOT. MACIEJ KACZANOWSKI
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!