piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Mikroprocesory pojawią się na śmietnikach w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 lipca 2013, 21:07
Autor: Dominik Smaga

Już miesiąc śmiecimy na nowych zasadach (Jacek Świerczyński)
Już miesiąc śmiecimy na nowych zasadach (Jacek Świerczyński)

Lada dzień ze skrzynek wyjmiemy listy z numerami konta, na które należy przelewać opłaty za wywóz śmieci. A ekipy MPO i Kom-Eko będą nam umieszczać na śmietnikach specjalne mikroprocesory.

15 sierpnia minie termin uiszczenia opłaty za wywóz śmieci. Każdy właściciel domu jednorodzinnego, wspólnota mieszkaniowa, czy spółdzielnia dostanie pocztą list z indywidualnym numerem konta. – Nadaliśmy już 90 proc. takich listów – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.

Listy z Ratusza trafią do wszystkich tych, którzy wypełnili deklarację śmieciową. Ale nie wszyscy taki dokument złożyli, choć mieli taki obowiązek. Urząd szacuje, że nie dostał około tysiąca deklaracji. – Mamy bazę adresów i tam, skąd nie dostaliśmy deklaracji będziemy wysyłać wezwania do jej złożenia – zapowiada Krzyżanowska. Jeśli to nic nie da, wtedy urząd samodzielnie ustali wysokość opłaty śmieciowej dla każdej z takich nieruchomości.

Z tymi deklaracjami, które już zostały złożone też jest problem. Co czwarta budzi wątpliwości urzędników. A to brakuje podpisu, a to nie ma udokumentowanego tytułu prawnego do nieruchomości.

Mało tego, do miasta trafiają nowe deklaracje od tych, którzy wcześniej już taki dokument złożyli, a teraz chcą go zmienić. – W tych późniejszych dokumentach ubywa mieszkańców w stosunku do poprzednich deklaracji. Jesteśmy informowani m.in., że ktoś się wyprowadził. Są nawet pisma z informacją, że w wakacje nikt nie będzie zamieszkiwać danej nieruchomości i nie będą powstawać odpady – stwierdza Krzyżanowska.

Poza listem z Urzędu Miasta mieszkańcy muszą się też spodziewać wizyty pracowników Kom-Eko lub MPO Sita, którzy na pojemnikach na odpady będą umieszczać elektroniczne urządzenia z zakodowanymi informacjami o rodzaju pojemnika, jego lokalizacji i przeznaczeniu. Takie prace będą wykonywać wyłącznie wyraźnie oznaczeni pracownicy obu tych firm.

Konto śmieciowe

Ci, którzy nie dostaną przesyłki od urzędników mogą wpłacić pieniądze na konto nr 35 1240 1503 1111 0010 5007 4634.
Prowizja od opłaty nie będzie naliczana w kasach znajdujących się w magistrackich Biurach Obsługi Mieszkańców oraz we wszystkich oddziałach banku Pekao SA na terenie Lublina.

Jak płacimy za śmiecenie

Do połowy sierpnia należy zapłacić za cały kwartał. Jesienią system rozliczeń zmieni się z kwartalnego na miesięczny. Wtedy będziemy mieć czas na zapłatę do 15 listopada, a następnie trzeba będzie płacić za dany miesiąc do 15 dnia następnego miesiąca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!