poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Milion złotych dotacji dla lubelskiej kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 kwietnia 2010, 15:13
Autor: (drs)

Ponad milion złotych na dotacje do kultury rozdysponował prezydent Lublina. Najwięcej pieniędzy dostała lubelska Zachęta, Centrum Kultury i Teatr NN.

Pieniądze przeznaczone do podziału jak co roku znajdowały się w trzech „workach”. Jeden z nich zawierający 125 tys. zł znów przeznaczony był na tworzenie kolekcji sztuki współczesnej i znów całą tę kwotę zgarnęło Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Dzięki temu Zachęta jest na pierwszym miejscu w rankingu najhojniej obdarowanych.

Najwięcej funduszy – aż 965 tys. złotych – było w puli przeznaczonej na wspieranie inicjatyw, które mogą pomóc Lublinowi w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 r. Tu najwięcej dostało Centrum Kultury (88 tys. zł), dalej są Ośrodek Brama Grodzka-Teatr NN i Zachęta (po 60 tys. zł), Parafia Św. Rodziny (40 tys. zł) i Stowarzyszenie Homo Faber (35 tys. zł).

Jakie wydarzenia dostały największe wsparcie? Z kwotą 50 tys. zł listę otwiera tegoroczna edycja Wielokulturowego Lublina, która odbędzie się pod koniec maja. W planie są spotkania z przedstawicielami różnych mniejszości narodowych i etnicznych. Po 40 tys. zł trafi do parafii na Czubach na XIV Międzynarodowy Festiwal Organowy i do Ośrodka Brama Grodzka-Teatr NN na nową edycję Miasta Poezji.

Tradycyjnie już będą pieniądze na festiwal Solo Życia, noc świętojańską, IV Lubelskie Targi Książki, koncert z okazji 11 listopada, czy też Konwent Miłośników Fantastyki „Falkon”. Miasto dopłaci też 4 tys. zł do wydania tomu prozy Bernarda Nowaka, dotować ma też folkowe pismo „Gadki z Chatki” i „Kresy”.

Z puli przeznaczonej na wspieranie imprez typowo lokalnych najwięcej pieniędzy przypadło Homo Faber, zespołowi Mały Głusk i towarzystwu Nowa Kuźnia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Jojne
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jojne
Jojne (4 kwietnia 2010 o 15:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A szmoncesy jak zwykle tuz za maszynistą. Kak gaworił Lońka Breżniew: " dawaj iszczo, dawaj wsio". To będziemy mieli kulturę do końca 2010r.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!