środa, 26 kwietnia 2017 r.

Lublin

Milionowy czek

Dodano: 7 maja 2002, 15:52

Dziś, w kancelarii notarialnej w Lublinie, dyrektor FS Holding Jacek Bukowski ma otrzymać od szefa Herbapolu Lublin Józefa Godlewskiego czek na 30 milionów złotych.
W 1999 roku za rządów dyrektora Wojciecha Staniaka, FS Holding podjął decyzję o zainwestowaniu blisko 27 mln zł w akcje Herbapolu Białystok, należącego do Herbapolu Lublin. Gdy transakcję opisały lokalne dzienniki, a na początku 2000 r. do Lublina zjechali kontrolerzy premiera, wojewoda Krzysztof Michalski stracił stołek. Obecnie katowicka prokuratura kończy wielowątkowe śledztwo w tej sprawie. Kolejny wojewoda Waldemar Dudziak wraz z nowym dyrektorem Jackiem Bukowskim rozpoczęli bój o odzyskanie pieniędzy.
Już w czerwcu 2000 roku do białostockiego sądu trafił pozew. Równolegle trwały negocjacje w sprawie zwrotu pieniędzy. Miesiąc temu doszło do podpisania przedwstępnej umowy. Na jej podstawie Herbapol Lublin zobowiązał się odkupić od korporacji akcje Herbapolu Białystok płacąc po 555 złotych za jedną (czyli o 55 złotych więcej niż zapłacił FS Holding). Razem to blisko 30 mln, czyli tyle, na ile ma opiewać czek. (ka)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24