poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lublin

Miliony dla bezrobotnej wsi

Dodano: 31 stycznia 2002, 21:15

Dwadzieścia cztery miliony złotych dostało województwo lubelskie na realizację rządowego programu walki z bezrobociem na terenach wiejskich.
W 49 proc. program finansuje Bank Światowy, resztę wykłada budżet naszego państwa. Wdrażanie programu, który nazwano "Aktywizacja obszarów wiejskich” należy do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. - Pieniądze pójdą na pośrednictwo i poradnictwo zawodowe, szkolenia i przekwalifikowania, okresowe zatrudnienie, centra wspomagania przedsiębiorczości oraz wspieranie przedsiębiorczości lokalnej - mówił wczoraj Henryk Łucjan, konsultant regionalny firmy IMC, która wygrała przetarg na doradztwo polskiemu ministerstwu pracy.
Decyzja o realizacji tego programu przyszła do Lublina dwa lata temu, decyzja o przyznanych pieniądzach rok temu. - Już jesienią 2001 rozpoczęliśmy realizację pierwszej tury całego programu, która zatytułowana była "Lubelszczyzna 2001” - mówi Jacek Gallant, dyrektor lubelskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. - Z 24 mln wykorzystaliśmy wtedy ok. 1 mln. W połowie lutego tego roku odbędzie się spotkanie informacyjne dla firm zainteresowanych uczestniczeniem w drugiej edycji.(step)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!