poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Miliony dla uczelni, ale nie lubelskich

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 listopada 2012, 21:32
Autor: (mb)

Najlepsze kierunki studiów na mapie Polski. W województwie lubelskim nie ma ani jednego<br />
 (MNISW)
Najlepsze kierunki studiów na mapie Polski. W województwie lubelskim nie ma ani jednego
(MNISW)

Na liście 62 najlepszych programów studiów w kraju nie ma ani jednego z naszego regionu. Wczoraj Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę uczelni, które dostaną na ich prowadzenie po milionie zł.

W konkursie MNiSW nagrodzono 62 kierunki studiów, prowadzonych przez 37 uczelni z 17 polskich miast. Wśród nich jest 9 uczelni niepublicznych. Najlepiej wypadły: Uniwersytet Jagielloński (6 nagrodzonych kierunków) oraz Politechnika Warszawska i Akademia Górniczo-Hutnicza (po cztery).

– Kreatywność uczelni w udoskonalaniu programów studiów była imponująca – podkreśla szefowa resortu prof. Barbara Kudrycka. – Połowa prac dyplomowych studentów automatyki i robotyki Politechniki Łódzkiej dotyczy problemów, z którymi zetknęli się podczas praktyk w przemyśle. Studenci kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadzą blogi i fotoblogi, uczestniczą w warsztatach kreatywnego pisania. Studenci nawigacji Akademii Morskiej w Szczecinie ćwiczą na symulatorach i odbywają obowiązkowe roczne praktyki morskie – wylicza minister.

Na liście nagrodzonych nie ma ani jednego kierunku z naszego regionu. Oznacza to, że nasze uczelnie nie dostaną ministerialnych pieniędzy. Starały się o nie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie oraz dwa wydziały UMCS: Pedagogiki i Psychologii oraz Artystyczny.

Zwycięskie jednostki będą mogły otrzymany od resortu milion złotych wydać na sfinansowanie nowoczesnych technik i narzędzi stosowanych podczas wykładów i ćwiczeń, pokrycie kosztów praktyk zawodowych dla studentów czy lepsze przygotowanie wykładowców akademickich.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ad
nie ma polski B:/
młodywykształcony
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ad
ad (23 listopada 2012 o 05:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pytanie jest podstawowe co mogą opracować "praktycy z teorii" na lubelskich uczelniach technicznych:
poprostu nic, tylko sprawozadania i ugruntować feudalizm i nepotyzm na swoim podwórku.Zasada jest jedna ja jestem wszystkowiedzącym, młodzi i inni powinni się kłaniać i klepać oklaski za genialność. To był dobry krok min Kudryckiej. W innych ocenach wykorzystywane były kolesiowskie układy i znajomości
Rozwiń
nie ma polski B:/
nie ma polski B:/ (22 listopada 2012 o 19:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tu sk już wymyślił jak ukarać regiony, które na niego głosowały. Cóż, "Polska nie jest podzielona" ta, jasne. Pan Tu sk powinien mieć nos stąd aż do Rosji, za te kłamstwa
Rozwiń
młodywykształcony
młodywykształcony (22 listopada 2012 o 18:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I bardzo dobrze, że ten wasz jedyny lubelski "przemysł" nie zostanie dofinansowany. Być może ta jedyna wielka fabryka lubelszczyzny - fabryka magistrów bez przyszłości - ulegnie dzięki temu implozji. Wtedy zostanie wam juz tylko pródukcja makaronu i wódy he he he
Rozwiń
Gość
Gość (22 listopada 2012 o 17:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nasze uczelnie nie potrzebują wsparcia, radzą sobie same, do tego stopnia świetnie sobie radzą, ze UP kupuje auto za ponad 200 tys, a UM specjalny granit z dalekich krajów do rektoratu.
Rozwiń
haryski
haryski (22 listopada 2012 o 16:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam pytanie dlaczego inne regiony UCZELNIE mają profity ekonomiczne a Lubelskie Nie -co na to Rektorzy lubelskich szkól.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!